Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kézfej szárazsága fórum

A kézfej szárazsága (beszélgetős fórum)


1 2
43. katómama (válaszként erre: 42. - Katómama)
2012. febr. 28. 10:13

Pontosítás következik:

Sanatopic bőrpuhító krém, 300 ml, 1110 ft.

42. katómama (válaszként erre: 26. - Fsziszi)
2012. febr. 28. 10:10

Köszönöm drágaságom, hogy beírtad ide ezt a Sanatopicot, nekem pár nap alatt nagyon sokat javított a bőrömön.

Kb. másfél éve gyötör ez a száraz, kirepedezett viszkető bőröm, kézfejeken, jobb boka körül, felkaromon. Pár napja használom, érezhető és látványos javulást tapasztalok

Köszike mégeccer :)

41. simple (válaszként erre: 38. - Lilibeth59)
2012. febr. 17. 14:10
Nekem ott is jelentkezik, mert az arcbőröm is ki van száradva, és az egész testemen a bőr. Csak a kézfejemen a legdurvább a helyzet, mivel az mindig szabadon van, kifújja a szél, emellett igénybe is van véve, mivel sokat van vízben, takarítás miatt. Nyáron nekem például nem kell testápoló, télen pedig igen. Nekem a tél elején jön ez a probléma a bőrömmel, és tavasszal el is múlik, ahogy kicsit melegebb lesz az idő.
2012. febr. 17. 12:44
Nekem kifejezetten tel elejen kezdodik, ahogy az elso hidegek jonnek. Onnan kezdve egesz telen ilyen.
39. Lilibeth59 (válaszként erre: 34. - Bnedora)
2012. febr. 17. 10:36

A bőrgyógyász által, gyógyszertárban kikevert szteroidos kenőcs szinte semmire sem jó... elnyomja a tüneteket, miközben az alap probléma, a kiváltó ok mindig ott van a szervezetben.


Ennél még az is jobb, ha este (vagy napközben, ha van 1-2 órád) bekened a kezed jó minőségű igazi házízsírral, persze csak vékonyan. Húzol rá cérnakesztyűt. Reggel vagy csak tiszta vízzel, vagy jó minőségű (pl. kecsketejes) szappannal lemosod. Ha ki tudod keverni a kézkrémet (az alapanyagok megvannak), aminek leírtam ide pár napja a receptjét, azzal vékonyan bekened a kezed, finoman, de alaposan bemasszírozod.

Rövid idő elteltével már csak a krémet kell használni...

38. Lilibeth59 (válaszként erre: 35. - Simple)
2012. febr. 17. 10:25
Bőr nem csak a kézfejünkön van, ha csak a hideg miatt lenne ez a probléma, akkor pl. az arcunkon is jelentkezne.
37. Lilibeth59 (válaszként erre: 33. - Bcicus)
2012. febr. 17. 10:22
Szerintem a hideg még + rátesz egy lapáttal. Viszont, ha tényleg "csak" a hideg miatt van ez a probléma, akkor, ha kimész a hidegre, húzz jó meleg kesztyűt.
36. bnedora (válaszként erre: 35. - Simple)
2012. febr. 17. 08:18
Én, csak a postaládáig megyek ki, ne hogy már a hideg legyen az oka? És mi van nyáron? Mert ez akkor létezik.
35. simple (válaszként erre: 32. - Lilibeth59)
2012. febr. 17. 07:59
De pedig a hideg az oka, pontosabban a hőmérséklet különbség. Bent van kb. 22 fok, kint az utcán meg mínusz 10, ezt sínyli meg nagyon a bőr.
34. bnedora (válaszként erre: 32. - Lilibeth59)
2012. febr. 16. 23:21
Én már ezen sokat elgondolkodtam, de nagyon nehéz pontosan megállapítani. A nyár végén, ősz elején ahogy jött, úgy el is múlt a kezeimről, már nagyon boldog voltam, hogy megszabadultam tőle, de kb. október óta ismét csúnya a kezem. Lehet, hogy vitamin hiány belülről, amihez hozzájön a külső hatás (víz, vegyszer, levegő, stb.), ami okozhatja. Sajnos, a bőrgyógyászok nem foglalkoznak azzal, hogy mitől lehet, hanem csak írják a különféle krémeket, hátha valamelyik használ.
33. Bcicus (válaszként erre: 32. - Lilibeth59)
2012. febr. 16. 21:41
Miért ne lehetne csak a hideg?
32. Lilibeth59 (válaszként erre: 31. - Cooltim)
2012. febr. 16. 21:35

Közben kicsit elgondolkodtam a problémán.

Szerintem, először is meg kéne keresni, hogy mi okozza a problémát.

Mivel fürdesz, mivel mosol kezet, mivel mosol hajat, milyen tisztítószereket használsz. A hideg idő nem lehet csak az oka, vegyszerek, kemikáliák, sőt még a glicerin is okozhat ilyen tünetet.

2012. febr. 16. 19:28

Koszi mindenkinek a kedves segitseget!

Ma nem jutottam el patikaba. Remelem holnap sikerul. A hazi keszitesekez is ki fogom probalni szep sorban! :-)

30. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. febr. 16. 19:11

Nekem bevált, nagyon jó ez a krém:


Nem kell bele más, csak sheavaj és kókuszolaj, igény szerint illatosítható. Ahogy közelít a hideg, egyre inkább szükségünk van a zsírosabb krémekre.


Hozzávalók:

20 g sheavaj

10 g kókuszolaj (vagy olíva,

mandula..., ami van, csak hidegen sajtolt olaj legyen)

4-5 csepp illóolaj


A lényege, hogy 2x annyi legyen a vaj, mint az olaj.

Együtt felolvasztom őket, és utána illatosítom, majd egy 30 g-os tégelybe töltve berakom a fagyasztóba.

Kb 10 perc után felkavarom és kész is.

Nagyon kevés kell belőle (egy borsónyi arcra vagy kézre). Nem szívódik fel gyorsan, de ha bemasszírozod, akkor hamarabb.

29. mh07
2012. febr. 16. 12:09

Ami az egyik bőrtípusra jó, az a másikra nem biztos.

Anno néhány éve szintén hasonló problémám volt és akkor kaptam az "öreg barátnőmtől" egy oltári ötletet. Este fürdés után bekentem - nekem a körömvirág kenőcs segített, mivel allergiás vagyok több növényre is - a kezem a krémmel, majd folpackkal betekertem, így pihentettem min. 10-15 percig (tovább nem bírtam tétlenül), ez ismételtem néhány napon keresztül. Amikor már nem volt gyulladásban a bőröm, akkor finom szemcsés bőrradírral leradíroztam az elhalt hámsejteket és még néhányszor megismételtem a fóliázást. Azóta csak nagyon ritkán, amikor már a kezdeti tüneteken észreveszem, akkor csinálom. Máig áldom a "nagy öreget"

2012. febr. 16. 11:54
Minden télen szenvedek tőle, de néha úgy,hogy kivérzik az ujjam...
2012. febr. 16. 10:26

Sziasztok!

Nekem is iszdonyatos volt a kezem, kikevertem egy krémet, kozmetikus mivoltomra tekintettel. Azóta ez a testápolóm:) Nagyon szép tőle a bőröm. Már sokaknak tudtam vele segíteni.

guruczi87@freemail.hu

2012. febr. 16. 08:08
Szia! SANATOPIC... Ezt érdemes lenne próba alá vetni:-))Nekem annyira kiszárad,hogy kireped,vérzik,nagyon fáj:-((Amióta ezzel kenem nincs gondom,Csíp amikor bekenem,de puha marad a kezem.Gyógyszertárba lehet venni 1200 kb az ára.Szilvia
25. simple (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2012. febr. 16. 08:04
Én csak azzal kenem, mégis ugyanilyen a kezem. Nagyon fáj.
2012. febr. 16. 01:00

Koszonom az ajanlasokat!

Holnap a patikaban megkerdezem...

Hat, nekem szinte minden krem csipi iszonyatosan! Egyedulna koromvirag krem nem csipte tegnap este. :-(

23. Bcicus
2012. febr. 15. 23:12
Nekem olyan szinten reped szét már kicsit hüviben is a kezem, hogy folyik a vérem rendszeresen, rettenetesen fáj, kipróbáltam minden létező krémet amit kapni lehet és tényleg csak az elobase jó a többitől csak rosszabb lett. Szerintem azt vegyél inkább.
22. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Cooltim)
2012. febr. 15. 23:10
Még annyit, hogy én inkább az illatanyag menteset javasolján, mert mikor nagyon bedurrant a kézfejem teteje, nekem a másik néha kicsit csípte.
21. Bcicus
2012. febr. 15. 22:46

Nekem ugyan ez van/volt. AZ elobase krém nagyon jó rá van belőle kenőcs is, de az nagyon zsíros, de éjszakára jó vele bekenni jobban javul.

Neutrogena semmit nem segített, ezek a márkás izék erre nem jók.

2012. febr. 15. 22:03
Bőrgyógyász által felírt kissé büdös krémet használok, ami nagyon hatásos.
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Cooltim)
2012. febr. 15. 21:19

vastag bukszával menj!

Bár tényleg nem kell belőle sok, szóval megéri :)

2012. febr. 15. 21:05

Nah, szinte mindenki a Neutrogena mellett "voksol"! Akkor ez nem lehet veletlen! Ez lesz az a krem, amit holnap a patikaban venni fogok! :-)

Koszonom Nektek!

17. keettee (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. febr. 15. 21:02
Szia! Nekem is iszonyatosan néz ki a kezem, pláne hogy munkám miatt rengeteget kell mosogatnom. Egyetlen egy krém vált be nekem: neutrogena kéz-és körömápoló.
2012. febr. 15. 20:55

Koszi Nektek!

A koromvirag krem most iszonyatosan jol megnyugtatta. Egyaltalan nem erzem a fajdalmat. Nem tudom, hosszu tavon is ilyen hatasos lenne - e...

De ezt a kremet kiprobalom.

15. korteforma (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2012. febr. 15. 20:37
A körömvirág krém jó rá!! :)
14. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - Geridina)
2012. febr. 15. 20:22
A ml ára sok, de ha belegondolsz, térfogatra elve sokkal kevesebbet használsz, mint más krémekből, meg a legfontosabb, hogy tényleg hat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook