Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
9310. wudireka (válaszként erre: 9309. - Dorci11)
2022. máj. 11. 12:02

Szia Dorci!

Engem érdekelne a spirál.


Tudok írni Neked privát üzenetet?

Bocsi, még nem használtam ezt az oldalt :)


Köszi,

Réka

9309. dorci11
2022. máj. 10. 12:17

Sziasztok!

Sajnos eddig nem találtam még olyan dokit, aki vállalja a spirál feltételét szűk méhszáj miatt. Aki felírta meg tanulmányi szabadságon van. Megvettem már kb 1,5 éve és félek kifutok az időből.

Ha esetleg valakit érdekelne Mirena spirál megválnék tőle (bontatlan csomagolás). Helyileg Budapest III.ker.

Felhaszálható: 2022.08. hóig.

Timi

9308. Tunderke519 (válaszként erre: 9307. - Liza18)
2022. máj. 5. 17:20
Írtam neked privát üzenetet.
9307. Liza18 (válaszként erre: 9306. - Tunderke519)
2022. máj. 4. 19:42
Érdekelne. Hogyan tudnánk közvetlenül egyeztetni?
9306. Tunderke519 (válaszként erre: 9305. - Liza18)
2022. máj. 4. 18:12
Szia. Igen megvan
9305. Liza18 (válaszként erre: 9303. - Tunderke519)
2022. máj. 4. 16:53
Szia! Megvan még?
9304. Sok kérdés (válaszként erre: 9303. - Tunderke519)
2022. ápr. 27. 16:58

Szia.

Nagyon jó áron van, biztosan lesz rá jelentkező. Nekem még 2 évig nincs szükség cserére a doki szerint...

2022. ápr. 22. 19:04
Sziasztok! Mirena spirál eladó. 30 000 Ft.
9302. Sok kérdés (válaszként erre: 9300. - Indy19)
2022. ápr. 21. 10:09

Szia.

Örülök, hogy jelentkeztél és jól vagy, minden rendben van mostmár! :-)


Hm... Még ilyet nem olvastam itt, nem hallottam, hogy eltűnt a jelzőszál valakinek, de nagyon jó, hogy ezt a tapasztalatod megosztottad itt velünk, mert ha valaki netán így járna, akkor tudja, hogy nincs veszve semmi és nem szabad kétségbe esni :-)


Egyébként az 5 évből akár 7 év is lehet :-) Nekem október elején volt 5 éve fent a Mirena. Most voltam egy hónapja a szokásos éves kontroll, stb... vizsgálaton, azt mondta a dokim, hogy még 2 évig maradhat. Ha most leszedi és cseréli, akkor megint elkezdek vérezgetni, megint eltelik akár egy év is, mire ismét beáll - az elsőnél 11 hónapig nagyon erősen véreztem, a tiszta napok a barnázós napok voltak -. Szóval több, mint 4 éve nem vérzek, nincs ciklusom, na jó, az oltás után kb. 2 héttel volt egy pár napos kis vérezgetés, nem tudtam mire vélni, de hallottam, hogy a Covid oltás kiváltotta sok nőnél, hogy előbbre hozta a mensit, nekem meg több év kihagyás utána meg :-)


Szóval örülök, hogy rendben vagy, csak így tovább! :-) És köszönjük a jelentkezésed! :-)


Szia.

9301. Sok kérdés (válaszként erre: 9296. - Ediitt)
2022. ápr. 21. 10:03

Szia.

Nem olvastam itt még ilyet, hogy valakinél nem látták a jelzőszálat. Az UH-t várd meg vele mindenképp, lehet azért nem látszódott, mert tönkrement :-) Azért annak kellene látszódnia, szerintem.


1 év után is van vérzésed?

Mirena mellett nem gondolnám, hogy állapotos lehetsz...

9300. Indy19
2022. ápr. 20. 12:23
Sziasztok! Jelentkezem, Jaydessről váltottam Mirénára. A csere ismét izgalmas volt mert nem volt jelzőszálam, így a Róbert Károly magánkórházba foglaltam időpontot, ahol sikerült kibányászni a spirált a méhemből :) Igaz kemény 10 perc volt, nagyon görcsöltem közben, de megtalálták, és ki is lett cserélve. Még aznap 2 Catafalm kellett, mert járni nem tudtam annyira görcsöltem. Másnapra mintha elvágták volna a görcsölés részét. Vérezni még 3 napig vérezgettem, de elég volt egy tisztasági betét. Majd csere után 5. napon elmúlt a vérzésem. Azóta köszönöm szépen jól vagyok, nem fáj, nem görcsöl, nem pecsételek minden frankó. Párom nem érzi a szálakat, pedig most kicsit hosszabbra lett hagyva, tekintettel hogy az előző két spirálnál is eltűnt / a méhbe csúszott a szál. Kíváncsi vagyok fogok-e pecsételgetni mensi alatt mint a Jaydessnél. Szóval lányok van ellenpélda, nekem bevált a Jaydess is, de mivel nem akarom 3 évente cserélgetni, jó nekem az 5 éves verzió is belőle. Kitartás mindenkinek aki vérezget, nekem az első spirál felhelyezése után 10 hónap után múlt el a pecsételő vérzésem. Onnantól kezdve amikor megjött csak pár csepp volt 5-6 napig és utána mindig tiszta napok voltak.
9299. Indy19 (válaszként erre: 9296. - Ediitt)
2022. ápr. 20. 12:17
Szia! Nekem már 2x volt így, hogy nem lehetett látni a jelző szálat, egyszerűen eltűnt az ultrahangról. mindkét alkalommal kórházban szedték le a spirált, de nem altatásban. Van egy speckó szerszám azzal el tudják csípni a spirált és ki tudják szedni. 10 perc kemény görcsölés volt, de ki tudta szedni végül a doki mindkét alkalommal a spirálomat, és nem kellett altatásos műtét. Szóval nyugi! :)
9298. Shanalyl (válaszként erre: 9296. - Ediitt)
2022. ápr. 8. 12:45
Nekem azt mondta a doki, h van, h visszafordul vagy nagyon odatapad, főleg ha rövidre van vágva. UH a biztos, az, h nem látszik, még nem jelenti, h nincs a helyén. Nekem is most olyan rövidre vágta, h néha egyáltalán nem lehet érezni, de tudom, h ott van, aztán hopp, megint megvan. De az UH-ig biztosra mennék és nem orosz ruletteznék vele.:D
9297. Ediitt (válaszként erre: 9296. - Ediitt)
2022. ápr. 7. 13:52
Több gyerkőc akart lenni 😅
9296. Ediitt
2022. ápr. 7. 13:51

Sziasztok!

1 ève van fent a mirena, semmi panaszom nincs vele, azonban voltam ellenőriztetni és nem látható a jelzőszál. Szerencsémre épp tönkrement az uh is, így majd csak pár hét múlva tud ránézni az orvos. 🤦🏻‍♀️

Járt valaki így?

A mensi amúgy megjött, nincs semmi fura, nem vettem észre, hogy “elhagytam”, de eléggé parázok, mert tök gyerkőcöt nem szeretnénk! 😃

9295. Sok kérdés (válaszként erre: 9294. - Mogyoró)
2022. ápr. 6. 15:24

Szia.

Régebben mintha olvastam volna itt, hogy igen, volt ilyen már.

Mi érdekelne pontosabban ezzel kapcsolatban? Nekem nem volt még ilyen, de majdnem... Hátha tudok segíteni :-)

9294. Mogyoró
2022. ápr. 6. 12:52

Sziasztok!

Van olyan közöttünk akinek egybeesett a régi Mirena levétele, és az új felhelyezése?

9293. magdi22 (válaszként erre: 9292. - Sok kérdés)
2022. ápr. 6. 09:41
Igen.Pont így.
9292. Sok kérdés (válaszként erre: 9291. - Magdi22)
2022. ápr. 6. 09:14

Szia.

Akkor Neked is kb. úgy áll(t) be, mint nekem. Én a Mirena felhelyezésétől 11 hónapig nagyon erősen véreztem, a tiszta napom a barnázás volt :-) Aztán 11 hónap után, mintha elvágták volna, minden megszűnt olyannyira, hogy nem tudtam ciklust számolni, nem volt és azóta sincs. Nekem már 5 és fél éve van fent.

9291. magdi22
2022. ápr. 5. 21:27

Májusban lesz 1 éve,hogy Mirenat használok.47 éves vagyok és tablettát szedtem előtte 20 évig.

Most lesz a 2. hónap,hogy nincs semmi vérzés mégcsak barnás minimális sincs.

9290. Sok kérdés (válaszként erre: 9289. - Sommersby)
2022. márc. 30. 11:37

Szia.

Értem, amit írsz.

Nekem nem volt előtte másik spirálom, ez az első és fogamzásgátló tablettát sem szedtem.

Igazából tablettát szerettem volna már jó pár éve felíratni - még a spirál előtt -, de mondta a doki - ahogy Te is írod -, hogy 40 felett már nem írnak fel. Viszont nagyon meg vagyok lepődve, mert itt is olvastam és van is olyan nő ismerősöm, aki elmúlt 40 éves és írnak fel szájon át szedhető fogamzásgátló tablettát nekik, szóval ezt nem igazán értem, hogy van, akinek lehet, van akinek nem? Na mindegy, különösebben nem foglalkoztat a dolog, elég jól elvagyok a Mirénával - még ha nem is ebből a célból lett ez anno javasolva nekem -. :-)

9289. Sommersby (válaszként erre: 9287. - Sok kérdés)
2022. márc. 26. 15:09
Szia! Nekem is kezdett szabálytalanná válni úgy 50 éves korom előtt 2 évvel, akkor sima, nem hormonos spirálom volt, azt muszáj volt levenni, mert vékonyabb volt a nyálkahártya, és vérezgettem. Nekem is azt mondta a nőgyógyászom, hogy azt sajnos nem tudja megjósolni, mikor marad el végleg a vérzés, lehet, szerinte, hogy még 3 év múlva is lesz. Mivel már 40 felett sem írnak fel a trombózisveszély miatt tablettát (meg egyébként sem szerettem a tablettát), így maradt a hormonos Levosert spirál, mondta az orvos, hogy az abból fokozatosan kiáramló hormon adagtól ne féljek trombózis miatt. Mióta fent van (múlt év nyara óta), maximum néha van csak halvány barnás valami.
9288. Sok kérdés (válaszként erre: 9285. - Zsima)
2022. márc. 24. 14:57

Szia.

Nagyon szívesen :-) Örülök, hogy rendeződtek a dolgok azóta, mióta írtunk Neked :-)


Nekem 1-2 éve erősödött meg, főleg a kezemen látom, de a korra fogtam. Abba még bele sem gondoltam, hogy a hormon miatt lehet... De igen, ez is elképzelhető. Ha jól emlékszem, a mellékhatások között talán ez is szerepel, már nem is tudom.


A napsugárzást, főleg, ha nagyon erős, kerüld szerintem, az mégjobban kihozza a májfoltokat.

9287. Sok kérdés (válaszként erre: 9282. - Sommersby)
2022. márc. 24. 14:54

Szia.

Szoktak ide írni olyan hölgyek is, akinek Levosertet tettek fel :-)

Anno nekem is szabálytalanul jött a vérzés 2 évig, mikor anno 5 és fél éve feltették a spirált. Nagyon úgy tűnt, hogy már a változó korban voltam, ezért is ajánlotta a dokim a Mirénát. De ezt tényleg nem lehet előre megjósolni, hogy kinek mikor múlik el. Van, akinek 50 fölött is meg van még bőven, de olyat is tudok nem egyet, aki 40 éves korában vérzett utoljára.

9286. Sommersby (válaszként erre: 9285. - Zsima)
2022. márc. 21. 14:55
Én semmilyen májfoltot nem tapasztaltam a hormonos spiráltól.
9285. zsima
2022. márc. 19. 13:50
Köszönöm mindenkinek a választ,javaslatokat, hozzászólást! Azóta, 2 hét után szinte megszünt, csak kevés, pecsételő vérzés maradt. De az utóbbira azt mondta az orvosom, hogy az még hónapokig lehet, adduig, amíg teljesen el nem vékonyodik a nyálkahártya.Viszont - ha már ilyen segítőkészek vagytok :-) - van egy másik kérdésem: tapasztalt valaki olyat, hogy a spirálban lévő hormon miatt májfoltok jöttek elő? Nekem eddig is voltak arcomon, kézfejemen, de mintha most nagyobbak és sötétebbek lennének...Köszi.
9284. Shanalyl (válaszként erre: 9282. - Sommersby)
2022. márc. 19. 09:13
Én is Levosertet kértem a Mirena helyett, mikor az kiesett. Felrakás decemberben volt, azóta vérzés nincs, januárban volt némi de azóta egyáltalán semmi. Igazából ugyanaz a kettő, nekem a doki azt mondta, csak a felhelyező bigyója könnyebb használatú, azt kell megfizetni tulajdonképpen. A felhelyezése tényleg sokkal kevésbé volt rossz, mint a Levosertnek, ott kb semmit nem éreztem, ennél meg nagyon is. Plusz erre van ha igaz fél év "garancia" ha leesne, akkor a gyártó ingyen ad másikat, ha megvannak a papírjai. Azért kértem ezt, biztos ami biztos alapon.
9283. Sommersby (válaszként erre: 9277. - Zsima)
2022. márc. 17. 15:01
Nekem sima, nem hormonos spiráljaim voltam nagyon sokáig, most van hormonos, de szerintem bármilyen spirálnál, ha elmozdul, az erős fájdalommal is jár. Azért lehet, jó lenne, ha megnézné a dokid, persze, ez az én véleményem csak. Vagy még mindig nem állt rá a szervezeted a spirálra, van, kinek idő kell hozzá. Ha nagy fájdalmaid vannak persze, akkor szerintem ne hagyd annyiban.
9282. Sommersby (válaszként erre: 9253. - Sok kérdés)
2022. márc. 17. 14:56

Sziasztok!

Igaz, hogy ez a fórum a Mirena-ról szól, nekem Levosert spirált raktak fel (szintén hormonos), 50. születésnapom előtt, mert a nőgyógyászom sem "jósolhatja" meg, mikor múlik el a vérzés véglegesen, és peteérést mutatott ki labor előtte. Nekem egy ideje már szabálytalanul jött a vérzés, a hormonos spirált, hogy feltették, mondhatni semmi sincs, néha valami parányi enyhe barnás valami. Szóval mintha semmi nem lenne, néha olyan enyhébb menzeszes-szerű fájdalom. Igen, szerintem, lehet, hogy a hormonostól szinte nincs is vérzés.

9281. Sok kérdés (válaszként erre: 9278. - Krrii73)
2022. márc. 17. 13:45

Szia.

Nem tudom, hogy rám gondoltál-e? :-) Mindenesetre olvastam Zsima írását és válaszoltam is rá.

Zsimának még elfelejtettem ajánlani az erős vérzésre - én 11 hónapig végig szedtem - a C vitamint, napi 2000 mg-ot. Nem tudtam, hogy mitől híztam meg 15 kg-ot, a vérzés mennyiségét valóban csökkentette, de a C vitamin nagyon megnöveli az éhséget, főleg a szénhidrát éhséget, ezt csak évekkel később tudtam meg :))) és én mindig a Mirenára fogtam, hogy attól híztam meg :-) De, ki tudja, végülis az is benne lehet a pakliban.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook