Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
9190. Sok kérdés (válaszként erre: 9189. - Pippi07)
2022. jan. 23. 22:36

Szia.

Köszönöm jól vagyok.

Február elején megyek majd remélhetőleg, akkor lesz 1 éve, hogy voltam az éves szűrésen.


Én is örülök neki, ha "gondban" vagyok és bizonytalan, ha válaszolnak, gondoltam mások is örülnek ennek :-)

Csak nekem ritkábban szoktak válaszolni, de sebaj, megoldom, amit kell :-)


A legjobbakat és legyél türelemmel, tudod, én 11 hónapig véreztem nagyon erősen. A napi 2000 mg C vitamin az jó, de főleg reggel vedd be, mert vizben oldódik és nappal iszunk leginkább folyadékot.


Szia.

9189. Pippi07 (válaszként erre: 9179. - Sok kérdés)
2022. jan. 23. 20:02

Szia!


Te hogy vagy? Dokinál voltál azóta?


Köszönjük a sok támogató választ!

Igazán rendes Tőled, hogy ennyiszer és mindenkinek válaszolsz! ❤

9188. Pippi07 (válaszként erre: 9184. - Krrii73)
2022. jan. 23. 19:59

Szia!

Nem mondta esetleg a dokid, hogy hány mm?

Nálam ugyanez a helyzet. Én is most voltam kontrollon. Nekem most 4,8mm. Eddig előtte 5 és 6 között volt mindig úgyhogy most mi is várunk hátha.... nekem úgy tűnik, most lesz talán vége a pecsételgetesnek...ami december 29.óta tartott.... de, hogy meddig... én már remélni sem merek... most kapott meg 1 hónapot..kiderül...

Én is 2000mg c vitamint és mellé 3×2 Rutascorbint szedek.

2022. jan. 20. 10:08
Sziasztok! Zárt méhszáj miatt nem tudja a doki felhelyezni a Mirénát. Mikor ez kiderült, már megvettem. Megválnék tőle.
9186. Gerle00 (válaszként erre: 9160. - Gerle00)
2022. jan. 19. 11:40

Sziasztok!

Bocsànat el is kelt utána ahogy ki írtam. Elnézést ha nem reagáltam.

9185. Sok kérdés (válaszként erre: 9184. - Krrii73)
2022. jan. 13. 23:00

Szia.

Köszönöm, hogy megirtad. Örülök, hogy voltál a dokinál, igy legalább nem kell találgatni, nem vagy bizonytalanságban, tudod, hogy mire lehet számitani.


Nekem is anno szépen vékonyodott a méhnyálkahártya, én is elég szépen véreztem sokáig, nekem bezzeg ilyet nem mondott a doki, hogy nem akarja elfogadni az idegen testet a szervezetem :-) - Előtte nem volt spirál, meg fogamzásgátló, semmi -.


Én napi 2000 mg C vitamint szedtem hónapokon keresztül... De az 1000 mg is jó :-) Főleg most szükség is van a C vitaminra. Csak arra figyelj, hogy reggel vedd be, mert vizben oldódik és főleg nappal iszik az ember - már aki nappal van fent -.


Nagyon szivesen, máskor is :-) Sikerülni fog :-)

9184. Krrii73 (válaszként erre: 9183. - Sok kérdés)
2022. jan. 13. 14:25
Szia , voltam ma orvosnal. Azt mondta, hogy a mehnyalkahartya szepen el van vekonyodva. Egyetlen magyarazat az intolerancia. A szervezetem nem kepes elfogadni az idegen testet, es ezert verzek. Adtunk a tortenetnek meg egy honapot. En hamar bevasaroltam 1000-es lipozomalis C vitaminbol, hogy adjam meg az eselyt neki, hatha sikerul elfogadnia a szervezetemnek. Ha nem, majd lekerul. Koszonom szepen a tamogatast.
9183. Sok kérdés (válaszként erre: 9182. - Krrii73)
2022. jan. 11. 20:55

Szivesen.

De igen, legalábbis eddig ezt olvastam itt, hogy akinek elmozdult, eléggé erős görcsei voltak.

9182. Krrii73 (válaszként erre: 9181. - Sok kérdés)
2022. jan. 11. 20:43
Koszonom szepen. Meg egy annyit, hogy ha elmozdul a spiral nem kene tarsuljon hozza gorcsos fajdalom is ?
9181. Sok kérdés (válaszként erre: 9180. - Krrii73)
2022. jan. 11. 20:35

Szia.

Nekem a Mirena felhelyezésétől számitott 11 hónapon keresztül meg volt, eléggé erősen. A tiszta napom az volt, amikor "csak" barnáztam, pöttyöztem. Hófehér napom nem volt. Kb. nyolcszor indultam el levetetni, de engem is a dokim türelemre intett, igaz mondta mindig, hogy van, akinek ahogy felteszi, másnaptól teljesen megszűnik a vérzése, akkor valahogy ezt nem akartam elhinni. Én sűrűn jártam magán dokimhoz kontrollra, szinte havonta, hiába fizettem ki a teljes árat, már szinte elzavart, hogy ha nincs probléma, egy év múlva jöjjek. De nagyon erősen véreztem, nagy darabokban, betét, tampon, inkább megnézettem, de se mióma, se nem mozdult el a Mirena, minden rendben volt. Nekem ennyi idő kellett, hogy beálljon a szervezetem, 11 hónap után viszont egyik napról a másikra semmi, olyannyira, hogy még ciklusom sincs. Most 5 éve és 3 hónapja van fent. Nyáron volt pár csepp egy-két napig az első Covid oltás után.


Viszont: ha úgy érzed, nézesd meg, azért, ha gyulladás van, azzal nem jó játszani. Lehet elmozdulhatott a Mirena is, az erősebb vérzés miatt. Egy UH-ot megér szerintem.


A legjobbakat kivánom Neked. Szóval ahány nő, annyiféleképpen reagál rá a szervezet, nem vagyunk egyformák.

9180. Krrii73
2022. jan. 11. 18:59

Sziasztok,

SOS, Mirena 7 honapja van fent, azota kb 12 napon van teljesen tisztan egy honapban. Verezgetek, pecsetelgetek, es a menzesz is kb tisztasagi betettel lejar, de hosszan tart. Par napja az az erzesem, mintha begyulladt volna. Es a verzes mennyisege is nagyobb, pedig mar elallt forma 12 nap verezgetes utan. Lesz ebbol meg valami ? mar jo nehanyszor nekifutamodtam, hogy levetetem, de a doki mindig turelemre intett. Most mar azt hiszem elfogyott. Elkeztem szedni gyulladas csokkentot, es C vitamint, csutortokon megyek dokihoz. Annyira tanacstalan vagyok.

2022. jan. 10. 21:48

Sziasztok!


Na, most én kérdeznék kivételesen :-) Bár néha-néha szoktam...


A Mirena 5 éve és 3 hónapja van fent, én a felrakás után 11 hónapig nagyon erősen véreztem, aztán semmi, olyannyira, hogy egyáltalán semmi ciklusom nem volt. Tavaly nyáron, az első covid oltás után volt egy lehelletnyi valami egy-két-három napig, de egyébként semmi.


Tegnap este "elöntött". Baromira meglepődtem, már csak azért is, mert változókori tünetek enyhitésére ajánlotta a Mirénát a dokim 2016-ban, szóval nem gondoltam volna, hogy nekem meg fog jönni még. De se éjjel, se ma egész nap semmi, szóval most nem igazán tudom, hogy mi volt ez a tegnap esti "elöntés". Olyan szine volt, mint amikor megjön hirtelen, az az erős piros-bordó, szóval nem halvány rózsaszines.


A Dokimnak irtam e-mailt, nem tudom mikor válaszol, plusz kérek időpontot hozzá.


A kérdésem, akinek volt Mirena, lejárt az 5 év vagy X idő, hogy jött meg neki? Igy? Egyszercsak elönt és mintha elvágták volna? Vagy rendsen akkor meg is jött 5-6 napig - kinek meddig? -.


Ez a bizonytalanság a "legjobb", fogalmam nincs mikor "önt" el megint és meddig, mert ugye cserélni is csak akkor tud a doki, ha vérzés alatt leveszi és felteszi. Egyáltalán rögtön cserélnek is ilyenkor? Vagy várni kell valamennyi időt?


Biztos, hogy olvastam már ezekről itt Tőletek, csak mivel még nem érintett, nem nagyon figyeltem rá, csak olvastam :-( Bizom benne, hogy válaszoltok, aki átesett már egy ilyen helyzeten :-)


Előre is köszi :-)

9178. Shanalyl (válaszként erre: 9174. - Pippi07)
2022. jan. 10. 13:59

Nekem nem volt mellékhatás, legalábbis nem érzékeltem. Igazi felüdülés volt az a 9 hónap, mert az iszonyat vérzéseket megszüntette szinte teljesen. Annyit olvastam, h csontritkulásban lehet némi szerepe talán, így én mellette szedtem pluszban kálcium, magnézium, d meg k vitamint, de nem hinném, h ennyi idő alatt bármit hatott volna a csontjaimra, ez inkább több évnyi használatnál lehet felmerülő gond. De amik mellékhatások fel vannak sorolva, azt mind megtalálod a Mirenánál és a testvéreinél is, hisz ugyanaz a hormon, csak ugye itt nagydózisban kapod és hat, míg ki nem ürül. A spirál azért jobb, mert nem egy nagy löket, hanem szép lassan adagolja magát.


Annyi "gondom" volt csak vele, h bár a nődoki szerint a háziorvos is kiírhatta volna a kövi adagot (a papírra is ráírta), nem volt hajlandó, de felhőbe nem tette a nődoki telefonos konzultációban, be kellett mennem miatta és kicsengetni a felírás árát...plusz kell valaki, aki beadja, nekem szerencsére anyum ért hozzá és ő adta be őket, de nem egy nagy kunszt, gondolom az ember magának is be tudja, ha tudja, h kell, csak én akkor már rábíztam a dolgot.

9177. Sok kérdés (válaszként erre: 9174. - Pippi07)
2022. jan. 9. 15:53

Szia.

Miért nincsenek jó véleménnyel róla?

Utána olvastam én is, nem is tudom... mármint én csak az injekció betegtájékoztatóját olvastam el, de valahogy nagyon nem tetszett :-( Igaz anno a Mirena sem, attól is nagyon ódzkodtam.

9176. Sok kérdés (válaszként erre: 9173. - Pippi07)
2022. jan. 9. 15:51
Igen-igen, nekem 11 hónap után állt be. De 11 hónapig kőkemény vérzés, betét, tampon együtt, a tiszta napom az volt, mikor csak barnáztam, pöttyöztem :-) Azt hittem sosem lesz vége, vagy nyolcszászor indultam levetetni és a doki mindig türelemre intett...
9175. Sok kérdés (válaszként erre: 9172. - Lindav24)
2022. jan. 9. 15:49

Szia.

Szerintem mindenképp menj el, legalább megnézi a doki, hogy minden rendben van-e, még akkor is, ha úgy döntesz, hogy még vársz, mert előbb-utóbb be fog állni az biztos :-)

A legjobbakat :-)

9174. Pippi07 (válaszként erre: 9157. - Shanalyl)
2022. jan. 9. 11:39

Hadd kérdezzem meg a szurinak mellákhatása volt?

Azt lehet idősebb korban is úgy tudom.

Bár sok orvos nincs jó véleménnyel róla... nehéz eldönteni

9173. Pippi07 (válaszként erre: 9165. - Lindav24)
2022. jan. 9. 09:51

Szia!


Nekem is ugyanez van sajnos. Nekem ez a 2. Az elsőt lecsereltuk hátha az a baj.

Neked milyen színű és állagú?

Nekem reggel van több és aztán estére alig valami...főként pirosas, néha bordó... de sokszor csak a papír olyan, amúgy csak pecsetelő..

Hamarosan megyek kontrollra.

Kitartás. Látod van akinek 11 hónap mire beállt.

9172. lindav24
2022. jan. 9. 08:08
Talán egy árnyalattal csúnyább lett a bőröm, de a különbség szerintem csak nekem észrevehető. Nagyon sajnálom, hogy a sok vérzésen kívül neked még ez is képbe jött... Kíváncsi vagyok, mit mond a doki, ha visszamész hozzá.. Én is foglaltam már időpontot 2 hét múlva, de bizonytalan vagyok, elmenjek-e, vagy még beállhat...
9171. jooeva
2022. jan. 5. 20:55

Szia!

Nem tudom, hogy előtte volt-e bőrpromlémád ill. milyen fogamzásgátlást alkalmaztál.

Az én bőröm mindig is problémás volt, mirena előtt gyógyszert szedtem, az nagyjából karban tartott az arcom. Mirena felhelyezése után legalább fél évig nekem is csúnyább lett az arcom, mint előtte....ürült ki a szervezetből a hormon (évekig szedtem fog.gátlót), kell idő, mire helyreáll az egyensúly. Persze jártam rendszeresen arckezelésekre, amik sokat segítettek. De a pattanások, aknék maradtak. 2 éve kozmetikai hámlasztást csináltatok kozmetikussal (mandulasavasat), téli időszakban 3-4 hámlasztás, mélyre hatol, fertőtlenít, gyulladást csökkent és elmondhatom, hogy azóta évi 3-4 pattanással találkozom csak.

9170. Sok kérdés (válaszként erre: 9168. - 4nitahorvath)
2022. jan. 5. 20:23

Szia.

Itt még ilyen mellékhatásról nem olvastam, de a hormon elég érdekes dolgokra képes :-(

Remélem mielőbb elmúlik. A legjobbakat!

2022. jan. 5. 20:22

Szia.

Én még nem szeretnék venni, de biztosan sikerül eladnod, lesz rá jelentkező :-)

Én ugyan már szültem, de nekem is kórházban helyezte fel a doki a kis műtőben. Semmi probléma ezzel, de teljesen érthető, hogy berezeltél. Szerencsére én még akkor nem tudtam, hogy ezt a sima rendelőjében is fel tudja helyezni, mert akkor én is nagyon berezeltem volna, hogy a kis műtőben a kórházban és hogy akkor ez most miért, mi baj lehet, stb...

Ha nem vagy biztos Magadban és vonakodsz, semmiképp se tetesd fel.

Szia.

2022. jan. 4. 12:03
Voltak valakinek mellékhatásként gyulladt aknék? :(
9167. 4nitahorvath (válaszként erre: 9165. - Lindav24)
2022. jan. 4. 11:58
Szia! Az en kislányom áprilisi, nekem is augusztusban tették fel, decemberbe múlt el a vérzés, addig volt hogy csak pecsételő volt de sokszor erősebb. Október elején a dokim azt javasolta hogy ha januárban is lenne még vérzés menjek vissza. Ami viszont sokkal durvább lett az óta azok a gyulladt, fájdalmas aknék. Sosem volt még ennyire csúnya a bőröm, úgyhogy gondolkodom hogy visszamegyek mégis. Neked ezzel nincs gondod?
9166. Sok kérdés (válaszként erre: 9165. - Lindav24)
2021. dec. 31. 14:04

Szia.

Abban nincs tapasztalatom, hogy a közel múltbéli szülés és szoptatás mennyiben befolyásolja a Mirena hatását, mert nekem változókori tünetek enyhitésére ajánlotta 5 évvel ezelőtt a dokim a Mirenat.


Abban viszont van tapasztalatom, hogy beáll-e vagy sem egy idő után :-)

Én a felhelyezést követő 11 hónapon keresztül nagyon erősen véreztem, nyugodtan irhatom, hogy a tiszta napjaim néha-néha azok voltak, amikor barnáztam. Olyan nem is nagyon volt, hogy se vérzés, se barnázás :-) A 11 hónap alatt kb. 6-szor indultam el levetetni, de a dokim biztatott, hogy legyek türelemmel, be fog állni. Igaz mondta, hogy van, akinek felhelyezi és már másnaptól egyáltalán nincs meg. A lényeg, hogy nem vagyunk egyformák, minden nő szervezete szinte másképp reagál rá. Nekem Mirena mellett 11 hónapig tartott a vérzés és utána mintha elvágtál volna, semmi. Olyannyira, hogy azóta ciklusom sincs :-) Nekem ennyi idő kellett. Szerintem legyél még türelemmel, ha más panaszod nincs :-)


Boldog új évet kivánok - és persze mindenkinek, aki olvassa - :-)


A legjobbakat! :-) Szia.

9165. lindav24
2021. dec. 30. 06:55

Sziasztok!

Nekem augusztus 10-én helyezték fel a spirált és nagyon gondolkodom rajta, hogy januárban levetetem. Amióta felhelyezték, körülbelül 2 hétnyi idő volt (nem egyben), amikor nem véreztem. Ebben a hónapban ráadásul rendkívül erős volt és hosszú ideig tartott a vérzés, majd egy hét szünet után megint megjött. Volt valaki hasonló cipőben, akinek fél év letelte után mégis beállt? Talán még annyit tennék hozzá, hogy márciusban szültem, még szoptatok, nem tudom, ez mennyiben befolyásolja ezt a rengeteg vérzést. Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

9164. Ruzsika21 (válaszként erre: 9163. - Tunderke519)
2021. dec. 20. 15:42

Szia

Engem érdekelne

2021. dec. 19. 11:23
Sziasztok. Nekem is van eladó Mirena spirálom.
9162. Kitty891116 (válaszként erre: 9160. - Gerle00)
2021. dec. 18. 23:15
Szia engem érdekelne☺️
9161. Sok kérdés (válaszként erre: 9160. - Gerle00)
2021. dec. 18. 15:06

Szia.

Nem fura egyáltalán, elő szokott ilyen fordulni :-) Már többen irtak itt, hogy eladó, általában el is szokták vinni.

Nekem majd csak tavasszal lesz rá szükségem kb. Bizom benne, hogy sikerül eladnod :-)

Szia.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook