Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. nov. 24. 08:09

Sziasztok!


Már tegnap óta jobban vagyok, amióta antibiotikumot szedek. Kicsit köhögök, de a hasamnak kimondottam jót tett, elmúltak a fájdalmaim, és alig maszatolok.


Most viszont elkezdtem parázni a kaparástól. Nem akarok megint vérezni végeláthatatlanul.

Ha valaki átesett már rajta írjon valami bíztatót!


Köszike

3020. 099c0bed40 (válaszként erre: 3014. - E12a6df509)
2010. nov. 23. 20:08

Szia, az nagyon megnyugtató hogy a laborod rendben, a hőemelkedés és fejfájás viszont lehet a magas progeszteron szinttől, amit a Depo injekció csinál a szervezetedben. :(


Sajnos a blokknak muszáj meglenni ahhoz, hogy visszautalják az eszköz vételárának felét, máshogy nem megy.


Remélem hogy most már minden rendben lesz Veled , nagyon Rád férne végre egy kis nyugalom illetve az hogy jól légy: Eszter

3019. 099c0bed40 (válaszként erre: 3016. - Zalakeksz)
2010. nov. 23. 20:02

Szia, ez lehet teljesen normális dolog is, de egyetértek az előttem szólóval: a legmegnyugtatóbb ha elmész egy UH-ra, és megnézeted hogy mennyi a méhnyálkahártya vastagságod illetve hogy nem mozdult-e el a Mirena.

Ha egyik sem, és erős görcseid, vérzésed vagy lázad sincsen,akkor nem lehet nagy baj.

Üdvözlettel: E

3018. Zalakeksz
2010. nov. 23. 19:35

Most este van és pár csak picit vérzek, rózsaszín, és a hasam sem fáj annyira, megnézem holnap hogy leszek!

Köszi, holnap írok!

3017. e12a6df509 (válaszként erre: 3016. - Zalakeksz)
2010. nov. 23. 18:54

Szia Zalakeksz!


Nem biztos, hogy gond van,az a kérdés, hogy mennyire szenvedsz.

Ha meg vagy ijedve, mert úgy érzed, hogy valami baj van, akkor legjobb ha megmutatod magad a dokidnak. Sajnos egyre többször olvassuk, hogy újra vérezni kezdenek olyanok is akiknek régóta panaszmentesen van fennt a mirena.

3016. Zalakeksz
2010. nov. 23. 17:20

Sziasztok!

Nekem négy éve helyezte fel a mirénát a dokim, szülés után, több hónap szenvedés után, beállt a rend és semmi problémám nem volt ezidáig. Teljesen megszűnt a vérzésem.

Tegnap óta menseselek és görcsöl is a hasam. Ez normális, belefér, vagy baj van?

Valaki segítsen! köszi

3015. e12a6df509 (válaszként erre: 3011. - Ritus79)
2010. nov. 23. 15:04

Szia Ritus!


Ne ijesszen el az én nyavalyám,mert nem törvényszerű, hogy mindenkinek gondja legyen a mirenával. Korábban már írtam, hogy szerintem nagyon sok múlik azon, hogy milyen orvost sikerül kifognunk, bár ezen valaki nagyon megsértődött, de ma is állítom, hogy minden ezen múlik.

Egy jó orvos sokat tud segíteni a női problémákon, egy rossz orvos( ebből van több ), sajnos "elintézi" az embert.

A mirena meg élből kétesélyes.


Drukkolok minden esetre, hogy Neked ne legyenek gondjaid vele. Majd írjál Te is, hogy mik a tapasztalataid.


Pussz

2010. nov. 23. 14:57

Sziasztok!


Helyzetjelentek: a pénteki görcsroham után szombaton elég volt egy algopyrin, de vasárnap ismét görcsöltem brutálisan, majd estére "megszültem" egy nagy adag nyálkahártyát. ( bocsi a részletekért)


Egyértelmű hogy a mirena nem vékonyítja el a nyálkahártyát, ennek köszönhetően vérezgetünk tőle hetekig, hónapokig kitartóan.


Hab a tortán, hogy péntek óta hőemelkedésem van, most már nem csak délután, hanem egész nap. Tüneteim a hasfájáson és vérezgetésen kívül nincsenek, bár mára elkezdett fájni a fejem.


A vérképem szinte tökéletes, bár a vérsüllyedésem felugrott 8-ról, 13-ra. ( egyértelmű gyulladás, bár nem vészes)

Vizelet lelet: negatív

Uh- nincs semmi

Mellkas rtg. negatív


Most antibiotikumot szedek, mert muszáj rendbe jönnöm hétfőig, hogy ki tudjanak kaparni, mert elegem van. Nem lehetek lázas.


Nem tudom hogyan tudok visszaszerezni egy kis pénzt a mirenából, mert nem megyek vissza többet ahhoz a sintér dokihoz aki felrakta, viszont blokkom nincs, mert az orvos adta a mirenát.

Kiskönyvem van csak.


Hát jelenleg ennyi.

Lehet, hogy influenzás vagyok ? Nyom a homlokom, meg a szemem.


Voszikám kitartás!


Lehet, hogy a tabletta be fog jönni. Ha nem vagy biztos a dologban csináltass egy UH-ot, hogy mi látszik rajta. Ha OK az UH, akkor jó lesz a hormontabletta.

Ott is van hozzászokás, de nem csinál annyi szenvedést, mint a mirena.


Pussz Mindenkinek

3013. 099c0bed40 (válaszként erre: 3011. - Ritus79)
2010. nov. 23. 09:28
Rendben Rita, várjuk a jelentkezésedet.
3012. 099c0bed40 (válaszként erre: 3009. - Könyvbarát)
2010. nov. 23. 09:27

Szia, nagyon szívesen segítek bárkinek, amiben úgy gondolom, hogy tudok.

Kívánom Neked is a legjobbakat: E

3011. Ritus79
2010. nov. 22. 18:55
Sziasztok! Jövő hét hétfőn lesz feltéve a Mirenám, mert a héten a párom sokat lesz vidéken és a kiscsajra vigyáznia kéne addig. Utána jelentkezem!
3010. könyvbarát (válaszként erre: 3006. - Voszi)
2010. nov. 22. 15:47
Éppen most olvaslak vissza..
3009. könyvbarát (válaszként erre: 3007. - 099c0bed40)
2010. nov. 22. 15:46
Kedves Eszter! Látom, Te már itt sok mindenkinek adtál hasznos tanácsokat. Köszönöm én is!
3008. 099c0bed40 (válaszként erre: 3006. - Voszi)
2010. nov. 22. 14:14

Szia, ezek jó hírek Voszi, csak így tovább, hogy egyre csökkenjen majd álljon el a vérzésed.

Amit a Mirenáról írtál, az teljesen igaz---jó találmány, de sajnos csak azoknak, akiknek bírja a méhe ( szervezete).

Üdv: Eszter

3007. 099c0bed40 (válaszként erre: 3005. - Könyvbarát)
2010. nov. 22. 14:10

Szia, örülök neki ha így teszel, az optimista hozzáállás már magában fél siker!

Üdv: Eszter

3006. voszi
2010. nov. 22. 11:51

Sziasztok!


mamanyúl!

Ez nem hangzik valami jól.Vigyázz magadra!Csodállak kitartásodért, én már rohannék a dokihoz, bár gondolom nem tud sokat tenni, mert az injekcióban beadott proverának három hónap a hatása.


Rólam:szerda este óta nem volt olyan,hogy elöntött volna az az alvadék.( le is kopogom)

A felírt fogigátlót szedem tovább, a vérzés csökkenő tendenciát mutat, most már kévés, de valahogy nem olyan,mint amikor mensizek,és vége lesz,mert akkor egy re halványabb,végül barnás és vége lesz,most meg még mindig piros.


Végül is a dokim azt mondta,hogy az első hónapban lehet még vérezgetés, de én ez alatt a pecsételést gondoltam, a héten konzultálok vele, de sztem az les,hogy most szedjem tovább,és várjuk meg mi lesz a következő hónapban,igaz tegnap volt a 10. nap,szóval még lehet ez jobb is, legalább is jó lenne.


Könyvbarát:

Nem akarlak ijesztgetni, vagy elkeseríteni, tényleg mindenkinél máshogyan hat a mirena, de sajnos nálam is úgy volt,hogy januárban tették fel,és szeptemberben kezdődtek a gondjaim, olvasd vissza, ott részletesen leírtam a dolgokat, most már levették, de még most sincs rendben minden.

Persze lehet ez mástól is, de nekem alapból semmi féle vérzés gondom nem volt, most meg igen csak van,szóval én a mirénának tulajdonítom, de ettől még nem mondom,hogy nem jó ez a spirál, csak épp nekem nem vált be.

Egyébként a dokik nagy része azt hajtogatja, hogy türelem, nem mondják olyan könnyen, hogy leveszik,mert hogy drága.

Bízzunk benne,hogy nálad valami átmeneti dolog lesz ez.


Voszi

3005. könyvbarát (válaszként erre: 3004. - 099c0bed40)
2010. nov. 22. 10:47
Köszönöm, hogy írtál. Született optimistaként biztatásnak veszem soraidat: tehát lesz ez még jobb is. :)
3004. 099c0bed40 (válaszként erre: 3002. - Könyvbarát)
2010. nov. 22. 09:07

Szia, sajnos azt nem tudom megmondani, hogy így maradsz-e vagy nem.

Ahány Nő, annyiféle reakció a Mirenára: van akinek az első pillanattól kezdve tökéletes, míg másnak minden ami rossz benne az összejön, de olyanok is vannak, akinél hosszabb "békés" időszakok között néhány napnyi/hétnyi átmeneti "kellemetlenség" után ismét hosszú "békés" időszakok váltják egymást.

( a dokik sem tudják a pontos okát, hiába is érnének rá, maximum annyit szoktak mondani hogy egyéni érzékenység kérdése hogy kinél mennyire jön be a Mirena, meg hogy türelem .)

3003. könyvbarát (válaszként erre: 2998. - E12a6df509)
2010. nov. 22. 08:33
Nem igazán dobtál fel. :( De téged olvasva az tuti, hogy én nem hagyom, hogy ilyen sz@rt beadjanak nekem, mint amit Te kaptál.
3002. könyvbarát (válaszként erre: 3001. - 099c0bed40)
2010. nov. 22. 08:32
Köszönöm a tanácsot, mostanában tényleg nem voltam dokinál. Ha esetleg minden rendben és a helyén van, akkor várható, hogy így is maradok, görcsökkel, sok napos vérzésekkel? :( Azért a kérdés, mert utálom, hogy így van, de a dokik mindig rohannak, nem lehet velük ilyeneket megbeszélni. :(
3001. 099c0bed40 (válaszként erre: 2997. - Könyvbarát)
2010. nov. 22. 06:24

Szia, igen, olyan értelemben normális hogy a Mirena képes ilyen panaszokat okozni még 10 hónap elteltével is.


Nem tudom mikor látott orvos, ha nem mostanában, akkor egy UH-ra jó volna elmenned, mert ha érzed az eszközt a méhedben, jobb ha megnézeted hogy nem mozdult-e el.

2010. nov. 22. 06:19

Szia Voszi, Te hogy vagy?

(Nem írsz Magadról semmit.)

2999. 099c0bed40 (válaszként erre: 2998. - E12a6df509)
2010. nov. 22. 06:17

Mamanyúl, kérlek vigyázz Magadra, és mielőbbi jobbulást, azaz gyógyulást kívánok!

Azért ha jobban leszel, ugye írsz még?

2010. nov. 21. 21:53

Sziasztok !


Kicsit kivonom magam a forgalomból, mert nagyon kutyául vagyok.A csoda depo-tól olyan görcseim vannak, hogy alig tudok lábra állni, a vérzés kb annyi mint egy gyenge menses, de folyamatosan végeláthatatlanul. A fájdalom viszont szülésszerű.

Kész vagyok.

Köszönöm a válaszokat.

Mellesleg Könyvbarátnak írnám, hogy nekem ugyanezek a panaszok voltak a mirenától: görcsök és állandó vérezgetés, szünet alig volt, és tényleg hasonló érzés mint az esernyő nyitva.


Köszi Mindent


Pussz Mindenkinek

2010. nov. 21. 19:51
Sziasztok! Múltkor kérdeztem, hogy lehetek-e terhes, mert nincs semmi vérzés. Na, azóta már van és tart is 10. napja. Előtte nagyon görcsöltem 1 hétig. A vérzésem kevesebb jóval mint régen, de a napok száma már túl sok. Az a kérdésem, hogy normális-e ez nálam, amikor már 10. hónapja van Mirénám? Esetleg valaki(k)nek vannak hasonló tapasztalatok? Mellesleg én úgy érzem magam ettől a spriráltól mintha lenne bennem egy esernyő - nyitva.
2996. voszi
2010. nov. 21. 10:45

Mamanyúl!


Hogy vagy?

Jobb már valamivel?


Voszi

2010. nov. 21. 08:08
.
2994. 625b4da9ec (válaszként erre: 2993. - 099c0bed40)
2010. nov. 20. 22:39

Neked üldözési mániád (is)van!

Nem szándékozom semmit sem szétverni.

Egy egyszerű kérdést tettem fel, amire EZT a választ kaptam..

Köszönöm...

2993. 099c0bed40 (válaszként erre: 2992. - 625b4da9ec)
2010. nov. 20. 20:00

Kedves Mandolin, ha Te így gondolod, akkor az bizonyosan így is van.


Veled nem szándékozom a továbbiakban kommunikálni, azt viszont sajnálom hogy éppen ezt az eddig nagyon békés topikot szemelted ki a következő szétverni való prédádnak. :(

2992. 625b4da9ec (válaszként erre: 2986. - 099c0bed40)
2010. nov. 20. 18:12

Érdekes ezt a kommentet pont tőled olvasni.

Nekem Dr.B.I ezt a két alternatívát ajánlotta a vérzészavaromra: Mirena, Depo Provera.

Akkor Ő is "SINTÉR"??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook