Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
10000. marvel (válaszként erre: 9999. - Miszpipi)
2023. júl. 5. 06:50

Jesszus…. Sajnálom :(

Ez érthetetlen, hogy miért nrm egyből jelziba szervezet, hogy nem jó neki, miért csak X idő múlva derül ki..

Kitartás! Vigyàzz magadra. Majd jelentkezz, hogy mi volt a dokinál

9999. Miszpipi
2023. júl. 4. 22:19

Na ki is jött...

Nagy görcsök, rosszullét és putty...

Megszültem.

Áàáá...éreztem én, h vmi nem okés.

9998. marvel (válaszként erre: 9996. - Miszpipi)
2023. júl. 4. 21:14

Uh sajnálom, ez nem hangzik jól, de olvastad a hasonló sztorikat, hàtha nálad is “csak” idő kell. Tudom elcsépelt de mit tudunk tenni, mint várni és ellenőriztetni a dokival?

Mikor mèsz?

Szurkolok nagyon!!

9997. c4da557d31 (válaszként erre: 9994. - Sok kérdés)
2023. júl. 4. 20:42

Helló

Nem tudom, de szerintem nem fizetős. Mondták volna, mikor kértem az időpontot! 5 éve sem volt az, csak 5 órát kellett várni... Baross utca. Most Fejérben csináltatom, itt még ilyen nem volt, de ha van szülészet, márpedig van, akkor ilyet is vállalnak. A logika ezt diktálja.

9996. Miszpipi
2023. júl. 4. 19:59

Szóval nálam is elkezdődött a tampon+ tena kombó, vagy inkább folytatódik, hiszen a spirál előtt is így volt.

Nagyon elkeserítő az egész.

Alvadt vér is jön újra, nem tudom mi történik.

Kiváncsi vagyok, mit fog mondani az orvos.

Közben attól is rettegek, hogy megszülöm a mirenát.

Szóval újra tré minden, sőt rosszabb, mint előtte.

9995. Sok kérdés (válaszként erre: 9992. - C4da557d31)
2023. júl. 4. 14:20

Ja közben most olvastam, hogy nem csinálják meg egyszerre a kettőt.

Szerencsére 6 éve én sem veszek, csak tisztasági betétet :-)

9994. Sok kérdés (válaszként erre: 9991. - C4da557d31)
2023. júl. 4. 14:18

Szia.

Értem.

Nekem 7. éve van fent a Miréna, majd jövő tavasz környékén veszi le a doki, idén voltam tavasszal nála.

Ha leveszi és netán kell cserélni, akkor egyben a kettőt.


A kórházi nőgyógyásznál pénzbe kerül a levétel, majd a feltétel?

9993. Sok kérdés (válaszként erre: 9990. - Vkatka)
2023. júl. 4. 14:16

Szia.

Inkább legyél úrrá a helyzeten és a stresszen is :-)

9992. c4da557d31 (válaszként erre: 9987. - Sok kérdés)
2023. júl. 4. 07:07
Igen, csak itt nem csinálják meg egyszerre a kettőt. Nem várom, remélem nem jön meg, bár valószínűleg meg fog. 5 éve nem vettem ilyet, hogy tampon vagy éppen betét. Dehat pár héten belül kiderül és akkor szeptember végén október elején a következő!
9991. c4da557d31 (válaszként erre: 9986. - Sok kérdés)
2023. júl. 4. 06:49

Szia,


Mirena spirált vesz le, így 5 év után. Illetve 2 hónap szünet után feltesz egy új Mirenat, nekem bevalt.


Nem maszek, sima kórházi nőgyógyászat. 🙂

9990. vkatka (válaszként erre: 9989. - Sok kérdés)
2023. júl. 3. 23:23
Igyekszem úrrá lenni a sok stresszen, de ha elegem lesz, inkább gyűjtök pénzt és megyek Szlovákiába elköttetni magam.
9989. Sok kérdés (válaszként erre: 9988. - Vkatka)
2023. júl. 3. 22:34

Szia.

Köszönjük, hogy megírtad... Érdekes, amit a dokid mondott... Hát, ki tudja...

9988. vkatka
2023. júl. 3. 18:33
Sziasztok! Most jöttem a dokimtól. Csodálkozott, mikor említettem neki hogy még mindig 2 hétig menstruálok a spirál mellett, mert ugye a többségnek megszünteti a ciklust. Megvizsgált, nem talált semmit. A spirál továbbra is jó helyen van, gyulladás sincs. Kérdezte hogy esetleg valami lelki dolog, stressz van-e mostanában. Hát sajnos vannak a családban gondok, emiatt nagyon ideges vagyok. Szerinte emiatt lehet. Próbáljam elengedni, lazítsak. Hát igyekszem. A levételt nem ajánlotta, meg ha kicserélnénk hormonmentesre, akkor valószínűleg ugyanez a probléma fennállna.
9987. Sok kérdés (válaszként erre: 9985. - C4da557d31)
2023. júl. 3. 18:27

Ja és köszönjük! :-)

Neked is jó egészséget! :-)


Aki maszkehoz jár, annak bocsánat, hogy a Te válaszodban írom. Általában külön díjat számítanak fel a felrakásra és a levételre. Azonban, ha leveszik és felteszik egyből az újat, a fizetendő összeg miatt érdemes ezt választani, ez olcsóbban jön ki, mintha egyszer kifizetem - én mondjuk - a levételt és majd pár hónap múlva a feltételt... Cserével jóval olcsóbb.

9986. Sok kérdés (válaszként erre: 9985. - C4da557d31)
2023. júl. 3. 18:25

Szia.

Neked mit vesznek le?

És mi az, hogy két hónap szünetet javasolnak? :-)


Hm... A kórházba, ahová mész, ott ingyen van a levétel és a feltétel?

2023. júl. 3. 16:49

Sziasztok!


Én is megkaptam az időpontot, a hónap végén leveszik így 5 év után. Kb 2 hónap szünetet javasolnak és jöhet a következő 🙂 én nagyon meg voltam elégedve vele, remélem másodjára is bevalik majd... Most másik kórházba megyek, 5 éve nem volt kellemes a procedúra.

Kitartást kívánok és jó egészséget mindenkinek!

9984. Sok kérdés (válaszként erre: 9980. - Miszpipi)
2023. júl. 3. 12:17

Szívesen.

Sajnálom :-(

Mindenképp írj, hogy mit mondott a dokinő, ha voltál nála...

És fel a fejjel!

9983. csimber (válaszként erre: 9978. - Marvel)
2023. júl. 3. 12:00

Köszi, minden oké, minimális vérzés még mindig tart, most az 5. Napja, hát... Kíváncsi vagyok meddig fog tartani... Ahogy itt olvasom, hetekig is tarthat.

Más panasz nekem nincs, endometriózis tüneteket nem érzek, de talán ebben a vegán étkezés is segít. Ki tudja.

9982. marvel (válaszként erre: 9980. - Miszpipi)
2023. júl. 3. 10:47

Szia!

Szurkolok, hogy minden rendben legyen! :)

Írj majd, hogy mi volt a dokinál.

9981. OKinga79 (válaszként erre: 9980. - Miszpipi)
2023. júl. 3. 10:40
Kitartás 🙏mikorra kaptál időpontot?
9980. Miszpipi (válaszként erre: 9976. - Sok kérdés)
2023. júl. 3. 00:44

Én is szeretném megköszönni a reménytadó soraidat.

Ma ill. tegnap vagy 7x elolvastam, tudnillik dől belőllem a vér.

A nődokihoz is bejekentkeztem.

Kivagyok...

9979. Sok kérdés (válaszként erre: 9977. - Marvel)
2023. júl. 2. 17:26

Szívesen és örülök neki :-)

Be fog állni! :)))

9978. marvel (válaszként erre: 9972. - Csimber)
2023. júl. 2. 11:09

Hogy vagy mizu?

Remélem minden rendben!

9977. marvel (válaszként erre: 9976. - Sok kérdés)
2023. júl. 2. 11:08

Köszi, ez most adott egy kis erőt megint <3


Reméllllem én is nemsokára pozitív fejleményekről írhatok. Habár (lekopogom) 2 napja kevesebb a vérzés mint eddig, de rettenetesen hullámzóak a napok. Egyszer csak beáll na :)

9976. Sok kérdés (válaszként erre: 9973. - Miszpipi)
2023. júl. 1. 17:52

Lehet úgy be fog állni, mint nekem :-) Egyszercsak nem lesz ciklus, semmi... Igaz, erre kő kemény 11 hónapot kellett várnom :))) Úgyhogy türelem rózsát terem :-)


Valahol olvastam lentebb a puffadást. Anno én is nagyon puffadtam, vizesedtem, valami borzalom volt. Minden elmúlik, idővel...


Valakinél olvastam hőemelkedést, meg hogy olyan depis, érzékeny lett, hogy sírt vagy sírni tudott volna. Minden el fog múlni... Ezek a "kezdeti" kellemetlen tünetek.


Hajrá csajok! :-)Októberben leszek 7 éves Mirénás, 6 éve se vérzés, se ciklus, semmi, de az az egy év, vagyis 11 hónap... Inkább nem is írom le kétszázadjára sem, hogy mennyire sz@r és borzalmas volt, azt hittem, hogy soha, semminek nem lesz vége. Ha hatszor a 11 hónap alatt nem indultam el, vagyis mentem is a dokimhoz, hogy elegem van, levetetem, akkor egyszer sem. És a dokim mindig még egy kis türelemre intett, hogy számoljak mennyibe került, mennyire fog ez megtérülni, ha beválik és lám-lám... És nekem is változókori tünetek enyhítésére írta fel. Csak az nem volt okés, nem tetszett annyira, mikor felhelyezéskor mondta kérdésemre, hogy meddig fogok vérezni, hogy sokan vannak, akiknek feltette és másnaptól teljesen megszűnt a vérzése. Én meg 11 hónapig tampon, betét kombó, rohadt erős vérzésekkel, tenyérnyi nagy darabokban jött ki belőlem, a tiszta napom szó szerint a barnázós nap volt, szóval nagyon ki voltam. Mellette a zabálás, a görcsölés, a derekam leszakadt, a melleim úgy fájtak hogy még véletlenül se érjek hozzá, olyan ingerült voltam, hogy robbanni tudtam volna és állandóan sírni minden sz@ron... És eltelt a 11 hónap. Mintha mindent elvágtak volna, de mindent. Azóta is... :-)


Úgyhogy türelem, türelem és rózsát terem, hajrá! :-)

9975. Sok kérdés (válaszként erre: 9971. - Marvel)
2023. júl. 1. 17:45
Kitartást Neked is és a többieknek is! :-)
9974. Sok kérdés (válaszként erre: 9949. - Zsikerika)
2023. júl. 1. 17:39

Szia.

Én tampont használtam.

9973. Miszpipi (válaszként erre: 9970. - OKinga79)
2023. jún. 29. 20:29

Hát ez rendes mensi, és ráadásul másfél héttel korábban és 2 hétig tartott és 3 nap szünet volt és most megint itt van vérnéni.

Na az igaz, h lényegesen kevesebb, mint előtte.

Alvadt darabok egyáltalán nincsenek nem érzem h jön belőllem stb.

Ilyen lehet egy normál menzesz, gondolom.

Amúgy azért a nyaralásnál tampon mindenképp szükséges, a dokim szerint nincs akadálya h használjam.

Azért ő is meg volt lepve h ennyi vérzésem van, azt gondolta csak ilyen barnázás.

Hát be kell állnia, türelem.

9972. csimber (válaszként erre: 9971. - Marvel)
2023. jún. 29. 19:20

Na nekem ma úgy tűnik megjött, vagy nemtudom, még csak a 24. nap van, ennél azért hosszabb szokott lenni a ciklusom.

Egy tisztasági elég volt egész napra, de volt már máskor is hogy első nap ilyen, és utána indul be.

Na kíváncsi vagyok most mi lesz.

9971. marvel (válaszként erre: 9965. - Csimber)
2023. jún. 29. 10:39

Igenigen, tudom h van FB csoport csak nem akartam eddig belépni. Lehet hülyeség, de hiszek a vonzásban és a vizualizációban, mondom ha el kezdek olvasgatni, bepánikolok és rástresszelek még jobban. Hàt kb így is lett, egyből horrorr sztoriba futottam bele…



Amúgy érdekes, tényleg mindenkinek totálisan más a tapasztalata mindennel kapcsolatban. Nyilván minden szervezet más, viszont megnyugtató mégis a Mirenás tapasztalatokat olvasni itt ezen a fórumon, hiszen amugy nem tudnánk, mennyire normális ez a hullámzó, elhúzódó vérzés vagy bármi.


Azt nem sejtettem, h ennyire megvisel majd a hormonok “játéka”.

Tegnapelőtt hőemelkedès (soha de soha nem vagyok lázas), tegnap egész nap tompa hasfájás és erősebb vérzés mint az elmult pár napban, tiszta depi is voltam, sírhatnek egész nap, erre este mintha elvágták volna elmúlt a hasfájás, éjszaka se volt vérzés. Ma eddig nem sok vérzés, a kedvem is jobb, nem fáj sehol. Ez egy tortúra basszus.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook