Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
9460. szilvi1110 (válaszként erre: 9459. - Masni77)
2022. dec. 15. 18:01
Nem volt semmi ilyesmi, minden olyan volt mint csere előtt. Kicsit én is tartottam a pecsételgetéstől...
9459. Masni77 (válaszként erre: 9458. - Szilvi1110)
2022. dec. 15. 10:16

Uhh, hát drukkolok, hogy rendeződjön a menstruációd minél előbb! És köszi, hogy leírtad a sztorit.

Spirál cserénél mi volt a tapasztalatod, pl. amikor Jaydess-t kellett cserélni Jaydess-re, volt pecsételgetés?

Attól félek egy csere után megint kezdődik minden előlről, és pecsételgetni fogok hónapokig ajjjj.... :(

Bár erre nagyobb az esély gondolom, ha Jaydess-ről Mirenára váltok.

9458. szilvi1110 (válaszként erre: 9457. - Masni77)
2022. dec. 14. 20:13

Másfél évig volt fent a Levosert, és egyfolytában pecsételtem meg görcsöltem. Nem volt szinte egy tiszta napom se. Akkor mondta a doki, hogy bár szültem négyszer, de lehet olyan helyzetű, alakú a méhem hogy irritálja a spirál. És próbáljuk meg a Jaydesst mert az kisebb. Mivel legfőképp azért rakattam fel a levosertet mert nagyon erős volt a vérzésem, és alapvetően az pozitív irányba változott, ( gyenge lett, csak közben sose múlt el teljesen) így úgy gondoltam adok neki egy esélyt. És bevált. Nem múlt el a menzeszem, rendszeresen megjött, de nagyon gyengén a régihez képest. Négy és fél évig volt fent, most májusban lett kicserélve, és tulajdonképpen ment minden a megszokott módon. Egészen mostanáig, mert most nem jött meg.... Most már lassan két hete.... Vasárnap csináltam egy tesztet, 8 nap késésnél, negatív lett....igaz nem reggeli vizelet volt, viszont nem is egy két napja késett. 47 éves vagyok, nem tudom mi történt most... Ráadásul perpill dokihoz de tudok menni, mert egy hete műtötték a térdemet, négy hétig mankóra vagyok ítélve. 🤪

Röviden, ennyi 😁

9457. Masni77 (válaszként erre: 9456. - Szilvi1110)
2022. dec. 14. 11:50

Köszi a választ!

Az "upgrade" mellett szól, hogy ha Mirena lesz, kb. 52-53 éves lennék mire le kéne venni és akkor már nem kell a spirállal bajlódni szerintem. A Mirena magasabb hormontartalmú (azon kívül, hogy picit nagyobb is) és nagyobb az esély, hogy egyáltalán nem lesz mensi. Hát nem tudom... mert a Jaydess amúgy jó, de még jobb lenne, ha ennyi gondom se lenne a mensivel :D


Nálad mi volt pontosan az összeférhetetlenség oka?

9456. szilvi1110 (válaszként erre: 9455. - Masni77)
2022. dec. 10. 14:25

Szia!

Nálam pont fordítva volt, Levosertről (u.a mint a Mirena) Jaydessre. Anatómiailag jobban össze illetttünk ez utóbbival. Most a második van fent, az első is 4,5 évig volt a 3 helyett. Menstruációm nekem is minimális a Jaydessel. Szóval nem feltétlenül kell 3 év múlva kicserélni. Nekem azt mondta a dokim, hogy akkor amikor kezd vissza térni az erősebb vérzés. Mondjuk ha cél hogy teljesen el múljon a mensi, próbálhatod a Mirenát, bár nem tudom, hogy amellett megszűnne e ha ezzel is végig volt.

9455. Masni77
2022. dec. 9. 09:24

Sziasztok!

45 éves vagyok és 2.5 éve van Jaydess spirálom, ami nagyon bevált, semmi panaszom sincs, és nagyon kényelmes megoldás. Jövőre esedékes lesz a csere - de fontolgatom, hogy Mirenára váltok. A Mirena mellett szól, hogy talán elmúlna ez a minimális menstruáció is, ami most Jaydess mellett van, és nem kell 3 évente cserélni.

Viszont anno a Jaydess felrakása után fél évig pecsételgettem. A kérdésem az lenne, hogy aki váltott Jaydessről Mirenára, tapasztalt-e, és ha igen, mennyi ideig, pecsételő vérzést?

Nagyon köszi előre is, ha ír valaki. :)

9454. Shanalyl (válaszként erre: 9453. - Hanna*)
2022. dec. 5. 09:18

A használatijában van egy ilyen rész:


Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Mirena csak szakorvossal történt megbeszélés után alkalmazható, illetve kezelőorvosa mérlegelni fogja a gyógyszerleadó rendszer eltávolítását az Ön szervezetéből, ha az alábbi állapotok bármelyike fennáll, vagy először jelentkezik Önnél mialatt a Mirena-t használja:

- migrénes fejfájás vagy hirtelen látászavarok (nem szimmetrikus látásvesztés), amelyek az agyi vérellátás ideiglenes zavarának (ideiglenes agyi iszkémia) tünetei lehetnek;

- különösen erős fejfájás;


Szóval lehet tőle, mindenképpen doki.

9453. Hanna*
2022. dec. 4. 17:06

Sziasztok!

1 eve van fent a Mirenam, az elmult 2 honapban amikor aktualis volt a menzeszem, nagyon eros migrenes fejfajas jelentkezett, elso honapba enyhebb, most legutobb mar sugarba hanytam es 2 napig az agybol se tudtam kikelni.. lehetseges, hogy a mirena okozza ezt?

Evekkel ezelott amikor oralis fogamzasgatlot szedtem, 2-3 ev utan voltam ugyanigy es tortent ugyanez, csak akkor eleg nehezeb jottem ra, hogy mi is okozza.. most picit mar tapasztaltabb vagyok es a migren teljesen ugyanolyan, mint akkor volt. Tudom nehez igy latatlanba megmondani, holnap felhivom a dokimat es mar szinte eldontottem, hogy amilyen hamar tudnak fogadni levetetem, csak gondoltam megkerdezem, hogy mas is jart e igy, vagy hallotatok e barkirol, akinek ilyen mellekhatasok jelentkeztek ?!

9452. Sok kérdés (válaszként erre: 9451. - Csilla0724)
2022. nov. 13. 15:23

Igen. Szinte folyamatosan.

A tiszta napok a barnázós-pöttyözős napok voltak.

9451. Csilla0724 (válaszként erre: 9450. - Sok kérdés)
2022. nov. 12. 21:46
11hónapig?! Folyamatosan,vagy amikor épp megjött?!
9450. Sok kérdés (válaszként erre: 9449. - Csilla0724)
2022. nov. 12. 21:26

Szia.

Értem.

Akkor az a legbiztosabb tényleg, ha felkeresed a dokid.


Nekem is rendszertelen volt a felhelyezés előtt, már 2 éve hol megjött, hol nem, össze-vissza. Ezért javasolta a dokim a Mirenát, a változókori tünetek enyhítésére. És ezzel megoldódott az össze-visszaság, 11 hónapig ömlött belőlem :-)

9449. Csilla0724 (válaszként erre: 9448. - Sok kérdés)
2022. nov. 12. 17:45
Szia köszi a választ,engem inkább nem is a görcs ami idegesít hanem a vérzés mennyisége.Nekem 7 éve rendszertelen ezért a feltevéskor sem volt meg,mint ahogyan azt kéne. És nem is a rendelõben,hanem félórára a felhelyezést követõem kezdtem vérezni.A mennyiség nem kóros olyan mint egy mensi 2-3-4.nap szóval nem kevés de nem is sok.Csak ami ijesztõ,hogy nem csillapszik. Egy hetet szerintem värok,szerdáig aztán felkeresem a dokit.
9448. Sok kérdés (válaszként erre: 9447. - Csilla0724)
2022. nov. 12. 15:10

Szia.

Nekem már 6 éve van fent a Mirena.

Anno, mikor felhelyezték, 11 hónapig nagyon erősen véreztem, tampon-betét kellett. A tiszta napok a barnázós napok voltak. Állandóan jártam vissza a dokihoz, havonta, fél év múlva már kéthavonta-háromhavonta. Nem volt semmi gond, nem csúszott le a Mirena, nem volt miómám sem, amire még gyanakodott a doki, nekem 11 hónap kellett, hogy beálljon a hormon, vagyis a szervezetemnek.


Ha nagyon erős a vérzés és erős görccsel párosul, akkor lehet arra gyanakodni - állitólag -, hogy lecsúszott a Mirena.


A felhelyezés nekem is fájt, de csak pár másodperc, talán még utána 1-2 perc. Onnantól eléggé tompa görcseim voltak, mostmár tudom, hogy olyanok, mint a szülés kezdetekor. Ezek eltartottak pár hétig, pár napig folyamatosan éreztem, aztán már csak néha-néha.


Szerintem ezek a velejárók, amiket Te tapasztalsz, remélhetőleg nincs semmi gond. Ha nagyon erős görcseid lesznek, inkább akkor nézesd meg UH-on a dokiddal Magad.

2022. nov. 12. 06:58
Sziasztok.3 napja tették fel a Mirena spiràlt,endometriózis,és adenomiózis betegség miatt.Hollandiában èlek itt elég lazám kezelnek mindent.Annyit mondtak 3 hónapig összevissza vérezhetek.Ha utána sem normälis menjek vissza.Na már most 3x szültem de ïgy is nagyon fájdalmas volt a felhelyezés,utának kb fél órára elkezdtem vérezni kb ilyen normál menszesz mennyiségū szép piros vérzés,de nem pecsételō ahogy mondták,hanem folyós friss,teljesen mintha menstruáció lenne.Ezért kicsit aggódom,másnál hasonló? Görcsök is vannak,elviselhetõ ugyan de kellemetlen.
9446. Sok kérdés (válaszként erre: 9445. - Zsuzsi988)
2022. nov. 6. 14:40

Szivesen. De, ugyanúgy, mint a hormonmentes spirál.

De hogy első kézből halld, konzultálj az orvosoddal a cserét illetően.

9445. zsuzsi988 (válaszként erre: 9444. - Sok kérdés)
2022. nov. 6. 12:30
De jó, köszönöm az infót.Azt hittem,hogy 5 év után már egyáltalán nem is nyújt védelmet, így kicsit izgultam is,nehogy gond legyen belőle,hogy húzom a cserét
9444. Sok kérdés (válaszként erre: 9443. - Zsuzsi988)
2022. nov. 5. 22:20

Nem, fent maradhat akár 7 évig is, ahogy nálam.

Nekem teljesen elmúlt már 5 éve és azt javasolta a doki, hogy ne cseréljük le, hogy letelt az 5 év, mert akkor megint kezdhetek előlről mindent. Vagyis: a felhelyezést követően 11 hónapig nagyon erősen véreztem, egy év kellett, hogy beálljon. A cserével ez újra igy lenne.

Lehet, hogy a hatóanyag fogyogat ki belőle, de ugyanúgy véd, mint a rendes spirál továbbra is.

Tavasszal voltam a dokimnál a csere miatt, akkor javasolta, hogy még 2 évig maradjon, vagyis jövő őszig. Még jele sincs annak - méhnyálkahártya mm-e -, hogy meg akarna jönni valamikor.

Igy akkor én még nem cseréltetem le egyelőre, egyébként most volt 6 éve október elején.

9443. zsuzsi988 (válaszként erre: 9442. - Sok kérdés)
2022. nov. 5. 16:56
5 évig maradhat csak fent,nem?Egyébként a vérzésem is minimális még,semmi panaszom sincsen.Csak azt olvastam 5 év után ajánlott a csere.Gondolom a hatóanyag is addigra kifogy
9442. Sok kérdés (válaszként erre: 9441. - Zsuzsi988)
2022. nov. 5. 14:43

Szia.

Csak azért cseréltetnéd, mert 5 éve van fent?

Nekem 6 éve és még 1 évet ráérek a cserével...

Ha cseréltetsz ne félj, a dokiknak ez rutin. Egy pillanat alatt leszedi az előzőt és pár másodperc alatt fent van a másik. Egyébként még nekem nem volt csere, majd egy év múlva lesz, de én is maradok a Mirénánál.

9441. zsuzsi988
2022. nov. 5. 14:10
Sziasztok!Lassan cserélni kellene a spirálomat.Szinte panaszmentes volt ez a 5 év, így ismét Mirenát szeretnék felrakatni,viszont nagggyyyyyon félek a cserétől.Akik már túl vannak rajta,mennyire volt kellemetlen?
9440. Shanalyl (válaszként erre: 9438. - Zsima)
2022. nov. 4. 07:53
Nekem Levosert van fenn, de ugyanaz. Én is híztam kb 5 kg plusz, ledig alapból leadni akartam...valahogy folyton kajás vagyok vagy nem tudom. Nem tudom, h van-e köze hozzá, nálam más is bejatszhat, de ennyire pluszos rég nem voltam...
9439. Sok kérdés (válaszként erre: 9438. - Zsima)
2022. nov. 3. 21:12

Szia.

Igen, én.

Kb. 2 év alatt feljött rám 15 kg, amit azóta sem tudok leadni. 6 éve van fent a Mirena. Illetve van, hogy sikerül 5 kg-ot leküzdenem, de visszajön.

Az biztos, hogy nálam az volt a baj, hogy 1 évig napi 2000 mg C-vitamint kapkodtam be, mert nagyon erősen véreztem. Nem értettem, hogy soha nem ettem annyi péksütit, vagyis szénhidrátot, mint akkor. Faltam. Akkor még nem tudtam, hogy a C-vitamin étvágynövelő, mint a Béres csepp :-)


2 év után beállt és a hizás is megállt, még szerencse :-)


Én is változó korban lennék a korom alapján, illetve 6 éve is változókori tünetek enyhitésére ajánlotta a dokim a Mirénát. Aztán, hogy változó korban vagyok-e "hivatalosan" vagy sem, nem tudom sajnos :-(


Én szerintem, ha beáll, utána lejjebb lehet adni, bár nekem nem nagyon sikerül. Remélem, hogy Neked igen! :-)

9438. zsima
2022. nov. 3. 10:52
Sziasztok! A kérdésem, hogy tapaszralt valaki hízást a Mirenatól? Egész életemben filigrán voltam, odafigyelek a taplalkozasomra, sportolok..., most megis a februari felhelyezes ota (azaz 9 honap alatt) 6-7 kg-t hiztam es nem birom lejjebb vinni a sulyom. Mondjuk valtozokorban vagyok ( 48 eves), de sztem azert sporttal, kaja odafigyelessel ilyenkor is kene fogynom. A jovo heten megyek inzulin rezisztencia meresre ( hatha attol van), de a Mirena is eszembe jutott. Ha a Mirenatol van, vajon meddig hizom? Beall egy hormonszint, ami utan beindulhat a fogyas, vagy csak a kiveteltol alakulhat ugy? Kosziiii!
9437. Sok kérdés (válaszként erre: 9436. - Jooeva)
2022. okt. 9. 21:49

Szia.

Igen, igy van, ahogy irod. Nem volt arra idő, hogy általános kivizsgálás legyen minden egyes embernél, gyorsan kellett cselekedni, hisz láttuk a hiradóban, hirekben, hogy világszerte mi történt...

Gondolom, hogy Te sem voltál akkor igy nyugodt, de szerencsére minden rendben volt Nálad is.

Jaja, nekem sincs fogalmam arról, hogy egyáltalán a 2 év alatt elkaptam-e bármikor is a covidot vagy még egyszersem.


Arra, amit irsz, van egy jó ötletem: én is mindig nagyon érzékeny voltam a felső légúti betegségekre. Olyan év nem volt, hogy egyszer egy évben ne betegedtem volna le pár napot az influenzától, nagyon sokszor fájt a torkom, köhögtem, de az a rossz, száraz köhögés, még a buszról, metróról is le kellett szállnom, nem birtam abbahagyni, levegőt se volt jó venni, visszatartani sem, inni sem, semmi nem volt jó. Szóval mióta van ez a covid, én hordom a maszkot nagyon forgalmas utcán, teren, főleg tömegközlekedési eszközön és kesztyűben kapaszkodom. Két éve nem voltam betegállományban, két éve nem voltam beteg, nem fájt a torkom, nem köhögtem, semmi. Biztos vagyok benne, hogy ennek a maszkviselés az oka :-) Ja igen, nekem is állandóan hörgőgyulladásom volt két évvel ezelőtt és előtte, nagyon sokat kinlódtam vele. És igen, a hetekig tartó köhögés. Ezek már nincsenek :-)

9436. jooeva (válaszként erre: 9435. - Sok kérdés)
2022. okt. 9. 17:33

Érdekes ez, mert ugye nem volt normális kivizsgálás oltás előtt, kitöltöttünk egy ált. kérdőívet és annyi.

Én mint autoimmun beteg, szintén be voltam tojva rendesen...ha nem oltatok és elkapom, elvihet...ha oltást választom, akkor az is felkavarhatja a nyugvó autoimmunt...

És persze nem tudjuk, hogy az elmúlt 2 évben hányszor voltunk covid-osak. Én sűrűn vagyok náthás, hörgőgyulladás, hetekig tartó köhögés...most 1 hónapja esek egyik carból a másikba...

Volt olyan kollégám, aki oltással is kórházba került, lélegeztető gépre is kötötték, annyira rosszul volt.

A másik oltás nélkül úgy átvészelte, mint egy influenzát.

9435. Sok kérdés (válaszként erre: 9433. - Jooeva)
2022. okt. 9. 13:46

Szia.

Nem beszélve erről igen, de az oltás még mindig jobb választás volt - szerintem -, mint ez az új, bizonytalan helyzet, betegség, ami rengeteg, nagyon sok ember életet követelt szerte a világban.


Én az első kettőt Astrazenecát - akkor még nem lehetett választani - harmadiknak a Pfizert.


Gondold el, nekem milyen halálfélelmem volt mindkét Astra után 16 napig. Ugye az volt a nőknél a kritikus időpont a trombózis, meg nem is tudom már milyen mellékhatások miatt. De akkor úgy voltam vele, vagy a virusba halhat meg valaki, vagy az oltásba, vagy szerencséje van és én a szerencsére hagyatkoztam, nem tudtam mást tenni, mint ahogyan sokan mások sem.

9434. vkatka (válaszként erre: 9431. - Jooeva)
2022. okt. 8. 19:02
Igen, ezt is mondta a dokim, hogy idős néniknek is megjött az oltás után... És ő nem is ajánlja senkinek az oltást mert náluk a kórházban volt aki meghalt utána 2 héttel. Nagyon remélem hogy nem lesz kötelező se nekünk, sem a gyerekeknek.
9433. jooeva (válaszként erre: 9432. - Sok kérdés)
2022. okt. 8. 16:18

Nem beszélve arról, hogy gyerekek is megkapták, lányok-fiúk...fejlődő szerzetetek és ők is pont a pfizer-t.

Te is pfizer-t vettél fel?

Annak vannak főleg ilyen hormonális mellékhatásai...

9432. Sok kérdés (válaszként erre: 9431. - Jooeva)
2022. okt. 8. 14:54

Szia.

Na, ez elgondolkoztató... Mit okozhat még "mellékhatást" az oltás, lehet nem most "rögtön", hanem évek múltán? Reméljük, hogy semmit :-)

Én még akkor a szerencsésebbek közé tartozom, hogy a 2. oltás után kb. rá 2 hétre, egy hónapra 1-2 napig volt valami kis halványka, szinte semmi, csak a mindig tök tiszta, fehér tisztasági után fura volt. A 3. oltás után semmi és az első oltás után sem. Szóval 1-2 napos kis valamis panaszokkal megúsztam és azóta sem semmi.

9431. jooeva (válaszként erre: 9427. - Vkatka)
2022. okt. 7. 18:46

Sziasztok!

Én is így jártam, nekem már második mirena van fenn, nekem bevált, tényleg évekig nem volt vérzésem.

Viszont kaptam 3 pfizer oltást, na azóta havonta/3 hetente megjön. Nem sok: 2-3 nap, napi egy mini tampon elég, no de az évek óta vérzés nélküli lét után fura...

Szóval nem csak vírus, az oltás is megzavarja a ciklust. Sőt, nem egy ismerőstől hallottam, hogy olyan hölgyeknek is megjött, akik már túl vannak a menopauzán...

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook