Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
10300. Sok kérdés (válaszként erre: 10295. - Marvel)
2023. okt. 26. 22:21

Szia.

Szívesen! :-)

Nos, akkor Te is gondolj rám...

11 hónap szinte folyamatos vérzés, amikor nem, akkor barnázás. Olyan nap, hogy teljesen tiszta maradt a tisztasági betétem, egy nap sem volt... És egyszercsak, mintha elvágták volna.

Járok mindig dokihoz, minden évben és onnantól kezdve akárhányszor kérdezte, hogy mikor kell megjönnie, mikor volt meg utoljára, mindig ez volt a válaszom mai napig, hogy Miréna felhelyezését követően 11 hónapig véreztem, azóta nincs ciklusom. Egyáltalán. Semmi.

10299. Sok kérdés (válaszként erre: 10293. - TTT1976)
2023. okt. 26. 22:18
Csak pozitívan... :-)
10298. Sok kérdés (válaszként erre: 10289. - TTT1976)
2023. okt. 26. 22:17

Szia.

Kitartást! :-) Megéri :-)

Csak igen, ezt előre nem tudja az ember, hogy meg fogja-e érni és csak kínlódik, kínlódik, vérez össze-vissza, barnáz, hol a mell fáj, hol a has, hol minden, hol ingerült és egyszercsak meg fog szűnni minden és már nem is emlékszünk ezekre a kellemetlen időszakokra :-)


Várom jelentkezésed! :-)

10297. Sok kérdés (válaszként erre: 10288. - Enikosz)
2023. okt. 26. 22:15

:-)

Lesz lehet olyan is, hogy nem tudod a ciklusod számolni... Igen, a hormon felborít teljesen mindent, persze nem mindenkinél.


A mellfájás eltartott nekem pár hónapig, nagyon érzékeny volt, amikor meg kellett volna jönnie, mikor már nem véreztem, akkor is. Sőt, akkor több, mint 1 évig fájt. Borzalmas volt ha csak hozzáértem a kezemmel, vagy lehajoltam. A hasam is fájt... De ezek normális tünetek.

10296. marvel (válaszként erre: 10294. - TTT1976)
2023. okt. 26. 21:24

Szia! Eleinte nekem is gyengén indult, majd 2-3 erősebb nap, aztán volt, hogy 15 napig megvolt, volt hogy 40 napra, előtte 27 napra jött meg. Az első mensiből kb semmilyen következtetést nem lehet leszűrni, nem lesz baj!

Az biztos (legalábbis nekem) h a vérzés mennyisége csökken hónapról hónapra, viszont van egyéb kellemetlenség de normális :)

10295. marvel (válaszként erre: 10287. - Sok kérdés)
2023. okt. 26. 21:21

Szia!

Köszi megint a bíztatást :)

Barnázás azóta is mindennap van, de nézek majd valami termèszetes cuccot erre :) meg megnyugodtam, hogy a doki szerint is normális minden , ez is segít elviselni a kellemetlenségeket.

10294. TTT1976 (válaszként erre: 10290. - Enikosz)
2023. okt. 26. 20:10
Igen, nekem is light-osan indult a menzesz, de ahogy teltek a napok egyre erősebb lett sajnos :-(. Bízzunk benne, hogy neked nem így lesz ...🙏
10293. TTT1976 (válaszként erre: 10292. - Gyöngy:))
2023. okt. 26. 19:56
Nem baj, én kitartó leszek...inkább mint a méheltávolítás. Volt már egy nagy hasi műtétem is a miómák miatt, ennél már csak jobb lehet. Ha egy év múlva múlik csak el teljesen vagy minimális lesz, én már annak is nagyon fogok örülni :-)
10292. gyöngy:) (válaszként erre: 10289. - TTT1976)
2023. okt. 26. 19:52

A többségnek azért nem múlik el rögtön, szerintem ők a kivételek.

Sajnos én sem abba a csoportba tartozok.

10291. gyöngy:) (válaszként erre: 10288. - Enikosz)
2023. okt. 26. 19:46
Persze, ez még normális kategória.
10290. enikosz (válaszként erre: 10289. - TTT1976)
2023. okt. 26. 19:43

Erre leszek én is nagyon kíváncsi.

Nekem is első menses. 2-3 nap maszatolással indult. Ma már kicsit több vérzés van, nem erős, mert 2 mini tamponnal elvoltam. Nekem 4 nap volt az alap mensesem egyébként.

10289. TTT1976
2023. okt. 26. 19:21
Sziasztok, első mirenás menzeszes bejelentkezés újra. 3 nap barnázás után ma 11 -ik napja van meg. Ma már darabok is jöttek. Sajna nem úgy néz ki, hogy el akarna múlni...:-(. Nekem azelőtt max 5-6 nap alatt lement. Fájni viszont nem fáj semmi. Sok kérdés, mindig te jutsz eszembe, ha te kibírtad, én is kifogom :-). Majd a dokis kontroll után jelentkezem. Kitartást nekünk 🌼
10288. enikosz (válaszként erre: 10283. - Sok kérdés)
2023. okt. 26. 15:58

Jól elszóltam. :-)

Tegnap volt 3 hetes a spirálom. Hétfőn már észrevettem némi maszatolást. Majd kedd-szerda enyhe vérezgetés, inkább wc használatkor, ma valamivel több. Feszül a mellem is pár napja. Igazából arra gyanakszom, hogy a mensim jött meg hamarabb, hivatalosan most vasárnap, 29-én lett volna aktuális, de így mondhatjuk megjött egy héttel korábban. Persze ez is természetes most gondolojm, hisze a hormon csak bekavar. Egyébként is nagyon változó intervallumban jött meg nekem, volt,hogy 25 napra, vovlt, hogy 28-29-re.

Nem intenzív, de van, minimális hasfájás volt 1-2 napig. Kíváncsi leszek meddig lesz. Remélem nem fog elhúzódni.

10287. Sok kérdés (válaszként erre: 10271. - Marvel)
2023. okt. 23. 20:58

Szia.

Köszönjük a részletes beszámolót!

Mindig gondoljatok rám! :-) Én a Miréna felhelyezése után 11 hónapig nagyon erősen véreztem, tampon-betét kombó, nagy tenyérnyi darabokban jött ki időnként belőlem. A tiszta napjaim a barnázós napok voltak.

Úgyhogy kitartást mindenkinek, Neked is! :-)


A cisztával kapcsolatban: magától el fog múlni... Bár nekem úgy múlt el gyorsan, hogy naponta megettem fél kg szőlőt, saját, pirosat, életelixír. 1 hónap alatt úgy el múlt, hogy még a helyét, hegét sem látta a doki, mintha ott sem lett volna. Vagy lehet még 1 hónap sem kellett hozzá. Jobb inkább természetes ételekkel, italokkal küzdeni bármi ellen, mint gyógyszerrel, ez az én elvem.


A legjobbakat kívánom és elnézést, ha már válaszoltam, valamelyik este láttam sokan írtatok, nekiálltam válaszolni és lefagyott a rendszer, csak forgott...


Szia.

10286. gyöngy:) (válaszként erre: 10284. - Sok kérdés)
2023. okt. 23. 20:53

Köszi!

A lélektani határ 11 hónap lesz:)

10285. Sok kérdés (válaszként erre: 10270. - TTT1976)
2023. okt. 23. 20:53

Szia.

Bízom benne, hogy nem fog kilökődni és minden rendben lesz! :-) Örülök a pozitív eredményeknek. Csökkenni fog a vérzés, mennyisége is, majd írj azért kontroll után, hogy mit mondott a doki. Meg persze előtte is, hogy Te hogy érzed Magad, hogy alakulsz... :-)

A legjobbakat Neked is! :-)

Szia.

10284. Sok kérdés (válaszként erre: 10269. - Gyöngy:))
2023. okt. 23. 20:49

Szia.

Örülök, hogy rendben volt minden a kontrollon.

Kitartást, bízom benne nagyon és kívánom, hogy működjön, várd ki az időt, ha nem nagyon muszáj, nem biztos, hogy kellene az a műtét - de nem vagyok orvos -...

Szia.

10283. Sok kérdés (válaszként erre: 10273. - Enikosz)
2023. okt. 23. 20:47

Szia.

Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk a pozitív tapasztalatod! :-)

Engem már ugyan nem érint, de a többiek biztosan örülnek neki, akik még előtte állnak, vagy már benne vannak és türelmetlenek :-)

A legjobbakat kívánom Neked és kívánom, hogy váljon be, ennél rosszabb ne legyen, mint most! :-)

Majd írj, ha itt az idő, hogy meg kell jönnie, megjött-e, vagy sem, hogy zajlott le :-)

Szia.

10282. Sok kérdés (válaszként erre: 10280. - Marvel)
2023. okt. 23. 20:43

Szia.

Igen, jól írtad, türelem... :-)

10281. gyöngy:) (válaszként erre: 10280. - Marvel)
2023. okt. 22. 13:44

Ne szedd akkor, tényleg én se szívesen szedek már semmit.

Valóban muszáj lesz várni és kitartani.

Remélem nekünk is eljön az, hogy örülhetünk!:)

Még 4 és fél hónapos vagyok, semmi nincs veszve.

Persze én is szerettem volna, ha rögtön segít, de evvan', már ez is jobb, mint előtte.

10280. marvel (válaszként erre: 10275. - Gyöngy:))
2023. okt. 22. 10:12

Szia!

Köszi! Képzeld, úgy tűnik a gyógyszer hatása lehetett a dolog, mert tegnap elég szarul voltam, viszont nem volt semmilyen barnázás, este nem vettem be gyógyszert és semmi bajom, viszont megint barna izé van…. Inkább akkor elviselem ezt, minthogy rosszul legyek a gyógyszertől. Amúgy nekem is csak azért írta fel a doki, mert látta rajtam h zavar az állandó barnázás, ami tök normális csak türelem kell h elmúljon de nekem az nincs :D

De úgy tűnik muszáj lesz akkor várni aaaaaaaaaaaaajjjj hàt ez van.

Szóval ne bánd h neked nem ajánlott hormonpótlást a dokid, többet árt, mint használ. Gondolom másnak hat….

10279. Rencsike 4 (válaszként erre: 10278. - C4da557d31)
2023. okt. 21. 18:53
Köszönöm 😊😊
10278. c4da557d31 (válaszként erre: 10277. - Rencsike 4)
2023. okt. 21. 16:34
Szia, igen, ugyanúgy. Én is járok évente 😊
10277. Rencsike 4
2023. okt. 21. 15:39

Sziasztok!


Lehet buta kérdés, de Mirena alatt míg fent van csinálnak rák szűrést ugyan úgy évente?

10276. Sok kérdés (válaszként erre: 10268. - Marvel)
2023. okt. 21. 14:31

Szia.

Oké, várom :-)

10275. gyöngy:) (válaszként erre: 10274. - Marvel)
2023. okt. 21. 13:53

Bármitől lehet, nem biztos, hogy összefüggésben van a gyógyszerrel, cisztával, akár valami vírus is lehet.

Jobbulást kívánok!

10274. marvel (válaszként erre: 10272. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 12:29

Szia!

Nem gondoltam, h ilyen hamar jelentkezek, de hőemelkedésem van egész nap eddig, fáj a hasam jobb oldalt ( a ciszta a bal oldalon van).

Tegnap bevettem az első szem Duphastont, remélem csak attól van. Viszont ha ilyen mellékhatása van akkor nem fogom szedni, mert 40 napig kellene, a gyermeket meg el kell látnom… most oké hétvége van itthon van a férjem, de hosszu távon nem fekhetek… remélllem csak a hormonok miatt van és nem valami komolyabb baj van :(

10273. enikosz
2023. okt. 21. 09:33

Sziasztok!

Gondoltam hozok Nektek egy pozitív tapasztalatot.

Olvasgatom egy ideje a hozzászólásokat, tapasztalatokat.

Több, mint egy évig gondolkoztam a Mirénán, ami végül Levosert lett. Fel voltam készülve mindenre, hisz olvasom, hogy több hónap mire beáll. A barátnőm is fél évig küzdött össze

-vissza vérezgetéssel.


2,5 hete rakták fel nekem, október 4-én menses 4.napján.

Nem voltak menses és nőgyógyászati gondjaim, én kifejezetten a védekezés miatt döntöttem mellette. Közel 42 vagyok, vagy 2 gyerek, és nagyon nem tervezünk többet. Alapból nem szokott erős mensesem lenni, nem görcsölök, 4 nap szokott lenni össze-vissza, ebből 1 nap volt kicsit erősebb.

Szóval 4-én feltették. A felhelyezés nem volt túl sima ügy, kicsit akadékoskodott a spirál, de ügyesen megoldotta a doki. Ebből kifolyóag viszont nem volt leányálom.

1-1 gyengébb szülési fájáshoz tudnám hasonlítani. Aznap este kicsit fájt a hasam, enyhe menses fájdalomnak mondanám, másnap picikét szurkált még és gyakorlatilag volt még egy kis enyhe vérzés, amolyan menses elmúlás. 2.nap épp egy pici valami és igazából azóta semmi. Semmi pecsételés.

Szóval gondoltam megosztom veletek ezt a pozitív tapasztalatot is.

Kíváncsi leszek a folytatásra, egy hét múlva kell majd, hogy megjöjjön. Beszámolok majd róla.

10272. gyöngy:) (válaszként erre: 10271. - Marvel)
2023. okt. 20. 21:46

Jaj, de jó! Úgy örülök, mint ha nekem mondták volna!

Akkor még nekem is van időm kitartani:)

Nagyon hasonlóan reagálunk is.

Nekem több cisztám lett mióta fent van, de nem kaptam rá semmit, remélem nem lesz belőle gond.

10271. marvel
2023. okt. 20. 21:41

Sziasztok!

Jelentem, minden rendben van :) a spirál a helyén, az endometriózis mérete csökkent!

Mondtam az állandó barnázást, az 1-1 pecsételést, meg hogy nem múlt el teljesen a mensi, de csökkent a mennyisége, meg hogy változó a ciklus hossza és 2 nap fejfájás mindig van a 14-17. napon valamikor a ciklus közben. Kiderült van 1 ciszta ami okozza a kellemetlenségeket, kaptam rá Duphastont, 40 napig kell szedni, ez majd megrepeszti a cisztát és megszűnik a kellemetlen barnázás. Azt mondta még, hogy nagyon az elején vagyok, teljesen normálisak a tüneteim, az endo miatt is zavarodott a szervezetem, nehezen szokja meg a Mirenát. Ha nem fáj és semmi komoly panaszom nincs, “csak” a kellemetlen tünetek, akkor nincs teendő, 1 évig teljesen normális az összevisszaság. Azt, hogy pontosan mi a barnázás, nem magyarázta el, csak a pecsételés okát nevezte meg, a cisztát ugye.

Az érdekelt főleg, h meddig marad a vérzés, az endo miatt meddig kell várni, hogy megszűnik e a mensi, kell e tartani attól, h növekedik. De hálistennek csökken a mérete, és 1 évet mindenképp érdemes adni a dolognak. Hàt június 16. még messze van :D

Kíváncsi vagyok hogyan tovább.

Egyelőre 3szor jött meg a spirál óta ( azt nem számolom h felrakás után 3 hétig véreztem) , mindig más volt a ciklus hossza, de mintha a vérzés mennyisége csökkenne, de a barnázás mindennapos, kb 1 hét van amikor semmilyen folyás vagy valami nincs. De ez nem vészes csak kellemetlen de ki lehet birni ha normális jelenség.

Szóval ez van :)

Kitartás és Türelem Csajok!

Jelentkezem még majd :)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook