Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák és a vásárlás! fórum

Kismamák és a vásárlás! (beszélgetős fórum)


21. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Dius_83)
2012. febr. 19. 21:04
Az első terhességemre nem nagyon emlékszem, de szerintem félidő körül kezdtem el nézelődni, vásárolni meg a 28. hét körül. Amit kaptam ajándékba azt elfogadtam korábban is. A második terhességnél az első ruhát aznap vettem, amikor kiderült hogy fiúk. Utána az összes ruhát, takarót a 26. hétig megvettem. A babakocsit, hordozókat, kiságyat, pelenkázót kinéztem. Még jó, mert 27. héten befektettek a kórházba és legközelebb két és fél hónap múlva jöttem haza két babával. Így legalább nagyjából tudtam, hogy mit vesz a férjem, de volt amit így is egyedül kellett megvennie. Szóval túl sokáig sem jó halogatni. Szerintem jó, ha a 28. hétre legalább nagyjából kinézed, hogy mit szeretnél.
20. dius_83 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2012. febr. 19. 20:04

Őszintén szólva csak annnyi, hogy a környezetünkben 2 párral is előfordult (csak ismerős én nem rokon), hogy a nagyon várt babuci 5 hónaposan vagy azután elment...

A félelem emiatt van bennem.

Nekem személy szerint és hála Istennek eddig zökkenőmentes volt a várandósság és remélem így is marad!!

19. Ami.
2012. febr. 19. 15:28
Én sem hiszek a babonába.Nekem még nincs szeptemberre tervezzük,de már mindent megvettem ami ruhanemű.Nyugodtan vásárolgass már.
2012. febr. 19. 11:00
Én nyolc hónaposan kezdtem el vásárolni,tudtam hogy fiu lesz,de nem játszott közre az a babonaság,eddig re lett egy kis pénz alap hozzá.
2012. febr. 18. 23:21

Én az elején vettem pár apróságot..aztán a legelső alkalommal,mikor megtudtam,hogy csajszi lesz,vettem pár lányos dolgot,mikor 28 hetesen (4D-uh-án)biztosra mondták,hogy lány,akkor onnantól kezdve folyamatosan vásárolgattunk..

semmit nem kaptam,így rengeteg holmit kellett..

34 hetes voltam,mikor ágy belőve,rucik kivasalva,kórházi táskám kész volt..

40 hetes terhesen befektettek,42.héten szültem..:)

16. Cippora (válaszként erre: 9. - Dius_83)
2012. febr. 18. 22:47
Van valami alapja,hogy ennyire aggódsz???
2012. febr. 18. 22:04

Nem vagy elkésve, ne aggódj.

Én a ruhákat szinte egytől-egyig kaptam, szépen folyamatosan úgy az 5-6. hónaptól... a nagyobb dolgokkal már gondban voltam; elhalasztottuk utolsó vagy az utáni pillanatra :S de végül is minden meglett mire szükség lett rá

2012. febr. 18. 22:01
A fene emlékszik már pontosan, az biztos, hogy folyamatosan kaptam a ruhákat, vettem is. Év elején általában baba-mama hetek szoktak lenni az áruházakban, akkor már kiságy+kád meg minden megvolt - áprilisra voltam kiírva. Elkezdtem év elején a mosás+vasalás szeánszot is. Nem is volt baj, mert az utolsó 2-3 hetet kényszerpihiztem a kórházban.
13. Bcicus
2012. febr. 18. 22:01
Kb a 37. héttől.
12. dius_83 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 18. 21:59
Köszönöm szépen! :)
11. dius_83 (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2012. febr. 18. 21:58

Igen, nyáron. A nagy pocira és hőségre én is gonoltam már, de legtöbbetek válaszát elnézve, még van jó 1,5 hónapom nekikezdeni!

Persze nem mintha nem szívesen tenném, de ezentúl azért ha valami apróság megtetszik akkor azt már nem hagyom ott! :)

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Dius_83)
2012. febr. 18. 21:57

Az elsővel én is így voltam a másodiknál már nem. :)


Kívánok Neked könnyű szülést, és egy gyönyörű egészséges babát!!!!

9. dius_83 (válaszként erre: 4. - Cippora)
2012. febr. 18. 21:52

a negatív gondolataim próbálom elhessegetni!!!

de sajnos néha nem tudok rajta túl lépni! :(

8. dius_83 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 18. 21:51

babakocsit kapni fogunk, de még olyan furán érezném magam ha már itt lenne... (nem túl nagy a lakás és nincs semmilyen tárolóhelyiségünk sem)

efogadni természetesen elfogadtam a felajánlást, csak megkértem időzítsük későbbre!

2012. febr. 18. 21:49

Mi a 7. hónapban vettünk meg szinte mindent, előtte úgy félidő környékén azért már ami megtetszett, megvettem. Olyan jó vásárolni a cuki kis dolgokat:) Ne halaszd túl későre, mert ha jól számolom, nyáron fogsz szülni, nagy hassal, dagadó bokával és állandó pisilési ingerrel azért már nem annyira szupi vásárolgatni.

Nem ezen múlik, hogy rendben lesz-e minden, és miért ne lenne rendben?:)

2012. febr. 18. 21:47
28. hetes voltam, mikor vásárolgatni kezdtem. Bőven ráérsz még!
2012. febr. 18. 21:47
Szia! Szerintem mar ne foglalkozz a babonaval. Kezd el a dolgokat. Fogadd el az ajendekokat. Nincs mar tul hamar... en egy kicsit elcsusztam idoben. Teljesen biztos voltam abban hogy tul fogom hordani. Aztan 10 nappal a datum elott egy rutinvizsgalat soran mar haza se engedtek, hanem meginditottak a szulest...a korhazi taskam meg nem volt kesz. Ossze volt keszitve minden a pelenkazo tetejen, de nem volt bepakolva es dolgok is hianyoztak... a kispapa dobta ossze a cuccot...ne jarj igy! :)
4. Cippora (válaszként erre: 1. - Dius_83)
2012. febr. 18. 21:44

28 hetes voltam amikor a nagyobb dolgokat megvettük (ágy,babakocsi,matrac stb) előtte is vettem azért,de még csak apróságokat!


Úgy csináld ahogy jónak látod.Van aki csak az utolsó pillanatokban vásárol,de szerintem ne hagyd hogy rossz gondolataid legyenek.Ha szeretnél,akkor vásárolj,lazulj el,minden rendben lesz :)

2012. febr. 18. 21:44

Szia!

Semmi gond nincs azzal,hogy te így állsz a dolgokhoz.Az én kislányom most 3 hónapos múlt,és megmondom őszintén 12 hetes volt (persze pocakban) mikor az első bodyt megvettem.Én bíztam és nem hittem a babonákban.Kb 6-7 hónapos terhes voltam azt hiszem mikor a kiságyat vettük.Elkésve nem vagy,de ha valamit meglátsz és késztetést érzel vedd meg nyugodtan:)

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dius_83)
2012. febr. 18. 21:42

Szia!

Amit kaptam elfogadtam, de önállóan 34.héttől vásároltam.

2012. febr. 18. 21:39

Sziasztok!


Próbáltam keresni a témában de a kelengyelistán kívűl ilyesmiről nem láttam fórumot!

Persze lehet csak figyelmetlen voltam. :)


Kérdésem az lenne kedves kismamák, hogy ti mikor kezdtek el vásárolni?

Én most 22 hetes vagyok, még nem vagyok lekésve semmiről úgy érzem, de még semmi, egy pár baba zokni sincs megvéve.

Megmondom őszintén hogy nem igen merek még vásárolgatni, talán babonából, nem is tudom....


Mikor vettetek nagyobb dolgokat? illetőleg apróságokat?

Vannak olyan rokonok, ismerősök a környezetünkben akik segítenek majd ezzel-azzal, és már elakarták hozni, de én még nem szerettem volna.

Szerintetek ez baj?

Túlságosan nagy feneket kerítek esetleg a dolognak? Nyugtassatok meg hogy nem csak én vagyok ilyen! :) :)


Szép estét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook