Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10570. OKinga79 (válaszként erre: 10567. - Sok kérdés)
márc. 4. 13:44
Igen 👍 10 hónap után sikertörténet neki.
10569. BellaBlake
márc. 4. 06:59

Sziasztok!

Én is helyzetjelentéssel és kérdéssel is jöttem.

8 hónapos a spirálom, eleinte nagyon bíztató volt, hogy elkezdett 40- 42 napra megjönni, de aztán visszaállt 26- 28- ra. A görcsök szinte teljesen elmúltak és a mennyiség is elenyésző. 2 menzesz között teljesen tiszta napok vannak.

Januárban voltam utoljára dokinál, akkor végre cisztamentesen. Viszont, ahogy olvasgatlak titeket, lehet, hogy megint van. Néha egy- egy görcs, aktus utáni pici vérzés miatt gyanakszom.

Előfordul gyakran ilyen vízszerű folyás, ez is rémlik, hogy valaki írta. Tejsavas kúpot még nem próbáltam.

Ezeket leszámítva, teljesen jól vagyok, szóval kitartást mindenkinek, aki bármilyen kellemetlenséggel küzd.

A kérdésem: ha az első pillanattól fogva nem érzem a jelzőszálat, de a spirál tökéletesen a helyén van, akkor használhatok tampont? Mármint, akkor valószínűleg azzal sem tudom kirántani, nem?

(Hirtelen ötlettől vezérelve jövő héten utazunk és olyan helyre, ahol nem hagynám ki a fürdést...) Köszönöm szépen előre is!

márc. 3. 21:45

Sziasztok !

Gondoltam adok egy kis helyzet jelentést!

Nos úgy látszik tiszta napok vannak. Ez kb 1 hete tart .Kíváncsi lennék meddig lesz ez így mert,hogy még nem marad így az biztos. Túl korai lenne ahoz,hogy igaz legyen.Viszont eddig is volt émelygés hányingerem vérzés közben de most jobban van. Olyan fura a hasam mint amikor megakar jönni. De vérzés nincs..Bal mellem is fáj.Lehet ez már tényleg annak a jele

befogadja a szervezetem?

10567. Sok kérdés (válaszként erre: 10566. - OKinga79)
márc. 3. 21:07

Mármint 10 hónap múltán múlt el a Barátnődnek?

Még van "idő" Nálad is arra, hogy beálljon :-)

10566. OKinga79 (válaszként erre: 10562. - Sok kérdés)
márc. 3. 18:37

A barátnőm 2023.március első napjaiban kapta és január elején jött meg neki utoljára.

Ezek olyan biztató dolgok. 🙂


Nálam még úgy tűnik, várni kell a csodára,de hiszen csak 06.02 lesz egyéves a spirálom.

10565. Szilvike1234 (válaszként erre: 10563. - Zsoka275)
márc. 2. 21:47

Szia

Nekem még a pulzusomat is növelni kezdte.. plusz vernyomas is nőni kezdett..

10564. Sok kérdés (válaszként erre: 10563. - Zsoka275)
márc. 2. 20:56

Szia.

Okozhat igen, lehet nekem is okozott...

Mire kell 4 hónap, mire beáll? A Miréna - hormon - vagy a vérnyomás?

10563. Zsoka275
márc. 2. 10:04
Szép napot . Valakinek okozott vérnyomas emelkedést a Mirena . 2 hónapja van fent , és most kezdődött vérnyomas emelkedés. 2 hete kezdedődött. Olvastam hogy okozhat ilyet . Nem tudom hogy mitévő legyek . Mondta orvos 4 hónap is kell mig beáll. Köszí válászt
10562. Sok kérdés (válaszként erre: 10560. - Futar)
febr. 26. 21:49

Meglehet, nem tudom :-) de azért bízom benne, hogy nem egyedül vagyok ezzel a hosszú beállási időtartammal :-) Csak a saját megnyugtatásomra :)))

Egyébként persze, mindenkinek nagyon szorítok, hogy beálljon max. fél év alatt :-)

10561. Sok kérdés (válaszként erre: 10558. - Deri)
febr. 26. 21:48
Nálad még ugye közre játszhatnak a szülés utáni beállások, hormonváltozások. De szorítok, hogy minden jól működjön, előbb-utóbb fog is :-)
10560. Futar (válaszként erre: 10557. - Sok kérdés)
febr. 26. 19:06

A tied előtt meg pláne a 11 hónappal.

Azzal tuti Guiness rekorder vagy :D

10559. Futar (válaszként erre: 10556. - Szilvike1234)
febr. 26. 19:05

Köszi! :)

Nekem jan 30. óta most van a 2.napja, hogy "el tudtam felejtkezni róla". Mit ne mondjak eléggé felszabadító érzés, de tudom, hogy ez még majd hullámozni fog. Mindenesetre azért ennek is örülök!

10558. Deri (válaszként erre: 10555. - Sok kérdés)
febr. 26. 12:33
Igen, meglehet. Most újra barnázás kezdődik....jól összekavarodtak a hormonok. Pedig úgy örültem,hogy mennyire jól működik, semmi gond nem volt 1 évig.😔
10557. Sok kérdés (válaszként erre: 10556. - Szilvike1234)
febr. 25. 22:41

Szilvike, Futár azt írta, hogy le a kalappal a kitartásod előtt! :-) Négy hónapja van fent...

Nekem 11 hónap után állt be, úgyhogy kitartást és szerintem pont ez az, ami miatt nem "szabadna" sírni :-) Úgyhogy fel a fejjel, a dokid nem mondott "hülyeséget" :-)

10556. Szilvike1234 (válaszként erre: 10554. - Futar)
febr. 25. 21:15

Köszönöm

Nem egyszerű, vannak nehéz napok mikor azt mondom itt a vége..most azonnal vegyék ki belőlem! Aztán jól kisírom magam minek kellet ez nekem. Vissza megyek a dokihoz megnyugat jó helyen minden jó.Irok ide is amikor kivagyok nagyon megnyugszom és azt mondom jó..másnak is jó lett nekem is jó lesz!Számolom a napokat,heteket egyre közelebb vagyok talán már a végéhez. Most éppen barnazos napok vannak nah ezzel tök jól elvagyok:) mondjuk most gondolom én ciklus közepén járok vannak émelygés, hányinger is . Ez pár nap csak. Nagyon remélem jó lesz nekem is egyszer csak szépen beáll a helyére ahogy olvastam itt a csajoknak is.

Kitartást neked. Jó lesz az ..😊ez a szavajárása a dokimnak 😁

10555. Sok kérdés (válaszként erre: 10553. - Deri)
febr. 25. 11:56

Szia.

Örülök neki, hogy rendben van a cytológia! :-)

Igen, persze, lehet a szoptatás lecsökkenése miatt is, de a vizsgálat miatt is lehetett.

10554. Futar (válaszként erre: 10552. - Szilvike1234)
febr. 25. 06:42

Huh, sajnálom!

Láttam, hogy november óta van fent neked. Le a kalappal a kitartásod előtt!

10553. Deri (válaszként erre: 10526. - Sok kérdés)
febr. 25. 00:01
Szia! Köszi!🙂 Közben visszajött a cytlógia is, rendben van. Az is eszembe jutott,hogy lehet az is befolyásolta most ezt,hogy a szoptatás most csökkent le csak éjszakára, akkor is inkább csak megnyugtatásként kell már szerintem... De simán lehet,hogy a vizsgálat is előidézhette.
10552. Szilvike1234 (válaszként erre: 10551. - Futar)
febr. 24. 18:51

Szia

Nekem igen..egész hónapban vérzés van ha nem akkor barnázos napok vannak..a hónap közepén kb emésztési problémák is jönnek közé tartozik a székrekedés is..gondolom a hormon adagolás..ez kB 1 hétig van

10551. Futar
febr. 23. 08:06

Nekem az a kérdésem még, hogy valakinél esetleg okozott szorulást mellékhatásként?

Egyébként is hajlamos vagyok rá, de azóta eléggé fokozódott.

Én arra gondolok, hogy progreszterontól.

10550. Futar (válaszként erre: 10548. - Fekete Mariann)
febr. 22. 10:13

Én úgy tudom, hogy a kritérium: 3 gyerek és 40 év.

(ez nem 100%, egyszer rákérdeztem én is dokinál, de ő sem volt biztos benne)

10549. Sok kérdés (válaszként erre: 10548. - Fekete Mariann)
febr. 21. 22:54

Szia.

Én nem, bár már szerintem nem nagyon lenne mensim.

Szerintem női körben nem annyira elterjedt nálunk, inkább a férfiak körében.

febr. 21. 10:04
Még egy kérdés felétek,ami még megfordult a fejembe. Aki már mondjuk elmúlt 40 és nem tervez gyereket,az elkötesen nem gondolkodott? Vagy ez itt magyar országon nem annyira elterjedt?
10547. Sok kérdés (válaszként erre: 10546. - Fekete Mariann)
febr. 20. 20:57

Szia.

Értem.

Bízom benne, hogy be fog válni Neked is a hormonos spirál.

10546. Fekete Mariann (válaszként erre: 10544. - Sok kérdés)
febr. 20. 06:39
Igazából nekem csak is a fogamzás gátlás miatt kell. Én eddig gyógyszert szedtem,semmi problémám nem volt soha,a gyógyszer mellett alig menstruáltam,nem voltak erősebb görcseim sem. De sajnos már nem írják fel,a lábam miatt,volt visszér műtétem is.
10545. gyöngy:) (válaszként erre: 10541. - Fekete Mariann)
febr. 19. 22:41

Én is tartottam a gyulladástól, de szerencsére semmi ilyen nem történt.Jól érzi magát bennem:D

Cisztáim lettek tőle, folyamatosan vannak azóta is. Volt amikor panaszt is okozott és lehet lesz is még fájdalmam tőle. De tényleg, valamit valamiért. A fő panaszaim elmúltak.

10544. Sok kérdés (válaszként erre: 10541. - Fekete Mariann)
febr. 19. 21:41

Hiába vagyunk nők és anatómiailag azonosak, minden női szervezet másképp reagálhat ugyanarra a dologra.

Ameddig nem próbálod ki, nem tudhatod, hogy a Tiéd hogy fog reagálni rá. Vagy nagyon jól és áldod a napot, amikor felhelyezték, vagy lesznek kellemetlenségek.

A gyulladás, ciszta, minden elmúlik, azért csak egy idegen test hormonnal kerül be a szervezetbe.

Tudom hülyén hangzik a próba ilyen árak mellett (spirál ára, felhelyezés, rákszűrés), szóval nem olcsó dolog, én is nagyon félve mentem bele, de baromi kifizetődő volt, ameddig menstruáltam, a végén már össze-vissza a változókori tünetek miatt, ettem a Tena Lady vastag nagy betéteket és a legnagyobb tamponokat...

Én szorítok Neked! :-)

10543. Fekete Mariann (válaszként erre: 10542. - Futar)
febr. 19. 11:00
Igen,tudom igazad van,meg hát ugye mindenkinek máshogy reagál a szervezet. Nagyon sokan teljesen elzarkóznak tőle,valaki meg nyugodt szívvel ajánlja. Az a baj meg van gondolkodási időm és persze csak agyalok 😅
10542. Futar (válaszként erre: 10541. - Fekete Mariann)
febr. 19. 09:30

Igen, de voltaképpen mindennek van rizikója.

Kérdés, hogy az mekkora annak fényében amit kapsz érte.

A gyulladás/fertősveszélyt én is olvastam, de a mérlegnek mindig 2 serpernyője van.


A fogamzásgátló gyógyszernek is jó sok rizikója van, csak valahogy abba kevésbé gondol bele az ember, mert ugye egy tabletta, nem egy idegen eszköz.


Én úgy tudom, hogy pont inkább csökkenti a komolyabb növedékek kialakulását/méretét.

(a cisztákról amit hallottam inkább ezek a kisebb follikuláris ciszták- amik jönnek/mennek a ciklusban)

febr. 19. 07:10
Köszönöm szépen a sok hozzászólast a felhelyezésről,kicsit azért megnyugtattatok. Az a baj sokat olvasok,máshol is erről az egészről( lehet nem kéne😊)azért néha elbizonytalanodom 😅 meg azért minimum 2 hetem van eldönteni. Sok helyen azt írják,hogy állandó gyulladást okozhat,fertőzés veszélyt,kialakulnak esetleg olyan dolgok ami eddig nem volt ott mint pl mióma,Cyista...szóval azért megingok sokszor az elhatározásomba
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook