Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
9971. marvel (válaszként erre: 9965. - Csimber)
2023. jún. 29. 10:39

Igenigen, tudom h van FB csoport csak nem akartam eddig belépni. Lehet hülyeség, de hiszek a vonzásban és a vizualizációban, mondom ha el kezdek olvasgatni, bepánikolok és rástresszelek még jobban. Hàt kb így is lett, egyből horrorr sztoriba futottam bele…



Amúgy érdekes, tényleg mindenkinek totálisan más a tapasztalata mindennel kapcsolatban. Nyilván minden szervezet más, viszont megnyugtató mégis a Mirenás tapasztalatokat olvasni itt ezen a fórumon, hiszen amugy nem tudnánk, mennyire normális ez a hullámzó, elhúzódó vérzés vagy bármi.


Azt nem sejtettem, h ennyire megvisel majd a hormonok “játéka”.

Tegnapelőtt hőemelkedès (soha de soha nem vagyok lázas), tegnap egész nap tompa hasfájás és erősebb vérzés mint az elmult pár napban, tiszta depi is voltam, sírhatnek egész nap, erre este mintha elvágták volna elmúlt a hasfájás, éjszaka se volt vérzés. Ma eddig nem sok vérzés, a kedvem is jobb, nem fáj sehol. Ez egy tortúra basszus.

9970. OKinga79 (válaszként erre: 9969. - Miszpipi)
2023. jún. 29. 10:12

Rendesen, menstruáció vagy csak ilyen csipp csöpp?


Tegnap végül pásztortáska teát kezdtem inni,két bioboltban sem találtam a Lady Vitalt és nem volt kedvem tovább kutatni.

Nekem is megjött időben, viszont sokkal kellemesebb,mint spirál nélkül. A teát csak azért iszom,mert én ennyit sem akarok vérezni :))))))


Nincsenek már darabkák,sem sötétlila vér,ami,ha jól tudom,az ösztrogén dominancia jele.

Vagyis hat ez a spirál,csak nyilván idő kell neki,amíg örökre száműzi a kegyetlen vérnénit.


Jövő héten fogom hívni Doktoromat,egy hónapos kontroll miatt.

9969. Miszpipi
2023. jún. 29. 09:41

Az én mérlegem:

Felhelyezés után 3 nap vérzés, utána 2 hét vérmentesség, utána 2 hét vérzés, majd 3 nap vérmentesség.

Tegnaptól újra vérzek... 😬😵‍💫

9968. ntoth
2023. jún. 28. 15:55
Jelentem: Június 6-án helyezték fel a Mirenat és ma volt az első nap mikor egyáltalán nem véreztem! :) Van remény!
9967. ntoth (válaszként erre: 9965. - Csimber)
2023. jún. 28. 08:39
Egy kolléganőm gyógyszeres kísérletben vett részt, attól neki elmúlt, aztán kapott Mirenát, hogy ne alakuljon ki. Arra jó volt neki. Nekem is azt mondta a dokim, hogy megelőzésre tökéletes, kezelésre nem aannyira.
9966. Miszpipi (válaszként erre: 9964. - OKinga79)
2023. jún. 27. 22:23
Hozattam végül egy herbária üzletbe.
9965. csimber (válaszként erre: 9960. - Marvel)
2023. jún. 27. 20:00

Nekem se ajánlotta annyira a gyógyszert, meg azt nem is akartam. Meg gyereket sem akarok már, így lett ez.

Amennyire én olvasgattam utána, valakinek teljesen beválik endometriózisra, valakinek meg nem...

Van Facebook csoport, ott szoktam olvasgatni, esetleg ajánlom, ott sok tapasztalatot írnak le.

9964. OKinga79 (válaszként erre: 9962. - Miszpipi)
2023. jún. 27. 14:06

Hol kaptál végül?


Azt hiszem,munka után teszek egy túrát székesfővárosunk bioboltjaiban és kipróbálom.

Második napján mensim normális, reggel amikor felkeltem,jött egy nagyobb mennyiségű,de még mindig fényévekkel jobb,mint a kaparás előtt.


De nekem ez sem kell :))))))

9963. Miszpipi
2023. jún. 27. 12:21
Ezt a puffadás dolgot + vizesedést én is tapasztalom.
9962. Miszpipi
2023. jún. 27. 12:20

Én is helyzetjelentek:

4 napja iszom a teát és 3 napja elmúlt a mensim, csak olyan barnás-rózsaszínes ha megtörlöm.

Na de, hogy a teától e, vagy amúgy is elmúlt volna?...

Ezt sohasem fogom már megtudni.

És azt sem tudom h meddig igyam a teát?

Amúgy jól vagyok, tünet szinte semmi említésreméltó.

1 hónapos vagyok.

9961. marvel
2023. jún. 27. 08:06
Gyors kérdés: a hőemelkedés normális jelenség? Már este éreztem, de ma reggel 37,3 volt a hőm. Sose vagyok lázas, most nem tudom h a spirál/hormonok, vagy benyeltem valami virust?
9960. marvel (válaszként erre: 9958. - Csimber)
2023. jún. 26. 20:46

Én is 53-55 kg vagyogatok, de 60 kg az ideális nekem.

Azt figyeltem meg, mintha nagyobb étvágyam lenne 1 hete kb, szóval hátha híznék valamennyit :)

Neked van bővebb infód arról, h endometriózisra mennyire hatásosan vált be másoknak a Mirena? Akiket én ismerek, nekik gyógyszert javasoltak, az működik nekik, az én dokim viszont nagyon nem ajánlotta a bogyót.

9959. csimber (válaszként erre: 9949. - Zsikerika)
2023. jún. 26. 20:05
Én direkt megkérdeztem az orvost, azt mondta nyugodtan használjak tampont 🙂
9958. csimber (válaszként erre: 9950. - Marvel)
2023. jún. 26. 20:03
Szoptatas alatt én is fogytam, bár nem bánom, tovább annyira nem fogynék 52-53 vagyok most.
9957. OKinga79 (válaszként erre: 9956. - Ntoth)
2023. jún. 26. 18:17
Szerintem ez az univerzum egyik megfejthetetlen rejtélye.
9956. ntoth
2023. jún. 26. 14:49
Min múlik, hogy valaki heteken, hónapokon keresztül folyamatosan vérzik, valaki pedig nem? Kb. 15 éve volt nekem fent, akkor nem emlékszem, hogy lettek volna hosszan elnyúló vérzős tüneteim, most meg 3 hete nem akar elmúlni. :(
9955. OKinga79
2023. jún. 26. 13:45

Helyzetjelentek:


06.02 kaptam meg Jaydesst.

Ma megjött,így is vártam volna,ha nincs spirál. A vérzés kevés, nem görcsölök, inkább olyan, mintha késsel akarnának belülről felvágni. Lehet vele élni, nem olyan durva. Vagyis még mindig sikertörténetként könyvelem el.


Viszont úgy fel vagyok püffedve,hogy az valami rettenetes. Ez elő szokott fordulni,de most nagyon durva, zavar. Egy hét múlva hívom Doktoromat az 1 hónapos kontrollom időpontja miatt.

9954. vkatka (válaszként erre: 9949. - Zsikerika)
2023. jún. 26. 13:36

Szia! Nekem kicsivel több mint egy éve van fent a Levosert, sajnos nem múlt el a ciklusom, bár már nem olyan sok a vérzés, mint előtte volt. Én intimkelyhet használok, Merulát. Kicsit óvatosabban helyezem fel és ennyi.

Egy hét múlva megyek dokihoz hogy nézzen rá a spirálra mert már megint 2 hétig menstruáltam és már időszerű az éves rákszűrés is.

9953. ntoth (válaszként erre: 9949. - Zsikerika)
2023. jún. 26. 10:37
Szia! Enyémet is rövidre vágták. Simán használom a tampont és a kelyhet is. Nekem nem okoz problémát.
9952. marvel (válaszként erre: 9949. - Zsikerika)
2023. jún. 26. 10:05

Szia! Szerintem ne bánd meg, hiszen ha nem próbálod ki, azon kattognàl, hogy milyen lenne vajon, használna e stb. Ha nem érzed jól magad, inkàbb menj vissza a dokihoz a biztonsàg kedvéért, max feleslegesen mèsz mert csak megerősít h minden rendben :)

Én nem mernék tampont használni, vagy betéten kívül egyebet, mert folyton azon agyalnèk, hogy mivan ha most akad bele a jelzőszálba vagy mittudomén :D kicsit túlagyalós/parázós vagyok..

9951. marvel (válaszként erre: 9948. - Ntoth)
2023. jún. 26. 09:59
Szia, akkor hasonló igen, de látod a hozzászólásokban: 3-6 hónapig bármi lehet, szóval türelmesnek kell lennünk ahogy írták is többen. Szerintem levetetni csak erős görcs, vagy valami anomália esetèn kellene, idő kell amíg a szervezet megszokja :)
9950. marvel (válaszként erre: 9945. - Csimber)
2023. jún. 26. 09:56

Szia! Akkor neked teljesen jó eddig, örülök, jó ilyen tapasztalatokat olvasni :)


Nekem hízni kellene inkàbb. Azon kevesek közè tartozom, akik a szoptatástól lefogytak nem kicsit. Ez jól hangozhat de baromi ijesztő inkább, mivel nem áll jól a csontsoványság, meg nem is hiszem h annyira egèszséges. Egyébként alapból gluténmentesen étkezem, mert muszàj, de ez kb semmin nem vàltoztat amúgy..

9949. zsikerika
2023. jún. 26. 08:54

Sziasztok!

1 hete van Mirenám, azóta folyamatosan vérzek. Kezdetben kevesebb, mára sokkal több lett. 47 éves vagyok, változókori tünetek miatt javasolta az orvosom, mert a mensim gyakran kimaradt, ha volt is, nagyon minimális (tisztasági betéttel megoldottam). Soha nem szedtem fogamzásgátlót. A hozzászólásokat visszaolvastam, próbálok türelmes lenni a vérzés miatt, bár eléggé zavar és a görcsök is. (már-már azon gondolkodom, kár volt rászánnom magam)

Amit elfelejtettem az orvostól megkérdezni és változó véleményeket olvasok ezzel kapcsolatban, lehet-e tampont vagy intim kelyhet használni a vérzés ideje alatt. A spirál szára rövidre van vágva, magamnak nem is érzem.

9948. ntoth (válaszként erre: 9944. - Marvel)
2023. jún. 26. 08:18
Szia! Nekem 20 napja van fent. Eleinte szinte nem volt semmi. A felhelyezés után kb. 1 héttel megjött, és azóta folyamatosan megvan. :( 2 napig volt több aztán kevesebb, de határozottan van. Én is el vagyok kenődve. Remélem elmúlik és nem kell majd levetetnem...
9947. Sok kérdés (válaszként erre: 9945. - Csimber)
2023. jún. 25. 16:01

Szia.

Ha esetleg "rosszul" rakta fel a doki, egyrészt ezt megéreznéd, másrészt pedig a hormon belül, ott, helyileg hat, nem gondolnám, hogy várandós lennél... Akárhogy van a spirál, a hormon ott folyamatosan bocsátja ki magát.

9946. Sok kérdés (válaszként erre: 9943. - Marvel)
2023. jún. 25. 15:58
Szívesen :-)
9945. csimber (válaszként erre: 9944. - Marvel)
2023. jún. 25. 14:16

Szia, nekem is endometriózis miatt van fent, most kicsit több mint két hetes.

Nekem az első három nap volt kis pecsételés és erős görcsök. azóta semmi tünetet nem érzek. Mintha ott sem lenne. Férjemmel már nem is védekezünk máshogy, kicsit azért félek nem leszek e terhes😄 mittudomen, esetleg rosszul rakták fel...én meg extra termékeny vagyok, mindkétszer 1 alkalomból terhes lettem.. Úgy érzem nekem nem volt peteérésem sem, így szerintem nem fog megjonni, még 1 hetem van addig.

Nekem az orvosom azt mondta 6 hónapig bármi lehet.

Én elkezdtem kicsit több mint egy hónapja diétát is (tejtermék, feher Liszt, cukor, és nagyon kevés húst eszek, szerintem lassan azt is elhagyom)

Én jobban vagyok azóta, fogytam is.

9944. marvel
2023. jún. 24. 15:15

Sziasztok! Egy kicsit helyzetjelentek, ès várom az endometriózisos sorstársak tapasztalatait is :)

Ma 9. napos. Mirenám, majd leszakad a derekam. Írtam az előző hsz-nél, h elmúlt a mensi a 4. napon…. Hát azóta is ha pisiltem, akkor a wc papíron volt csak rózsaszínes vmi, aztán ma megjött mert a betéten is látszik már, illetve a derekam leszakad, pedig nem szokott. Azt hittem a leges legelején vannak mellékhatások, nem pedig egyre később… ráadásul stresszelek, h az endó ilyenkor megszívja magát megint, illetve h. azért véres a pisi mert a hólyagom megadta magàt, vagy csak a Mirena/progeszteron mellékhatása?

Nagyon köszi ha válaszoltok :)

Érdekelne, hogy ki hogy van, mik a friss tapasztalataitok?

9943. marvel (válaszként erre: 9942. - Sok kérdés)
2023. jún. 23. 07:19
Köszönöm a kedves és megnyugtató szavakat :)
9942. Sok kérdés (válaszként erre: 9941. - Marvel)
2023. jún. 22. 23:14

Szia.

Elolvastam a leveled. Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk :-) Biztosan segíteni fog többeknek is, ha olvassák...


Ne pánikolj be. Hatni fog a Miréna és minden rendben lesz :-) Ahogy itt olvastam, többeknek is volt hasonló problémája, akiknek ezért javasolták a Mirénát és rendbe jöttek. Szóval minden rendben lesz.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook