Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
10271. marvel
2023. okt. 20. 21:41

Sziasztok!

Jelentem, minden rendben van :) a spirál a helyén, az endometriózis mérete csökkent!

Mondtam az állandó barnázást, az 1-1 pecsételést, meg hogy nem múlt el teljesen a mensi, de csökkent a mennyisége, meg hogy változó a ciklus hossza és 2 nap fejfájás mindig van a 14-17. napon valamikor a ciklus közben. Kiderült van 1 ciszta ami okozza a kellemetlenségeket, kaptam rá Duphastont, 40 napig kell szedni, ez majd megrepeszti a cisztát és megszűnik a kellemetlen barnázás. Azt mondta még, hogy nagyon az elején vagyok, teljesen normálisak a tüneteim, az endo miatt is zavarodott a szervezetem, nehezen szokja meg a Mirenát. Ha nem fáj és semmi komoly panaszom nincs, “csak” a kellemetlen tünetek, akkor nincs teendő, 1 évig teljesen normális az összevisszaság. Azt, hogy pontosan mi a barnázás, nem magyarázta el, csak a pecsételés okát nevezte meg, a cisztát ugye.

Az érdekelt főleg, h meddig marad a vérzés, az endo miatt meddig kell várni, hogy megszűnik e a mensi, kell e tartani attól, h növekedik. De hálistennek csökken a mérete, és 1 évet mindenképp érdemes adni a dolognak. Hàt június 16. még messze van :D

Kíváncsi vagyok hogyan tovább.

Egyelőre 3szor jött meg a spirál óta ( azt nem számolom h felrakás után 3 hétig véreztem) , mindig más volt a ciklus hossza, de mintha a vérzés mennyisége csökkenne, de a barnázás mindennapos, kb 1 hét van amikor semmilyen folyás vagy valami nincs. De ez nem vészes csak kellemetlen de ki lehet birni ha normális jelenség.

Szóval ez van :)

Kitartás és Türelem Csajok!

Jelentkezem még majd :)

10270. TTT1976
2023. okt. 20. 12:30
Sziasztok, én is jövök az első mirenás menzesz tapasztalataival. Szeptember 26-án került fel. Megelőzte egy endometrium biopszia ami szerencsére negatív lett, csak úgy mint a citológia. Méhnyálkahártya vastagsága mirena előtt menzesz előtt 26 mm volt, viszont menzesz után szépen visszament 5 mm-re. Felrakás után folyamatos mellfájdalom volt, de ezen kívül semmi más. Se görcsölés, se vérzés, pecsételés sem. Időre jött meg, 2 nap barnázás volt, most 6-ik napja rendes vér jön, de közel sem annyira mint előtte.Darabok egyáltalán nem jönnek. Fájdalom sincs, nem is volt. Nem tudom meddig lesz meg, ez még a jövő zenéje. Doki mondta hogy a miómák miatt azért nagy a kilökődés veszélye, főleg menzesz alatt, de eddig még megvan :-). Remélem, hogy csökken majd a vérzés mennyisége, ideje. Novemberbe megyek kontrollra. Kitartást mindenkinek, szépeket, jókat kívánok ❤️
10269. gyöngy:) (válaszként erre: 10264. - Marvel)
2023. okt. 18. 22:58

Szia!/Sziasztok!

Nem is tudom mit mondjak, összevissza van az egész, de még nem maradt el.

Szinte mindig van valami, de minimális mennyiség.

Szeptemberben három hétig folyamatosan, egy hét szünet után most közel két hete megint. Van olyan is, hogy már elmúlik, egy-két nap semmi, majd újra. De tényleg kevés és nincs fájdalmam, minimális jelei vannak, érezhetően pozitív a változás. Szóval bízom benne, hogy jó úton járok és még kitartok:)

Majd belehaltam a cicimbe is, szeptember óta az sem fáj.

Néha azért kétségbeesek, hogy mi lesz, ha eljön a kitűzött idő vége és még mindig az lesz, mint most.

Azt beszéltük meg, hogy 6-9 hót mindenképp várunk és utána lesz a végleges döntés, hogy marad-e vagy műtét.

Kontrollon mindent rendben talált, azt mondta gyönyörűen beágyazódott.

Kíváncsi vagyok neked mit mond a doki, kívánom, hogy jól alakuljon minden!

Írj majd!

10268. marvel (válaszként erre: 10267. - Sok kérdés)
2023. okt. 18. 21:17

Szia!

Aranyos vagy, persze, hogy írok! :)

Amúgy ma megjött a 16. napra, 2 napig fájt a fejem de mondom hátha csak front van… de megint bebizonyosodott h nekem hormonális alapon fáj a fejem …. Lesz mit beszélnem a dokival :D


Na majd írok :)

10267. Sok kérdés (válaszként erre: 10264. - Marvel)
2023. okt. 18. 20:46

Szia.

Elég kellemetlenül érzem magam :-)

Tavasszal voltam dokinál és szóba került ez a barnázás, meg hogy nekem milyen sokáig tartott, mire beállt a Miréna. A dokim olyan szépen elmondta, még nézett UH-n, hogy pontosan mi a barnázás, mi okozza Mirena mellett, akkor meg is értettem, de elfelejtettem :-(


Ha a dokid is elmagyarázza, hogy pontosan mi is az a barnázás ilyenkor - Mirena mellett - megtennéd, hogy megírod? :-) Engem már nem érint - egyelőre -, de jó lenne tudni. Tavasszal megyek ismét hozzá, az még sokára van :-)


Köszönöm előre is! :-) Meg persze egyébként is írj, hogy mit mondott a dokid :-)

Szia.

10266. Sok kérdés (válaszként erre: 10265. - Syluuu)
2023. okt. 18. 20:37
Nagyon szívesen és kitartást Neked is, javulni fog a helyzet, csak pozitívan! :-)
10265. Syluuu
2023. okt. 17. 18:33
Nagyon köszi mindenkinek a kedves szavakat! :) Sokat segített, szuper, hogy ilyen támogató ez a közösség itt. Remélem azért lassan elkezd javulni a helyzet, kitartást mindenkinek aki valamilyen formában még kínlódik ezzel.
10264. marvel (válaszként erre: 10258. - Gyöngy:))
2023. okt. 17. 10:17

Szia! Hogy vagy azóta? Voltál kontrollon?

Nekem állandóan van valami nyák vagy barna nyák vagy valami de mindig kell tisztasági betét… a mensi előzőleg 27 napra jött meg (nekem 37 nap a normális) ès 14 napig volt minimális vérzés, most meg 40 napra de 7 nap alig valami. De valami nyák mindig van ami nem vér ès nem rózsaszín… szóval még mindig rejtély hogy hogyan tovább, pénteken okosabb leszek.

Nálad hogy alakulnak a dolgok?

10263. marvel (válaszként erre: 10254. - Syluuu)
2023. okt. 17. 10:13

Szia!

Nekem is endo miatt van spirál június 16 óta. Nekem nem volt sose annyira erős görcs, de fejfájás, pattanások stb igen. Szerintem a tünetek ami miatt felteszik a spirált, csak kèsőbb enyhülnek, szerintem még ne aggódj, bár könnyű beszélni…. Nekem is összevissza jött meg, még mindig nem múlt el teljesen de sokkal jobb a helyzet mint volt. Sajnos egy pár hónap mindenképp kell amíg valami pozitív változást tapasztal az ember lánya… én pénteken megyek kontrollra a nőgyogyihoz, plusz megnézetem az endot mert kiújult a spirál felrakása előtt, és megvitatjuk hogyan tovább.

Nem érzem h baj lenne, szerintem javult a szitu, és engem is az érdekel hogy meddig várjak amíg elmúlik a mensi teljesen? Mert ha el se múlik akkor az ugye táplálja az endot…

6 hónapot minimum érdemes várni, legalábbis a betegtájékoztatóban ez van. De persze ha kínszenvedès az egèsz akkor meg kell beszélni a dokival.

Kitartást Neked! Közhely de idővel jobb lesz :)

10262. Sok kérdés (válaszként erre: 10260. - 92andrea)
2023. okt. 16. 21:27

Szia.

Én köszönöm :-)

10261. Sok kérdés (válaszként erre: 10259. - OKinga79)
2023. okt. 16. 21:26
Szívesen :-)
10260. 92andrea (válaszként erre: 10255. - Sok kérdés)
2023. okt. 15. 20:49
Szia.olyan jó hogy vagy!!♡ Köszönöm szépen
10259. OKinga79 (válaszként erre: 10256. - Sok kérdés)
2023. okt. 15. 18:47
Köszönöm,ez megnyugtató 🙏🙏
10258. gyöngy:) (válaszként erre: 10254. - Syluuu)
2023. okt. 15. 15:04

Szia!

Nekem is endo miatt van, görcseim szerencsére nem nagyon voltak, talán 1-2 hétig, de az sem volt elviselhetetlen és azóta sem görcsölök.

Kívánom, hogy mihamarabb elmúljon!

10257. Sok kérdés (válaszként erre: 10254. - Syluuu)
2023. okt. 15. 14:58

Szia.


Ne ess kétségbe.


Amikor nekem felhelyezték a Mirénát, biztos, hogy tovább tartott ez a görcs, mint két hét. Én inkább a szülés előtt fellépő tágulási görcsökhöz tudom hasonlítani, nem az a tipikus mensis görcs. És alhasi.


Ha nem kíséri nagyon erős vérzés, akkor szerintem nincs semmi gond, el fog múlni biztosan.

10256. Sok kérdés (válaszként erre: 10253. - OKinga79)
2023. okt. 15. 14:54

Nos, akkor én erre nem tudok mit írni :-(


Nekem világéletemben a mensi így ment le, sokáig tartott, nagyon erős volt és tenyérnyi nagy, sötétnyi darabokban jött ki belőlem...


A Mirena első 11 hónapjában is így volt időnként, végig véreztem szinte, előfordult ez a tenyérnyi darabos is, végig jártam dokihoz, én rendben voltam.


Persze mindenki saját maga megnyugtatására nézesse meg :-)


:-) Biztos minden rendben lesz :-)

10255. Sok kérdés (válaszként erre: 10252. - 92andrea)
2023. okt. 15. 14:51

Szia.


Szívesen :-)


Gondoltam, hogy negatív lesz :-)

Hányingerem nekem is szokott lenni... Nekem újabban - mióta Miréna van már 7 éve - attól is hányingerem van, ha hidegfront jön. Valamelyik front hatására. Ezelőtt soha nem volt ilyen, csak max. egy kicsit a fejem fájt.

10254. Syluuu
2023. okt. 15. 14:46

Sziasztok!

Nekem most van három hete, hogy feltették a spirál endó miatt. A felrakás nagyon fájdalmas volt, de nekem nem menzesz alatt történt mert sajnos eléggé össze-vissza a ciklusom így ovuláció környékén voltam amikor bejutottam a dokihoz. Utána nagyon durván begörcsöltem (ami amúgy nálam sajnos normális) majd maradt enyhébb görcsölgetés, barnázás kíséretében amíg meg nem jött. Ennek már 10 napja. Hol jobban, hol kevésbé vérzek de nagyon durván görcsölök, szóval gyógyszereken élek, meg a vizespalack a legjobb barátom de nem tudom ez még meddig fog tartani, így dolgozni se nagyon tudok. És pont ezek megszüntetése miatt rakattam fel a spirált. Láttam, hogy vannak is mások is endometriózissal. Nálatok ez mikor állt be, meddig érdemes várni? Tudom minden szervezet más, de egy hete fekszem emiatt, kezdek kicsit kétségbe esni.. :( Köszi előre is!

10253. OKinga79 (válaszként erre: 10250. - Sok kérdés)
2023. okt. 14. 22:12

Igen,de ha nagyon sötét és nagy darabos,az nem jó. A használati utasítás szerint,ha ez megszűnt és ujra ilyen,akkor orvoshoz kell menni.


Nekem ma sajnos megint jött egy nagyon nagy mennyiség,pedig tegnap úgy tűnt,az mensim utolsó,csipp csöpp napja 😭😭😭😭

Ráadásul céges rendezvényen voltam. Bevettem egy Exacylt,mert nem tudtam volna lelépni a programról. Még szerencse, hogy volt nálam. Mindig van,de nem gondoltam volna,hogy szükség lesz rá

Szerencsére most elállt,de hétfőn hívom a Dokimat, örülnék,ha megnézné, ott van e még.

10252. 92andrea (válaszként erre: 10251. - Sok kérdés)
2023. okt. 14. 19:30
Szia.csináltam és negatív. Várok pár napot és csinálok még1et. A hányinger nem akar mulni.😔Köszönöm szépen
10251. Sok kérdés (válaszként erre: 10248. - 92andrea)
2023. okt. 14. 16:32

Csinálj egy tesztet első körben, hogy megnyugodj.

Jobbulást Neked.

10250. Sok kérdés (válaszként erre: 10247. - OKinga79)
2023. okt. 14. 16:31
A hormon dolga, hogy elvékonyítsa a nyálkahártyát. Valahogy ennek le kell válnia...
10249. c4da557d31 (válaszként erre: 10248. - 92andrea)
2023. okt. 12. 19:21
Lehet hogy vírus. Terjed a hányós hasmenéses...
10248. 92andrea
2023. okt. 12. 17:37
Sziasztok.rég írtam....de mindég olvasgattam.röviden..Aprilis közepén döntöttem a Mirena mellett.3 hét nagyon nehéz volt nagyon fájt a hasam pici vérzés,majd elmúlt minden .Május,,Június volt mensesem nagyon kevés aztán teljesen elmúlt.Semmi panasz minde jó volt talán annyi hogy mikor meg kellett volna jönnie ugyan úgy fájt a hasam és kicsike barnabás törléskor még ez is elment .viszont voltan,vannak kicsi szédülések voltak is első perctől.Most pár napja hányingerem van! Tanácstalan vagyok hogy csinálják terhességi tesztet vagy egyből a dokim?valaki esetleg ilyen panasz? Köszönöm szépen előre is.
10247. OKinga79 (válaszként erre: 10246. - Sok kérdés)
2023. okt. 12. 14:48

Szerintem az spirál mellett már nem jó.

Előtte belőlem negyed kiló csirkemájra emlékeztető dolgok estek ki többször is.

10246. Sok kérdés (válaszként erre: 10243. - OKinga79)
2023. okt. 11. 20:12
Szerintem akkor sem kell aggódni, a méhnyálka hártya válik le és ez azzal jár. Nagy, akár tenyérnyi darabok, sötét színű...
10245. Sok kérdés (válaszként erre: 10242. - Vkatka)
2023. okt. 11. 20:10

Szia.

Örülök, hogy kezd "alakulni", rendeződni... :-)

10244. Sok kérdés (válaszként erre: 10241. - Csimber)
2023. okt. 11. 20:10

Szia.

Szerintem belefér simán és ne legyél megijedve, ha más "panasz" nincs.

10243. OKinga79 (válaszként erre: 10241. - Csimber)
2023. okt. 10. 11:38
Szerintem ha nem nagy darabos,sötét színű, hanem csak normális piros vér,az nem gond. Én legalábbis akkor aggódnék,ha megint nagydarabos,sötétlila dolgok jönnének ki
10242. vkatka
2023. okt. 10. 00:08
Sziasztok! Nekem ugyan még mindig megjön, de már sokkal kevesebb és így tűrhető azért. És, az elmúlt egy hónapban még beszedtem a cickafark kapszulámat, ami volt itthon és láss csodát, egy hetes menstruációm volt, közti vérzés nélkül! Végre nem vérezgettem összevissza. Mégiscsak jó a cickafark erre, csak folyamatosan kell szedni, kúraszerűen.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook