Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes babák 6 hónapos kor felett fórum

Anyatejes babák 6 hónapos kor felett (beszélgetős fórum)


18. mónika001 (válaszként erre: 16. - UjFehérAnna)
2012. márc. 28. 17:58

Igen sokszor megszomjazik a tejpép után is. Biztos egészségesebb,hogyne amelyik baba szopik,most 10.hónapot kerültük el,de még éjjel,van hogy nappal is kéri a cicit.Eddig még náthásak sem voltunk.

Nagylányom 18 lesz,ő is szopott 9hónapig,nem is volt beteg szinte soha.

2012. febr. 22. 06:03
Szívesen várom még a tapasztalatokat, mert lenne még kérdésem. Akár más 6 hónapos baba anyukájától is.
16. UjFehérAnna (válaszként erre: 15. - Mónika001)
2012. febr. 19. 13:50

Akkor ha jól értem tejpép után is kap anyatejet? Sajnos úgy látom már nem elég tápláló neki a tejem illetve nem mindig. Akkor én is adnék neki tejpépet aztán anyatejet.

Egészségesebbnk látod a kislányodat így hogy sok anyatejet eszik?

2012. febr. 19. 09:38

Lányom most 9 hónapos,még szopik is minden étkezés után. Tejpépet kap reggelire,ebédre bébiételhez keverek pici csirkemellet megfőzve krumplival,vacsira tejpépet eszik,közben délután gyümölcsöt,banánt almát.

De már kapott csirkemájat is picikét,tojássárgát ebédjéhez belekeverve,védőnőm mondta adhatok neki,szereti megette.

14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - UjFehérAnna)
2012. febr. 18. 12:14

Lányom most 3,5 éves, de még sose kapott antibiotikumot, sőt lázcsillapítót is csak egyszer.

A fiúk se voltak sose betegesek. Szerintem egészségesebbek.

2012. febr. 18. 10:08

Értem. Akkor én is várok még a tejpépekkel. Kíváncsi leszek, hogy meddig fog szopitni. Látszik rajta, hogy szereti. :)


Mióta megszületett egyáltalán nem volt még beteg. Igaz ha csak lehet kint alszik délelőtt a levegő. (Ez is hozzájárulhat, hogy egészséges baba viszont nagyobb az esély hogy megfázik.) Mit gondiltok ? Mit tapasztaltatok, tényleg egészsègesebbek az anyatejes babák? Mert eddig nálunk jók a tapasztalatok.

12. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - UjFehérAnna)
2012. febr. 18. 07:33
nekem a lányom 9 hónapos koráig csak szopott, enni nem akart, aztán szinte rögtön csirkecombbal kezdte, pépeset ki nem állhatta (pedig azzal ijesztgettek, hogy majd nem akar csak püréset enni). Rendszeresen 2 éves koráig szopizott de csak 3 évesen tudtam igen nehezen leszoktatni az óvodást...
11. maya80
2012. febr. 18. 07:29

A lányom imádta a tejpépeket, 8-9 hónapos korától az volt neki a vacsora. Elmúlt 4 éves, de mindig szokta néha kérni.

A 13 hónapos fiam viszont nem hajlandó megenni.

10. homern (válaszként erre: 1. - UjFehérAnna)
2012. febr. 17. 21:34

Szerintem jól csinálod,érdemes,persze :)

Az én fiam kb 2 hete már nem kéri ,teljesen magától választotta el magát 2 évesen.

9. 4561
2012. febr. 17. 21:32

Hat hónapos korától kezdtünk el kóstolgatni a zöldségeket, gyümölcsöket, főzelékeket hússal, hús nélkül.

11 hósan, reggel, ebédkor, délután és elalváskor, először az tízórait váltottam ki, majd az vacsihoz, majd az ebédhez, elmúlt 1 éves a délutáni szopit hagytuk el.

Most 14 hósan, reggel és este illetve igény szerint ha szükséges éjszaka.

Tejpépet is 11 hósan kapott, először nem tetszett neki, de most már ízlik neki, bár sokat és sokszor nem eszünk, néha vacsira.

2012. febr. 17. 20:51

Köszönöm a válaszokat.

Na ezt örömmel olvasom, hogy nem nagyon ittak mást a babák csak anyatejet. Én szoktam neki adni napjában egyszer gyümölcslevet, mert a vizet nem fogadja el és a gyümölcslé kell az emésztéséhez. Én sem bánnám ha nekünk is csak 8-9 korában lenne cici nélküli étkezés.

És tejpépet adtatok a babáknak? Mi a véleményetek a tejpépekről?

2012. febr. 17. 19:49

Szia!

Nekem két gyermekem van, most várjom a harmadikat, és a lányomat valamint a fiamat is csak anyatejjel tápláltam hat hónapig. Hathónapos korban kezdtem el a hozzátáplálást, szép lassan, fokozatosan.

A lányom már majdnem négy és fél éves és ő 27 hónapig szopizott, a fiam 13 hónapos, és most kb. egy hónapja hagytuk abba. Valószíűleg a terhesség miatt megváltozott az íze és nem is volt elég, így a fiam szépen leállt róla mindenféle probléma nélkül. Amúgy egyéves koráig nem is kapott semmit inni, csak az anyatej volt neki a folyadék.

A lányomat nagyon nehéz volt leszoktatni, pedig már majdnem két és fél éves volt.

Az eslő cici nélküli étkezésre kb. 8-9 hósan került sor.

A lányom még kétévesen is csak a cicin aludt el, és éjjel is ha felébredt, kérte mindig. A fiam pedig kb. 9-10 hónapos korától már nem igényelte este a cicit elalváshoz, csak napközben, és az éjszakai ébredeséknél. Úgyhogy nagyon különbözőek a gyerekek...

6. kiscicalany (válaszként erre: 5. - C42aaaac41)
2012. febr. 17. 19:31
Tudom, tudom :( Ebben nem vagyok következetes sajnos:S
5. c42aaaac41 (válaszként erre: 3. - Kiscicalany)
2012. febr. 17. 19:31
Ha kicsit következetesebb vagy,akkor nem kell a cici az elalváshoz!Hidd el,tapasztalatból tudom!
2012. febr. 17. 19:30
Én 2 és fél éves koráig szoptattam a gyereket.De másfél évesen már csak este és éjjel szopizott.4 hónapos korától már kapott mást is,de azért az anyatej volt a fő elég sokáig.
3. kiscicalany (válaszként erre: 2. - Kiscicalany)
2012. febr. 17. 19:28
Ja igen, és a védőnőm szerint az ebédet kellene először kiváltani, de nálunk ez nem nagyon sikerül (kivéve ugye ha mamánál van), mert az ebéd utáni alváshoz kell neki a cici. Ezt nem nagyon reklámozom a védőnőnek, bár igazából semmi köze hozzá.
2. kiscicalany (válaszként erre: 1. - UjFehérAnna)
2012. febr. 17. 19:26

Az én kisfiam pár nap múlva lesz 1 éves. Rengeteget szopizik még most is, önálló étkezést talán 7-8 hónapos korában sikerült csinálni - tejcsi nélkül, azt is úgy, hogy ebéd után elaludt a mamájával. De ha velem van itthon, ez kevésszer sikerül, mert valamiért velem csak cicivel alszik el.


Ja igen, éjjel is kel egyre többször, és egyáltalán nem iszik mást, csak tejcsit.

2012. febr. 17. 19:22

6 és fél hónapos a kisfiam és szerencsére van elég anyatejem, és ő nagyon szeret cicizni. Viszont már nem elég neki az anyatej úgy hogy 6 hónaposan elkezdett kóstolgatni zöldségeket és gyümölcsöket.

Olyan anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi akik szintén ilyen szerencsés helyzetben vannak vagy voltak, hogy sokáig tudják vagy tudták anyatejjel táplálni a babájukat.

Én most úgy csinálom, hogy 2x kap pépet, egyszer tízóraira és egyszer vacsorára, viszont mind a két étkezés után cicizik is. Ti mikor váltottatok ki teljesen egy étkezést? Érdemes akár 1 éves korig is akár minden étkezés után innivaló helyett vagy mellé még anyatejet is adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook