Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
10390. marvel (válaszként erre: 10379. - Bridget003)
dec. 12. 21:46

Szia,

Nekem polippal kapcs annyi tapasztalatom van, hogy terhesség alatt volt, de mondták a dokik h a hormonok miatt van ( azóta se tudok róla többet, nem is olvastam inkább utána) és szülés után eltűnik. És így is lett. Legalábbis a dokin azóta se mondta hogy látná.

Nem rémlik h más írt e ilyen tapasztalatot.

Engem az aggaszt hogy 5-6 hónap után azt várná az ember lánya h kezdi megszokni a szervezet a spirált, erre mèg ilyenkor is új furcsaságok jelennek meg..


Na a lènyeg h nagyon kell a rendszeres ellenőrzés ès akkor minden rendben lesz :)

10389. marvel (válaszként erre: 10377. - Rencsike 4)
dec. 12. 21:37

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál, megerősítettél benne akkor, hogy emiatt van. Nekem is a szemem mögött fáj olyankor…


17-én lesz 6 hónapos a Mirenám, már nagyon unom ezt a káoszt, lehetne egy pár rendes tiszta nap.


Egészseget és Türelmet Mindenkinek! ❤️

10388. OKinga79 (válaszként erre: 10387. - TTT1976)
dec. 12. 10:45

Pontosan, 4-ből 3 doki kivette volna. Az 5.,aki a küretemet csinálta,tette fel végül a spirált. Alternatív említette az endometrium ablációt,de arra várni is kellett volna, illetve szerinte adjak egy esélyt a spirálnak. Örülök,hogy rábeszélt.


Kitartás 🥰

10387. TTT1976 (válaszként erre: 10386. - OKinga79)
dec. 12. 10:07
Ha jól emlékszem neked is miómáid vannak, és darabos, erős menzeszesed volt. Ilyenkor a dokik rögtön a méheltávolítást mondják, persze előtte jó pár küret van. Ha még nem szültél akkor még türelmesek. Nekem utolsó szalmaszálként mondta a spirált, eddig nem bántam meg. Sokkal jobb az életminőségem. Persze még bármi lehet, de bízom benne hogy jó lesz hosszú távon is 😐. Kitartást nekünk 🌻
10386. OKinga79 (válaszként erre: 10383. - TTT1976)
dec. 12. 08:30

Hát,ha nekem fiatalon fogamzásgátló céllal tették volna fel,már tuti levetettem volna és tablettára váltok. Amellett nem vérezgettem össze vissza.


Így 44 évesen viszont örülök,hogy megmarad a méhem.


Ha minden jól megy, jövő szerdán tud fogadni a dokim.

A vérezgetésem megvan, enyhe fájdalom is a jobb petefészek/vezetéknél. Lehet vele élni,de jobb lenne nélküle.

10385. TTT1976 (válaszként erre: 10384. - Sok kérdés)
dec. 11. 23:15
De, az. Viszont az is tény, hogy főleg 40 feletti nőknek adják. A változókor miatt sokunknak kell hormonpótlás, amire a mirena nagyon jó. Viszont ha egy 20-40 közötti nőnek adják mint fogamzásgátló,az amúgy tökéletes ciklus igencsak összeborulhat, meg úgy minden. Ekte fogamzásgátlásra inkább a sima spirálokat ajánlják. Unokatestvérem orvos Ausztriában, ott teljesen bevett szokássá vált, hogy a mirenát írják is fel a változókor előtt álló, mindenféle problémával küzdő nőnek. Nagyon sok küret is megspórolható vele. Ha minden jól megy, nekem a méhemet fogja megmenteni. Mindenkinek szépeket, jókat, jó egészséget kívánok 🌸
10384. Sok kérdés (válaszként erre: 10383. - TTT1976)
dec. 11. 23:05
Miért? Nem biztonságos fogamzásgátló?
10383. TTT1976 (válaszként erre: 10381. - Sok kérdés)
dec. 11. 07:50
Igen, valóban ezt is mondta. Váltózokori problémákra. Ebbe a rendellenes vérzés is benne van. Csak fogamzásgátlásra nem biztos hogy ez a jó...
10382. Sok kérdés (válaszként erre: 10380. - Timiske72)
dec. 10. 23:32

Szia.

Igen, én tudok. Nekem több, mint 7 éve van fent a Miréna. Hormon már nincs benne, de ugyanúgy véd - akit még kell - mint a rendes spirál.

Nem olcsó a levétel, a csere sem, így azt ajánlotta a dokim, hogy jövő tavasszal, ha megyek az éves vizsgálatra - mert oda rendszeresen járok minden évben - megint megnézi, hogy mit lát, meg akarna jönni vagy sem - idén tavasszal nem akart még megjönni -, szóval lehet, hogy csak le kell venni és már nem kell csere, vagyis új Miréna. Én is korban annyi vagyok, mint Te és 8 évet simán fent maradhat.


Ha a jelzőszálat nem találja a doki, akkor igen, kis műtét, de megoldható a levétel úgy is.

10381. Sok kérdés (válaszként erre: 10378. - TTT1976)
dec. 10. 23:28
Nekem változókori tünetek enyhítésére ajánlotta a dokim...
10380. timiske72
dec. 10. 19:21

Sziasztok!

51 éves vagyok, 6. éve van Mirenám, el kellene távolíttatnom.

De:

- Külföldön unokázok, ritkán és rövid időre utazok haza, ahol fizetem a tb-m.

- Utolsó rákszűrésemkor elmondta dr úr, hogy nem latja a madzagját, ami azt jelenti, hogy meg kell keresni.

Ettől természetesen be vagyok rezelve, kérdeztem altatásban lehet-e?

Válasz igen,de ez kis mūtét, ami laborokkal akár egy hét is lehet.

Felmerült bennem a kérdés, egyáltalán kivetessem-e?

Mennyire sürgős, ráér még egy két évet is akár?

Nyilván a funkcióját már nem teljesíti, bár szerintem már nem is kell.

Tud valaki szakértő véleményt mondani, hogy mennyire sürgős ennek az eltávolítása?

Köszönöm szépen!

10379. Bridget003
dec. 10. 09:03

Sziasztok!Nekem 5.hónapja van fent a mirena.Voltak 2-3 hétig elhúzódó bár normál erősségű menzeszeim,fájdalom,görcs nem volt jellemző.Kivéve a derékfájást,de az amúgy is előfordult úgy hogy nem biztos hogy a spirál miatt van.Az utolsó menzeszem időre jött meg,7 napig tartott.De 2 nap szünet után ma reggel újra vérzek.Tapasztalt már valaki ilyet?2× voltam a dokinál ellenőrzésen és legutóbb észrevett egy fél borsónyi polipot.Ezt köv.hónapban kiveszi.Amúgy tavaly decemberben is volt egy polipom,amit küret kíséretében távolítottak el.

Tapasztalat,Valaki járt már így?

10378. TTT1976 (válaszként erre: 10370. - Enikosz)
dec. 9. 20:01
Ha neked csak fogamzásgátlásra kell a spirál, lehet hogy nem ez a fajta a legjobb választás. Nekem azt mondta a doki, hogy a mirena főleg azoknak való akiknek rendellenes vérzéseik vannak. Persze fogamzásgátló hatása is van, de nem az a fő funkciója. Így neked persze hogy sokkal rosszabb lett. 4 napos, minimális vérzésből lett egy beláthatatlan káosz :-(. Remélem azért hogy lesz ez jobb is 🙏
10377. Rencsike 4 (válaszként erre: 10357. - Marvel)
dec. 9. 18:53

Szia

Én nem vagyok fej fájós de, mióta fent van a mirena mindig fáj a fejem mielőtt meg jön, és még az első 2 napban is.

Júli 26 óta van fent.

Mielőtt meg jön annyira nagyon fáj a fejem, hogy még a szemeim is fájnak nagyon.

10376. Sok kérdés (válaszként erre: 10373. - BellaBlake)
dec. 9. 16:07

Szia.

Örülök neki, hogy összességében elégedett vagy! :-) Ez a lényeg, hogy működik és lesz jobb is :-)

10375. Sok kérdés (válaszként erre: 10371. - Gyöngy:))
dec. 9. 16:05

Ja értem... Akkor biztosan így van, én nem emlékeztem mellékhatásként fejfájásra.


Szívesen! :-)

10374. Sok kérdés (válaszként erre: 10370. - Enikosz)
dec. 9. 16:04

Szia.

Már nem emlékszem rá, de miért is választottad a Mirénát vagy miért ajánlotta Neked a dokid?

Egyébként úgy is visszamehetsz a dokihoz, ha vérzel. Én 11 hónapig véreztem és 5-6-szor biztosan mentem ezalatt a dokimhoz.

10373. BellaBlake
dec. 9. 15:23
Sziasztok! 5 hónapja van fent a Mirena, azóta volt egy cisztám a bal petefészeknél, aztán egy kisebb a jobbnál és most egy nagyobb, szintén a jobb oldalon. Az állvonalam eléggé pattanásos, néha van mellfájdalom és alhasi görcs, de semmi tragikus. 40- 42 napra jött meg eddig, 5- 8 napig tartott, de szinte csak maszatolás. A fogamzásgátló hatás tökéletes, új kapcsolat, nyüstöljük rendesen. :) Én tisztáztam a párommal, hogy ha belevágunk a mirena- zásba és mondjuk hónapokig szüttyögés lesz a barnázással, stb., neki belefér- e így is a szex, mert az fix, hogy én nem fogok addig cölibátust vállalni... :D Szóval én továbbra is elégedett vagyok összességében. Mindenkinek kitartást és jobbulást!
10372. gyöngy:) (válaszként erre: 10367. - Sok kérdés)
dec. 8. 07:22
Köszönöm!
10371. gyöngy:) (válaszként erre: 10365. - Sok kérdés)
dec. 8. 07:22
Én határozottan emlékszem, hogy olvastam, ráadásul erős fejfájást. Meg is jegyeztem magamban, hogy mindegy, amúgy is fáj.
10370. enikosz (válaszként erre: 10366. - Sok kérdés)
dec. 8. 07:09

Tudom-tudom. De rettentően unom.

Azóta sem múlt el, és most volt 1-2 nap amikor több is volt és inkább vérnek nevezném, mint barnás pecsételésnek. Lassan 3 hete “jött meg”.

Tudom, még csak 2 hónapja van fent és legyek türelmes. De nekem 4 napos gyenge mensesem volt, ehhez képes most van hetekig tartó, múlni nem akaró mensesem. A dokihoz is jó lenne visszamenni, de inkább valami tiszta napot választanék ehhez, ami most baromira nincs.

Ez így biztos fogamzásgátlás lett…

10369. Sok kérdés (válaszként erre: 10363. - Gyöngy:))
dec. 5. 21:42

Szia.

Igaz nem nekem válaszoltál, de érdekelne, hogy mit jelent az, hogy egy orvos - másik - számonkért a Miréna miatt?

Mi az, hogy számonkért???

10368. Sok kérdés (válaszként erre: 10361. - TTT1976)
dec. 5. 21:41

Szia.

Szerintem nem fog így maradni, a maszatolás is el fog maradni...

Neked is szépeket és a legjobbakat! :-)

10367. Sok kérdés (válaszként erre: 10359. - Gyöngy:))
dec. 5. 21:39

Szia.

Bízom benne, hogy Nálad is enyhülni fognak ezek a problémák.

A legjobbakat kívánom Neked is! És kitartást! :-)

10366. Sok kérdés (válaszként erre: 10358. - Enikosz)
dec. 5. 21:38

Szia.

Nem biztos, hogy mindig úgy lesz a megjövetel, mint a nagykönyvben. Lehet - és erre készülj fel -, hogy összevisszaság lesz.

Én írhatom nyugodtan, ha beleszámítom a barnázós napokat, hogy nekem tényleg nem múlt el, 11 hónapig.

A legjobbakat Neked! El fog múlni a mellfájdalom is, kitartást, tudom, hogy mennyire tud az fájni :-(

10365. Sok kérdés (válaszként erre: 10357. - Marvel)
dec. 5. 21:35

Szia.

Én fejfájásról még a Mirénától nem hallottam...

Mielőbbi "jobbulást" kívánok Neked és hogy mielőbb elmúljon végleg.

Neked is jó egészséget!

10364. marvel (válaszként erre: 10363. - Gyöngy:))
dec. 2. 19:13

Számonkért? Ezt hogy érted?

Elhiszem, h eleged van, együttérzek, ha ez vígasztal kicsit 🙃

10363. gyöngy:) (válaszként erre: 10362. - Marvel)
dec. 2. 17:02

A "jót" kértem Jézuskától karácsonyra, már nem sok ideje van:)

Február közepén kell mennem kontrollra, egyelőre nem látom a végét.

Egy másik orvos meg szinte számonkért a mirena miatt, szóval kicsit most elegem van.

10362. marvel (válaszként erre: 10359. - Gyöngy:))
dec. 2. 16:35

Jaj nemár, szomorúan olvastalak :( teljesen azt hittem, hogy minden rendben Veled és jókat fogsz írni..

Azt is hittem, hogy ahogy telik az idő, egyre könnyebb lesz de nem úgy látom. Egyre több a furcsaság….

Most mondjuk meleg front is van, aztán megint hideg, nálad lehet ez is közrejàtszik ( de lehet mindenkinél).

Akkor vársz januárig, hogy alakulnak a dolgok, vagy megvàrod az 1 évet a döntéssel?

Igazából ez is kínlódás így…. Mondjuk endóra nem nagyon van más megoldás :(

De érdekes, hogy megint hasonlóan vagyunk, csak nekem nem egyfolytába fáj a fejem.

Most már jónak kell jönnie!!! ❤️

10361. TTT1976
dec. 2. 10:34
Sziasztok, nekem is megvolt a második. Nem is mondanám menzesznek, inkább barnás- piros váladék, pecsételés. Az első három hétig tartott, most "csak" tíz nap volt. Fej, mellfájdalom nincs szerencsére. Én azt mondom, hogy fényévekkel jobb az életminőségem mint előtte. Nincs az a vér lavina, se darabok, óránkénti csere ami előtte volt a miómák miatt. Annyi hogy tovább tart ez a maszatolás.Ha így marad is elégedett vagyok. Szépeket, jókat mindenkinek 🍀
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook