Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
9364. Sok kérdés (válaszként erre: 9362. - Vkatka)
2022. jún. 23. 23:08

Szia.

Ugyan én Mirénás vagyok, de nagyon fájt a mellem nekem is, alig tudtam lehajolni, mert azt hittem, hogy leszakad. Ha hozzáértem a kezemmel, nagyon fájt, rettentően érzékeny volt ilyen téren. Igen, elmúlt, ezek csak akkor voltak, amikor megjött vagy meg kellett volna jönnie, aztán szépen minden ilyen kellemetlen dolog elmúlt magától, észre sem vettem :-)

9363. Sok kérdés (válaszként erre: 9360. - Bricsitt)
2022. jún. 23. 23:06

Szia.

Örülök neki, hogy minden rendben van! :-)

Igen, van akinek - nekem is kellett 11 hónap - idő kell, mire beáll.

És 1 tisztasági 1 napra nem vészes, megéri... :-)

9362. vkatka
2022. jún. 23. 01:10
Sziasztok! Nekem 2 hónapja van fent Levosert, első hónapban állandóan pecsételtem, a menstruációm is nagyon erős volt, mostanra csökkent a maszatolás, és a legutóbbi menzeszem is sokkal könnyebb volt. Hétfőn voltam kontrollon, minden rendben. Viszont a mellem egyre jobban fáj, mindig a ciklus második felében. Esetleg volt így valaki? El fog ez múlni idővel, vagy ezek a tünetek megmaradnak akkor is, mikor már nem lesz vérzésem?
9361. kbea (válaszként erre: 9359. - Zara8)
2022. jún. 22. 22:48

Szia !

35 ezerért adom. Szerintem mindegy honnan szerzed be.

9360. Bricsitt (válaszként erre: 9358. - Sok kérdés)
2022. jún. 21. 22:19
Minden rendben félev kell mire be fog állni.Pecsételgetek ,de nem vészes 1 tisztasági elég 1 napra .
9359. Zara8 (válaszként erre: 9354. - Kbea)
2022. jún. 21. 08:36

Szia Kbea,


Engem érdekelne. Mennyibe kerül?

Az nem gond, ha nem nekem lett felírva?


Köszi,

Zara8

9358. Sok kérdés (válaszként erre: 9357. - Bricsitt)
2022. jún. 19. 23:35

Értem.

Akkor az a legjobb, ha visszamész hozzá és megnyugtat :-)

9357. Bricsitt (válaszként erre: 9356. - Sok kérdés)
2022. jún. 19. 22:10
Novemberbe kezdődött február 18-án műtőtek muszáj volt.Utána vérezgetem ,de kaptam hormon tabletát nem véreztem 10 napig utána meg jött 4 napig meg volt 4.napon fel rakta a spirált jó is volt 3 hétig nem véreztem most 1,5 hete meg van ,de pecsételgetve hol jobban hol szinte semmi elég a tisztasági betét.Néha fájdogál a hasam ,de nem vészes.Ezért beszéltem az orvossal azt mondta elhúzodhat 2 3 hétig is ez az 1. 2. hónapban előfordulhat ,de hogy meg nyugodjak menjek vissza hozzá,de legyek türelemmel.Bizok az orvosba engem a Duna medicába műtött .Ott nagyon oda figyelnek mind 1 szállodába lettem volna.Tudom ott is előfordulhat bár mi.
9356. Sok kérdés (válaszként erre: 9353. - Bricsitt)
2022. jún. 15. 14:01

Ha jól értelmezem, amit irtál:


- május közepe óta van fent a spirál, e között és a mai nap között

- 2 hétig nem véreztél, egyébként pedig

- november óta, vagyis 7 hónapja folyamatosan vérzel, leszámitva ezt a 2 hetet?

9355. Sok kérdés (válaszként erre: 9352. - Bricsitt)
2022. jún. 15. 13:59

Szia.

Mikor mész vissza a dokihoz?


Némelyikünknek tényleg türelem kell hozzá... :-( Remélem hamar rendbejön Nálad! :-)

9354. kbea
2022. jún. 15. 10:31
Sziasztok! Féláron eladó egy Mirena spirál (méhen belüli gyógyszerleadó rendszer levonorgesztrel) , megvettem, de közben már nincs rá szükségem.
9353. Bricsitt (válaszként erre: 9352. - Bricsitt)
2022. jún. 14. 05:37
November óta vérzek 1 hónapja van fent ez a spirál 2 hétig nem véreztem hát boldog is voltam eddig.🙄😔
9352. Bricsitt (válaszként erre: 9349. - Sok kérdés)
2022. jún. 14. 05:34
Köszönöm a válaszod,tegnap azért hívtam az orvost ,azt mondta ,hogy esedékes most ,hogy meg jöjjön mondtam neki ,hogy igen ,de most már 1 hete eddig pecsételgetés most meg rendes vérzés ,erre azt mondta ,hogy ez normális és ,hogy 1-ső és 2.dik vérzés el is húzódhat ,de azért menjek ,majd vissza hozzá meg nézi nem e mozdult el .Mondtam neki az nagyon fájna ha elmozdulna erre ő nem mindenféleképpen és reméli nem én leszek a 40 nőből az az 1 akinek le kell szedni ,mondtam remélem ,de lehet csak igazítani kell rajta.Legyek türelemmel hát mondtam november óta sok .
9351. Shanalyl (válaszként erre: 9347. - Bricsitt)
2022. jún. 13. 09:10
Nyugodj meg, ez teljesen normális, eltart egy ideig, míg a szervezet átáll, főleg, ha előtte gond volt az alapműködésében. Nekem is volt ilyen az elején, de inkább 2-3 hét ebből az alibi vérzésből, mint egy-két nap a cunami szerű rémálomból.
9350. Shanalyl (válaszként erre: 9346. - Poloe)
2022. jún. 13. 09:08
A papírja szerint okozhat ilyet, de azért először végigjárnám, h nem-e más okozza ezt. De nem kizárható.
9349. Sok kérdés (válaszként erre: 9347. - Bricsitt)
2022. jún. 12. 21:42

Szia.

El fog múlni persze, ahogy vékonyodik a méhnyálkahártya :-) Úgyhogy ne aggódj. A kérdés: mikor?

Én a felhelyezés után 11 hónapig nagyon erősen véreztem, a tiszta napjaim a barnás pöttyözés volt. Aztán egyszercsak, mintha elvágták volna, azóta semmi. Kivétel: az oltás után - covid - volt egy-két nap rózsaszines valami, egyébként 5 és fél éve van fent.

Igen, jól irod, mindenki más és más, hiába vagyunk nőből, nem egyformán reagál a szervezetünk a hormonra, a változásokra.

9348. Sok kérdés (válaszként erre: 9346. - Poloe)
2022. jún. 12. 21:38

Szia.

Nem igazán tapasztaltam, igaz 5 és fél éve van fent a Mirena, de olvastam és hallottam, hogy okozhat depressziót. Talán, ha visszagondolok erősen, kicsit nálam is előfordult az elején, de nem vettem tudomást róla. Úgy tudom, hogy előfordulhat mellékhatásként, csak beleavatkozás történik a hormonokba... Próbáld meg természetes úton kezelni.

A legjobbakat :-)

9347. Bricsitt
2022. jún. 12. 08:02
Sziasztok!Május 19-én rakták fel a Mirena spirált véreztem november óta ,február 18.muszáj volt műteni ez véget.Így fel rakta az orvos a spirált.Kérdésem lenne remélem aki tapasztalt ebbe kapok választ.05.19-én fel rakta,el is múlt tőle a vérzésem ,de most megjött a menszeszem már 1 hete meg van igaz pecsételgetve ,de valahogy nem igazán akar el múlni .Már félek ,hogy nem fog el múlni .Van valakinek aki így járt mind én ,el fog ez valaha múlni ? Már rettegek ,mert tavaly november óta szenvedek vele.Tudom nem vagyunk egy formák mindenkinek más 😔😔köszönöm a választ.
9346. Poloe
2022. jún. 11. 22:56

Sziasztok!

Jó ideje csendes megfigyelő vagyok, de most kérdésem lenne. Tapasztalt valaki szorongásos panaszokat Mirena mellett/miatt?

Szeptember óta van fent, a vérzésproblémámat elég jól rendezte, de hónapról hónapra egyre többször tapasztaltam ilyesmit, most pedig már napi szinten.

Alapvetően nem jellemző rám ez, sőt kifejezetten jó kedélyűnek tartom magam, ezért már kezdek saját agyamra menni. :(

Mindig arra lyukadoknki, hogy a spirálnak van hozzá köze, már el is határoztam, hogy levetetem, de azért akkor is nagyon szomorú lennék, ha levennék, újra ömlene belőlem a vér, és mégsem múlna el a szorongás.

Valaki volt hasonló cipőben esetleg?

9345. Sok kérdés (válaszként erre: 9343. - Natali)
2022. máj. 31. 22:09

Szia.

Sajnálom :-(

Nekem is volt, de magától elmúlt, mondta is a doki, hogy erre nem ad semmit, mert el fog tűnni. De nem hogy eltűnt volna, hanem még nagyobb lett - duplája -, mikor legközelebb mentem kontrollra. Mivel ősz volt pont és van saját termésű piros szőlőnk, naponta minimum fél kg-ot megettem és ez segitett.


Bizom benne, hogy Neked is lesz, ami segiteni fog. Az idényjellegű gyümölcsök, akár napi 1 alma is sokat segit. Füge, bár az még nem érik. Cseresznye, bármi, amit be tudsz szerezni, az a legjobb, ha saját, nem agyon kezelt, meg permetezett és génmalipulált. Jobb ötletem nincs, nem vagyok a gyógyszerszedés hive.


A legjobbakat kivánom Neked és irj...

9344. Sok kérdés (válaszként erre: 9341. - Zsuzsi988)
2022. máj. 31. 21:39

Szia.

Nekem 5 éve és 7 hónapja van fent a Mirena.

Márciusban voltam dokinál, rendes éves szűrés, meg Mirena ellenőrzés. Azt mondta a dokim, hogy még 2 évet nyugodtan fent maradhat. Ugyanúgy véd, mint a rendes spirál egyébként.


Januárban volt pár nap pecsételgetés, meg kb. 1 hónapja, rá 4 hónapja, de elenyésző, semmi.


Amikor felrakta a dokim a Mirenát, 11 hónapig nagyon erősen véreztem és utána, mintha elvágták volna, semmi, egészen idáig - kivétel tavaly nyáron a Covid oltás után volt pár cseppecske -.


Azt mondta, hogy azért nem javasolja a cserét, mert akkor megint minden kezdődik előlről, megint felborul a hormon háztartás, lehet megint egy év, mire beáll. A méhnyálka hártya el van vékonyodva, jele sincs annak, hogy meg akarna jönni - orvosilag - :-)


Szerintem nézesd meg Te is dokinál, UH-n is és kérd ki a véleményét, hogy Neked mit javasol.


A legjobbakat :-)

9343. Natali (válaszként erre: 9340. - Sok kérdés)
2022. máj. 30. 15:23
Sajnos nem tették fel, mert van egy 4 cm-es cisztám a bal petefészekben. Korabban kaptam rá Duphastont se nem durrantotta el. 16-án kell újra mennem. Mit lehet tenni hogy kidurranjon az a ciszta?
9342. Natali (válaszként erre: 9340. - Sok kérdés)
2022. máj. 30. 11:36
Köszönöm szépen előre is. :)
9341. zsuzsi988
2022. máj. 29. 23:11

Sziasztok!

Főként azokhoz szólna a kérdésem,akinek már 5 éve,vagy még több ideje fent van a Mirena.Nekem ebben a hónapban járt le az 5 év,és már másodszor jön meg májusban a menzeszem.Eddig szinte nem is volt vérzésem,csak kis pecsételés havonta.Nektek is pont 5 évre visszatért a ciklusotok?Vagy ti mikor mentetek/mentek cseréltetni?Mostmár nem is nyújt védelmet?Vagy mint sima spirál,azért véd?Eddig nem is foglalkoztam ezzel a témával,kérlek adjatok infókat nektek hogy tért vissza a ciklusotok?Milyen volt a csere?Fájdalmas-e a levétel?

9340. Sok kérdés (válaszként erre: 9336. - Natali)
2022. máj. 29. 13:28

Szia.

Bár nem tőlem kérdezted, de nem vészes a felrakás. Nekem nagyon hátra nyúló méhszájam van, ez nem annyira gyakori, de simán felhelyezte a doki.

A para sokkal rosszabb volt, pár pillanat az egész, inkább az kellemetlenebb, hogy ott mélyen matatnak Benned, mert egy elég hosszú segédeszköz van a spirálhoz, amivel felhelyezik.

Utána lesz egy elég kellemetlen görcsöd, legalábbis nekem volt, én ettől ijedtem meg nagyon és ettől paráztam be. Ezt csak azért irom le, hogy mire számits, ha Neked is lesz esetleg. Ez a méhszáj összehúzódása azt gondolom, a felhelyezés után, de pár pillanat és ki lehet birni.


A felhelyezés után - ezt is majd mondani fogja a dokid - lesz egy ideig egy elég fura görcsölgetés. Majdnem olyan, mint amikor mensikor görcsöl a hasad - ha szokott -, de ez mégis más. Olyan tompa, néha elég erős görcs, de ez is kibirható. A hormon dolgozni fog... Egyébként ez is olyan, hogy nem vagyunk egyformák, minden nő szervezete másképp reagál rá. Már nem emlékszem rá, hogy ez az erős, tompa görcs meddig tartott. Időnként jött, sőt első 1-2 napban folyamatos volt, de ha jól emlékszem vissza, nem tartott sokáig.


Ami még kellemetlen lesz, a melleid is fognak fájni, nagyon érzékenyek lesznek, ne ijedj meg, ha Nálad is lesz ilyen. Ezeket mind azért irom le, hogy fel legyél készülve rá és ne érjen váratlanul.


A legjobbakat és hétfőn - vagy amikor tudsz - irj, hogy milyen volt a felhelyezés :-) Semmi para, minden rendben lesz :-)

9339. Sok kérdés (válaszként erre: 9334. - Mónicó)
2022. máj. 29. 13:20

Szia.

Jó Dokid van :-)

Köszönöm, bár nekem még csak az első van fent már 5 és fél éve, még 2 évig marad, úgy néz ki :-)

9338. szilvi1110 (válaszként erre: 9337. - Natali)
2022. máj. 28. 14:05

Szia!


Nem vészes. Persze kellemetlen, nem mondom hogy nem, de én pl már háromszor kibírtam, szóval ne aggód túl a dolgot :D

9337. Natali (válaszként erre: 9313. - Szilvi1110)
2022. máj. 28. 13:47

Szia!


Mennyire fáj a felhelyezés? Nekem hétfőn kell mennem.

9336. Natali (válaszként erre: 9314. - Mónicó)
2022. máj. 28. 13:44
Szia! Mennyire fáj a felrakás? És utána? Nekem hétfőn kell mennem, szintén erős vérzés miatt ajánlotta a dokim.
9335. Natali (válaszként erre: 9321. - Bricsitt)
2022. máj. 28. 13:40
Szia! Nekem hétfőn kell mennem felrakatni. Neked mennyire fájt a felrakás? Most hogy vagy tőle? Érzed? Köszönöm.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook