Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2023. ápr. 2. 14:04

Sziasztok.

Hátha nekem is válaszoltok :-)

A Miréna felhelyezését követően 1 évig zabáltam a szénhidrátot, amin meg is lepődtem, mert életemben nem ettem annyit, mint akkor. Közben-utána rájöttem, hogy napi 2000 mg C vitamint szedtem 11 hónapig, mert ugye nagyon erősen véreztem, viszont rá pár évre olvastam, hogy a C vitamin megnöveli az étvágyat. Gondolhattam volna magamtól is.


Na most azt van megint 1-2 hónapja, hogy folyamatosan zabálhatnékom van, szénhidrát, szalámi, sajt, édes, sós... Hormon már nincs tuti a Mirénában, C vitamint nem szedek, vérezni nem vérzek és nem is néz ki úgy, hogy meg is akarna jönni a közeljövőben. Lehet, hogy már nem is fog.


Szóval nem tudom hova tenni ezt a zabáláshatnétok félét :-( Van ötlet esetleg?


Nincs semmilyen vitaminhiányom és más hiányom, minden okés a vérvételes laborlelet szerint.

9669. Sok kérdés (válaszként erre: 9668. - Vkatka)
2023. ápr. 2. 13:59

Szia.

Nemár... Ritkább lett a szőr???

Nekem a Mirénától az első időkben baromi gyorsan nőtt a szőröm. Előtte elég volt hetente borotválni a lábam, de utána sűrűbben...

Tudom nem nekem irtál, csak ilyet még nem olvastam, hogy ritkább lett a szőr valakinél a spirál-hormontól :-)

9668. vkatka (válaszként erre: 9666. - Klv)
2023. ápr. 2. 13:01

Szia! Picit irigykedem 😊

Nekem egy éve van fent a Levosert, de még mindig van menstruációm. Igaz, nem olyan durva, mint előtte volt, de nem ezt ígérték 😒

Úgy tűnik hogy én a kisebb táborhoz tartozom, akiknek megmaradt a ciklus. Legalább a lábamon ritkább lett a szőr.

9667. Sok kérdés (válaszként erre: 9666. - Klv)
2023. márc. 30. 21:07

Szia.

Elég hamar elmúlt a mensid ahhoz képest, hogy januárban tették fel :-) Igaz, van, akinek már másnaptól elmarad... Hát én nem voltam anno ilyen szerencsés :-)

De nagyon örülök neki, hogy boldog vagy! :)))

9666. klv
2023. márc. 30. 20:52

Januar 9 ota van fent a Levosertem, éééés már nincs menstruációm :) A napjan picit gorcsoltem, meg éreztem az a tipikus zabálhatnékom, aznap este törléskor egy minimális pecsételés- és ennyi :)

Boldog vagyok!

Az elmúlt 10 évben a mensim első 2 napján a vécén görnyedve véreztem ki, el sem tudom mondani milyen jó érzés most ez!

9665. Sok kérdés (válaszként erre: 9663. - SophieT30)
2023. márc. 30. 15:38

Szia Sophie!


Jól tetted, hogy csatlakoztál :-) és gyűjtsd az infókat :-) Nyugi, egyelőre annyit irnék, hogy normális... Bármi normális lehet a Mirénával :-) Minden nőnek másképp reagál szervezete a hormonra.


Szép napot Neked is és sok szerencsét, sikert a Mirénához! :-)

9664. Sok kérdés (válaszként erre: 9662. - Vkatka)
2023. márc. 30. 15:35
Régen, kb. 6-7 éve nem kellett vény... Hát, jó tudni :)))
9663. SophieT30
2023. márc. 30. 14:42

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni a beszélgetéshez :)

Március 10én tették fel az első Mirena spirálom így gyűjtöm az infókat :)

Gond nélkül felrakta, utána görcsölés 2 nap pecsételés aztán semmi. Na, megjött a menstruációm időben... Viszont már 8.napja tart... Olvastam hogy elvileg ez normális nem is zaklatnám a dokimat (ápr.13án megyek kontrollra hozzá) talán egy nap volt sok, amúgy hozzám képes viszonylag kevés, sokszor csak a papíron látszik :/

Inkább csak zavar de kezdek megnyugodni hogy normális :)


Azért figyelemmel kísérnélek titeket is és okosodnék :)


Szép napot nektek!


Sophie

9662. vkatka (válaszként erre: 9661. - Sok kérdés)
2023. márc. 29. 22:11
Igen, fel kell íratni. Nekem is vényre adták a Levosertet. Úgy tudom hogy ami hormonos, ahhoz kell recept.
9661. Sok kérdés (válaszként erre: 9657. - Barbie1018)
2023. márc. 29. 20:05

Na, másodjára olvasom, hogy vény ellenében...

Ez mióta van? :))) Én 2016 szeptemberében vettem, dehogy kellett akkor vény. Bementem, kértem, kaptam, kifizettem :-)

9660. Sok kérdés (válaszként erre: 9655. - Gigi92)
2023. márc. 29. 20:04
Éva válaszát látom :-) Nekem a citológia kimarad a Mirena felhelyezése előtt, ugyanis még nem telt el a kettő között egy év. Miréna után lett citológia csinálva. Ha előtte csinálja Neked a szűrést, annak eredménye 3-6 hét, úgyhogy akkor ennyivel megnövekszik a feltétel ideje.
9659. Sok kérdés (válaszként erre: 9655. - Gigi92)
2023. márc. 29. 20:01

Szia.

Nekem Mirénám van, én gyógyszertárban vettem meg, de úgy, hogy előtte körbetelefonáltam az összes gyógyszertárat lakhelyem, munkahelyem közelében, meg ami útba esik, hogy hol mennyibe kerül. Akár 10 ezer forintos különbség is van az árak között, ezért érdemes érdeklődni.


Ha kilökődik, nem nagyon tudsz mit csinálni vele, de a dokit kérdezd meg, ha felhelyezi vagy ha konzultálsz ezen kivül vele. Pár éve, mintha lett volna más is, aki érdeklődött ilyen téren. Lehet, hogy Neki sikerült valami visszatéritést, de ebben nem vagyok biztos. Sőt, inkább a gyógyszertárban kérdezd meg, illetve ott is...


Ha megjön a mensid, asszem az elején kell menni és akkor felhelyezi, ha egyeztetted vele, pár perc az egész, ha minden okés. Én magándokihoz járok, az SzTK-s orvosnál érdeklődj, nem tudom, hogy ott hogy mennek a dolgok.

9658. Sok kérdés (válaszként erre: 9653. - Retse)
2023. márc. 29. 19:55

Szia.

Először is úgy, hogy a netet tényleg ne nézegesd és olvasgasd...

A viszketéssel kapcsolatban: amikor nekem anno megvolt a Mirena előtt, abból tudtam, hogy meg fog jönni nemsokára - vagy már éppen véreztem valahanyadik napon, nem emlékszem -, hogy fürdés után viszkettem, mint állat. Van az a jó drótos hajkefe, na azzal vakartam magam fürdés után mindenhol órákig, egyszerűen rettegtem a fürdéstől, dehát ugye azt kell, főleg nyáron a nagy melegben. Ilyenkor mindig hormonváltozások voltak.


Én azt gondolom, hogy a hormonváltozás miatt van a viszketés. De akár lehet pszichés eredetű is, ezt viszont Neked kell tudni...


A másik, a barnázás: én a Mirena felhelyezését követően 11 hónapig nagyon erősen véreztem, a tiszta napjaim a barnázós napok voltak. 11 hónap után, mintha elvágták volna, kész vége, nincs ciklus, nincs mit számolni. Szerintem ezt már Te sem fogod tudni számolni, mert nem lesz Neked sem.


De majd okosabb leszel, ha mész a dokihoz, irod, hogy hamarosan mész az éves ellenőrzésre, ezeket mind mondd el neki, hogy mit válaszol rá. De a neten ne kutakodj, azt nem szabad :-)

9657. Barbie1018 (válaszként erre: 9655. - Gigi92)
2023. márc. 29. 16:21

Szia. Nekem 2 Jaydessem van, ebben a honaóban kerül fel a 3. remélhetőleg. Előtte kell egy rákszűrés és tenyészet, hogy biztosan nincs-e valami fertőzésed, nehogy az a felhelyezés során a kismedencébe kerüljön.

Utána mehet a felhelyezés a mensi alatt. Én magánban voltam, mert nekem altatásban teszik fel. Szerintem az sztk-s rendelésen is ez a procedúra. Gyógyszertárban lehet megvenni vény ellenében.

9656. jooeva (válaszként erre: 9655. - Gigi92)
2023. márc. 29. 16:17

Szia!

Nekem a második mirena van fenn, elégedett vagyok vele.

Nőgyógyász megvizsgál, csinál egy cytológiát, ha az jó, akkor a kövi mensesnél felhelyezi a spirált.

Orvos írja fel, aztán kiváltod a patikában (érdemes utánajárni, hogy hol olcsóbb 40-50-60ezer kb.)

Uh-val ellenőrzi a felhelyezést.

Én magándokinál voltam, biztos sztk-ban is megcsinálják.

Garancia passz...

9655. gigi92
2023. márc. 29. 14:49

Sziasztok!

Én szeretnék segítséget, tapasztalatot kérni tőletek.

Melyik hormontartalmú spirált ajánlanátok?

Ti hol vettétek meg? Esetlek, van, ahol garanciát is vállalnak rá? Vagy is, hogy ha esetleg kilökődne akkor mit csináljak vele?

Konzultációtól számítva mennyi idő az egész folyamata egy mondjuk Sztk- s orvosnál?

Lassan várható a menzeszem és most tudtam meg, hogy csak akkor tudják fel helyezni. Nem sürgős de azért nem várnék vele, essünk túl rajta minél előbb :)

Köszönöm a segítségeteket.

9654. jooeva (válaszként erre: 9653. - Retse)
2023. márc. 29. 11:09

Talán a nagy dózisú C vitamin vagy Rutascorbin segíthet a köztes vérzésen, a viszketést pontosan nem értem, esetleg lehetne a hüvely pH-ját javítani: kevesebb cukor, több savanyított tejtermék, esetleg citromos víz és tőzegáfonya, lactobacillus szedése.

Netet kerülni, öndiagnosztizálást is.

9653. Retse
2023. márc. 29. 10:48
Sziasztok, Egy éve van fent a Miréna spirál. Ösztrogéndominanciára kaptam, erős darabos vérzést szerettünk volna ezzel megoldani. Nem vagyok annyira elégedett, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy hullámokban tört rám az aggódás. A nőgyogyót sem akarom állandóan piszkálni és persze minden vizsgálat egy vagyon. Hamarosan megyek egyébként a szokásos éves ellenőrzésre. A mestruációm tulajdonképpen nem is létezik, valami rendszertelen barnázás pecsételés váltotta fel. Írogatom a naptáramba, hogy mikor mi de igazából összefolynak a napok.Szinte csak a wc papíron látszik. Többször szenvedek viszketéstől. Kissé/nagyon aggódom, mert olyan halálos kórokat, különféle rákokat olvasok mindezek alapján, hogy jobb ha ki sem nyitom a netet. Elkezdtem nagy dózisban magnéziumot szedni, az mintha segített volna egy darabig. Most javasolták nekem hogy használjak mellé krémet, meg E vitamint. Ti hogy küzditek le az aggódást?
9652. Sok kérdés (válaszként erre: 9651. - Moncsa816)
2023. márc. 28. 20:24

Szia :-)


Örülök neki, hogy minden rendben volt! :-) Na látod, irtam én, hogy minden rendben lesz! :)))


Na... Most akkor meg kellene jönnie 8-a körül vagy nem? :))) Meg kellene, de Te reménykedsz, hogy nem fog :-)


A legjobbakat Neked és irj, hogy hogyan alakulnak a Mirénás napok :)))


Szia.

9651. Moncsa816
2023. márc. 28. 07:36

Sziasztok Csajok!

Túl vagyok rajta, minden rendben jól vagyok minden szuper. Tegnap altatásból ébredve nagyon enyhén éreztem a hasam. Igazából csak annyit éreztem hogy történt ott valami😂

Ez így nagyon humánus módszer volt nekem altatásban, nagyon örülök hogy felajánlotta az orvosom. A nővérke a kórházban azt mondta hogy tegyek be betétet mert valószínű kevés lesz a tisztasági. Én viszont éreztem hogy elég. Úgy is lett☺️

Úgy ébredtem ma

Reggel hogy valami kis halovány folt van a tisztasági betéten, a hasam nem fáj szóval minden szuper.

Április 8-a körül (NEM) kellene megjönnie😂 kiváncsi leszek. Nagyon bizakodó vagyok.

Sziasztok 😘

9650. Sok kérdés (válaszként erre: 9649. - Moncsa816)
2023. márc. 26. 13:59

Szia.

Persze, minden rendben lesz! :-)

Irj majd... :-)

9649. Moncsa816
2023. márc. 25. 20:00

Sziasztok Lányok!

Hétfőn reggel 7-re kell mennem a kórházba és altatásban felteszi a Mirenat a dokim. Délután jöhetek is haza. Ciklus felénél vagyok, remélem minden rendben lesz.

9648. Sok kérdés (válaszként erre: 9646. - Magdi22)
2023. márc. 24. 21:22

Szia.

Én úgy tudom, hogy ha elmozdul a spirál, akkor az erős vérzéssel és hasi görcsökkel jár...

Az ilyesmi vérzést főleg ciszta okozhatja, méhszájseb esetleg... De ezt csak gondolom, illetve asszem talán akkor volt nekem is hasonló, de épp hogy, mikor cisztám volt.

9647. Sok kérdés (válaszként erre: 9645. - Masni77)
2023. márc. 24. 21:20

Szia.

Egyelőre azt mondta, hogy jövő ilyenkor, ha megyek megint az éves rákszűrésre, akkor megbeszéljük. Idén október elején lesz 7 éve fent.

Ha jól emlékszem, ha le is veszi, jövő őszt mondott és akkor már nem kell cserélni.

A méhnyálkahártya 4 mm vékony, mind a jobb, mind a bal petefészkem inaktiv, úgyhogy én nagyon bizom benne, akármikor is kerül le jövőre, hogy már nem kell újat feltenni.

9646. magdi22
2023. márc. 24. 11:39

Sziasztok!

2 éve van fent a Mirena.Tegnap esti együttlét után élénk piros vérzésem volt.

Sem előtte sem most semmi.

Tapasztalt valaki ilyet,elmozdulhatott a spirál?

9645. Masni77 (válaszként erre: 9644. - Sok kérdés)
2023. márc. 24. 09:52

Mit mondott a dokid, szükség van még másik spirálra, ha ezt leveszi?...


Igen, nagyon drága volt nekem is a csere, rákszűréssel együtt :(

9644. Sok kérdés (válaszként erre: 9643. - Masni77)
2023. márc. 23. 20:59

Szia.


Bizom benne, hogy akkor Nálad mostmár igy is marad, ahogy most van jelenleg :-)


Igen, látom, megoldható akkor a vérzés nélküli csere is. Egy éve mondta a dokim, ha akkor cserélném vagy szeretném levetetni, megfogná simán a jelzőszálat és már lent is lenne. Egyébként nekem is eléggé visszavágta anno, egyszer vissza kellett mennem rövidebbre vágatni :-) Kár, hogy nem tavaly cserélt, akkor még nem is láttam az árak között Mirena levételt, levételt és cserét, vagy felhelyezést, de most horror ára van hallod... Csere 42 ezer, levétel 32 ezer és akkor még a spirál ára, a rákszűrés, amire pont holnap megyek, az 22 ezer, szóval katasztrófa árak vannak :-(


Hormonhatás szerintem már nincs, lassan 6 és fél éve van fent, de ugyanúgy véd, mint a hormonmentes spirál. Egyébként 50 vagyok, elmúltam pár hónappal.


Egy éve még eléggé el volt vékonyodva a méhnyálkahártyám, majd holnap kiderül mennyit változott, bár szerintem most is vékony, mert semmi... A doki szerint - legalábbis egy éve ezt mondta -, hogy az új spirál, a hormonos megint megbolygatna és megint lehet 11 hónapig véreznék, mint ennél az elsőnél. Hát nem tudom, nyilván majd a tapasztalat mutatja meg, hogy mi lesz. Igen, baromi kitartó voltam, én sem értem. Talán a közel 100 ezer forint tartott vissza vagy tizszer, hogy levetessem... :-)

9643. Masni77 (válaszként erre: 9642. - Sok kérdés)
2023. márc. 23. 13:54

Köszi szépen, eddig úgy tűnik, minden rendben, mára már az a kis pecsételés is elmúlt, remélem, így is marad :)


Igen, jól értetted, kb. a ciklusom 3. hetében vagyok, simán ment a csere, erre egyébként rá is kérdeztem a doktornőnél előtte, hogy mehet-e így. Persze lehetséges, hogy van olyan orvos, aki nem vállalja így a cserét, nem tudom... de látod, megoldható :)


Szerintem ha nem vérzel, még biztosan van hormonhatás, én sem cserélném még a helyedben. Igazából én is ráértem volna még a Jaydess cseréjével, de most már nem bánom, hogy túl vagyok rajta <3 Egyébként külföldi oldalakon azt olvastam, hogy mostani útmutatás szerint 43 éves kor felett 7 évig maradhat fent a Mirena, bár nem tudom, hány éves vagy.


Talán 2. spirálnál kisebb az esély a vérzésre, hiszen ott már egy elvékonyodott méhnyálkahártya van, ahol előzőleg "dolgozott" az előző spirál, szóval remélhetőleg ha cserére kerül sor Nálad, nem lesz megint ilyen vérzéses gondod. Nagyon kitartó voltál! :)

9642. Sok kérdés (válaszként erre: 9641. - Masni77)
2023. márc. 22. 21:52

Szia.

Köszönjük szépen a beszámolót! :-)

Tehát, ha jól értem, nem véreztél, úgy mentél cserére, levette és feltette a másikat, plusz még azt a drága zselét se vetted meg. Akkor élő példa, hogy vérzés nélkül is le lehet venni és fel lehet helyezni.


Nagyon érdekelne majd engem, hogy milyen lesz az új Mirénától, mennyire fogsz vérezni vagy sem?

Én ugye egyáltalán nem vérzek évek óta, a Dokim azért is mondta, hogy maradhat még 5 év után plusz 2 évig fent, mert egyrészt jele sem volt, hogy meg akarna jönni, másrészt pedig, hogy ne éljem át megint előlről ugyanazt, mint az elsőnél, hogy 11 hónapig nagyon erősen véreztem, szinte folyamatosan, a tiszta napok a barnázós napok voltak.


Megköszönöm, ha irsz időnként, hogy mi a helyzet Veled :-)


A legjobbakat! :-) Remélem és bizom benne, hogy ez is be fog válni Neked! :-)


Szia.

9641. Masni77
2023. márc. 22. 07:55

Sziasztok,

Tegnap sikeresen túlestem a spirál cserén, kis hezitálás után váltottam Mirenára Jaydess-ről.Így elméletileg közel 52 éves koromig ez jó lesz, nem kell cserélni (ujjam csuriban, hogy a Mirena is ugyanúgy beváljon, mint a Jaydess).

Az én cuki dokinénim szerint a lidokain zselé enyhén szólva is túlárazott 10.000,-Ft-ért, és biztatott, hogy próbáljuk meg anélkül a cserét. Így is tettünk, végül nem volt szükség rá, pedig nagyon paráztam :D A legkellemetlenebb rész az volt, hogy keresnie kellett a jelzőszálat, és nehéz volt elkapnia, mivel nagyon rövidre vágta anno (ezt egyébként mindketten értékeltük a férjemmel).

Maga a felhelyezés egy erősebb menstruációs görcshöz volt hasonló, de pár pillanatig tartott, egyáltalán nem volt borzasztó nekem.

A ciklusom 2. felében mentem cserére, nem kellett menzesz alatt menni.

Kis pecsételés volt tegnap, de az amiatt, hogy meg kellett fognia egy fogóval a méhszájat a felhelyezésnél.

Sajnos/nem sajnos, így nem tudok Nektek beszámolni az érzéstelenítő zseléről, de azért örülök is, hogy nem kellett rá kipengetni plusz pénzt.

Most már csak abban bízom, hogy nem fogok vérezgetni megint hónapokig :) Majd beszámolok :)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook