Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud a honlapkészítésben segíteni? fórum

Ki tud a honlapkészítésben segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 24. 22:04

azaz


[link]

2008. aug. 24. 22:03

A hozzászólásokat átböngészve és persze a netet is eddig jutottam:

www.perdiakpandi.extra.hu

még nincs kész teljesen mert mindig új arculatot találok ki és így mindig változtattam, de most ez a végleges már, csak nem fejeztem be minden oldalt, szóval még fejlesztés alatt van:)

31. mcryan
2008. máj. 7. 23:30

Az oldalban van egy kis biztonság, hogy ne lehessen elmenni az oldalról sima linkeléssel. :D

A target='_blank' nem kell és úgy a framera irányul. :)

30. mcryan
2008. máj. 7. 23:28

<a href="hoxa.hu" target="_targetneve">A női portál</a>


Észre vettem, hogy hibáztam :)

29. mcryan
2008. máj. 7. 23:27

Amúgy targetet létre lehet hozni..

Akár a target lehet egy iframe is és akkor az iframe-ben nyitja meg a linkedet.


pl:


<iframe name="_targetneve" height="X" width="X"></iframe>


Ezután van egy link mondjuk DOKSINEVE.html és a linkelésben nem _blankot irsz vagy top ot meg a többi barátját, hanem a te framed nevét. Igy abban a frambenen nyitja meg.


Linkelés:

<a href="hoxa.hu" target="_targetneve">A női portál</a>


És már a te iframedben nyitja meg :)

28. mcryan (válaszként erre: 27. - MelisUK)
2008. máj. 7. 23:19

PHP-ban még szebbeket.. :)


if ( isset($_GET["linkedneve"]) ){

include $_GET["linkedneve"].".php";

}

2008. febr. 27. 18:15

a gond ezzel annyi denique, hogy maga a hoxa teszi be a tagok koze :)

En sem irtam be es megis a href ele bekerult, szal lehet neki sem volt benne htmljebe.

Sztem neki meg a keretek tul bonyolult lenne, az iframe-k a kedvenceim ezugyben, azzal lehet szep dolgokat csinalni egy lapon belul ;)

2008. febr. 27. 12:17

Igaza van MeilsUK-nak. Nagyon idegesítő, ha mindig új lapot nyit a linkre kattintás. Ezért én azt javaslom, hogy az oldaladat több frame-ből (keretből) állítsd össze. Így tudsz fejlécet, menüsort és tartalmi rész is létrehozni egy oldalon. ekkor a menüre kattintással ugyanazon a lapon nyílik meg a kívánt rész. A parancsok a következők:


target=_top: a hivatkozott részt a teljes böngészőablakban nyitja meg.

target=_self: a hivatkozást ugyanabba az ablakba, illetve keretbe tölti, mint amelyik a hivatkozást tartalmazza.

target=_parent: a hivatkozás a szülő keretösszeállításba kerül.

target=_blank: a hivatkozást új böngészőablakban nyitja meg.

Ha megnézed a weboldalam (www.epitkezzunk.info.hu), ott hármas fram-et láthatsz. Ilyenkor minden egyes megnyitandó oldalt külön file-ként kell elmentened és a hivatkozás neve a filenév.

25. MelisUK (válaszként erre: 24. - Df30cb1959)
2008. febr. 27. 12:05

ezt irtalm le az elobb :)

<a href="oldaltamitkeszitettel.html">Horoszkop</a>

a lenyeg a kovetkezo:

html-be tagok vannak amit ugy nyithatsz meg hogy "<tagneve>" ilyen pl <a> ami a linket jelenti, ha rakattintasz, akkor tovabbit valahova, es minden tagot le kell zarni "</tagneve>" egy per kell ele... de vannak parameterei, mint pl <a> -nal van a "href" ami azt adja meg, hogy hova iranyitson.

Ha a tagot megnyitottad pl <a>, ebben az esetben addig lesz link, amig le nem zarod egy </a> taggal.


szoval osszefoglalva, hogy erthetobb legyen:

<a href="horoszkop.html">Horoszkóp</a> ennek a jelentese a kovetkezo: egy Horoszkóp felirat jelenik meg a bongeszodben, es ha rakattintasz, akkor atiranyit a horoszkop.html lapra.

Figyelj oda a kis es nagybetukre a fajl nevekben, mert a weben szamitanak!

2008. febr. 26. 21:29

Hát énse nagyon, de egyre jobban kezdem érteni.

De hossza gondolkodás után rájöttem hogy hogy kellene ezt csinálni!


Köszi az ötletet MelisUK. csak még belekell rázódni.

HOgy kell megcsinálni hogy ha rákattintok a horoszkóp szóra akkor megjelenjen az az oldal amit most csináltam meg.

Bocsi lehet hogy ez ilyen alap dolog, csak én még bamba vagyok:)

de rengeteget segítettetek eddig.

Köszönöm

2008. febr. 25. 22:26

ááááááá, én nem értek az ilyenekhez

:)

2008. febr. 25. 22:24

Link:

<H2 align=left>1. <A href="horoszkop.html" target=_blank>Horoszkóp</A><BR><BR></H2>

Ha a "horoszkop" sorod igy nez ki, es az index.html fajlod mellett letrehozol es persze az extrara feltoltod a horoszkop.html-t akkor a "Horoszkóp" feliratra kattintva az a lap fog bejonni...

Bar en a helyedbe a "target=_blank" reszt egy az egyben kitorolnem, mert idegesitonek tartom, hogy minden kattintasnal uj ablakot nyisson meg :) de ez egyedi velemenyem.


Tovabbra is ajanlom a honlapod nevet megadni:

"<TITLE>névtelen</TITLE>" sorban kell a "névtelen"-t atirni, es az fog a bongesz cimsoraban megjelenni.


Talan az utolso publikus keszitett lapom ez volt: [link] meg 2005bol :)

21. denique (válaszként erre: 20. - Df30cb1959)
2008. febr. 25. 07:03

Biztosan menni fog!

Átküldöm az én saját oldalam címét, nézd meg, ha gondolod.

2008. febr. 25. 02:36

[link]


Nagyon lassan de haladok a honlappal!

Elég kimenni ebböl a szövegböl. Most az oldalon belüli linkeket fogom valahogy megcsinálni. de már ez is óriási fejlődés nálam hogy eljutottam a startig:)

2008. febr. 24. 19:52

Köszönöm a linkeket amit küldtél. Mindjárt megnézem tüzetesebben is! Így estére van egy kis időm.

Néztem a rallys oldalt. nekem tetszik, nemsokára az enyém is lesz ilyen jó. remélem:)

18. delike (válaszként erre: 15. - Df30cb1959)
2008. febr. 24. 19:17

kisebb rally csapatok oldalát csinálom.

www.rap002.hu

ez a szemem fénye, igaz semmi extra nincs rajta és a képek is elég kezdetlegesen vannak megoldva, de imádom. csak sajna esemény híjján régen volt frissítve :(((

17. denique (válaszként erre: 14. - Df30cb1959)
2008. febr. 24. 19:14
Priviben átküldök pár oldalt, ami szerintem segít a html elsajátításában (alapfokon).
16. denique (válaszként erre: 14. - Df30cb1959)
2008. febr. 24. 08:32

A Dreamweaver fizetős program.

Sajnos a HTML Pad-et nem ismerem.

Most el kell mennem a gyerekekkel, de este, ha lefeküdtek, át tudom küldeni neked a link beillesztés és szabályozás kódjait, ha addig a többiek nem tudják megírni Neked.

Szép napot mindenkinek!

15. df30cb1959 (válaszként erre: 3. - Delike)
2008. febr. 23. 23:31
milyen oldalt?,honlapot üzemeltetsz??
2008. febr. 23. 23:29

Én nem nagyon értek a honlap készítéshez és a neten se nagyon találtam segítséget, vagyis ahonnan tudnák tanulni.

Nekem egy HTML Pad nevü programom van.Ez elég kezdetleges, egyszerű. Ezeket a programokat letudom szedni a szoftverbazis.hu-ról?

Jah és még azt akartam kérdezni hogy hogy lehet megoldani az oldalrol nyíló újabb linket.

Amugy az oldalra horoszkópot, pár fogyókúrát, és recepteket akarok felrakni, és képet is

2008. febr. 23. 13:54
a szinek osszhangja is fontos, az zavarobb lehet, mint a kulonbozo betutipusok :) de ehhez nem kell infos tapasztalat, csak egy kis szep erzek, ha joltom ;)
2008. febr. 23. 07:50

Igazgatok van, inkább segítsünk.

Az oldaladon fentlévő dolgokból nem igazán tűnik ki,hogy mi is lesz az oldal tematikája. Én azt javaslom, hogy ha már kitaláltad a témát és nagyjából megszerkesztetted a szöveget, találd ki az oldal használatát (melyik linkre kattintva hová nyílik az új oldal, az oldalon belüli linkek, képek elhelyezése stb.). Fontos még, hogy az oldal és a nyíló oldalak egységes és kidolgozott képet mutassanak. Egyforam betűk, keretek stb. A sokféle betűtípus például zavaró az olvasónak.

2008. febr. 22. 22:19
igyvan OFF: vége, miben kernel igazan segitseget? ami a lapodbol elsodlegesen hianyzik a tartalom :) ezt ugy tudod potolni hogy feltoltod karakterekkel, amik egy bizonyos tmat alkotnak...
10. delike (válaszként erre: 9. - Denique)
2008. febr. 22. 21:11
nem kell bocsánatot kérned, nincs miért. kinek mi jön be, nekem ez, neked ez... :)no de eltértünk az eredeti témától
2008. febr. 22. 20:53

Én sem ajánlom a frontpage-et (bocsi delike). Ha html-ben dolgozom én is a Dreamweaver-t használom. Ennek ugyan van php-s része is, de erre az EditPlus vált be nálam.

Azt nem tudom, hogy olyannak, aki nem foglalkozik oldalak készítésével, melyik a legjobb. Akiknek ez a munkájuk, általában ezeket használják. A Dreamweaver-ben pl. olyan is tud szerkeszteni, aki nem tudja a kódokat, hiszen szövegszerkesztőhöz hasonló szerkesztő felülete is van. Ezt a részét nem ismerem annyira, én kódokkal dolgozom.

8. delike (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2008. febr. 22. 17:59
nekem a dreamweawer elég átláthatatlan volt, ráadásul csak angol nyelven volt meg. ezért jobb frontpage, a klasszikus, bevált. :)
2008. febr. 22. 16:59

MS Frontpage mar nem a legelterjedtebb, inkabb ajanlanam az Adobe Dreamweaver programot, ami eleg gyakran frissul es talan olcsobb, mint a MS Frontpage, de biztos tobbet tud, es ha nagyon beleasod magad ebbe a tmaba, akkor php-t is kezel...

ajanlom a lapod nevet megadni, kb itt tudod:

<html><head><title>IDE JON A LAPOD NEVE</title>

... kb igy kezdodik karakteres nezetben.

6. delike (válaszként erre: 4. - Df30cb1959)
2008. febr. 22. 16:31

a legegyszerűbb a microsoft frontpage, ráadásul az elég sok gépen meg van. iskolákban is ezzel tanítják.


kell legyen windows commandered és onnan tudsz majd ftp-kapcsolódással felmenni a tárhelyedhez.


ha edddig megvagy szólj, priviben lehet egyszerűbb.

2008. febr. 22. 11:42
Én is tudok honlapot szerkeszteni. HTML és egy kis php kérdés is jöhet.
4. df30cb1959 (válaszként erre: 3. - Delike)
2008. febr. 22. 09:44
köszi hogy írtál. Nem nagyon tudom folytatni a honlap készítést. Regisztráltam az extra.hu-n és ott van tárhelyem. meg leszedtem ilyen szerkesztő programot, de az is elég kezdetleges. Eddig jutottam el: www.perdiakpandi.extra.hu
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook