Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati szünet értelme, és szabályai fórum

Párkapcsolati szünet értelme, és szabályai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Párkapcsolati szünet értelme, és szabályai

1 2
2012. dec. 10. 13:51
Nincs olyan elrontott, vagy elrontottnak tűnő párkapcsolat, amit helyre ne lehetne hozni! Ha biztos vagy abban, hogy Ő az igazi, érdemes érte harcolni, és érdemes megtenni mindent, ami tőled várható, vagy ami a legjobb tudásod és lehetőséged aszerint kitelik tőled! Tedd meg, amit megtehesz, mert megéri a küzdelem! Ebben segítséget Kaptam a Hódítsd vissza a szerelmed című könyvből is, emely elérhető, Peter Gray a szertője. Nagyon megéri a tanácsait megfogadni! Keresd a : [link] oldalon, ahol minden információt megtudsz ezekről a nagyszerű dolgokról!
2012. febr. 24. 17:13

Látom, hogy már nem aktuális, de ezt le kell írnom. Mikor olvastam olyan érzésem volt mintha a saját kapcsolatomról olvasnék de egy az egybe. Én egy 20 éves lány vagyok és a barátom 21. 3 év és 7 hónapja vagyunk együtt. De mi egy jó ideje együtt is élünk. Ez, amin most ti mentetek keresztül velünk is meg történt csak 2 év után. Nagyon szerettük egymást és mindketten úgy gondoljuk h megtaláltuk az igazit, én mégis úgy éreztem, hogy még olyan fiatal vagyok és még annyi dolgot szeretnék átélni, olyanokat amiket kapcsolatban nem lehet, flörtölni, és érezni az újdonság varázsát, és még sorolhatnám, de közbe meg nem akartam a barátomat sem elveszíteni, mert tudtam hogy vele akarom leélni az életem és ő a tökéletetes nekem. Sokat beszélgettünk erről, volt sok vita meg sírás emiatt, de a végén sosem jutottunk el oda, hogy tényleg szüneteljünk, egyrészt az együttélés miatt nem lett volna megoldható, másrészt pedig nem bírtam megtenni ezt vele. Azóta is többször előtört belőlem az érzés, hogy még jó lenne egy kicsit élni de ez önzőség lenne... Mindegy, valahogy túljutottunk ezen is.

Igaziból összefoglalva ezt az egészet, csak annyira jöttem rá, hogy ez a hátránya ha valaki ilyen fiatalon kezd komoly kapcsolatba, főleg ha tényleg úgyérzi, hogy az igazit találta meg és nem élte elötte ki magát. A filmekben valahogy mindig jobb minden :)

2012. febr. 24. 08:05
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Azóta már szakítottunk, már két hét után. Kb. 4szor találkoztunk, mindegyik alkalommal jól el tudtunk beszélgetni. Azt mondja még mindig szeret és reméli, hogy az élet majd újra összehoz minket, de most egyedül kell lennie. Viszont minden alkalommal Ő közeledik hozzám, belém karol, ölelget és minden alkalommal elcsattan egy-egy kisebb csók is. Tehát még mindig nem tudom mit is szeretne (és szerintem Ő sem), de kezdem elfogadni a rideg valóságot, és majd ha Ő kezdeményez, eldöntötte már, hogy mit is akar, akkor majd megbeszéljük a dolgokat. Ha pedig így jobb neki, akkor legyen boldog. Nehéz ez így, de szeretem annyira, hogy ne láncoljam magamhoz, ha velem nem boldog 100%-ban. Tehát majd kiderül hogy lesz. Mégegyszer köszönöm, mindenki hozzászólását! Minden jót és szépet! :)
49. tamaryn (válaszként erre: 47. - 6d7bc4531d)
2012. febr. 21. 19:27
Egyetértek!A kapcsolat mozgatórugója éppen az hogy Jóban-Rosszban!
2012. febr. 21. 14:28
Szia Treton! Szerintem, nem feltétlen jelenti a kapcsolat végét. Nyílván minden kapcsolatban vannak problémák. A kérdés az, hogy sikerül-e megbeszélnetek??? (Amikor közös nevezőre juttok!!!)Szerintem ebben az esetben a lánynak szüksége van egy kis "egyedűllétre". Lehet, hogy talán ez alatt az idő alatt egy kicsit besokkalt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy benned van a probléma, hanem egy kis levegőre van szüksége...szerintem. És majd a szünet után derül ki, hogy együtt maradtok- e vagy sem!!! A szünet bármennyi idő lehet!!! Nálunk is voltak "szünetek" , de mégis túléltük..immár 7.éve!!! :-)
2012. febr. 21. 13:57
Párkapcsolatban a szünet=VÉGE
2012. febr. 21. 13:44
RÉSZEMRŐL csak szaporítani tudom azon forumozók táborát, akik szerint bizony lapátra kerültél. Személyesen én is hallottam ilyet párszor és nem kell ecsetelnem mi lett a vége. Persze nem törvényszerű hogy veled is ez lesz, de én nem táplálok benned hiú reményeket.
45. 1dc16653d6 (válaszként erre: 44. - Szamosháti)
2012. febr. 20. 08:08

1hónap még nem is sok idő....

De ez szép,hogy így alakult köztük.

Valakiknek tényleg több idő kell.

2012. febr. 19. 21:23

Kőkemény egy hónap ! Addig nem találkozni, nem beszélni, semmi. Mindenki azt csinál amit akar, azzal és úgy csinálja ahogy akarja. Előre megbeszélni a randevú idejét, ami a hónap letelte után jön. Találkozni, és újratárgyalni a fejleményeket, álláspontokat. Egy hónap, nem több, nem kevesebb.

Lányismerősöm ugyanígy járt, első kapcsolat mindkettőjük részéről, menni akart. Semmi nem jött neki össze, kilókat fogyott az egy hónap alatt, majd beleőrült a hetekbe, hogy mikor jár már le. Összeborulás, sírás-rívás lett belőle, majd házasság, gyermek, és olyan jó látnom őket a közösségi oldalon feltöltött képeken.

43. júliusi (válaszként erre: 9. - Estefani)
2012. febr. 19. 12:19
Ez szép idézet!
2012. febr. 19. 12:02

Szépen bebiztosította magát a kislány. Éli az életét- ne kerssétek egymást- de ha mégsem találna jobbat, leemel a spájz egyik eldugott polcáról.

Barátom, ha nem akarsz szamár lenni ló helyett, köszönd meg az együttműködést a nénivel, és mehet isten hírivel.

2012. febr. 19. 07:37
ÉRTELME NEM SOK VAN!!
40. ad0b329974 (válaszként erre: 39. - Nijntje)
2012. febr. 19. 07:35
gratulálok a szép családodhoz..sok boldogságot Nektek.)
39. nijntje (válaszként erre: 36. - Ad0b329974)
2012. febr. 19. 07:24

Hű, ez tényleg nagyon idevágós:)) És hasznos.

Saját tapasztalat: Másfél év szünet után, aminek az elejét esténként sírással töltöttem, most családunk, két közös gyerekünk van. De ehhez el kellett engednem a párom, teljes szívből. Ha menni akar, menjen. Nem volt könnyű beletörődni. Mire felkészültem egy új kapcsolatra, egy év telt el. Aztán meglátott az új pasimmal és rádöbbent, hogy senki más, csak én...:) Aztán bizonyított és most is bizonyít. Mindig is szerettük egymást, ez nem volt kérdés, csak talán az időzítés volt rossz. Ha akkor nem tartunk szünetet, a kapcsolatunk elfárad és tönkremegy. Neki még élni kellett, tapasztalni és rádöbbenni, hogy a család sokkal komolyabb dolog annál, hogy mással vállalja.

Egyszóval: sikerülhet így is, persze csak akkor, ha mindketten ezt akarjátok. Ha találkozik valamelyikőtök "jobbal", akkor úgy lesz a jó.

Tudni kell elengedni.

2012. febr. 18. 17:58
Az igazi szerelem az, ha az ember nem érez kísértést a hűtlenségre.
2012. febr. 18. 17:42

Kedves Treton!


Még elég fiatal vagy és most eljött az élet egyik megtapasztalása. Ebben a korban az embernek át kell, vagy át szeretne élni sok mindent. A kapcsolatotoknak az általad leírtak alapján szerintem vége. Nem feltétlenül baj ez, mert valóban nagyon fiatalok vagytok, és én úgy gondolom (bár nyilván akad néhány remek ellenpélda), hogy az ilyen korán létrejött szerelem nem tart és nem is kell, hogy sírig tartson.


Fájni fog biztosan, de ezt is meg kell tapasztalni, hogy bölcsebb legyél. Amit mondott, az az, hogy kipróbál majd mást, kipróbálja egyedül, kipróbálja mással és ki tudja, talán még is veled lesz a jó.



Szerintem ez a kapcsolat vége. Én azt javaslom ülj le vele megbeszélni, mert arról nem igen írtál, hogy te mit akarsz, csak arról, hogy ő mit. Gondolom ezek után nem szeretnél úgy élni, hogy várod őt, hátha....



Beszéld meg vele és ha kell, ha neked az nem jó, amit ő szeretne, akkor szakítsatok és kész. Csak beszéljétek meg, ne legyen harag.


Én személyesen az alapján, amit leírtál, a szakítást tartom jó megoldásnak, de inkább beszéljétek meg.


Az összes ide vágó közhely igaz, hogy találsz mást, majd jobb lesz, stb... csak ez ilyenkor még nem tudatosul.

2012. febr. 18. 13:10

ezt valamelyik nap találtam..ez is idevágós..)


"..... Aki menni akar, engedjük el.

Aki nem tudja, mit akar, küldjük el.

Aki a kezét nyújtja, fogadjuk el.

Aki képes szavakkal is ölelni,

pedig nem tudja biztosan kap-e valaha viszonzást,

mégis önzetlenül képes adni,

annak tényleg hatalmas a szíve.

Aki nem akar szeretni, az gyáva.

Aki meri vállalni a bukást, az bátor.

És aki tud néha sírni, az mer szeretni is .....!"

2012. febr. 18. 13:06

Van olyan példa is az ismeretségi körömben, ahol a szünetet szakítás követte és olyan is ahol azóta házasságban élnek, gyermeket nevelnek és kölcsönösen tudják, hogy az nekik akkor hasznos volt.

Túl fiatalon kerültetek össze és nem biztos, hogy ez jó így. Azt gondolom, hogy még mindig becsületesebb így, mint menetközben félre lépni.

2012. febr. 18. 11:57

Szerintem, megijedt attól, hogy itt van 19 évesen, és nem azt csinálja/nem úgy él, mint a kortársai (buli, pasik, függetlenség, szabadság), hogy nem tudja milyen lehet más sráccal. Én úgygondolom, hogy úgy érezheti, hogy nektek később kellett volna találkozni. Talán húszonévesen, amikor már mindketten kiéltétek magatokat.

Amúgy meg ha valaki szünetet kér, az már régen rossz. Szerintem az kér szünetet, aki nem mer szakítani.

Jobban jársz, ha elfelejted ezt a lányt.

33. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Treton21)
2012. febr. 18. 11:54

Ez miért cikk?


Amúgy azt gondolom, hogy érbedj el, az a hajó már elment, ennyi volt.

2012. febr. 18. 11:49

Szerintem is engedd el. Ebből már nem sok jó jön ki.

Tudom könnyű ezt tanácsolni, de kivitelezni nehezebb, de a szünetnek semmi értelme. Csak rengeteg fájdalmat okoz. Nem szabad! ENgedd ell. Jobb lesz úgy mindkettőtöknek.

31. 2c8b615588 (válaszként erre: 9. - Estefani)
2012. febr. 18. 11:33

Nékem te nem tisztán, hanem megtisztultan kellesz!


hű, de szép! :O

30. 1f95464bd4 (válaszként erre: 27. - 2c8b615588)
2012. febr. 18. 11:31

Azért van egy-két kivétel.

Na nem én!:-)

2012. febr. 18. 11:28
*élettapasztalatot
2012. febr. 18. 11:26
Túl fiatalon jöttetek össze és a lány, most 19 éves, teljesen érthető módon keresi önmagát és lehetséges, hogy már terhes neki ez a kapcsolat, úgy érzi nyomás alatt van és ha ilyeneket mond, hogy szeretne önálló lenni, boldogulni egyedül és nem csak a kapcsolatotok a fontos, nyilván szabadulni szeretne és így a legkönnyebb, a szünet után majd nem kell visszatérni. Engedd el, szerintem ennek már úgy sem lesz jó vége. Lehet, hogy évek múltán, mikor már mindketten több élettapasztatot szereztek, lehetséges, hogy még egymásra találtok...
27. 2c8b615588 (válaszként erre: 3. - Pici Manócska)
2012. febr. 18. 11:25
Nagyon igaz! Ha szeretsz valakit, el is fogadod, és nem vágysz másikra!
2012. febr. 18. 11:23

Én nem tartom jó dolgonak a párkapcsolati szünetet. Az a kapcsolat,ami egyszer megszakadt, sosem lesz többé ugyanolyan. Persze kérdés, egyáltalán akarjuk-e,hogy ugyanolyan legyen.


Ha valakivel együtt vagy, az próba. Az együttélés pedig már művészet. Sok olyan párkapcsolatot ismerek,ahol nem rossz egyik fél sem, csak egyszerűen nem illenek össze: más a habitusuk, igényeik. Ennyi. Ez jobb,ha már ez első hetekben kiderül, és nem szívózunk egymással hónapokon, pláne éveken keresztül, hiába.


Természetesen az,ha mindent a másik határoz csak meg, és neked a dolgok menetébe semmi beleszólásod nincs, eleve halálra ítélt kapcsolat. Mi értelme annak,hogy az egyk fél folyamatosan csak tűrjön, holott esetleg a személyisége mást kívánna? Na ilyenkor vagy vagy a szakításm, vagy az,hogy ebbe a harcba a gyengébb fél (akár testileg is!) belebetegszik.

2012. febr. 18. 11:14

hát, ez tényleg lapát.

Rossz kifogás, ráadásul én biztos nem tűrném el ha a párom olyat kérne tőlem hogy hadd élje az életét, én meg valami tartalék lennék..


Nem nem. Érsz te annál többet is, minthogy valaki tartalékjátéka legyél, tedd lapátra a csajt, és bár tudom hogy szereted és nehéz, de próbálj meg nélküle élni. Önállóan. És ki tudja, lehet az évek során találkoztok majd, és ott folytatjátok ahol abbahagytátok. Fel a fejjel.

24. 051809cc90 (válaszként erre: 6. - 111e183830)
2012. febr. 18. 11:13
Egyetértek!Ez nem szünet...az ilyen szüneteknek előbb utóbb elhidegülés lesz a vége, és rájön tök jól megvan esetleg nélküled.Én ugyanigy voltam mint Ti.15 évesen elsők voltunk egymásnak.A párom szintén annyi volt mint most te.És 3 és fél év együttlét után szétmentünk...szerettem, de sokkal jobban érdekelt más...más fiú.Azóta 12 év eltelt, és van két gyermekünk.De nem a régi mellett maradtam....nagyon fiatalok vagytok ti is.Idő kell, majd az eldönti.De inkább most éljetek, mint ha mégis együtt maradtok, lesz egy két gyerek, és akkor jöttök rá, hogy menni kellene még..élni.Inkább most mint később.
23. 1f95464bd4 (válaszként erre: 9. - Estefani)
2012. febr. 18. 10:45
Szeretem Müller Péter bácsit, amit leírt az az igazi szeretet! Söt az igazán nagy szeretet, amikor úgy engedem el a másikat, hogy azt kívánom neki, legalább úgy szeresse más, mint én, és találja meg azt a boldogságot, amit mellettem nem élt meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook