Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
9400. magdi22
2022. szept. 17. 12:47

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy elakromos fizikoterápiás kapok a derekamra.Kérdezték,hogy van e bennem valami fém.Úgy tudom a Mirena műanyag.A jelzőszál miből van?Okozhat gondot,mert a kezelésen erre nem tudtak választ adni.

9399. Panna29
2022. szept. 17. 11:16

Megint en, bocsi😂


Szoval 9en tettek fel a mirenat. Aznap gorcsoltem elegge, masnap reggel mar kb semmi. Barnazgattam napokig, aztan elmult minden.

Most ket napja elkezdtem verezni, elotte kis mensis gorcs, de mar az se.

De nem omlik a ver, csak minden pisiles utan azert rendesen latszik a papiron.

Illetve tegnap meg az asztal sarkat is megettem volna este..lehetseges, hogy megjott a mensim igy majdnem 6honap utan? Meg aktivan szoptatok🤷🏻‍♀️

9398. Sok kérdés (válaszként erre: 9396. - Beaaa2)
2022. szept. 16. 20:16

Szia.

Hát ezért van itt ez a fórum :-)

Simán, mindent :))) Bármit lehet és nem volt semmi probléma eddig semmiből :-) Hajrá! :-)

9397. Sok kérdés (válaszként erre: 9395. - Jucus1989)
2022. szept. 16. 20:15

Szia.

Ebben nincs tapasztalatom, viszont én a felhelyezést követő 11 hónapban nagyon erősen véreztem, a tiszta nap egyenlő volt a barnázással, vagyis egyáltalán nem volt tiszta napom. És annyira erős volt a vérzés, hogy betét, tampon együtt. Aztán egyszercsak, mintha elvágták volna... Most 6 éve lesz fent.


Egyébként az időjárás változás, főleg a hidegfront, az étrend, ezek mind-mind befolyásolhatják.


Az ügyes doki letudja venni igy is, hogy fel van csavarodva a jelzőszál. Ha meg tudja fogni valahogy a végét, ügyesen le tudja húzni.


Bizom benne, hogy minden rendben lesz. Sportolsz esetleg valamit? Csak a migrén miatt kérdezem...

9396. Beaaa2
2022. szept. 16. 08:33

Sziasztok!


Egy kicsivel kényesebb téma,de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. A kérdésem az lenne,akinek van fennt spirál, szexuális együttlét alatt mernek-e használni kiegészítőket,mint pl:(vibrátor, gésa golyó, vibrotojás stb..) Akadt -e bárkinek baja ebből?

9395. Jucus1989
2022. szept. 15. 13:21

Sziasztok,

1 év után most fogom a Mirenat levezetni,mert féléve 2 hetes ciklusaim vannak és a már meglévő migrenem is erősödött.mikor utoljára ránézett a doki,azt mondta,hogy a jelzoszal fel van csavarodva,de le tudja majd simán szedni.Valakinek volt hasonló problémája,akar a felcsavarodas,akar a ciklusaval?Előre is köszi!

Ja és császár után 8 hónappal lett feltéve,illetve az első félévben nem volt semmi gond,feltétel után pici görcsoles de beállt a verzesem is nagyon gyengére.

9394. Sok kérdés (válaszként erre: 9393. - Vkatka)
2022. szept. 12. 21:07
El fognak tűnni :-)
9393. vkatka
2022. szept. 11. 23:32
Nekem most tuti hormon eredetű pattanásaim vannak, sok apró pici, nem azok a nyomkodni valók. Várom hogy eltűnjenek 😃
9392. Sok kérdés (válaszként erre: 9391. - Panna29)
2022. szept. 11. 14:41

Szia.


A pattanások éppen jöhetnek a túlzott zsír, illetve fehérje fogyasztástól is és a tej-tojás-szója diéta elég nagy fehérje forrás. Vagy rosszul értelmeztem és ezeket nem fogyasztod most?


Nem biztos, hogy lesznek mellékhatások, azok lehetnek, nem kötelező erejűek, hogy legyenek :-)


Hogy most hogyan reagál rá a szervezeted, azt tudod. Hogy később hogy fog reagálni rá a szervezeted, azt még nem tudod. Mármint a hormonra. Tehát ezt így nem lehet megválaszolni, hogy ha most nem, akkor később sem...? Mindenki másképp reagál a hormonokra, mi nők sem vagyunk egyformák :-)

9391. Panna29
2022. szept. 10. 22:57

Alapvetoen nekem nem volt baj a ciklusommal. Nem volt se extran fajdalmas, se nem vereztem olyan durvan. 1-2cseppes o.b. Tamponokkal nyomtam vegig az 5napot. Viszont soha eletemben semmilyen hormonos dolgot nem hasznaltam.

Most van fent 28oraja. Reggelre elmult a gorcs teljesen. Ugye egyelore meg nem jott meg a mensim, 6honapos a gyerkoc es szoptatom, de kezdjuk a ht-t, szoval ezzel igazabol elore akartam keszulni, mert apaval azert osszebujunk surun amiota lehet, de harmadik gyereket nem tervezunk. Szoval igy most nekem ez a maszatolas is elmult estere 🤷🏻‍♀️Gondolom ez meg visszajon.

Kicsit talan faradtnak vagy bagyadtnak erzem magam. Mast semmit. De tenyleg nem tudom mit kell varni.

A hizassal az van, hogy tej-tojas-szoja dietan vagyok a gyerek miatt, szal kb fenyen elek egyelore😂 zabalnek mindent amit lehet, de nem lehet sajna. De koszi az infot a hizasra figyelni fogok kesobb!

Illetve nagyon fura, de nekem pont most a felhelyezes elott lett ket bazi nagy aknes pattanasom ami elotte sose volt nekem..szoval nalam most sztem osszevissza vannak a hormonok igy szules utan, ezert is vagyok nagyon kivancsi, hogy mire szamitsak. Akar egy het mulva vagy egy honap mulva.

Ha most nem faj, nem gorcsolok, nem erzek semmi kellemetlent akkor kesobb sem fogok? Vagy mennyi ido utan jonnek ezek az eszreveheto tipikus mellekhatasok?

9390. Sok kérdés (válaszként erre: 9388. - Panna29)
2022. szept. 10. 14:45

Szia.

Ha 1-2 napnál tovább tart a mensis görcs, nem kell megijedni :-)

Házas életet lehet élni én is igy tudom, hogy már utána is akár. Ha szúrja a Párod, akkor menj majd vissza a dokihoz és vágasd rövidebbre a jelzőszálat, szerintem, én is igy tettem.

Azt nehéz megjósolni, hogy mi jön ez után :-) Minden nőnek másképp reagál a szervezete a hormonra. De reméljük a legjobbakat, hogy Neked jól fog a szervezeted reagálni rá :-)


Egyébként Vkatka amit irt, hogy pattanásos lett, én is anno, de elmúlt. Elmúlt minden, ami kellemetlen volt, egyedül az maradt meg, hogy a fogyás nehezen megy, de azért már megyegetett pár év után :-) Persze kevesen vagyunk, akikre felszaladtak a kilók.


Ha nagyon erősen vérzel, javasolhat a doki C vitamint. Én majd egy évig szedtem napi 1000 mg-al kezdtem és 2000 mg-ig mentem, nagyon erősen véreztem 11 hónapig, a tiszta nap egyenlő volt a barnázással. Viszont amit nem vettem figyelembe - és azért irom, hogy erre figyelj - a C vitamin nagyon felerősíti a szénhidrát éhséget. Ettől 15 kg feljött rám. Nem is értettem, hogy én, aki nem evett péksüteményeket, elkezdtem enni de olyan szinten, hogy napi 1-2, aztán 3-4 túrós táska, kakaós csiga, stb... Nem tudtam hova tenni, hogy mi történt, még nem jó pár év múlva rájöttem: a majd egy évig szedett elég nagy dózis C vitamin :-)


Majd ha valami érdekel kérdezz, időnként feljövök és olvasok, válaszolok. A legjobbakat Neked :-)

9389. vkatka (válaszként erre: 9388. - Panna29)
2022. szept. 10. 01:06

Szia! Nekem egy hónapig tartott a pecsételés minden nap, következő ciklusban már volt tiszta két hetem, utána egyre több volt a tiszta nap. Aprilisban helyezték fel, akkor pár napig voltak időnként mensis görcsök, de utána már semmit nem éreztem. Az első menstruáció elég erős volt, utána elkezdett szépen csökkenni, mostanra jutottam el odáig, hogy elég a tisztasági mensi alatt. Remélem hogy hamarosan búcsút inthetek a vérzésnek 😊

Sajnos nekem lettek pattanásaim és a fogyókúra se megy, de küzdök, nem adom fel.

Úgy tudom, hogy már azonnal lehet nemi életet élni, akár már másnap.

9388. Panna29
2022. szept. 9. 19:11

Sziasztok!

En vagyok a szoptatos masodik gyerkocos csajszi.

Ma voltam a felhelyezesen. Nem volt kellemes, de tul lehet elni. Mensis gorcseim vannak egyelore hullamokban. Pisileskor egy kis vercsepp, amugy semmi.

Szoval egyelore eleg tankonyvszeruen alakulok😂

Mire szamithatok igy ezalapjan?

Meg gorcsolok 1-2napig es aztan mi lesz? 🤷🏻‍♀️ Ha elmulik a gorcsolgetes meg a pecseteles akkor lehet ujra hazaseletet elni? Most ugy az van bennem, hogy akkor es most mi jon?😅

9387. vkatka (válaszként erre: 9386. - Szilvi1110)
2022. aug. 31. 05:09
Szia! Azóta elmúlt. Plusz egy hetet maszatoltam, a szokásos 10 nap után. Lassan meg kéne jönnie, kíváncsi vagyok, hogy fog-e késni.
9386. szilvi1110 (válaszként erre: 9377. - Vkatka)
2022. aug. 30. 21:45

Szia!


Nekem se az oltások, se a covid nem változtatott semmit. Ugyanúgy rendben jött meg, és a mennyiség se változott...Nálad mi a helyzet azóta? Maszatolsz még?

9385. Sok kérdés (válaszként erre: 9383. - Nagyerica)
2022. aug. 29. 21:50

Szia.

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat :-) Te tényleg nagyon szerencsés vagy e téren! :))) Ennek igazán örülök! :-)


Nos, nekem most lesz nemsokára 6 éve, hogy fent van. 5 éve egyáltalán nem vérzek, kontroll minden évben, mindig minden rendben van. Idén tavasszal voltam az éves kontrollon is és a cserét is megbeszélni, de még nem kell cserélni. A méhnyálkahártya vastagságából ítélve még nem akarna megjönni. Azt tanácsolta a doki, hogy hagyjuk még 2 évet, vagyis akkor már több lesz picivel, mint 7 éves a Mirénám, mert ha most cserélünk ebben az állapotban, akkor ismét kezdődik minden előlről, ahogy ennél az elsőnél. 11 hónapig nagyon erősen véreztem, tampon, betét minden és a tiszta napom a barnázás volt. Ha cserélünk, akkor ugyanez lesz megint, még beáll ismét a hormon. Ugyanúgy véd, mint a rendes spirál és megnyugtatott, hogy nem tud beágyazódni úgy, hogy ne tudja levenni, most is akár egy húzással kint is lett volna a Mirena. Ennyit tudtam segíteni, úgyhogy nekem még nem volt csere.

9384. Arand (válaszként erre: 9382. - Eliza26)
2022. aug. 29. 15:15
Szia! Ez aktuális még? Köszi
9383. Nagyerica
2022. aug. 28. 09:41

Sziasztok!


Én 2 gyerek után rakattam fela Mirenát, ennek most 5. Éve ( évente kontroll),lassan érik egy csere.

Életem legjobb döntése volt, megszűnt a migrénes fejfájásom,a a havi fájdalmas menstruációk,mivel konkurencia 5. Éve egyetlen csepp erejéig sem menstruálok..erősítem ezt a kevesebb női tábort. (Nyaralást már nem hozzàm kell igazítani

Felhelyezés utánu napokban sem volt egyetlen görcs,vérzés, fájdalom,semmi..pedig szinte vártam...

Hát nagyon szerencsés vagyok,főleg ahogy olvasom a kommenteket. De mindenkinek más a szervezete,másképp reagál.

Akinek esetleg már 2. Van, mikor tetette fel a másodikat,és volt e változás az elsőhöz képest?

9382. Eliza26
2022. aug. 26. 12:45

Sziasztok!


Eladóvá vált egy Mirena spirál.

Új, bontatlan, 2024-ig érvényes szavatossággal.

A bolti ára: 52.000.-

Az eladási ár: 42.000.-

Írj, ha érdekel!

Szep napot!

9381. tamaseva87 (válaszként erre: 9376. - Rita1976)
2022. aug. 21. 10:38
Szia!mennyiert adod?koszi
9380. Sok kérdés (válaszként erre: 9378. - Maxy)
2022. aug. 18. 14:55

Szia.

Igen, nekem volt, nagyon fájt a derekam több hónapig, alig tudtam időnként kiegyenesedni, miután felrakták a Mirénát. Aztán - ahogy beállt a hormon egy évre rá - el is múlt észrevétlenül. Szerintem el fog múlni Neked is, ha megszűnik a barnázás, ez is lehet egy mellékhatás.

Szia.

9379. Sok kérdés (válaszként erre: 9377. - Vkatka)
2022. aug. 18. 14:53

Szia.

Nekem ebben nincs tapasztalatom, még ha voltam is covidos, nem jött meg - Mirénám van -.

De az oltás után 1-2-3 napig picit vérezgettem, akkor nem is tudtam mire vélni, hogy évek óta nem vérzek és egyszercsak megint. Utána tudtam meg, hogy az oltás egyik mellékhatása a nőknél. Mivel az oltóanyagban is kis dózisban azt kaptuk, ami a covidban van - legalábbis az akkori covidban, amire kifejlesztették a vakcinákat -, ezért én úgy gondolom, hogy igen, okozhatja ezt a covid. De ez csak az én véleményem.

9378. Maxy (válaszként erre: 9346. - Poloe)
2022. aug. 16. 11:05

A leírás alapján előfordulhat,nekem is az elején volt amikor felrakták,de azóta nem tapasztalom ...Nekem is szeptember óta van fent,és erős vérzés miatt ajánlottak.A verzesemet nekem is rendezte,színte nincs is. Ennek nagyon örülök,de társult melle egy elviselhetetlen derekfajas.En ezzel küzdök,mint mellékhatás?


Van/ volt valakinek esetleg ilyen tapasztalata???

9377. vkatka
2022. aug. 16. 01:11

Sziasztok! Aki volt covidos, annak belenyúlt a ciklusba a betegség? Az oltásró hallottam már, de ha valaki beleesett, annak változott a vérzése?

Nekem már elég jól alakultak a dolgaim, már nem volt egész hónapos maszatolás, erre pont menstruáció közben lebetegedtem, azóta megint maszatolás van.

9376. Rita1976
2022. aug. 4. 10:58

Sziasztok!


Mirena spirálom eladóvá vált,eü okok miatt sajnos nem engedik.2024.02-ig felhasználható,bontatlan csomagolásban van.

2022. júl. 15. 09:04

Sziasztok!


Mirena spirál eladó.

9374. Tunderke519 (válaszként erre: 9373. - Lagnes021)
2022. júl. 10. 13:30
Szia Ági! Írtam privát üzenetet. Tünde
9373. Lagnes021 (válaszként erre: 9372. - Tunderke519)
2022. júl. 9. 19:53

Szia!

Amennyiben még nem kérte senki, engem érdekelne. Kaphatok egy mail címet, hogy egyeztessünk?


Köszönöm!

Ági

2022. júl. 9. 11:49
Sziasztok! Mirena spirál eladó!
9371. Sok kérdés (válaszként erre: 9369. - Mardeeel)
2022. jún. 29. 22:27

Szia.

Én a felhelyezést követően 11 hónapig nagyon erősen véreztem, a tiszta napjaim a barnázós napok voltak. Igaz, nekem októberben tették fel, de jött egy nyár is, én simán használtam tampont, a legnagyobb méretűt. Tudom mondják, hogy nem ajánlott, mert hozzátapadhat a jelzőszál és lehúzza, ahogy a tampont vesszük le, de nem foglalkoztam ezzel egy idő után - az erős vérzés miatt is kellett, plusz még betét is -, szerencsére nem húzta nekem le a spirált.


Sajnos nincs jobb ötletem, ha a betétnél maradsz, akkor sűrűn cseréld, vizbe nem ajánlatos strandon menni így.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook