Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák!Mikortól adtatok bolti joghurtot a babátoknak? fórum

Anyukák!Mikortól adtatok bolti joghurtot a babátoknak? (beszélgetős fórum)


16. Bcicus
2012. febr. 15. 13:13
7,5 hósan kínáltam először, de már elöbb is lehet. 8 hós kora óta rendszeresen kap, gyümit turmixolok bele. Csak sima naturt veszek neki, mert az activia meg a gyümölösök tele vannak hozzáadott cukorral.
15. 1c92396beb (válaszként erre: 8. - Egri maja)
2012. febr. 15. 10:52
Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal.
2012. febr. 15. 10:31
Ki vagyok közösitve?
13. egypt (válaszként erre: 7. - Cippora)
2012. febr. 15. 10:27

Arra gondol szerintem, hogy segíti az emésztést, viszont egy idő után úgy hozzászokik a szervezet, hogy sokaknál gondot okoz. Én is hallottam, hogy activiát inkább ne kapjon a baba.

Szerintem egyébként a natúr joghurtok nagyjából mind egyformák, nem hiszem, hogy bármelyikkel gond lenne.

2012. febr. 15. 10:23
8 hónapos múlt amikor először evett joghurtot, de én nem agyoncukrozott műgyümölcsjoghurtot adtam neki, hanem vettem natúr joghurtot és abba pépesítettem banánt például :-)
11. 9f8415e6e2 (válaszként erre: 10. - Egri maja)
2012. febr. 15. 10:20
Köszönöm téged szeretni foglak,egyébként az én babám megeszi magától,15 éves ez szokatlan?Vagy természetes?
10. egri maja (válaszként erre: 9. - 9f8415e6e2)
2012. febr. 15. 09:43
Ez rendkivül okos tanács volt....
2012. febr. 15. 09:31
Csak ha éhes!!És a szájába!!!
2012. febr. 15. 09:28

Sziasztok!

Csak egy jó tanács ami kicsit elgondolkodtató lehet:4 éves korig termel a szervezet tejoltó enzimet,ami azt jelenti,h addig tudja normálisan megemészteni a tejet.(Mert addig lehet szoptatni:)

Utána már sokan nem annyira birják a tejtermékeket,mert esetleg puffadnak,szorulásuk vagy hasmenésük lesz tőle,illetve étel allergiájuk,mely a bőrön is látszik.

A nem túl jó minőségű joghurtokba,gyümölcs helyett fűrészpor is lehet és a bibor tetvek kivonatától kapja a szinét,szép piros lesz tőle és elhiszük,h málnás vagy epres....

Illetve nagyon sok baba akik krupposak vagy asztmásak nem is szabadna tejterméket fogyasztaniuk semilyen formában(tej,joghurt,kakaó,turó stb.),mert nyákosit és szegényke még inkább fulladni fog.

Bitos lesznek olyanok akik nem értenek velem egyet.

Üdv:Maja

7. Cippora (válaszként erre: 6. - Skuki)
2012. febr. 15. 08:24
Jótékony hashajtó????Ilyen biztos nincsen benne,sőt...nekem pont hogy megnyugtatja a gyomrom hasmenéskor.
2012. febr. 15. 08:05
én először üveges bébiételes joghurtot adtam neki heti párszor. Aztán kb 9,5 hós korától boltit. Nekem a jogobella a legszimpatikusabb. Sűrű, nincs benne semmi rossz és nagyon sok ízben kapható. A Danone activiát a honlapon csak 1 éves kor után javasolja a gyártó. Régen 2 éves volt. Gondolom a "jótékony hashajtó" miatt ami benne van
5. 3fcc53e39c (válaszként erre: 2. - Szimonic)
2012. febr. 15. 07:50
Én is pont így adom, most 14 hós a fiam.
2012. febr. 15. 07:48

Köszönöm a segítséget!

Akkor lassan megkóstoltatom a natúrt vele én is és rakok bele gyümiket!:)

3. tmt1
2012. febr. 15. 07:44
Szia! Én kb. 9 hónapos korától adom. Eleinte én is a sima natúrt, de most már mindenfélét kap. Szereti.
2012. febr. 15. 07:41
szia! amikor a védőnő javasolta, tehát kb akörül, ahogy írod, már nem emlékszem pontosan. A lényeg: danone activia natúr-t adtam neki, abban elvileg nincs semmi "e-vitamin", nem volt semmi gond vele, egészen 2 éves koráig szinte minden nap azt ette uzsira kölesgolyóval,banánnal,keksszel,szezonális gyümikkel turmixolva.
2012. febr. 15. 07:35
Kislányom 8 hónapos és a védőnő által összeállított hozzátáplálási táblázatban már megtalálom a joghurtot is.Ez most a boltira vonatkozik?Babajoghurtot szoktunk már venni neki de az már 6 hótól kapható.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook