Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
9021. pamela (válaszként erre: 9020. - Sok kérdés)
2021. jún. 14. 20:49
Szia! Már néha írtam neked, nem tudom hogy vissza tudod-e keresni ezeket.Te öntöttél belém lelket jó néhány alkalommal. Most megint magam alatt vagyok. 50 leszek, 2 mióma, esmya tavaly három hónapig (forgalomkivonásig). Tavaly július 20-án kaptam meg a Mirenát. Előtte hasonló voltak a panaszaim akárcsak neked. Végül a vérzés mennyisége mondjuk a harmadára csökkent, a fájdalom szintén, a darabos vérzés is jóval csökkent már az első hónapban. De azért voltak kellemetlen meglepetéseim. Karácsonykor egy hatalmas alvadt vér távozott belőlem hajnalban, hánytam a látványtól. Húsvétkor elöntött a vér nem akárhogy. Most 2 hete volt meg "lájtosan", tegnap óta finoman vérezgetek, semmi görcs. Ilyen köztivérzésem még nem volt. A méhem nagy, nem tudom mekkora hátrány. Te mindig azt mondod, legyünk türelmesek, neked 11 hónap után rendeződött. Hát már én is várom azt a barnázást... Most egyedül vagyok, a férjem dolgozik és félek hogy baj lesz. :(
9020. Sok kérdés (válaszként erre: 9018. - 7219c0078a)
2021. jún. 11. 13:55

Szia.


Én akkor éreztem ezt, mikor feltették, akkor majdnem elájultam.

Egyébként nem, vagy már nem emlékszem rá, régen volt. Várj meg más véleményt is.


Érdemes olyat enni-inni, mozogni, amivel ellensúlyozhatod az ájulást.

A sok-sok folyadék nagyon fontos, megfelelő cukor, só bevitel és főleg a kálium, ezek hiánya mind-mind okozhatja, de akár az időjárás változékonysága, vérszegénység is és még lehetne sorolni.

Éppen lehet a Mirena is, nem tudom.

9019. Sok kérdés (válaszként erre: 9017. - Holleanyo3)
2021. jún. 11. 13:53

Szia.


Szerintem igen, mert a hormon dolgozik, elég fura dolgok lehetnek, még nem áll be a szervezeted.


Persze, ha erős görcsökkel jár a vérzés, meg más fájdalmakkal, akkor menj el dokihoz szerintem.

2021. jún. 10. 14:26

Sziasztok!


Valaki tapasztalt Mirena mellett ájulás érzést?


Április 21-én rakta fel a nőgyógyászom. Utána 4hétig olyan görcseim voltak, hogy a falat tudtam volna kaparni. Megjött az első vérzésem a mirenával, iszonyat szúró fájdalommal, majd eztkővetően teljesen megszűnt a fájdalmam. Viszont 3napja iszonyatosan szédülök, az ájulás kerülget naponta többször, a falnak kell támaszkodnom, vagy lefeküdnöm😔 okozhatja ezt a mirena?

2021. jún. 7. 09:43
Sziasztok! Segitsègeteket kèrnèm. Januàrba tettèk fel nekem a mirénàt, eddigi napig szerintem elèg jól alakultak a dolgok. Kezdett beàllni a ciklusom. Nekem mioma miatt raktàk fel. Most rendes időben ( kiirt napnàl elöbb 1 nappal) jött meg. Àltalàban 5-6 napig van meg, de szerencsère màr csak a negyede, ami előtte volt. Akkor ömlöttem😕. Most itt vagyok a 12 napon ès mèg mindig vèrezek. Ez normàlis?? Lassan meg újra meg kellene jönnie. Segitsetek kèrlek.
9016. magdi22 (válaszként erre: 9015. - Sok kérdés)
2021. jún. 3. 05:14
Köszönöm!
9015. Sok kérdés (válaszként erre: 9014. - Magdi22)
2021. jún. 2. 22:35

Nagyon örülök neki! :-)

Na, csak 3 a magyar igazság! :)))

Bízom benne, hogy minden rendben lesz!

A hasad fájdogálhat még pár napig, nekem azt hiszem egy-két hétig időnként olyan erős mensis görcseim voltak, de a felrakás után pár napig olyan fura, nagyon tompa fájás, a hormon húzza össze a dolgokat azt hiszem...

Szóval a legjobbakat Neked! :-)

9014. magdi22
2021. máj. 31. 09:16
Végre lett rákszűrés erednényem .Ma reggel felrakta a doki a Mirenat.Remélem minden rendben lesz.Most még fájdogál a hasam Igaz 1 órája tette fel.
9013. Sok kérdés (válaszként erre: 9010. - Holdvilág81)
2021. máj. 24. 22:30

Szia.

Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk ezeket a hasznos információkat :-)


Nekem 5. éve van fent a Miréna, egyébként nekem is nagyon hátrahajló a méhem és felhelyezéskor, majd utána is pontosan ugyanazokat éreztem, mint Te. Egyvalami volt más: nekem a Miréna felhelyezése után 11 hónapig nagyon erős vérzésem volt, betét, tampon, minden, amikor nem véreztem, akkor barnáztam, egy tiszta napra nem emlékszem. Utána mintha elvágták volna, de olyannyira, hogy nincs ciklusom, semmi. Mostanában kezdtem el néha egy picit cseppezgetni, de megfigyeltem, hogy akkor, amikor nagyon szeles az idő és hideg jön, hidegfront.


Szerencsés vagy, hogy alacsony maradt a vérnyomásod, általában a hormon megemeli. Az alacsony vérnyomás okozhat tarkófájást, szédülést, homályos látást, lassulást, meg persze ezek a meleg-hideg, hideg-meleg frontok. De akár a Miréna is okozhatja, idő kell, még a szervezeted rááll.


Ha keveset is eszel, a változatos étrendre azért figyelj és a folyadék napi bevitele nagyon fontos. A kevés folyadék vese tájéki fájdalmat okozhat, fejfájást és sok minden mást, a megfelelő, napi 2 liter folyadék bevitele fontos.A kevés folyadék is okozhat szédülést, gyengeséget, zavaros látást. Ha az étrended sincs rendben, nem jut elég cukor, só, megbomlik az agyi elektrolit, szóval szerintem ezek mind-mind okozhatják akár külön-külön, de akár együttesen is a panaszaidat.


Ha szedsz egy adag vastablettát, az pótolja a vasat, de én a helyedben nyomatnám magamba a céklát például, vörös káposztát.


Elnézést, hogy tapasztalatokat osztottál meg, én meg itt okoskodok Neked :-) de tényleg köszönjük szépen, biztos vagyok benne, hogy sokaknak segítségére lesz a tapasztalataid leírása :-)


Jó egészséget Neked is és a legjobbakat! :-)

Szia.

9012. Sok kérdés (válaszként erre: 9009. - Magdi22)
2021. máj. 24. 22:19
Véleményem szerint a legtermészetesebb dolgok a leghatásosabbak. Amik különböző kezelések alatt álltak, nem tartom annak, az étrend kiegészítők sem éppen egészségesek. Amilyen célból árulják, arra jó, viszont más szerveket károsít.
9011. Sok kérdés (válaszként erre: 9008. - Áfonya_85)
2021. máj. 24. 22:17

Nagyon szívesen és nagyon örülök neki, hogy elmúlt... Ez tényleg annak a jele, hogy rendbe is jössz! :-)

Szia :-)

2021. máj. 22. 11:57
Szép napot mindenkinek!Elolvastam az eddigi tapasztalatokat.Szeretném megosztani az enyéimet is.Idén leszek 40éves,4 gyerekem van, a sterilizálás mellett döntöttem, de a covid miatt a mai napig nem engedélyezik. A dokim javasolta a Mirenát.Május 10.-én helyezte fel, vérzés 4.napján,5percig tartott az egész!Nekem is hátrahajló méhem van, előre mondta mit fogok érezni,méhben szúró érzés pár pillanatig, majd a petefészeknél feszítő érzés az kicsit hosszabb ideig tartott"lefőttem mint a kávé"kicsit véreztem utána,görcsölgetett a hasamalja de egy órán belűl megszünt.Kicsit szédültem a művelet után, de elmúl hamar, és útnak indított kedves orvosom innentől mindent és bármit szabad, az eszköz működésbe lépett!Másnap enyhe vérzésem még volt,3.,4.nap barnázgatás azóta semmi ilyen nincs.Első pillanattól olyan érzésem volt, hogy nem tudom visszatartani a vizeletemet, de ez így a 12.napra megszűnt.3napja gombócot érzek a torkomban,a tarkóm fájdogál, alacsony a vérnyomásom, eddig sem volt magas,a látásom távolra néha zavaros,hányingerem is van néha.Lelassultam mint a csiga, energiám nem sok minden,sem étvágyam. Hozzá kell tennem dohányzom és 3az1-ben fogyasztó vagyok.Enni mindig is akkor ettem mikor már nagyon éhes voltam, vagyok, inni úgy szintén.Ezzel azt akartam mondani nincs ilyen téren rendszeresség az életemben.Gyomorsavat eddig is tudtam magamnak csinálni, de mióta fel van helyezve a Mirena, 2.3az1-ben után, már öklendezek is tőle, a gyomorsavamat úgy meglöki. Vashiányos vagyok, de nem kóros vérszegény!A vérzésem átlagba 5-6nap volt eddig, 2.3.4.nap katasztrófa mennyiség fájdalommentesen viszont olyan gyengeséggel, szédüléssel, hogy nem bírtam néha fent lenni. Ezért is gondoltam a Mirena ha úgy van, ezen javítani fog!12.napja van fent tehát, ma a tüneteim miatt ráírtam a dokira ezek normálisak e, csak orvos alapon tudja mit rakott fel, és mi ami belefér tünetbe és mi nem.Közben rátaláltam erre a fórumra, aminek nagyon örülök, mert nagyon hasznos információkat lehet megtudni. Remélem az én tapasztalataimat is hasznotokra tudjátok majd fordítani😌jó egészséget mindenkinek!
9009. magdi22 (válaszként erre: 9007. - Sok kérdés)
2021. máj. 18. 22:04
Szerintef por formàban is hatásos?Láttam szőlőmaglisztet.
9008. áfonya_85 (válaszként erre: 9006. - Sok kérdés)
2021. máj. 18. 17:45
Köszönöm! Hála Istennek, nyomtalanul el is múlt a ciszta egy ciklus alatt. Illetve látszik az ellenkező oldalon az érő tüsző. Azt hiszem (remélem ez azt jelenti), hogy lassan helyre is jövök. Köszönöm a korábbi támogatást is! Sokat számított a nehéz időkben.
9007. Sok kérdés (válaszként erre: 9000. - Áfonya_85)
2021. máj. 18. 09:20

Bocsi Áfonya és Ecci, kicsit le vagyok maradva és megintcsak reagálnék ehhez.

Mikor nekem 11 hónapig folyamatos vérzésem volt - ha nem vérzés, akkor barnázás - a Mirena felhelyezése utántól, akkor semmi más gond nem volt.

A ciszta évekkel később alakult ki nálam, - akkor már rég nem volt ciklusom -, ami spontán el is múlt, de tuti biztos vagyok benne, hogy a szőlő segített. Meggyőződésem.


A flavonoidok antioxidáns hatása megvédi a szervezetet a szabad gyökök roncsoló hatásától. A szőlő (elsősorban a vörös és bíbor színű fajta) igen gazdag ezekben az egészségmegőrző vegyületekben...

9006. Sok kérdés (válaszként erre: 9003. - Áfonya_85)
2021. máj. 18. 09:14
A 9002-re Eccinek szánt válaszom eredetileg Neked szántam... :-) 9005 alatt van a reagálásom.
9005. Sok kérdés (válaszként erre: 9002. - Ecci)
2021. máj. 18. 09:12

Bár ez a levél nem nekem szól, de azért reagálok rá, ha nem gond :-)


Nekem is kialakult ciszta a Mirénától, mondta a doki, hogy el fog múlni magától. Először kisebb, kicsi, aztán nőtt, 3-ról azt hiszem 6 cm-re. De még mindig azt mondta a doki, hogy magától el fog múlni. Éppen ősz volt és nagyon sok piros szőlőnk is van, meg fehér. Tudtam, hogy ez jótékony hatású mindenképp, úgyhogy napi minimum fél kiló, de inkább több szőlőt fogyasztottam és lám-lám, "magától" elmúlt a ciszta és azóta sem jött vissza, remélem, hogy már nem is lesz.


Nem feltétlen szükséges mindig a műtét... Előtte más megoldás után is jó keresgélni :-)


Szia.

9004. Sok kérdés (válaszként erre: 9001. - Ecci)
2021. máj. 18. 09:08

Szia.

Szívesen.

Igen, nagyon idegesítő. Nekem 11 hónapig nem volt egy tiszta napom sem :-)


A C vitaminnal kapcsolatban egy tapasztalat (is): a szénhidrát éhség megerősödik.


A legjobbakat kívánom! :-)

Szia.

9003. áfonya_85 (válaszként erre: 9002. - Ecci)
2021. máj. 13. 18:43
Nem volt nagyon egyértelmű tünete, ultrahangon derült ki. Elmúlhat spontán is. Először nekem sem kezelték sehogy. Aztán, mivel egy ciklus után nem múlt el, hanem nőtt is (5×6,5 cm volt legutóbb), kaptam gyógyszert rá. (Ami lényegében progeszteron tabletta) Az orvos szerint 90%, hogy így elmúlik. De ha nem, műteni kell. Szívesen kihagynám az utóbbit. (Már csak azért is, mert a COVID miatt biztos jó sokan várnak műtétre)
9002. Ecci (válaszként erre: 9000. - Áfonya_85)
2021. máj. 13. 07:25

Szia!


Köszönöm a választ!

Sajnálom az esetedet. Hogy derült ez ki? UH-val?

Remélem el tudok jutni minél előbb a dokihoz.


Ezt én sem értem, hogy mi változott meg így hirtelen! Arra gondoltam, hogy 5 hétig Keto szerint étkeztem, aztán a Telviran gyógyszert kellett szednem, amitől nagyon fájt a gyomrom, így inkább vissza álltam a rendes étkezésre. De ha így utólag vissza gondolok lehet, hogy kb. akkor kezdődött, amikor a Ketot kezdtem....lehet, hogy az okozta! Remélem!

Amint látom a mensi végét kérek is újra időpontot!


Neked hogy kezelik a cisztát? Műtét lesz?

9001. Ecci (válaszként erre: 8999. - Sok kérdés)
2021. máj. 13. 07:20

Szia!


Köszönöm a választ! Erősnek nem erős csak pecsételő! De az épp elég idegesítő, hogy az embernek alig van tiszta napja! Remélem rendeződik! Szedem a C vitamint mindenképp!

9000. áfonya_85 (válaszként erre: 8996. - Ecci)
2021. máj. 12. 17:52

Nekem pont ilyen elhúzódó volt. Kiderült, hogy ciszta miatt :( (Ciszta pedig a mirena miatt...)

Nem tudom, lehet, hogy neked is ez van. Furcsa, hogy eddig minden jó volt és most zavar be valami.

8999. Sok kérdés (válaszként erre: 8996. - Ecci)
2021. máj. 12. 17:04

Szia.


A C vitamin vérzéscsillapító. Napi 2000 mg, ha nagyon erős a vérzés és utána 1000 mg, én anno így csináltam jó pár hónapig.


A másik problémára nem tudok mit írni, nekem 11 hónapig volt folyamatosan olyan, mint Neked, utána meg teljesen elmúlt, 5. éve van fent.


A legjobbakat!

8998. Sok kérdés (válaszként erre: 8994. - Magdi22)
2021. máj. 12. 17:01
Bízzunk benne, hogy minden okés lesz! :-)
8997. Sok kérdés (válaszként erre: 8993. - Nesh)
2021. máj. 12. 17:01

Szia.

Nagyon sajnálom, hogy így jártál :-(

8996. Ecci
2021. máj. 11. 13:27

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni volt-e ilyen tapasztalata valakinek....

1 éve van Mirénam. Az első időkben nehezen állt be a vérzés....aztán végre sikerült. Pecsételő vérzésem lett, kiszámítható ciklussal.

Valami viszont 2-3 hónap alatt változott....mostmár az első mensis naptól kezdve a peteérés végéig van pecsételés...ígybő 2-2,5 hétig😒

Sajnos így kb 2 hetem marad tiszta és kezdődik minden előről.

Ma mentem volna dokihoz citológiára, illetve ellenőrzésre,de megjött, mert holnap lett volna esedékes.

Beszéltem vele, azt mondta szedjek C vitamint,most 3 hétig megint nem fogok eljutni hozzá.

Tapasztalt bárki ilyet? Mi okozza? Ezen a C vitamin segíthet tényleg? Olyan kényelmetlen már...😒

Köszönöm előre is!

8995. áfonya_85 (válaszként erre: 8993. - Nesh)
2021. máj. 10. 16:10

Sajnos meg kell erősítenem amit írsz. :( Ha barátilag kérdezne valaki engem erről, most már én is lebeszélném.

Sok kellemetlen mellékhatást tapasztaltam, ezért leszedettem én is 7 hónap után. A nőgyógyásznál derült ki, hogy több egészségügyi problémát okozott, mint amiről tudtam. Az utóhatásai is rettentő kellemetlenek. Most előreláthatólag minimum egy hónapig tart míg gyógyulok. De ez az optimista verzió. Nekem is nagyon belezavart a szervezetembe, csak reménykedem benne, hogy végleges kárt nem okozott.

8994. magdi22
2021. máj. 10. 12:34
3 a magyar igazság.Idén a 3. rákszűrésem.Ha minden oké akkor felkerül juniusban a spiral.
8993. nesh
2021. máj. 8. 21:06
Pár éve volt MIRENA-m,de rossz emlék maradt.Nagyon erős vérzés miatt kaptam,de majdnem ugyanúgy véreztem utána is.Csak emellett minden leüléskor "belémszúrt"az eszköz és közben állandó vízszerű folyásom is volt.8 hónapnyi kínlódás után egyik este irtózatos vérzésem indult,kórházba kerültem.A MIRENA már nem volt bennem,nyilván a nagy cirkusz közepette kidobtam az egyik betéttel.Azóta már a méhem sincs meg.Akit lehet,azt lebeszélem erről a "vacakról".A Bayer nem térítette vissza a 20 ezer forintot sem
8992. Sok kérdés (válaszként erre: 8991. - Ediitt)
2021. ápr. 28. 13:25
Örülök neki, hogy megnyugodtál :-)
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook