Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
9430. Sok kérdés (válaszként erre: 9429. - Panna29)
2022. okt. 7. 17:37

Szia.

Köszi, hogy megirtad a tapasztalataidat, illetve azt, amit a dokitól tudtál meg :-)

Engem is a doki 3 havi türelmi idővel nyugtatott le és mindig csak biztam... Sok 3 hónapig :-) De ez nálam volt igy.

Igen, ez nagyon érdekes. Nekem is vékonyabb lett, utána megint vastagabb a nyálkahártya, ugyanezeket mondta a doki nekem is. Én is mindig itthon összehasonlitottam a leleteket és megdöbbenve tapasztaltam, hogy volt, amikor vastagabb lett, mint volt előtte és nem értettem én sem az egészet. Meg is kérdeztem legközelebb a dokit, hogy nem hogy vékonyodna, hanem vastagszik, hogy hogy is van ez, de már nem nagyon emlészem - több, mint 5 éve -, hogy mit mondott. Talán azt, hogy dehogy vastagszik, vékonyodik, én meg mondtam, hogy de az előző leletet látva vastagodott legutóbb :-) Nem tudom miért lehet ez, gondolom a hormon miatt, valahogy a szervezetnek csak be kell állnia rá. Próbál alkalmazkodni a szervezet, gondolom én :-) Tényleg nem tudom.

9429. Panna29
2022. okt. 6. 20:35

Szisztok!


Most voltam az elso, egyhavi kontrollon.

Az eszkozzel minden oke, de jeleztem, hogy mar egy honapja verezgetek..kerdeztem, hogy mire szamitsak. Mondta a doki, hogy 3honap a turelmi ido, mondtam hogy igen igen tudom, varok turelmesen.

Illetve mondta, hogy 4mm a nyalkahartya, szoval ez jo jel, 2mm-nel mar el szokott mulni a verzes, az a teljes elvekonyodas kb. es hogy egy atlagos menstruaciokor 10-12mm ez egy nonel.

Na most hazajottem es megneztem a felhelyezeskori leletemet, akkor 3mm volt.

Magyarul vastagodott?! Ez hogy lehet? Miert lehet?

9428. Sok kérdés (válaszként erre: 9427. - Vkatka)
2022. okt. 3. 20:27

Szia.

Köszönjük szépen az új infókat! :-)

Elég érdekes dolgokat tud okozni ez a covid :-( Bár nem tudok róla, hogy az lettem volna a 3 év alatt, mióta nálunk is van, de vannak elég érdekes "panaszaim", amik előtte soha nem voltak és nem is tudom hova tenni őket. Ja igen, én inkább a 3. oltással kötöm össze, ugyanis azt követően jelentkeztek és azóta is tartanak. De nem ilyen jellegű.


Ha nem vagy hive a gyógyszereknek - én sem - a C vitamin nagyon jó vérzés csillapitó :-) Napi 1000 mg. Reggel, mert vizben oldódik és általában napközben iszunk, szóval sok folyadék kell azért hozzá...


Bizom benne, hogy azért előbb rendeződik, mint 6-8 hónap. De legalább az jó, hogy tudod, hogy amúgy minden rendben van, nem mozdult el, gyulladás sincs, ez már azért jó :-)

9427. vkatka
2022. okt. 3. 18:31

Sziasztok! Jöttem a friss infókkal a dokimtól. Igen, a covid okozza. Nincs gyulladás, nem mozdult el. Viszont nagyon sokan mennek hozzá ilyen vérzéses panaszokkal, mint én. A covid felborítja a ciklust, sajnos sokáig eltarthat, 6-8 hónapig. Kaptam vérzéscsillapító gyógyszert, amit majd beszedek, ha újra jelentkezik elhúzódó vérzés. Nem szeretek gyógyszert szedni, ezért ha lehet, inkább elkerülöm.

Most éppen jól vagyok (kopkop),nincs vérzés csütörtök óta.

9426. szuzi79 (válaszként erre: 9424. - Vkatka)
2022. okt. 2. 16:42
Szia! Vannak tiszta napok, de van, hogy ilyenkor is egy kis vérzésem van, szinte pár csepp... Sosem tudom kiszámítani, hogy mikor "lep meg".
9425. Sok kérdés (válaszként erre: 9423. - Szuzi79)
2022. okt. 2. 14:32

Szia.

Én Mirénás vagyok.

Én 11 hónapig nagyon erősen véreztem a felhelyezést követően és nekem is volt nem egyszer, hogy alvadt, nagy darabok jöttek ki belőlem is. Enyhe görcs a velejárója lehet. Én szerintem ez még normális lehet, de ha erősödik a görcs és aggódsz, keresd fel a dokidat.

11 hónap után mintha elvágták volna, megszűnt a ciklusom is, nem volt és azóta sincs, pont 6 éve van fent.

9424. vkatka (válaszként erre: 9423. - Szuzi79)
2022. okt. 2. 01:45

Szia! Nekem is hasonló probléma van, 5 hónapja van fent, szintén Levosert és bár már jól alakult, két hónapja újra vérezgetek 😒

Hétfőn megyek dokihoz, megnézetem a spirált és rákérdezek hogy ez mennyire normális. Neked felhelyezés óta folyamatosan van vérezgetés, vagy volt tiszta időszakod?

9423. szuzi79
2022. okt. 1. 20:51
Sziasztok! Nekem tavaly december 31-én lett felhelyezve Levosert spirál erős vérzés és kisebb - nagyobb miómák miatt. Olykor vérezgetek, vannak teljesen tiszta napok, azonban a ciklusom totál felborult. Nem tudom, hogy mikor hol tartok éppen (fogalmam sincs, hogy mikor van peteérésem, mikor kéne megjönnie...). Viszont szeptember elején is előfordult és most ma is, hogy nagyon erősen vérzek, nagyon nagy darab alvadt vér darabok távoznak és enyhén görcsölgetek. Ez az erős vérzés csak egy napig tart. Mitől lehet ez szerintetek? "Természetes" ez 9 hónap spirál "viselés" után? Aggódom...
9422. szuzi79 (válaszként erre: 9413. - KissPötyi)
2022. okt. 1. 20:45
Szia! Nekem Levosert spirálom van és a felhelyezés után kb. másfél hónap múlva alakult ki fülzúgás. De nem tudom biztosra mondani, hogy attól!
9421. meriem01 (válaszként erre: 9396. - Beaaa2)
2022. okt. 1. 18:12

Szia Beaaa2!

Nyugodtan használhattok kiegészítőket, nem lesz semmi gond. Én anno a dokit is megkérdeztem, h a rezgés gond lehet-e😅. Egyedül az intim kehely használatáról beszélt le, ugyanis a vákuummal lecuppanthatod a helyéről az eszközt.

9420. Sok kérdés (válaszként erre: 9419. - Panna29)
2022. szept. 29. 14:50

Szia.

Semmi gond, ezért van ez a fórum :-)

Szerintem a mellékhatások nem maradnak meg végig, legalábbis én igy tapasztaltam. Az elején megijedtem, nem vagyok pattanásos tipus, de bizony rendesen kijöttek a pattanások rajtam. Elmúltak. Most, hogy irod a szőrnövekedést, na ez számomra is meglepő volt. Az, hogy hetente egyszer elég volt borotválnom a lábam például, de egy idő után a Mirena alatt észrevettem, hogy nagyon sűrűn, vagyis gyakran nő a szőröm. 2-3 naponta kellett borotválni nyáron, sőt, leborotváltam este, reggel már éreztem, hogy nő :-) De ez is alábbhagyott. Gondolom, ahogy kezd beállni a hormon vagy fogyni, ezek is alábbhagynak. Úgyhogy szerintem nem tart örökké egy mellékhatás sem.


Ha egy hét alatt nem történik más és rosszabb, akkor a rendes kontrollra menj el szerintem. Akkor kell szaladni az orvoshoz, ha ezek a görcsök nagyon erősödnek és mondjuk elkezdesz nagyon erősen vérezni.


Nem tudom mit szólna a Férjed, ha Neked is 11 hónapig tartana a vérzés, mint nekem, a tiszta napod meg a barnázós nap lenne? :-) Szóval türelem kell Nektek is úgy látszik, dolgozik a hormon, a szervezeted meg próbál alkalmazkodni hozzá...

9419. Panna29
2022. szept. 28. 22:03

Megint kerdezek. Sorry

Szoval arra volnek kivancsi, hogy a tajekoztaton szereplo mellekhatasok altalanossagban meddig tartanak?

Valami vegig megmarad mig valaki hasznalja a mirenat? Vagy van olyan, ami csak 1-3-6-12 honap?

Pl. Miota feltettek az elso ket nap pecseteltem, utana par napig semmi, majd lassan 3hete pecsetelek. Nem veszes, napi 1tisztasagi, de nem mulik. Pedig ahogy irtam elotte a szoptatas miatt egyeltalan nem vereztem.

Vagy pl most eszrevettem, hogy egy het alatt olyan szoros lettem mindenhol kb mint a ferjem.

Magyarul az a kerdesem, hogy a mellekhatasok enyhulnek egy ido utan?

Egy het mulva lesz az elso, 4hetes kontroll, de maig a verezgetesen, szorossegen kivul csak azt ereztem ma eloszor, hogy valami tortenik a mehemnel. Valami fura, enyhe apro gorcsolgetes.

Meddig normalis ez? Vagy mikor kell szaladni, hogy baj van?

Nem akarom ezt tul aggodni, de nem tudok senkitol se kerdezni :(

A ferjem pedig turelmetlenkedik, hogy mar egy honapja verzem, es nem javul a dolog..szoval ez a tuti fogamzasgatlas😂


Koszi ha tudtak valaszolni❤️

9418. Sok kérdés (válaszként erre: 9417. - Vkatka)
2022. szept. 25. 22:29

Szia.

Igen, szerintem is felborultak a hormonjaid. Ehhez idő kell, hogy beálljon, nem megy egyik napról a másikra, még akkor sem, ha 5 hónapja van fent. Úgy látszik, hogy Nálad is több idő kell a beálláshoz.

Mire eljutsz a dokihoz, el fog múlni :-) Igy szokott lenni :-)

Majd irj, ha voltál a dokinál, hogy mit mondott és hogy mire jutottatok. Addigis kitartást Neked.

9417. vkatka
2022. szept. 24. 17:15

Sziasztok! Szerintem megyek vissza a dokihoz 😒

Már megint vérzek. Volt kb egy tiszta hetem, annyira elegem van már ebből. Persze jövő héten nem tudok elmenni mert a férjem délutános, az orvosom meg csak hétfő délután rendel. A kislányt pedig nem tudom kire hagyni. Úgyhogy ki kell bírni. Nagyon úgy tűnik hogy felborultak a hormonjaim.

9416. Sok kérdés (válaszként erre: 9415. - KissPötyi)
2022. szept. 23. 19:18
Nincs mit, hisz sokat nem segitettem. De azért bizom benne, hogy aki tapasztalt hasonlót, válaszolni fog :-)
9415. KissPötyi (válaszként erre: 9414. - Sok kérdés)
2022. szept. 23. 08:22
Köszönöm szépen!
9414. Sok kérdés (válaszként erre: 9413. - KissPötyi)
2022. szept. 22. 21:06

Szia.

Nekem nem, de régebben itt olvastam ilyesmiről, hogy volt valakinek...

2022. szept. 22. 20:14

Kedves tagok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Mirena spirál használata alatt lett-e valakinek fülzúgása?

9412. Sok kérdés (válaszként erre: 9411. - Vkatka)
2022. szept. 20. 19:53

Na ez szép :-)

Ez hormonális lesz :))) szerintem.

9411. vkatka (válaszként erre: 9410. - Sok kérdés)
2022. szept. 20. 14:26

Nah most meg elmúlt tegnap. 😃

Igen, én is ezt gondolom hogy azért a gyulladást észre kellene venni, van ott több tünet is.

9410. Sok kérdés (válaszként erre: 9408. - Vkatka)
2022. szept. 19. 19:56

Az még 3 és fél hónap.

Szerintem is hormonális lehet és azt gondolom, hogyha a szervezetben bárhol gyulladás van - főleg nekünk, nőknek ott - azt azért lehet érezni. Fáj, folyás vagy kellemetlen szag van. Legalábbis ha nálam gyulladás volt valahol, én azt mindig megéreztem.

9409. Sok kérdés (válaszként erre: 9407. - Panna29)
2022. szept. 19. 19:53

Szia.

Ja, értem már :-) A szülés miatt irtad, hogy 6 hónap után megjöhet-e?

Egyébként szerintem igen, úgy tudom 6 hónapig tart az a folyamat, ami még a fogamzásgátlóként szolgál a szoptatás ideje alatt. Lehet, hogy most jön majd meg rendesen, de mivel hormon kerül folyamatosan a szervezetedbe, ez is okozhatja a vérzést. Biztos választ erre szerintem a doki tudna adni.

9408. vkatka (válaszként erre: 9406. - Sok kérdés)
2022. szept. 18. 23:24
Januárban kell visszamennem. Ha baj van, akkor hamarabb. De feleslegesen nem akarok. Nyomkodtam a hasam de nem fájt úgy, akkor gondolom hormonális a dolog. Hát talán várok még egy hetet, ha abbamarad akkor nem gyulladás van.
9407. Panna29 (válaszként erre: 9401. - Sok kérdés)
2022. szept. 18. 22:01

Hat honapja szultem. Azota szoptatok is. Magyarul meg nem kezdtem el ujra menstrualni, de szoptatas alatt is felteszik ugye. En igy voltam most a felhelyezesen, hogy meg nem jott meg miota szultem.

Es most ez okoz bennem egy kis zavart, hogy lehetseges, hogy azert verzek most rendesen napok ota mert megjott a szules ota eloszor vagy a mirenatol van ez.

9406. Sok kérdés (válaszként erre: 9405. - Vkatka)
2022. szept. 18. 20:52

Szia.

5 hónapja van fent, simán lehet a hormonváltozás miatt, hogy 2 hétig vérzel.

Ahhoz képest, hogy én 11 hónapig vérzetem szinte...

Persze lehet akár gyulladás miatt is - de szerintem azt éreznéd - és akár felfázás miatt is. Vagy attól is, ha nagyon zsirosakat eszel, például felvágottakat, kolbász-, szalámi féléket. A virus nem tudom, hogy ezt hogyan befolyásolhatja, e téren nem vagyok képben.

Ne keseredj el. Mikor mész dokihoz kontrollra?

9405. vkatka
2022. szept. 18. 19:15
Nekem már a tököm tele van, holnap lesz 2 hete hogy vérzek. Nem erősen, de már elegem van belőle. Múlt hónapban is sokáig megvolt a menstruációm, talán a covid miatt. De még mindig a vírus hatása lehet? Vagy gyulladás van? Már pedig olyan jól alakult, kissé elkeseredtem...
9404. Sok kérdés (válaszként erre: 9403. - Magdi22)
2022. szept. 17. 21:36
Szivesen :-)
9403. magdi22 (válaszként erre: 9402. - Sok kérdés)
2022. szept. 17. 18:44
Köszönöm
9402. Sok kérdés (válaszként erre: 9400. - Magdi22)
2022. szept. 17. 15:41

Szia.

A Miréna műanyag, nem tartalmaz rezet, fémet.

A jelzőszál is műanyagból van.

Nem okozhat gondot.

9401. Sok kérdés (válaszként erre: 9399. - Panna29)
2022. szept. 17. 15:25

Szia.

Válaszolnék valami értelmeset, de most nem vagyok képben :-)

Szeptember 9-én helyezték fel a Mirénát és kérdezed, hogy 6 hónap után megjöhetett a mensid? Miért nem volt meg eddig?

Oké, olvasom, hogy szoptatsz aktivan, csak most nem értem az egészet :-)

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook