Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ansentra antidepresszánssal kapcsolatos tapasztalatok? (GADra kaptam) Vagy csak úgy általánosságban az antidepikkel? fórum

Ansentra antidepresszánssal kapcsolatos tapasztalatok? (GADra kaptam) Vagy csak úgy általánosságban az antidepikkel? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 8. 10:51

Én is azt hittem, hogy csak 18 év alatt, de kiderül, hogy akármikor lehet csatlakozni :).


Boldog Nyuszit minden fórmumozónak :D!

32. rizsa31 (válaszként erre: 31. - 297e02583e)
2012. ápr. 3. 21:45

Majd meglátod,hogy alakul a gyógyszerkérdés.

Cserkésznek?Azt nem csak 18é alatt lehet?:)


Megvolt a kirándulás.Sokat mentünk,és dumálni lehetett sorstársakkal(5en voltunk).

2012. márc. 31. 21:40
4 napig kellene felet szednem :) ... a helyzet változatlan... még mindig nem kezdtem el ... de most úgy gondolom nem is fogom :P (szeretem magam nagyon a véleményváltoztatások miatt :D) ... de most elkezdtem edzeni (már első hetem meg is volt :)), meg be akarok állni cserkésznek :) ... most holnap pedig megint túrázom egyet (most mondjuk csak 16 km lesz :D) ... talán ezek segítenek majd valamicskét :). Most aránylag jó kedvem van, kedvemre való ez a szeles idő nagyon :), csak az eső ne essen. Megejtettétek már a kirándulást Rizsa31? :) Ha igen, milyen volt? :)
30. rizsa31 (válaszként erre: 27. - 297e02583e)
2012. márc. 28. 13:29

"De most ettől is tartok, hogy kb. a túráig telik majd el egy hét, amikor jöhetnek a tünetek :P. "

Ha neked is úgy írták fel,hogy felet kell bevenni első héten,akkor nyugodtan mehetsz a túrára sztem,akkor még nem jönnek elő annyira a mellékhatások.


"az az érdekes, hogy az elején nagyon szenvedek mindig, de úgy 10-15 km után kezdek feloldódni, lehet, hogy akkor kevésbé szorongok vagy nem tudom"

Sztem addigra kifáradunk,és így az agyunk nem ér rá annyira pörögni.:)

A kirándulás amire én megyek,OCklubon keresztül jött létre.

29. rizsa31 (válaszként erre: 27. - 297e02583e)
2012. márc. 23. 00:13

Ez meg egy kis ismertető a szerotoninról.Sztem korrekt,és nekem tetszik,de amúgy nem olvastam mást arról a weblapról,nem ismerem.

[link]

28. rizsa31 (válaszként erre: 27. - 297e02583e)
2012. márc. 23. 00:10

Majd írok még,de addig is küldök egy interjút dr Németh Attilával,amiben az antidepi-vitáról van szó.

Nem utálom a Szendit,de itt nekem a dr Németh a szimpatikusabb.

2012. márc. 22. 22:45

Lehet, hogy ma elkezdem szedni :) Majd lesz valahogy :D

Én 1.én megyek egy teljesitmenytúrára :) ...az az érdekes, hogy az elején nagyon szenvedek mindig, de úgy 10-15 km után kezdek feloldódni, lehet, hogy akkor kevésbé szorongok vagy nem tudom ... ilyenkor már sokkal könnyebben megy a túra másik fele :). De most ettől is tartok, hogy kb. a túráig telik majd el egy hét, amikor jöhetnek a tünetek :P.

Amúgy ez milyen kirándulás lesz? :)

Azt hiszem én is ilyen AD-t kaptam, mert valami hasonló magyarázott a doki is :). Köszi :).

26. rizsa31 (válaszként erre: 25. - 297e02583e)
2012. márc. 22. 21:55

Ha esetleg meggondolod magad,én megyek márc.31én ilyen szorongós-fórum kirándulásra.


Megértem,hogy félsz a tabitól,mert valóban vannak mellékhatások,és biztos,hogy millióból van 1-2 ,akinél ez súlyos.

Sztem. mostanság az antidepi szinte szitokszónak számít.Önjelölt pszichológusok meg gyóygvarázslók,akik nem betegek, hirdetik nagy hangon,hogy semmit nem ér,de különben meg egy testi roncs leszel tőle.


Amit én tudok az SSRIkről,mert azt szedem:nem a szerotonint viszi be a szervezetedbe,hanem szerotonin tartalmánál fogva segít,hogy az agyad javítsa a működését.Nekem abban segít,hogy lenyugtat,nem pörgetem az agyam ezerrel.

mellékhatásai mostanság nálam:izzadékonyság.

2012. márc. 22. 18:48
Az monda, hogy GADnál nem jönnek ki a mellékhatások ... meg amikor visszamenetem 3 hónap után úgy, hogy nem szedtem egy szemet sem, azt mondta félek a bogyóktól :P csak azt nem érti miért :D ... meg, hogy nem kell mindent elhinni, amit a tájékoztatón ir ... De azért azt nem hiszem, hogy tünetmentesen megúszom :P ... meg tényleg semmi jót nem hallottam az antidepiről. Bennem van az is, hogy ki kéne próbálni, meg a félsz is, hogy mi van ha rosszabb lesz. Mostanság elég depis hangulatom van, pedig pont örülnöm kéne a tavasznak :) (bár lehet, hogy pont ez a roszkedvem forrása), de még ez sem megy ... semminek nem tudok örülni, csak olyan nyomott a hangulatom, emellett a teljesitményem is romlik, mert semmi nem motivál :(..imádtam fotózni, túrázni és most még ehhez sincs kedvem (Vagyok, hogy legyek :P). De amúgy tenni semit nem tenném magammal vagy ilyenek :)... igy most ott tartok, hogy mindegy mi lesz elkezdem, rosszabb már nem nagyon lehet x).
24. rizsa31 (válaszként erre: 21. - 297e02583e)
2012. márc. 22. 13:05

Ha megbízol az orvosodban,akkor az ő tanácsa legyen az első!


Egyébként ő mit mondott a mellékhatásokról?

2012. márc. 21. 23:00

nem kellenek ezek a bogyok, en sem megyek szazzal, sot!!!!! nekem is el kell olvasnom a mondatot 3 szor, es ha kell, akkor kell.


Magadddal kell jo viszonybvan lenni, es nem kell bogyo. tudom konnyu mondani, de en mar nagyon sok mindent lattam es tapasztalatam is! en is szedhetnem 2 marekra!!! hidd el!!! de nem foglalokzok a tuneteimmel, hanem kis celokat tuzz ki, keress apro oromoket, lehet, attol szorong, mert tul soakt varsz az eletettol, nekem elhihted, hogy nem szabad!!:)

2012. márc. 21. 22:58
mivel foglalkozol, hogy tellik az eleted?
2012. márc. 21. 22:19
Én még mindig ott tartok, hogy sehol, vagyis nem kezdtem el szedni -.- :)... Érvek vs. ellenérvek? Van olyan egyáltalán, akinek ténylegesen pozitiv tapasztalata van az AD-t illetően, használt is? :) (mert eddig csak rosszakat halottam :|)
20. Estefani (válaszként erre: 19. - Rizsa31)
2012. márc. 1. 09:13
Egy edzőm mondta, hogy ha valaki fél valamitől azt MINDIG komolyan kell venni. Azzal nem segítünk ha azt mondjuk, hogy ne félj nincs értelme félni... Azzal nem segítünk. A félelem sokkal összetettebb dolog annál, hogy egy válrándítással elintézzük. Segíteni kell elgyűrni a félelmet.
19. rizsa31 (válaszként erre: 17. - 297e02583e)
2012. febr. 23. 16:13

"Mindig mindenkitől azt hallom, hogy ez csak rajtam múlik, ne stesszeljek mondjuk annyit pl. egy felelésen vagy "


Nem hiszek abban én sem,hogy csakis rajtunk,betegeken múlna,hogy idegeskedünk.

Ha felelünk,az normális,ha stresszelünk.Ha nem az ember továbbtanulása(=élete múlna) a jegyeken,akkor talán nem stresszelnénk annyira.

Mondjuk,ha azt néznék,hogy valójában mit tudunk,mihez értünk...

18. Clau26 (válaszként erre: 15. - Rizsa31)
2012. febr. 19. 13:41
Sajnos nem kért belőle,ő csak azért ment oda h gyógyszert kapjon..ezért is voltam rá nagyon mérges..Volt h elkisértem a dokihoz mondta h öt perc és végez"elmondom neki ugyanazt a dumát és jövök"na így állt a dolgokhoz..ő sose akart meggyógyulni..pedig 2lánya van inkább csak volt mert egyikünk se tartja vele a kapcsolatot.
2012. febr. 18. 23:15
Sajnos a terápia még várat magára, de majd talán egyszer lesz lehetőségem :). Az a baj, hogy gyerekkorom óta kicsit zárkózott (vagy lehet, hogy nagyon is) voltam, és sosem voltak igazi barátaim, Nem tudtam/tudok megbizni senkiben, ez az ovis, ill. általánosiskolás éveimre vezethető vissza szerintem :(. Egyedül anya van, akivel csak-csak el lehet beszélgetni, de ugye neki is megvannak a saját problámái (amit mellesleg csak rám hárithat), plusz sosem értett meg bizonyos dolgokat, vagy el sem hitte. Mindig mindenkitől azt hallom, hogy ez csak rajtam múlik, ne stesszeljek mondjuk annyit pl. egy felelésen vagy ilyenek, de hiába teszek ennek eleget tudatosan, a tudatalattim ellenszegül. És ez a rész az amit azok úgy sem értenek meg akik nincsenek benne. De nem baj, lesz valahogy :). Leginkább a memória, il koncentrálási problémáim aggasztanak :|, a többivel még csak-csak megvagyok :). Az optimizmus meg egy más kérdés, tudok én optimistán gondolkozni, meg ha valakinek segiteni kell, mondok én olyanokat hogy na :D, de ezeket sajna nekem nehezemre esik elhinni. Mindig próbálok derűs lenni, mosolygok, ezért ha valkinek azt mondom pesszimista vagyok el sem hiszi :). De ez csak egy álarc. Úgy vagyok vele, hogy semmi szükség arra, hogy még több embert szomoritsak el, úgyis mindenkinek búvalbélelt feje van akármerre nézek :D, ha másokat felviditok egy kicsit is, az csak nekem is jó :).
16. rizsa31 (válaszként erre: 15. - Rizsa31)
2012. febr. 18. 21:04
Vice versa:a pszichoterápia is sokkal eredményesebb,ha gyógyszerrel van megtámogatva.
15. rizsa31 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2012. febr. 18. 21:02

Nehéz lehetett.


Anyukád védelmében mondanám,hogy a gyógyszer csak az egyik része a terápiának.Ha nincs mellette pszichoterápia,akkor önmagában nem sokat ér.

14. rizsa31 (válaszként erre: 12. - Rizsa31)
2012. febr. 18. 20:59
helyesebben:nem feltétlenül egyenlők
13. Clau26
2012. febr. 18. 20:47

Szia!


Nekem anyám depressziós.18éves koromig évente akart öngyilkos lenni.Alkalmanként 100-150db nyugtatót szedett be.Mindig újabb meg újabb bogyót írtak fel neki,mindegyiket megszokta a szervezete és kezdődött előlről.Arról nem beszélnék h mit éltem át lelkileg,az egész gyerekkoromat tönkretette az önsajnálatával.Tudod évekig sirtam és mellette voltam mindig de 22év után azt mondtam elég és megszakítottam vele a kapcsolatot,mert tudtam h megmérgezi az életemet és tönkre fog tenni.Helyette szültem egy csodás kislányt és próbálok a legjobb anya lenni számára,amit én nem kaphattam meg.Én ezért,ellene vagyok az ilyen bogyóknak..nekem ez a tapasztalatom sajnos..

12. rizsa31 (válaszként erre: 11. - Estefani)
2012. febr. 18. 20:01
A pszichiátriai megbetegedések nem egyenlők egy sima szomorúsággal.
2012. febr. 18. 09:35

Vagy egy jó pszichológus. Egy igazán jó. Akit érdekel mi van veled, és segíteni akar. Aki nem lapátol beléd gyógyszert. Sajnos ilyent sztkban nem, vagy nagyon ritkán találni. :(

A kinezológus jó lehet, ha hiszel benne. Mert itt az a lényeg, hogy hidd el és akarj meggyógyulni. Ne akarj gyógyszerlapátoló autómata lenni. A gyógyszerek is beteggé tesznek.

10. rizsa31 (válaszként erre: 9. - Korteforma)
2012. febr. 18. 00:34

A kineziológus is jó,meg atermészetes bogyók is.


De vannak olyan súlyosabb lelki betegségek,amikben tényleg fontos,hogy szedje az ember a gyógyszert.

9. korteforma (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2012. febr. 17. 16:21

Nem tudom mi a GAD, de nem tartom az antidepresszánsokat jónak.

Ezek csak a tünetet kezelnek, s nem a kiváltó okot.


DM-ben lehet kapni nyugtató hatású teljesen természetes bogyót "Nervenpflege" a neve. Inkább ezt próbáld meg, ha szedni akarsz valamit.


Problémák kezelésére kineziológus sokat segíthet.


A legjobbakat kívánom!

2012. febr. 17. 05:31
Köszönöm az eddigi válaszokat :). Ma lehet, hogy elkezdem. Sajnos terápiára jelenleg ne költhetek, az orvosom pedig sztk-s, nem is, hogy benne nem bizom, hanem csak úgy általában a gyógyszerekben. Gyakran jönek ki rajtam mellékhatások. Van mikor jobban vagyok, de van, hogy nagyon mélyen. Régen nagyon szocfób voltam, de amióta kijött a GAD keresem az emberek közelségét. De ez megint változott, most attól félek, hogy valami gonosz alakkal hoz össze a sor :( (vagy nagy tömegben valaki előrént egy gépfegyvert, ha otthon vagyok , hogy betörnek o.O). Rájöttem, hogy az a gond, hogy mindenben az elmúlást látom, és már nem tudok örülni semminek. Persze kicsi az esélye, hogy bizonyos dolgok megtörténejenek, de mindenél ott az a pici esély o.O. Most nincs rajtam olyan erős szorongás, mint amit a lepottyanó műhold váltott ki bennem, de egyszerűen a tanulás sem meg, a figyelmem sem az igazi, a memóriám pedig egyre rosszabb.
7. rizsa31 (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2012. febr. 17. 01:33
Van olyan mellékhatás,amit ha csak egy emberen mértek is az egész világon,de a perek miatt ráírják a papírra.
2012. febr. 17. 01:31

Én Sertralin Sandozt szedek másfél éve.Az elején nagyon nehéz volt.

Most már hozzászoktam.

5. d43485a76e (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2012. febr. 16. 23:36

Itt az az alap kérdés, hogy milyen problémára írták fel a gyógyszert.

Egyébként ez a gyógyszer a legkevesebb mellékhatással rendelkezők közül való, fatális mellékhatását még nem jegyezték fel.

Ez azért nyugtasson meg!:)

2012. febr. 16. 23:29

Szia!

tobb mint egy eve szedem reggel 1/2,delben 1/2 este 1 egesz,engem nagyon nyugtat,nem izgulok annyira midenert nem kabit es nem almosit,nem okoz fuggoseget!

nekem bevalt, nyugodtabban tudom atveszelni zuros napjaim!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook