Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krémajánlás gyulladt, pattanásos, mitesszeres bőrre fórum

Krémajánlás gyulladt, pattanásos, mitesszeres bőrre (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 16. 11:10
Sziasztok! Szerintetk van olyan krém am segít a pattanásokon és a miteszereken egyszerre? A kozmetikusom kevert nekem egy krémet, de az csaka begyulladt pattanásokon segít. Nagyon erős teljesen kiszárítja a bőrömet. Tudtok valamit ami ennél jobb?
48. cséká11 (válaszként erre: 47. - MG87)
2012. febr. 28. 22:01

Szia! Megírod nekünk milyen krémek ezek, hátha nekünk is használnának?:) Mik vannak benne?:)


jeva: sok sikert neked is azért, remélem te is találsz megoldást idővel!! Most én is próbálom magam mélyebbre ásni ebben, egyre inkább hormonokra gyanakszom, csak akkor nem értem miért nem tett semmit a fogamzásgátló? Legközelebb 3 hét múlva kell dokihoz mennem, kozmetikushoz szintén, igyekszem leírni hátha van valami javulás.

47. MG87
2012. febr. 25. 15:26
Sziasztok! Nekem is rettentően csúnya volt az arcom. Szimmetrikusan jöttek ki mély, gyulladt pattanások. Ennek már 4 éve. Kozmetikus lettem. Ahol gyakszin voltam kozmetikus kevert ki egy éjszakai krémet és egy arcpakolást. Azóta is ezt használom a problémás bőrű vendégeimen. Rendszeresen viszik haza is a hatékonysága miatt. Nekem ez tette rendbe. Az utcára alig mertem kimenni előtte.
46. jeva (válaszként erre: 45. - Cséká11)
2012. febr. 24. 23:22

Szia

Igen a cickafark nagyon jó a ciklusra, de szerencsére abból már kinőttem.. rendben van. Nekem trombózisom volt, amit egy öröklött kromoszóma betegség miatt kaptam..ja egyébként a fogamzásgátló hozta ki.... :-//

Lényeg a lényeg, hogy én életem végéig el vagyok tiltva a hormonoktól.. tehát az én hormonproblémámat (ami patikat okoz) nem tudják a szokásos hormonbogyókkal rendbetenni..

Most megint túl vagyok egy antibiotikum kúrán :-/ újra szép az arcom...

45. cséká11 (válaszként erre: 35. - Jeva)
2012. febr. 24. 20:34

Nos, ma elmentem bőrgyógyászhoz.


Az orvos elkezdte diktálni a krémeket az asszisztensének, és ismerős volt a nevük, tudtam, hogy már próbáltam.Szóltam neki, hogy ne haragudjon, bizonyára félreértett, oké, hogy tüneti kezelés, de szeretném konkrétan a gyökerét megtalálni a problémának. A néni erre leüvöltötte a fejem, hogy én a segítségéért jöttem, fogadjam el és amúgy is, ne csodálkozzak, mert látja milyen önpusztító vagyok. Erre nagyokat néztem, mire kifejtette, hogy szerinte az én problémámat a külsőm okozza. ( Van piercingem, tetoválásom és festve van a hajam. )


Ez nem magyarázkodás, de azért had mondjam el a véleményem: egyrészt, a bőröm már akkor egy szörnyű tragédiának nézett ki amikor nem volt se piercingem se festve a hajam, se tetoválásom nem volt.13-14 éves korom óta, tökéletesen változatlan a bőröm. Rosszabb persze volt időnként, de jobb állapotba soha sem került! 19 évesen döntöttem úgy, hogy tetováltatom magam, erről nem nyitok vitát, mert nem ide tartozik, elég megosztó téma, csak elterelné a topik eredeti témáját.Ezt tessék figyelembe venni kérem!:))

Szakszerűen készült, minden eszköz előttem lett sterilizálva, a gyógyulási folyamatnál sem volt semmi gond, még mondták is milyen jól reagál bőröm. Nem tudom miért pont ezzel volna gond, amikor a világban milliónyi ember szaladgál durvább testmódosításokkal mint én, és baba bőrük van! Egész egyszerűen nem hiszek ennek a teóriának.Piercing szintén ugyanez. Hajfestés: ó igen, ez tény, szép hosszú hajam van én pedig befestem.De akkor is... van megint csak milliónyi ember, akik festik a hajukat kb 1-2 havonta és baba bőrük van. Én elmondanám, évente(!) 2-3- szor festem be a hajam, ami valljuk be: ritkának számít, van aki sokkal gyakrabban frissíti a hajszínét.Erről ennyit.


Egri majának márt írtam privátban, itt is szeretném tisztázni, hátha valakinek van ötlete még: az életmódomat helyesnek tartom. Heti 2-3-szor mozgok, nem tömök magamba cukrot, kólát, gyorskaját stb-t. Sok gyümölcs, zöldség, napi másfél-2 liter víz vagy tea.Alkoholt ritkán iszom, ezért vagyok nagyon elkeseredve, mert nem tudom mi lehet a baj. Hormonvizsgálatot még mindig szeretnék, de a néni nem küldött el. Használni fogom a már egyszer hatástalannak bizonyult krémjét, majd meglátja hogy igazat mondtam én is, és remélem elkezdi rendesen felfedni a probléma eredeti okát.Az, hogy genetika és így maradok életem végéig, mondtam, számomra fölfoghatatlan.:(


jeva, azt hiszem még a cickafark tea ami rendbe teszi a ciklust!:) Én is fogom inni, nemrég jött meg és a kelleténél sokkal jobban fájt a hasam, remélem nincs baj, de azért hátha.

2012. febr. 20. 09:57
Bocsi egy kicsit siettem,ezért vagyok ennyire szét-szórt!Látom a helyesirási hibáimat is!:)
2012. febr. 20. 09:55

És folyatatom....:)

nem köt meg ennyi vizet a szervezetmha meg igen,akkor gond van!

42. egri maja (válaszként erre: 39. - B5ef5132a9)
2012. febr. 20. 09:54

Ha vki sportol vagy nyáron nagyon meleg van akkor értelem szerűen annyival többet kell még plusszban inni,mert az elveszitett folyadékot pótolni kell!:)

Viszont tényleg nem kel napi 3-4-5 litert meginni,mert tényleg túl terheli a vesét és úgy is csak kipisili az ember,mert még csak a bőrt se lehet vele nagyon hidratálni,mert

41. 83e25137af (válaszként erre: 40. - Egri maja)
2012. febr. 20. 09:52

semmi gond


csak elképzeltem hogy vizes hordó lenne mindenki. blutty blutty :D

40. egri maja (válaszként erre: 38. - 83e25137af)
2012. febr. 20. 09:51

Bocsi!:)

0.03-mal,igaz,nagyon nem mindegy!:)

2012. febr. 20. 09:48
Nem csak a testsúlytól függ! Hanem, hogy ki mennyit mozog, mennyire aktív. A sok víz se jó, leterheli a vesét.
38. 83e25137af (válaszként erre: 37. - Egri maja)
2012. febr. 20. 09:46

"A testsúlyodat szorozd be 0.3-mal "


ez tuti? o.O mert ezek szerint köze 20 litert kéne meginnom XD

nem lehet hogy 0.03?

2012. febr. 20. 09:26

Sziasztok!

Ahogy olvasgatom a fórumotokat,az jutott még az eszembe,h lehet,sokan nem a megfelelő módon ápolják a bőrüket és ez lehet még a próblémás bőr oka...

Viszont,ahogy azt vki irta lehet hormonális is,mert ha vkinek nem rendszeres a ciklusa akkor,nem tud méregteleniteni a szervezet és akné formájában fog,illetve ami még nagyon fontos a rendszeres széklet ürités,mert ez még egy nagyon fontos dolog,h naponta kellene....ezzel szorosan össze függ a folyadék fogyasztás(megfelelő minőségű pl:mentes ásv.viz,gyógytea cukormentes),mert a megfelő székletet is meghatározza.A testsúlyodat szorozd be 0.3-mal és megkapod azt az összeget amit literben meg kellene inni mindenkinek!:)

A táplálkozás a másik ami befolyásolja még a szép bőrt,nagyon sokan nem tudják,h a tej sok embernél okoz intoleranciát(Puffadás,székrekedés,hasmenés) vagy allergiát,ami akné formájában jelentkezik(orcákon,háton).Illetve a fehérliszt,élesztő(tészta,péksütemény)cukor is okoz intolarenciát,allergiát!:(

A másik az olajos ételek,vasárnapi ebéd:sült krumpli,rántott hús...és sokan napi szinten eszik,háát nem is csodálkozom,ha nem szép a bőrük...

Szóval érdemes elgondolkodni azon,h hogyan lehet szép a bőrünk....egészségesebben kellene élnünk!:)

A hormonháztartást muszáj rendbe tenni,fontos a bőrünk tipusának megfelelő minőségű ápolása,táplálása.Fontos még az étkezés,emésztés,ami úgy tudunk elérni,ha úgy táplálkozunk,h a nyers-főtt aránya 50-50% legyen,sok nyers vagy párolt zöldséget és gyümölcsöt kellene enni,bizonyos ételeket kerülni!!!És a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadék bevitel!Lehet még szaunázni,mellyel lehet méregteleniteni,napi 1-2 órát a friss levegőn kellene tartózkodni és még sportolni is lehetne!

Ha ezeket megpróbáljuk beiktatni az életünkbe,sokat lehet változtani a bőrünk minőségén és az életünk minőségén,mert a kedély állapotot is nagy mértékben befolyásolja!:))))

2012. febr. 20. 07:49
Elkezdtem használni a vichy normaderm krémjét, és a homlokom szépen rendbe hozta.
35. jeva (válaszként erre: 34. - Cséká11)
2012. febr. 19. 23:18

Azért ne add fel.. Sajnos nálam az endokrinológus sem segített.. pedig nem csak a pati a bajom..de mivel van egy másik betegségem nem tudott felírni semmit rá.. maradt az antibiotikum... Viszont most eldöntöttem, hogy vöröshere tablettát fogok szedni, mivel kicsit rendberázza a hormonháztartást a nőknél és valljuk be, általában innen jönnek a patis bajok..

Szorítok neked!

34. cséká11 (válaszként erre: 33. - Jeva)
2012. febr. 19. 23:02

Na ne idegesíts...:(


A héten megyek bőrgyógyászhoz, következő fizukor pedig valami nagyon kedves kozmetikushoz, aki állítólag csodát tesz... ( sok ilyet hallottam már, inkább nem élem bele magam azért ). Ha valami hasznosat megtudok, vagy javulna a bőröm, megírom, én is mit meg nem adnék valami sikersztoriért. :)

33. jeva (válaszként erre: 31. - Cséká11)
2012. febr. 19. 16:44

Szia,


Nem akarlak elkeseríteni.. 35 vagyok és egyszerűen nem tudok a patik fogságából kikerülni.. Sajnos csak az antibiotikum hozza rendbe ideig óráig.. két három hónap és kezdhetem újra.. sajnos.

Remélem kapsz valami segítséget, hátha neked sikerül kikeverednem belőle!

32. egri maja (válaszként erre: 31. - Cséká11)
2012. febr. 19. 15:52

Szia!

Ha megirod priviben,h az arcod,mely részein vannak aknéid,akkor meg tudom mondani,h talán mi okozza a próblémát.

Várom az üzeneted:)

Üdv:Maja

2012. febr. 18. 23:40

Sziasztok!


Új vagyok a fórumon,nagyon érdekelne mások véleménye is egy bizonyos problémával kapcsolatban, élőben viszont messze kerülöm a témát, így hát ide jöttem:) Láttam, hogy tapasztalt emberek írnak, hátha kapnék néhány okos választ!:)Picit hosszú lesz, bocsi.


Nos, 23 éves lány vagyok és 14 éves korom óta borzalmas az arcbőröm. Tág pórusú, mitesszeres ( sűrűn) és szerintem extrém mértékben zsírosodik. Ha zsebkendővel picit megtörölgetem az arcom ( ami napközben ugyebár sokszor előfordul ) fél óra múlva ugyanolyan, fénylik mint állat és nyomot hagy a zsepin.Nyáron inkább el se képzeljétek.Pattanásokkal annyira nem volt gondom, egészen 2 hónappal ezelőttig, mostanában azok is kezdenek kijönni, egyszerűen rosszabbodik:(

Amit tudni kell, évek alatt szerintem kismillió dolgot kipróbáltam: duac gél, isotrexin gél, skinoren krém, stb fogamzásgátló ( 3 félét ), salaktalanító kúrát, sószappant, kilencezer féle népszerű arclemosót, tonikot, arcradírt stb-t, lenmagos 'kúra' és még sorolhatnám.Voltam egy rakás bőrgyógyásznál, néhány kozmetikusnál, sokszor ( olyan 18 éves korom körül) mondták, hogy majd kinövöm, csak nyugodjak meg.Ez így nagyon töményen hangzik de osszátok el 8-9 évre:) Kb fél éve semmit nem próbáltam már ki, elegem lett.Elfáradtam abban, hogy folyamatosan próbálkozom, semmit nem ér és nem tudom, hogy mi a baj. A héten megyek el utoljára bőrgyógyászhoz, (akihez megyek még nem voltam ) hátha mond valami újat. Hormonvizsgálatot is szeretnék csináltatni, de azt mondják, ha a fog.gátló nem hozta rendbe a bőröm, akkor valószínűleg nem az a ludas. Az, hogy ilyenek a génjeim és törődjek bele, az nem egy válasz. Azért sem, mert nem hiszem, hogy ne lehetne valamilyen ellenszere, másrészt én hiába vagyok egyébként jó adottságú és karcsú, ez porig rombolja az önbizalmam.Szüleimnek egyébként normális arcbőrük van, testvéreimnek sincs ilyen gondjuk, nem tudom, hogy velem mi a baj.Évek óta odafigyelek az étrendemre is, igyekszem egyensúlyban tartani.Napi arctisztítás, heti pakolás, gőzölés megvan, semmit nem ér.Ja, és nem dohányzom!


A kérdés egyszerű: találkozott már valaki ilyennel? Volt rá megoldás? Menjek plasztikai sebészhez, vagy én nem tudom... ? Nem mondom, hogy összedől a világ, de évek alatt sem tudtam megszokni, egyszerűen rossz érzés, hogy csúnya a bőröm, tök mindegy, mit csinálok.


Köszi előre is!

2012. febr. 17. 12:54

Szia!

Ilcsi fekete szappanja tuti! Valamint a Dalacin oldat. Azt háziorvos írja fel. engem rendbetett!

2012. febr. 17. 12:34

Amiket irtatok azt tudnám csak mondani,h az normális,h menses előtt kijönnek a pattanások az áll és száj környékén,ha nem piszkáljátok őket csak kezelitek,akkor hamar el is múlik.

Sajnos,ha hormonális próbléma,mert vkinek nem 28-30 napos a ciklusa akkor ő nem ösztrogénes tipus,hanem valószinűleg androgén tipusú.Ami azt jelenti,h a férfias jellegű hormonok a tesztoszteron vagy a progeszteron van nagyobb mértékben a szervezetében.Ilyenkor szoktak a nőgyógyászok ösztrogénes fogamzás gátlót felirni,amitől tényleg szebb is lesz a bőr és 28napos lesz a cikus.Viszont amikor abba lesz hagyva a gyógyszer szedése borul a hormonrendszer és nem tud méregteleniteni a szervezet csak aknék formájában....szóval a lényeg az lenne,h be állitsuk a ciklust.

Én még a suliban hallottam erről és nekem bejött,sajnos nekem is ez volt a próblémám.

Két hétig reggel-este cickafarkfű tea(ösztrogén tartalmú) egy-egy csészével,majd egy hétig pásztor táska tea(progeszteron tartalmú) reggel-este egy-egy csészével,majd egy hét szünet következik,amikor is jelentkezni kell a vérzésnek.Kúra szerűen érdemes alkalmazni,3hónapig.És ha már rendben van a ciklus,akkor rendben lesz az arcbőr is.

Ezt is merem ajánlani:)

28. 83e25137af (válaszként erre: 27. - B5ef5132a9)
2012. febr. 17. 11:52

értelek. akkor ez úgy tűnik örökletes. :(


nekem az a baj hogy ha abbahagyom a gyógyszert azonnal kiragyásodok, ha szedem hellyel közzel minden oké.. de nem szedhetem örökké.. és az orvos se mond végleges megoldást..

27. b5ef5132a9 (válaszként erre: 26. - 83e25137af)
2012. febr. 17. 11:48

Néha nagyon szép a bőröm, néha alig merek tükörbe nézni, olyan csúnya.

Igazából nem tervezek semmi vizsgálatot, mert nemrég volt, teljes körű, és semmi rendellenes.

Az a gond, hogy örökletes is, apunak is, anyumnak is pattanásos volt, és most is gyakorta az a bőre.

26. 83e25137af (válaszként erre: 25. - B5ef5132a9)
2012. febr. 17. 11:40
lehet csináltatnod kéne egy teljes labort hormonvizsgálattal.
2012. febr. 17. 11:37
Tulajdonképpen fogalmam sincs mi okozza, valószínű hormonális dolog, menstruáció előtt be szoktak gyulladni, alapjáraton "csak" zsíros és mitesszeres, de ez is nagyon zavaró.
24. 83e25137af (válaszként erre: 22. - Egri maja)
2012. febr. 17. 11:36
hű a levendulaolajat jegyzem meg a cickafarkot. jó hogy olvastam, köszi én is :)
2012. febr. 17. 11:14

Az élesztős pakolást is láttam,h vki ajálotta,az is nagyon jó!:)

Ha vinek zsirosabb a bőre akkor kis vizzel,ha szárazabb akkor egy kis tejjel kikeverve.Száradás után le is lehet mosni langyos vizzel vagy akár bőrradirként ledörzsölni.

Viszont ha vki allergiás a tejre vagy az élesztőre,akkor a bőre sem fogja elviselni,ezért óvatosan vele!

:)

22. egri maja (válaszként erre: 21. - Jeva)
2012. febr. 17. 11:09

Szia!:)

Alksebor kenőcsőt a gyógyszertárban lehet kapni,olyan 1000Ft körül lehet most az ára,de kevés kell belőle és sokáig elég.Nyugodtan használhatod napközben is,naponta többször,vékonyan felkenve,nem látszik!

De ajánlanám még a teafa olajat,fertőtlenités céljából,illetve amikor azt látod,h egy újabb pati szertne kijönni a bőrödön,akkor már kend be,mert lehet,h vissza is húzódik.Vagy ha már elkapartad és sebes akkor a levendula olajat ajánlom rá,nagyon szépen összehúzza és gyorsan leszáritja a sebet.Ezeket drogériában tudod beszerezni és ezeket is sokáig tudod használni,de inkább csak estére,mert elég illatosak!:)

Neked is ajánlanám az ichtyol zselét heti egy-két alkalommal,mint palokást.Ilcsi néninek is van és egy Yamuna nevű cégnek,amelyik szinpatikusabb!:)

Sajnos,amig a hormonális problémáid nem oldódnak meg,nem fog teljesen helyre jönni a bőröd,de kivánom,h minnél előbb orvosolni tudják a gondodat!

Viszont nagyon jó még a cickafarkfű tea,mert ösztrogén tartalmú(női hormon),melytől szebb lesz a bőröd,inni is,meg ezzel mosni az arcodat is ajánlott:)Próbáld ki!

Üdv:Maja

21. jeva (válaszként erre: 18. - Egri maja)
2012. febr. 17. 10:03

Szia Maja,

Hol lehet kapni alksebor kenőcsöt?

Nekem sajnos hormon problémák miatt jönnek elő + zsíros bőr.. Sajnos a hormon problémáimat egy másik betegség miatt nem tudják orvosolni... Igy kb 2-3 havonta antibiotikumot szedek, hogy a nagy gyulladt dolgok eltűnjenek.. rettentő kellemetlen.. :-(

20. Ágica88 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. febr. 17. 10:00

Szia!


Én nagyon sokáig szenvedtem a bőröm miatt, szóval tapasztalatom van bőven... A fő kérdés, hogy mennyire vészes a bőröd állapota? Amennyiben nagyon, a többiek által javasoltak nem hiszem, hogy annyira használnának. Az isotrexint pedig én egyáltalán nem ajánlom, brutális! Volt "szerencsém" hozzá, úgy néztem ki utána, mint akinek foszlik a bőre, brrr. Nekem ami bőrápolásban nagyon sokat segített, az a gyógyszertárakban kapható Bioderma termékcsalád. Nem tudom, hogy ismered -e, próbáltad -e? Használtam belőle arclemosó gélt, egy krémet éjszakára, egyet nappalra. Megváltás volt a bőrömnek, végre valami, ami nem rontott a helyzeten. A legnagyobb változást pedig később egy antibiotikumos oldat hozta, amit csak este használtam, gyönyörűen levitte a gyulladásokat, azóta semmi problémám. :) Ha bárminek érdekel a pontos neve, priviben szívesen elküldöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook