Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonykor, ha neked kell sütni-főzni, hogy osztod be az idődet? fórum

Karácsonykor, ha neked kell sütni-főzni, hogy osztod be az idődet? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 12. 09:45
sutni sosem sutok leven a csaladom nem szereti az edesseget.2-szor pedig mivel ausztraliaban karacsonykor nyar van senkisem csinal nagy fozest,legtobben cask egyszeru bbq-0t csinalnak/ez grilezett hus magyarul/.
2008. dec. 17. 07:53
Nálunk a 26.-a a fő,mert akkor tud jönni a család.Amit lehet előre elkészítek,hogy akkorra csak a húsleves maradjon,a köret készítés,(ha meleg köret van)hús sütés frissen,és melegítés.De nagyon szívesen csinálom,mert a teljes család egy évben csak kétszer tud így összejönni sajnos.
28. Lilly1
2008. dec. 15. 11:08

Hogy osztom be? Hát, nehezen... De most már kicsit nagyobb a fiam (6 éves), és könnyebb mellette sütni-főzni, sőt, ő is segít! :-)

Aprósütit (linzert) már tegnap sütöttem (4 tepsi), és még egy másik fajtát is szeretnék jövő hétvégén, mert nagyon édesszájú a család. Bedobozolva hetekig elállnak - azaz elállnának. :-) 22-én megcsinálom a bejglihez a töltelékeket, majd másnap sütöm, ill. úgy főzök majd ebédet, hogy 24-ére is jusson, így jobban tudok a vacsira koncentrálni. A halászlét a férjem főzi, én pedig rántott halat és krumplisalátát készítek. De jó lenne, ha így összejönne! :-)

2007. dec. 19. 15:48
Amit csak lehet megcsinálok már előtte.
26. Nikice
2007. dec. 19. 15:27

Ahh, ha csak a főzés lenne!

De egy hete rohangálok, bár az ajándékok megvannak, de vagy a csomagolópapír fogy el, vagy a tixó, hozzávaló a kajcsókhoz. Mire a főzéshez jutunk az már jó!

25. babóm
2007. dec. 19. 14:48
Fogalmam sincs, hogyan lehet beosztani. Soha nem sikerül, idén meg pláne...
2007. dec. 19. 14:30
Olyan ételeket találok ki amit félig el tudok készíteni előre,mert kereskedelemben dolgozom.24-én munka után ami elmaradt megcsinálom,majd beesek a fa alá.
2007. dec. 19. 14:07

de leállt ez a topik, kíváncsi lennék még mások véleményére is :O)


Köszi

22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 21. - 3cbdff671e)
2007. dec. 15. 21:50

"A karácsony nekem a másnap reggellel kezdődik, amikor is többnyire mákosgubát vagy vmi más édességget reggelizek, és ameddig csak lehet pizsiben heverészik a család."


Hmmmmmmmmmmm.......... ÁLMAIM KARÁCSONYA LENNE HA ILYEN LENNE A KARI!!! :o)


De jó neked! :O)

21. 3cbdff671e (válaszként erre: 20. - 2ab728965c)
2007. dec. 15. 19:01

Szeretett ünnep ide, szeretett ünnep oda, bizony én is Szenteste már alig várom, hogy vége legyen a napnak.

Az első 2-3 évben mikor már én főztem az egész családnak Szentestére (8 fő) bizony-bizony nagyon beleszaladtam. Estére már nem a meghatottságtól, hanem a fáradtságtól volt sírhatnékom. Aztán évről-évre lejjebb adtam. Így is van négy féle főétel, hozzá a köret és a leves.

A karácsony nekem a másnap reggellel kezdődik, amikor is többnyire mákosgubát vagy vmi más édességget reggelizek, és ameddig csak lehet pizsiben heverészik a család.

2007. dec. 15. 18:19

23 éve próbálom beosztani, de még egyetlen egyszer se jött össze minden( vagyis semmi) úgy ahogy elterveztem.

Idén már nem is tervezek, hátha ez a siker kulcsa.

Így is-úgy is eltelik egyszer, az a szerencse.

2007. dec. 15. 17:41

Én 24-én nappalos vagyok, reggel 6-tól este 6-ig.

Így a kaja nagyrésze 23-án és 25-én készül. A sütit igyekszem előre megsütni. Próbálok olyan sütit készíteni, ami több napig friss marad.

Aztán előfordul az is, hogy minden igyekezet ellenére borul a betervezett program.

2007. dec. 15. 17:30
24-én még dolgozom 3-ig,utána főzök valamit ami hamar kész.Másnap vendégeim lesznek valószínű,hogy a konyhában töltöm a napot, de viszont 25.-én ajtóm zárva lesz és csak a miénk a nap.Számomra az az ünnep, ha a bolt zárva és nem kell emberek közé mennem(a kereskedelemben dolgozom és ilyenkor az ünnepek előtt mindenki kissé he...)
17. anngi
2007. dec. 15. 17:05

most hogy 22 szombat 23 vasarnap szerintem ezen a kett napon csinalok meg mindent , mar eldontottem mitt csinalok es mar mindent megvettem hoza kiveve a turott azt csak penteken hoza a tejfeles neni igy hat szombaton meg vasarnap legyen erom hoza

az iden nem megyunk sehova a ferjem ugy eset a munkaban hogy 25 en intervencios ha baj van 15 perc alatt a cegnel kel legyen igy hat ulonk itthon es varom a vendegeket sokan montak hogy jonnek eleg lenne a fele is

16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - Sylva)
2007. dec. 15. 16:51
Dettó. Szó szerint minden ugyanígy van/lesz nálunk.
15. 3cbdff671e (válaszként erre: 14. - Sylva)
2007. dec. 15. 16:51

Nálunk a Mikulás jön fürdésidő alatt. :-D

Apjuk a fürdőszobából nagy hangon szokott közvetíteni a bent zajló eseményekről, hogy a csillagszórókat időben tudjam meggyújtani és még időm is legyen eltűnni, mire a fiúk kirobognak a fürdőből.

A karácsonyfát most, hogy már kicsit nagyobbak együtt díszítjük, mert már nem alszanak délután.

Az ajándékok pedig vacsora utánra varázsolódnak a fa alá.

14. Sylva
2007. dec. 15. 16:38
Csak 24-én vagyunk itthon. 25-26 anyunál ill. anyósomnál töltjük. Tehát csak egy napra kell készülni. A sütiket előre megsütöm. Az ebéd délre kész, elindítom a mosogatót, feldíszítjük a fát,megfürdik a család. Érdekes módon a jézuska mindíg akkor ér hozzánk amikor a gyerkőcök fürödnek. Délutántól pihi, együttlét, gondtalan öröm.
2007. dec. 15. 16:17

Készítek egy listát, hogy mit akarok sütni-főzni.

Veszek egy nagyjábóli előkészítési és főzési időt kajánként. Aztán megnézem, hogy mi az amit párhozamosan tudok csinálni. Pl. amíg sül majd a csülök, addig megpucolom a krumplit és meg is főzöm. Több éves tapasztalat alapján tudom, hogy egyszerre nem mehet a mikró, a fritőz, az elszívó és az elektromos sütő, mert leveri a biztosítékot. (egy konektor többes osztóval sem bír ennyi mindent kiszolgálni)

Nagyjából 10-15-ig a konyha rabja vagyok, ennyi idő kell, hogy nyolcunknak megfőzzek. (Süteményt általában előző nap letudom.)

Legkésőbb fél 4-kor bevetem magam a fürdőbe, hogy emberi formám is legyen, mire megérkeznek a vendégek.

2007. dec. 15. 16:08

Én 24-én délelőtt megcsinálok mindent a 3 napra (lóg is a nyelvem estére), de utána pihi. Halászlé, rántott hal, majonézes saláták

mákos guba, töltött káposzta és sült. Még nem tudom, hogy kacsa vagy valami más. Ez így soknak tűnhet, de elfogy. Nem csinálok nagy mennyiségeket.

A sütiket a hét közepe felé készítem el, kivéve a sajtost. Azt begyúrom, és csak sütni kell, frissen amikor kívánjuk.

2007. dec. 15. 16:01
Amit lehet előre elkészítek. A munkámból adódóan van olyan, hogy csak este tudom elkészíteni. Az elmaradhatatlan töltöttkáposzta a hidegen bírja. Édes süti (mivel nem édesszájú a család) egy tepsivel elég, és ilyenkor olyan receptet választok amit egy éjszakát pihentetni kell. A sósakat "másnaposan" szereti a család, így ez is előre elkészíthető. 24-én csak a leves, és sült marad, de ezek el vannak magukkal. Napközben csak az utolsó simítások vannak, délután a fadíszítés. Igyekszem, úgy megoldani az ünnepeket, hogy ne kelljen minden nap főzni, inkább csak melegíteni. 26-án anyukámhoz megyünk ebédre, de ez általában estig kitart.
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - 0b099f6590)
2007. dec. 15. 15:52
De jó neked!! :O)
2007. dec. 15. 15:51
Én az idén vendég leszek karácsonykor, ugyhogy főzzön a vendéglátóm!
2007. dec. 15. 15:41
mivel dec.1-dec23-ig folyamatosan dolgozom,így 24-re marad a főzés.A sütés a cukrászra marad. :)
2007. dec. 15. 15:32
Nálunk ez úgy van, hogy Szenteste hármasban vagyunk a kisebbik fiammal, meg a párommal. Ez az a nap tul. képpen, amikor nagyon elfáradok, mert ilyenkor csinálok beiglit, azt leginkább frissen szeretjük, és ilyenkor sütöm meg kora reggel az ünnep másik két napjára az általában kétféle sütit. Mivel vacsorára halászlé van, rántott hal, meg burgonyasaláta, a burgonyasalátát elkészítem előtte este, arra nincs gond. Aztán mindent előkészítek a másik két napi főzéshez. A nagyfiamék az unokákkal általában 2. nap jönnek, első nap mindig a menyem szüleinél vannak. Ez annyiból kényelmetlen, hogy így minden nap főzök, mert hát egyszer van egy évben karácsony, akkor nem adok nekik másnapos ételt... Mindegy. Fáradság ide, fáradság oda, már nagyon várom...
2007. dec. 15. 15:27

Igyekszem olyanokat készíteni, amik kisebb előkészületet igényelnek, bedugom a sütőbe, és sűl magától. Idén 23-án megcsinálom a töltöttkáposztát(az melegítve jobb, mint frissen :) ), a linzert, püspökkenyeret, 24-re mindösszesen egy sültpulyka marad, meg egy saláta, ami nem sok idő, közben a leves szinte magától megfő. 25-26-án vendégségben leszünk.

De az egyetlen előnye az amerikai konyhának, hogy nem vagyok elszeparálva a többiektől, végig együtt vagyunk. :)

2007. dec. 15. 15:24

Szia!

Én a sütemény készítéssel nem nagyon töltöm az időt, talán 1-2 féle sütit csinálok (szerencsémre nagymamám ellát jól süteménnyel).

A kaját én 24.-én szoktam készíteni. Ilyenkor reggeltől estig a konyhában robotolok, a gyerekre vigyáz addig az apja és általában estére hullafáradt vagyok. Előre főzök, hogy a többi napon ne kelljen vacakolnom a kajával, meg persze mi is úton vagyunk ilyenkor (nagyikat, dédiket látogatunk).

2007. dec. 15. 15:23
nálunk szerencsére mama sokat süt, ugyhogy nekünk már csak a főzés marad:)
2007. dec. 15. 15:23
Én ugyan nem veszek részt a sütés-főzés folyamatában(jobb mindenkinek:D), de nálunk úgy van, hogy 22.-23.-án előre meg van csinálva minden, hogy csak melegíteni kelljen
2007. dec. 15. 15:21
Senkinek nincs ilyen "időbeosztása" hogy mit mikor készít el, hogy a családjával is tudjon időt tölteni?
2007. dec. 15. 15:08
Karácsonykor, ha neked kell sütni-főzni, hogy osztod be az idődet? MInden nap a konyhában robotolsz? Mikor mit készítesz el a 3 napban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook