Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
9040. 090716 (válaszként erre: 9039. - Langaléta)
2021. aug. 13. 14:04

Szia!

Nekem 6 éve van, most ősszel fogják cserélni. Nekem megmagyarázhatatlan rendszertelenséggel vannak pecsételéseim. Ezt úgy képzeld el, hogy volt mikor 9 hónapig semmi, aztán 60 napra, aztán 20 napra stb. Szóval teljesen kiszámíthatatlan. Igazán vérzés max 4x volt, kb 2 napig. Nyílván nem mennyiség az sem.

2021. aug. 13. 10:16
Sziasztok! Én kb. egy éve "viselem" a spirált. Legutóbb májusban volt kb.10 napig kisebb pecsételő vérzésem, és most újra, pici hasi fájdalommal. Az normális, hogy 3 hónap után újra van vérzés? Köszi:Andi
9038. Sok kérdés (válaszként erre: 9035. - Kfedi)
2021. aug. 3. 10:32

Szia.

Szerintem sem mindegy, hogy mekkora az a méhszájseb, elenyésző vagy esetleg égetni kell...

Szerintem semmiféleképp sem javasolt a spirál addig, még nem jön helyre, nincs kezelve. Az más tészta, ha fent van a spirál és közben alakul ki méhszájseb. A méhszájseb vérzéssel jár, egy nyilt seb, ha abba még beleturkálnak a felhelyezéssel nem jó.

9037. Sok kérdés (válaszként erre: 9034. - Ecci)
2021. aug. 3. 10:29

Szia.

Szerencsés voltál, ugyanis akit eddig hallottam itt, hogy lecsúszott, nem volt menthető, le kellett venni, nem tudták vissza "szuszakolni" :-)

9036. Yoriko (válaszként erre: 9035. - Kfedi)
2021. júl. 25. 17:33
Nekem is van méhszájsebem, de szó sem volt róla, hogy akadály lenne. Viszont lehet, hogy az sem mindegy, mennyire komoly az a méhszájseb... ha bizonytalan vagy, kérd ki egy másik orvos véleményét is.
9035. Kfedi
2021. júl. 17. 07:53

Sziasztok!

Voltam nőgyógyásznál spirált felíratni, de azt mondta mivel méhszájsebem van nem javasolja. Valóban akadálya ez a spirál használatának? Van valakinek erről tapasztalata?

Köszönöm!

9034. Ecci
2021. júl. 13. 13:46

Sziasztok!

Rég jártam erre...fejlemény a 8996. Hsz-ban feltett kérdésemre:

Minden rendben volt belül, viszont le volt csúszva...azt mondta a doki ritkán de előfordul...viszont sikerült vissza "szuszakolnia" (azért így írom mert ugye nem menzesz alatt voltam). De azt is mondta hogy ha újra lecsúszik le kell vennie!


Járt valaki ebben a cipőben??

Nagyon szurkolok, hogy le ne csússzon újra, mert most tökéletes!!!🙏🙏🙏

9033. Sok kérdés (válaszként erre: 9032. - Cico33)
2021. jún. 22. 15:22

Szia.

Ja, áprilisi vizsgálatot olvastam legutóbb, májusit nem :-) Akkor az nem olyan rég volt.


Igen, igen, változhat pozitív irányba is :-)

Egy negatív, amit tudok még írni, a plusz kilók. Az első 2 évben jött fel, azóta szinte tartom sajnos :-(


Idén telik le év végén az 5 év, ha idén még nem is, de jövő év elején, ha megyek ismét az éves vizsgálatra, szerintem levetetem, nem is tudom... Majd még kitalálom addig :-)

9032. Cico33 (válaszként erre: 9031. - Sok kérdés)
2021. jún. 21. 20:29

Május 25-én voltam uh-n. Akkor is megnézték. Meglátjuk a következő napokat, juli 12-én úgyis időpontom van a dokimhoz.

Igen, olvastam a történeted. Jó olvasni, hogy még ennyi idő után is megváltozhat pozitív irányba. 🙂

9031. Sok kérdés (válaszként erre: 9029. - Cico33)
2021. jún. 21. 11:01

Szia.


Április már "régen" volt, én a helyedben elmennék megnézetni UH-n, hogy minden rendben van-e? Értem ezalatt főleg, hogy nem csúszott-e le a spirál?


Én a Miréna felhelyezése után 11 hónapig véreztem nagyon erősen, utána elvágták, semmi, ciklusom sincs, se piros, se barna. Idén az 5. éve van fent.


Szia.

9030. Sok kérdés (válaszként erre: 9028. - Ecci)
2021. jún. 21. 10:59

Szia.


A választ nem tudom, de a lényeg, hogy nem a ciszta miatt volt :-)


Ahogy olvastam itt régebben a fórumot, akinek lecsúszott, annak nem volt már menthető. De biztosan fog válaszolni érintett a kérdésedre, legalábbis bízom benne :-)


A legjobbakat!

9029. Cico33 (válaszként erre: 9027. - Sok kérdés)
2021. jún. 18. 21:18

Köszönöm.🙂

Nekem is így van a hajmosásnál..

Igazából mindig derékfájós voltam heti egy-két napot.. De a hasam nem szokott görcsölni csak peteéréskor és menszeszkor. De most szó szerint olyan mintha még a vesém is fájna ilyenkor és mintha fel sem tudnék egyenesedni (ahogy te is írod). Az a fura, hogy márciusban és áprilisban nem voltak ezek a fájdalmak meg ilyen vérzések. Febr. 17-én tették fel.

Mondjuk van 3 gyerkőcöm, és 1 éves a legkisebb, őt sokat is emelgetem még, de úgy gondolom, ennyire nem fájhat ettől..

De még biztos velem marad a Levosert, nagyon szeretném ha elmúlnának a mellékhatások és működne a dolog.

Amúgy nektek is ilyen ekte barna, nyálkahártya szerű darabok is jönnek? Bocsi

9028. Ecci
2021. jún. 18. 20:43

Sziasztok!

Végre ma eljutottam dokihoz...történetem röviden, áprilisban volt 1 éve fent a Mirena. Február-március körül kezdődött, hogy amikor megjött a mensi egészen peteérés végéig barnáztam...alig volt tiszta napom.

Na ma kiderült, hogy azért mert lecsúszott...😱😱😱

Vissza igazította amennyire tudta, de nem nyugtatott meg, hogy ez nem fog újra előfordulni...azt mondta, hogy akkor már nem fogja tudni újra vissza igazítani!

Járt már valaki így?

Kezdhetek búcsúzni tőle igaz?? 😞

9027. Sok kérdés (válaszként erre: 9025. - Cico33)
2021. jún. 18. 13:47

Szia.

Szerintem a barnázás sem fog megmaradni.


Hajjaj... Nekem mikor feltették a Mirénát, nagyon sokáig fájt a derekam, ami előtte nem. De olyannyira, hogy mikor hajat mostam - mindig belehajolok a kádba és úgy mosom meg - nem tudtam sokáig felegyenesedni :))) Nem volt kellemes, de pár hónap múlva elmúlt.

A hasam is fájt sokáig, de az is elmúlt.

Sőt, még a melleim is nagyon fájtak, csak lehajolni ne kellett volna, azt hittem, hogy leszakadnak :-( De az is elmúlt pár hónap elteltével.


Jól tetted, hogy ide írtál, bár én Mirénás vagyok, de sok Levosertes is szokott ide írni :-)


A legjobbakat :-)

Szia.

9026. Sok kérdés (válaszként erre: 9023. - Pamela)
2021. jún. 18. 13:43

Szia.

Sajnálom :-( és teljesen megértelek. Én is hajlamos vagyok bepánikolni, pedig nem szabad :-)

Ne aggódj, nem fogsz elvérezni :-) az nem így történik.


A dokidnak teljesen igaza van szerintem is, mindenkinek másképp reagál rá a szervezete. A doki engem azért hívott sűrűn vizsgálatra, mert időnként a 11 hónap alatt engem is így elöntött és azt gondolta, hogy mióma vagy hogy lecsúszott a spirál. Ezért mindig UH-n is megvizsgált és mindig minden rendben volt. Az én szervezetem is kb. így reagált rá, mondjuk nem ennyire sűrűn nagy darabosan, mint Neked.


Szerintem is kérj időpontot, vizsgáljon meg UH-n, mert lehet, hogy elmozdult a spirál és akkor is előfordul ez a nagyon erős vérzés, viszont azt úgy tudom - de nem biztos -, hogy az erős hasi görcsökkel is jár.


Minden kornak megvan a maga szépsége, csak meg kell találni :-) Sajnos öregszünk ez így van, de ez ellen nem tudunk mit tenni, ez az élet velejárója és így természetes :-)


A legjobbakat Neked :-)

Szia.

9025. Cico33
2021. jún. 17. 17:47

Sziasztok!

Nekem februárban tették fel a Levosertet, de nem találtam aktív fórumot arra,ezért írok ide.

Szóval azóta is minden hónapban megjött, legutoljára most junius 7-től volt, de ez 1 héten keresztül csak barnás nyálkás valami. Majd a 8.napon két napon keresztül kevés rózsaszínes-pirosas.

Viszont ami zavar, hogy a derekam elég sokat fáj, barnázástól, vérzéstől függetlenül, és elég intenzíven. Tegnap konkrétan a hasammal együtt görcsölt, és a derekam fájt jobban nem a hasam. Májusban is volt ilyen, akkor menszesz után.

Áprisban nézték a spirált, minden rendben volt vele.

Másnak is volt ilyesmi derékfájása?

Alapjáraton engem nem zavarna, ha a barnás enyhe vérzés megmaradna, mert a mennyisége így is felére csökkent február elöttihez képest, de ez a derék és hasfájás azért zavar.

9024. Hancsa111 (válaszként erre: 9001. - Ecci)
2021. jún. 16. 20:37
En is barnazok szinte non stop, miota megkaptam (aprilis 1.) Gondolom igy az idei strand ugrott... Nekem endometriosisom van, azert javasoltak. Miota feltettek nem jott meg rendesen, csak a barna lesz kicsit mas szinu es erosebb. De ez kb 2 hetente ujra megjelenik. Nem fajok kulonosebben kozben.
9023. pamela (válaszként erre: 9022. - Sok kérdés)
2021. jún. 16. 14:12
Szia! Hát volt azért baj, nekem legalábbis az volt. Aznap este amikor írtam neked egy félóra múlva megint alvadt vérdarabok távoztak, semmi fájdalom- görcs nélkül. Aztán nekiálltam zuhanyozni, lehet ez mániám, hogy "tiszta" legyek. Bár ne tettem volna..... A vérzés ugye más látvány így stb. Teljesen bepánikoltam hogy esetleg elvérzek. Telefonáltam a férjemnek, ő megnyugtatott, hogy feküdjek le, nyugodjak meg. Már éjfél körül volt. Azóta csak pirosas vérzésem van, alig-alig. Ilyen köztidolog még nem fordult elő. Dokinál januárban voltam ellenőrzésen, akkor elmondtam neki a karácsonyi esetet, ő nem esett kétségbe: ilyen előfordul, majd beáll, mindenkinek másképp reagál a szervezete, TÜRELEM stb.Ha nincs panaszom ezen kívül akkor fél év múlva kontoll (citológia, januárban is volt: HPV minor jelek, kúpot kaptam rá), tehát a kontroll mostanában esedékes. Majd kérek időpontot, magánrendelésre járok. Persze nekem is hatalmas eredmény hogy nem döglök már bele a menstruációba, meg a miómákba. Alig várom hogy elmúljon, remélem nem leszek olyan szerencsétlen hogy nekem nem használ.Úgyhogy én tavaly óta minden hozzászólásodat elolvasom, és biztatom magam meg majd jobb lesz, meg persze öregszek is( sajnos :)) hátha elmúlik.:)
9022. Sok kérdés (válaszként erre: 9021. - Pamela)
2021. jún. 16. 10:26

Szia.

Bízom benne, hogy nem volt semmi baj. Látom, hogy tegnapelőtt írtál.


Igen azt írtam, hogy nekem 11 hónap után "rendeződött" és türelem, de azért az ésszerűség határain belül.

Szerintem a nagy darabos alvadt vér normális, mintha nekem is lett volna a 11 hónapban ilyen. Talán volt olyan is, hogy "elöntött" a vér. Ahogy számolom, Neked is itt a 11. hónap.

Nem egyforma a szervezete egyik nőnek sem.


A nagy méhet nem tudom, hogy hátrány-e vagy sem. Viszont mikor látott doki utoljára? Én azért a 11 hónap alatt legalább 4-szer mentem el megnézetni a dokival UH-n is, hogy minden rendben van-e.

9021. pamela (válaszként erre: 9020. - Sok kérdés)
2021. jún. 14. 20:49
Szia! Már néha írtam neked, nem tudom hogy vissza tudod-e keresni ezeket.Te öntöttél belém lelket jó néhány alkalommal. Most megint magam alatt vagyok. 50 leszek, 2 mióma, esmya tavaly három hónapig (forgalomkivonásig). Tavaly július 20-án kaptam meg a Mirenát. Előtte hasonló voltak a panaszaim akárcsak neked. Végül a vérzés mennyisége mondjuk a harmadára csökkent, a fájdalom szintén, a darabos vérzés is jóval csökkent már az első hónapban. De azért voltak kellemetlen meglepetéseim. Karácsonykor egy hatalmas alvadt vér távozott belőlem hajnalban, hánytam a látványtól. Húsvétkor elöntött a vér nem akárhogy. Most 2 hete volt meg "lájtosan", tegnap óta finoman vérezgetek, semmi görcs. Ilyen köztivérzésem még nem volt. A méhem nagy, nem tudom mekkora hátrány. Te mindig azt mondod, legyünk türelmesek, neked 11 hónap után rendeződött. Hát már én is várom azt a barnázást... Most egyedül vagyok, a férjem dolgozik és félek hogy baj lesz. :(
9020. Sok kérdés (válaszként erre: 9018. - 7219c0078a)
2021. jún. 11. 13:55

Szia.


Én akkor éreztem ezt, mikor feltették, akkor majdnem elájultam.

Egyébként nem, vagy már nem emlékszem rá, régen volt. Várj meg más véleményt is.


Érdemes olyat enni-inni, mozogni, amivel ellensúlyozhatod az ájulást.

A sok-sok folyadék nagyon fontos, megfelelő cukor, só bevitel és főleg a kálium, ezek hiánya mind-mind okozhatja, de akár az időjárás változékonysága, vérszegénység is és még lehetne sorolni.

Éppen lehet a Mirena is, nem tudom.

9019. Sok kérdés (válaszként erre: 9017. - Holleanyo3)
2021. jún. 11. 13:53

Szia.


Szerintem igen, mert a hormon dolgozik, elég fura dolgok lehetnek, még nem áll be a szervezeted.


Persze, ha erős görcsökkel jár a vérzés, meg más fájdalmakkal, akkor menj el dokihoz szerintem.

2021. jún. 10. 14:26

Sziasztok!


Valaki tapasztalt Mirena mellett ájulás érzést?


Április 21-én rakta fel a nőgyógyászom. Utána 4hétig olyan görcseim voltak, hogy a falat tudtam volna kaparni. Megjött az első vérzésem a mirenával, iszonyat szúró fájdalommal, majd eztkővetően teljesen megszűnt a fájdalmam. Viszont 3napja iszonyatosan szédülök, az ájulás kerülget naponta többször, a falnak kell támaszkodnom, vagy lefeküdnöm😔 okozhatja ezt a mirena?

2021. jún. 7. 09:43
Sziasztok! Segitsègeteket kèrnèm. Januàrba tettèk fel nekem a mirénàt, eddigi napig szerintem elèg jól alakultak a dolgok. Kezdett beàllni a ciklusom. Nekem mioma miatt raktàk fel. Most rendes időben ( kiirt napnàl elöbb 1 nappal) jött meg. Àltalàban 5-6 napig van meg, de szerencsère màr csak a negyede, ami előtte volt. Akkor ömlöttem😕. Most itt vagyok a 12 napon ès mèg mindig vèrezek. Ez normàlis?? Lassan meg újra meg kellene jönnie. Segitsetek kèrlek.
9016. magdi22 (válaszként erre: 9015. - Sok kérdés)
2021. jún. 3. 05:14
Köszönöm!
9015. Sok kérdés (válaszként erre: 9014. - Magdi22)
2021. jún. 2. 22:35

Nagyon örülök neki! :-)

Na, csak 3 a magyar igazság! :)))

Bízom benne, hogy minden rendben lesz!

A hasad fájdogálhat még pár napig, nekem azt hiszem egy-két hétig időnként olyan erős mensis görcseim voltak, de a felrakás után pár napig olyan fura, nagyon tompa fájás, a hormon húzza össze a dolgokat azt hiszem...

Szóval a legjobbakat Neked! :-)

9014. magdi22
2021. máj. 31. 09:16
Végre lett rákszűrés erednényem .Ma reggel felrakta a doki a Mirenat.Remélem minden rendben lesz.Most még fájdogál a hasam Igaz 1 órája tette fel.
9013. Sok kérdés (válaszként erre: 9010. - Holdvilág81)
2021. máj. 24. 22:30

Szia.

Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk ezeket a hasznos információkat :-)


Nekem 5. éve van fent a Miréna, egyébként nekem is nagyon hátrahajló a méhem és felhelyezéskor, majd utána is pontosan ugyanazokat éreztem, mint Te. Egyvalami volt más: nekem a Miréna felhelyezése után 11 hónapig nagyon erős vérzésem volt, betét, tampon, minden, amikor nem véreztem, akkor barnáztam, egy tiszta napra nem emlékszem. Utána mintha elvágták volna, de olyannyira, hogy nincs ciklusom, semmi. Mostanában kezdtem el néha egy picit cseppezgetni, de megfigyeltem, hogy akkor, amikor nagyon szeles az idő és hideg jön, hidegfront.


Szerencsés vagy, hogy alacsony maradt a vérnyomásod, általában a hormon megemeli. Az alacsony vérnyomás okozhat tarkófájást, szédülést, homályos látást, lassulást, meg persze ezek a meleg-hideg, hideg-meleg frontok. De akár a Miréna is okozhatja, idő kell, még a szervezeted rááll.


Ha keveset is eszel, a változatos étrendre azért figyelj és a folyadék napi bevitele nagyon fontos. A kevés folyadék vese tájéki fájdalmat okozhat, fejfájást és sok minden mást, a megfelelő, napi 2 liter folyadék bevitele fontos.A kevés folyadék is okozhat szédülést, gyengeséget, zavaros látást. Ha az étrended sincs rendben, nem jut elég cukor, só, megbomlik az agyi elektrolit, szóval szerintem ezek mind-mind okozhatják akár külön-külön, de akár együttesen is a panaszaidat.


Ha szedsz egy adag vastablettát, az pótolja a vasat, de én a helyedben nyomatnám magamba a céklát például, vörös káposztát.


Elnézést, hogy tapasztalatokat osztottál meg, én meg itt okoskodok Neked :-) de tényleg köszönjük szépen, biztos vagyok benne, hogy sokaknak segítségére lesz a tapasztalataid leírása :-)


Jó egészséget Neked is és a legjobbakat! :-)

Szia.

9012. Sok kérdés (válaszként erre: 9009. - Magdi22)
2021. máj. 24. 22:19
Véleményem szerint a legtermészetesebb dolgok a leghatásosabbak. Amik különböző kezelések alatt álltak, nem tartom annak, az étrend kiegészítők sem éppen egészségesek. Amilyen célból árulják, arra jó, viszont más szerveket károsít.
9011. Sok kérdés (válaszként erre: 9008. - Áfonya_85)
2021. máj. 24. 22:17

Nagyon szívesen és nagyon örülök neki, hogy elmúlt... Ez tényleg annak a jele, hogy rendbe is jössz! :-)

Szia :-)

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook