Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermeknemzés csodája fórum

A gyermeknemzés csodája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A gyermeknemzés csodája

14. bnedora (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. febr. 18. 23:29
Egyetértek veled. Semmi újat nem írt, ezeket egy felnőtt embernek tudnia kell, és nemcsak a gyermeknemzés, de az állatok nemzése is így történik. A csoda, az az egész világmindenség, szerintem.
13. Incó
2012. febr. 18. 23:21
A cikkel nekem sincsen semmi bajom, csak a nézetekkel. Tulajdonképpen nem kell meggyőzni egymmást, de önmagunk tudatlansága (és természettudományos hiányossága) nem lehet alapja annak, hogy másokat is meggyőzzünk...
12. c1bd61610d (válaszként erre: 11. - Verem)
2012. febr. 18. 21:51
Minden nem lehet csoda, hiszen akkor pont elvész a csoda lényege.
11. verem
2012. febr. 18. 18:59
Nekem tetszett a cikk. Számomra csoda. Aki nem érzi azt, hogy az élet minden mozzanata maga a csoda azt csak SAJNÁLNI TUDOM.
2012. febr. 18. 17:50
Hetedikben ezzel a dolgozattal biztos kapsz egy ötöst.
2012. febr. 18. 17:11

újabb semmitmondó cikk :(


(új infot nem tartalmazó; abszolút tudománytalan, egysíkú; Ctrl+C-Ctrl+V)

8. 03e8385f6c (válaszként erre: 6. - C1bd61610d)
2012. febr. 18. 16:48

Maga a cikk és az első hozzászólásban feltette kérdés miatt ez három tudománytalan és fals válasz.

És egyáltalán nem tökéletes!

7. c1bd61610d (válaszként erre: 1. - Pergamon)
2012. febr. 18. 16:33

"Ha a férfi és női nemi szervek is a kifejlődés folytán keletkeztek, nos, hogyan jöhetett létre addig az élet, amíg mind ez a két szerv ki nem fejlődött?"


A törzsfejlődés folyamán az ivaros szaporodásnak különböző formái alakultak ki.


Legősibb az izogámia, amelynek során

antheridium morfológiailag és fiziológiailag is egyenlő értékű, ostoros gaméták (ún. izogaméták) egyesülnek. Ez a szaporodásmód az egysejtű moszatokra jellemző. Konjugációról akkor beszélünk, ha a szaporodásban részt vevő két egyforma gaméta ostor nélküli. A járommoszatok körében fordul elő. Az ivaros szaporodás további fejlődésekor a gaméták nagysága megváltozott. A hím gaméta (microgameta) kisebb lett, a női gaméta (macrogameta) viszont megnőtt. Mindkettő ostora továbbra is megmaradt. Két különböző nagyságú ostoros gaméta egyesülése a heterogámia vagy anizogámia. Oogámiának azt az ivaros szaporodásmódot nevezzük, amikor a makrogaméta elveszítette az ostorát és mozdulatlanná vált. A mikrogaméta a mohákban és a harasztokban önálló mozgásra képes spermatozoid, a virágos növényekben pedig mozgásszervvel (ostorral, csillóval) nem rendelkező spermasejt. A makrogaméta a petesejt . A spermatozoidok általában hím ivarszervekben (antheridium), a petesejtek pedig női ivarszervekben - a moszatokban és a gombákban általában oogóniumokban, a hajtásos növényekben archegóniumokban - jönnek létre.

2012. febr. 18. 16:27

1. Nem csoda

2. Folyamatos fejlődéssel, kiemelkedésekkel apró lépésekben alakult ki.

3. Korántsem tökéletes.

5. Epermanóka (válaszként erre: 3. - Szila5)
2012. febr. 18. 16:13

Ezt én is pont ugyanígy gondolom:)


Egyébként nagyon tetszett a cikk!:)

2012. febr. 18. 15:21
Gratulálok a cikkedhez és köszönöm, jól esett. :)
2012. febr. 18. 15:19
A legtökéletesebb csoda a világon, gyönyörűséges, de szóval ki sem fejezhető! De, nemcsak mi emberek, hanem minden élőlény. És nemcsak a reprodukció, hanem maga az élet, a szervezet működése, mind fizikai, mind szellemi, lelki értelemben. Hiszem, hogy ehhez kell, kellett az Isten (én így hívom, nem akarok vallási, hitbéli vitát elindítani, csak megjegyeztem). Ezért nincs joga senkinek ezt a csodát elpusztítania, bántania sem másét, sem a saját magáét!
2012. febr. 18. 14:13
Igen, ez maga a csoda.
2012. febr. 18. 13:08
Az a nézet, hogy minden evolúció útján keletkezett, egy további kérdéshez vezet el bennünket:

Ha a férfi és női nemi szervek is a kifejlődés folytán keletkeztek, nos, hogyan jöhetett létre addig az élet, amíg mind ez a két szerv ki nem fejlődött?

Ugrás a teljes írásra: A gyermeknemzés csodája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook