Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10660. vkatka (válaszként erre: 10659. - Marvel)
ápr. 6. 15:39

Igen, már jól vagyok, ez tizenpár évvel ezelőtti tapasztalat, azóta kikezeltem magam, mert az orvosok csak az erős szereket írták fel egymás után, amiből elegem lett és végül teljesen természetes gyógymódokkal sikerült kijönni az ördögi körből.

Mostanában nem a fertőzések, hanem a spirál miatti vérezgetés a problémám. Szedtem rá cickafark kapszulát,, el is múlt, csak egy minimális menzesz volt, aztán csak visszatért szép lassan. Lehet hogy megpróbálok rá más gyógynövényt. Dokihoz csak júniusban esedékes mennem, de majd meglátom még. Eddig mindent rendben talált, a pecsételést meg ráfogta a stresszre.

10659. marvel
ápr. 6. 12:26

Sziasztok!

Na sajnos pici tapasztalatot én is szereztem a hüvelykúp témában, ès valóban nagyon nem mindegy, mit kezdünk el használni…

Ugye írtam h a doki szerint a spirál mellett szükség lehet tejsavas kúpra, ha valaki megnövekedett nyáktermelődèst tapasztal.


Sok kérdès, Vkatka:

Elkezdtem használni a Canestent, mert meguntam az állandó nyákokat. Nem volt/ nincs szaga, csak van, de rohadtul idegesít, h hónapok óta csak tisztasági betéttel tudok létezni. Ès elkezdtek tüneteim lenni, egyre rosszabb lett… hát akkor láttam h nem sima tejsavas hüvelyflóra helyreállitot vettem, hanem bakteriális vaginózisra valót. De mivel nekem nem olyan problémám volt, ezért jól felboritotta az egyensúlyt a gomba felè… a Micovag használt, 10 db kúp, de utàna rózsaszín nyákos napok után megjött tizen valahány napra. Na mondom kellene valami probiotikum, h ne térjen vissza a nyavalya, akkor kezdtem el a Gyntima Probiotica-t, ami szintén használt, de a 10 db kúp után megint rózsaszines folyásos napok jöttek és megint megjött tizen valahány napra. Na mondom elegem van, nem kell semmi, meglátjuk mi lesz….

Erre visszatért a sima nyúlós nyák, mindenféle egyéb tünet nélkül, egyik nap rozsaszín volt és fájt a fejem, másnap a hasam, na mondom megint megjön tizen valahány napra , de nem, mégse jött.

Úgyhogy elég macerás 2 hónap van mögöttem, sokat tanultam a kúpokról, de fogalmam sincs, most mivan… majd júniusban lesz 1 éves a Mirena, akkorra terveztem a kontrollt, de ha berágok lehet elmegyek hamarabb.


Szóval Sok kérdés, gyógyszerèsszel mindenképp beszélni kell mielőtt bármilyen kúpot, öblítőt, akármit veszel. Vàrom a kontroll eredményét! Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a doki :)


Vkatka, te jól vagy? Írtad h sajnos sok tapasztalatod van a kúpokkal kapcsolatban neked is.


Kitartást mindenkinek!


🌹

10658. vkatka (válaszként erre: 10655. - Sok kérdés)
ápr. 6. 01:43
Igen, a laktózos öblítő is nagyon jó!
10657. vkatka (válaszként erre: 10656. - Sok kérdés)
ápr. 6. 01:42
A konkrét gombaölő hatóanyagokra gondoltam, vagy a Betadine kúpra, ezek azért megváltoztatása a baktériumflórát odalenn. Amiket írtam, a probiotikumoknak nézz utána, rengeteg féle van forgalomban, recept nélkül is kaphatók. Gombás fertőzésre van még a Micovag kúp, nekem az is nagyon bevált, az sem egy agresszív cucc, azt hiszem bórsav a hatóanyaga. Ha ezek nem segítenek, akkor jön nálam a Betadine kúp. Sajnos tapasztalt vagyok a témában, évekig szenvedtem.
10656. Sok kérdés (válaszként erre: 10654. - Vkatka)
ápr. 5. 23:21

Szia.


Köszönöm, hogy írtál :-)


Pont előbb válaszoltam Szilvikének, hogy most ilyesmibe kezdtem bele. Viszont azokat nem ismerem, amiket Te írtál, de azoknak is utána nézek. Én is pont erre gondoltam, hogy valami lehet a PH értékemmel és azt kellene lehet helyrehozni.


Erős cucc alatt egyébként mit értesz? :-)

10655. Sok kérdés (válaszként erre: 10653. - Szilvike1234)
ápr. 5. 23:18

Szia.


Köszönöm leveled :-)


Most nem rég vettem hüvelyöblítőt, meg az egyik helyen lehet kapni hozzá pezsgőtablettát, ami a hüvelyflórát visszaállítja, vagyis a PH értéket. Kezd úgy néz ki normalizálódni a helyzet :-)


Canestenről már hallottam, majd utána olvasok, hogy az mire jó, talán egyszer volt dolgom vele 30 éve, de nekem kb. olyan volt az, mint a No-spa, vagyis semmit nem ért :-(


Örülök neki, hogy kezd normalizálódni Nálad a helyzet. A tünetek szerintem ezzel járnak együtt, amik meg fognak szűnni...


Én is kívánom Neked a legjobbakat és köszönöm! :-)

10654. vkatka (válaszként erre: 10645. - Sok kérdés)
ápr. 4. 21:47
Szia! Én első körben nem használnék semmi erős cuccot. Vannak hüvelyflóra helyreállító kúpok, tabletták. Azt mindenféle veszély nélkül lehet alkalmazni. A Nőgyógyász is javasolni szokta. Pl Gynoflor, Gyntima Probiotica. Én utóbbit használom, ha érzem hogy valami nem oké.
10653. Szilvike1234 (válaszként erre: 10650. - Sok kérdés)
ápr. 4. 21:33

Szia


Canesten vagy hasonló krémre gondolok ami lehet hatásos a fura folyásodra.

Remélem minden rendben lesz veled

Azért adj helyzet jelentést 🙂

Képzeld nekem semmi nincs most se vérzés se barnázás... ilyen olyan különleges tüntet van mint pl has fájás, mell fájdalom, szívdobogás erzés...de úgy gondolom talán már jó lesz ez 😀

Neked kívánom minden rendben legyen 🙂

10652. Sok kérdés (válaszként erre: 10646. - Gyöngy:))
ápr. 3. 22:56

Szia.


Okés, igyekszem rosszra nem gondolni :-)


A hormon már tuti kifogyott és nem tartom valószínűnek, hogy nekem még megjönne, bár amilyen fordított működésű vagyok, lehet még ez sincs kizárva? :-)


Tényleg, mikor múlik el egy nőnek végleg? Van a Családban olyan, akinek 40 évesen elmúlt teljesen. És ismerek olyat is, aki 56 éves és még vérzik havonta. Ember legyen - vagyis nő - a talpán, aki érti a női szervezet működését ilyen széles skálán mozogva :)))


Köszönöm válaszod! :-)

10651. Sok kérdés (válaszként erre: 10648. - Indy19)
ápr. 3. 22:53

Szia.

Én is köszönöm szépen a válaszodat!

A hormon már tuti, hogy kifogyott 5 év múltán a Mirénából. Azért is van fent ennyi ideje, mert nekem már nem kell cserélni valószínűleg, csak levenni. Nagyon nem úgy néz ki évek óta, hogy meg akarna még nekem jönni. Egyébként 52 éves vagyok és 11 éves sem voltam, mikor először megjött, 12-13 napig tartott és nagyon erős vérzéseim voltak világéletemben, csökkent ugyan 6-7 napra, de ebből 5 katasztrófa volt, nem tudtam TENA nagy picsakacsa betét és tampon nélkül sehová menni, fél óra alatt szétáztam úgy is, nagy tenyérnyi darabokban jött ki belőlem állandóan, de szerencsére sem miómám, se vashiányom nem volt soha, meg vérszegény sem voltam.


Na, nem találgatok, majd ha megyek ebben a hónapban, úgyis megvizsgál, mond valamit, lesz majd eredmény.

Azért köszönöm a választ :-)

10650. Sok kérdés (válaszként erre: 10649. - Szilvike1234)
ápr. 3. 22:49

Szia.


Köszönöm a bíztatást :-)


Na jó, tavaly mondta ezt a doki..., ezért idegesít ez a dolog most nagyon, hogy megint előjött, hogy mitől, mi ez? Egyébként milyen krémre gondolsz? :-)

10649. Szilvike1234 (válaszként erre: 10645. - Sok kérdés)
ápr. 3. 13:34

Szia

Szerintem ha a doki azt mondja minden rendben van akkor ne aggódj ez miatt.

Neked amúgy is a szokásosnál tovább volt,hogy elfogadta a szervezeted. Tehát én gondolataim szerint ez nem gond ezek a tünetek..főleg így,hogy doki is mondta nem gáz..szóval próbálj meg egy kis krémet használni biztosan tudnak erre valami. Egy szóval ne aggódj főleg addig míg az orvos sem teszi.

10648. Indy19 (válaszként erre: 10645. - Sok kérdés)
ápr. 3. 09:28
Szia! 7 és fél év után simán elképzelhető hogy kifogyóban a hormon töltet és kezd visszajönni a rendes havi mensid. Nekem a JAydessnél volt olyan hogy nem bírta ki a 3 évet, 2 év 8 hónap használat után előjött a barnázgatás egyik hónapban, utána egy halvány menstruáció a következő hónapban, majd a cserénél ugyanúgy menstruáltam. A Miréna elvileg 5 évig biztos hogy jó, 7 év az nagyon sok már, ezért gondolom hogy elképzelhető hogy cserére érett. A savanyús dolgora nem tudok mit mondani, én nem tapasztaltam ilyet, sajnos ebben nem tudok segíteni .( Köszi szépen a válaszodat a kérdésemmel kapcsolatban!
10647. OKinga79 (válaszként erre: 10642. - Masni77)
ápr. 3. 07:39

Nagyon köszönöm a választ.

Igen, nekem az éven havi 3 nap volt,hogy abszolút semmit ne vérezzek.

Tegnap volt 10 hónapos a spirál, ennek örömére egy kis aszaltszilványi darabka jött ki belőlem. Egyébként minimális halványpiros szivárgás volt utána, illetve még ma is.


Még kitartok. 🙂

10646. gyöngy:) (válaszként erre: 10645. - Sok kérdés)
ápr. 2. 22:31

Én nem tudok segíteni, még sehol nem járok tapasztalatban hozzád képest.

Úgy tűnik, hogy ennyi volt a spirál, lassan elfogy a hormon és kezdene visszatérni a menzesz. Ami persze a te esetedben már közel sem lesz olyan, mint volt, már lehet egyébként is alig lenne valami vagy el is múlna.

Rosszra egyáltalán ne gondolj!

ápr. 2. 22:00

Sziasztok.


Most viszont én kérdeznék.

Ugye nekem 7 és fél éve van fent a Miréna, én vagyok, akinek a felhelyezéstől 11 hónapig nagyon erős volt a vérzés és utána mintha elvágták, a mai napig semmi. Illetve-kivéve az oltást utánit, amit írtam lentebb.


Az utóbbi időben előfordul, hogy barnázgatok picit vagy halvány piros, de pár nap és olyan havonta vagy két havonta. Egy éve voltam rákszűrésen, ebben a hónapban megyek majd megint, rendben volt minden, se ciszta, semmi, UH is rendben volt, plusz még ősszel is elmentem megnézetni ez miatt, akkor is rendben volt minden.

De ez még hagyján, viszont eléggé kellemetlen a szaga, amolyan savanykás, szúrós vagy nem is tudom hogy írjam le. De semmi más, se folyás, se fájdalom, se ez, se az.


Járt más is így hasonló helyzetben? Mi okozza ezt vajon? Tavaly a dokim mondta, de úgy utálom ezt az orvosi nyelvet, hogy latinul mondja és nem tudom megjegyezni sem, visszaidézni sem. Kezd aggasztani mostmár ez a helyzet és türelmetlenül ideges vagyok addig is, még nem jutok el a dokihoz és nem lesz meg a rákszűrés eredménye...


Várom a válaszokat, hátha más is hasonló helyzetbe került. Köszönöm előre is!

10644. Sok kérdés (válaszként erre: 10643. - Indy19)
ápr. 2. 21:55

Szia.


Igen, nekem a második oltás után volt pár napos vérezgetésem úgy, hogy előtte évekig egy csepp sem volt, semmi. Hallottam, olvastam, hogy az oltástól - Covidtól több nőnek megjött a mensije, aki vagy nem vérzett már egy ideje vagy nem kellett volna még akkor megjönnie.


Szerintem ez lesz az...

10643. Indy19
ápr. 2. 12:59
Sziasztok kedves Miréna tulajdonosok :) Olyan kérdésem lenne, hogy aki Covidon átesett / oltást kapott, tapasztalt olyat hogy visszajött a vérzése? előző hónapban sikerült benyalnom a Covidod, előtte 2 évig nem véreztem egyáltalán. 35 nappal később ( egyébként 35 napos ciklusaim voltam amikor nem használtam spirált) elkezdtem barnázni, majd másnap vérzés jelentkezett. Nem sok, de nem is pecsételésnek mondanám. Olyan 4-5 napos kis mennyiségű vérezgetés. Persze rohanás a dokihoz, aki nem látott semmi extrát, csíkszerű endometrium. Minden oké, ciszta az van, de az régóta van. 5 napra elmúlt a vérzés. Van esetleg hasonló sorstárs aki így járt hogy bekavart a Covid? Vagy másra kellene gyanakodnom? 2 éves Miréna spirálból nem gondolnám hogy kifogyott a hormon töltet, ezt a doki is megerősítette hogy ezeket túltöltik, inkább 7 évre való anyag is van benne.... Köszi a válaszokat!!
10642. Masni77 (válaszként erre: 10630. - OKinga79)
ápr. 1. 15:12

Szia,

bocsi, csak most láttam a kérdésed. Én 42 évesen kaptam Jaydesst 2020 elején, 2 gyerkőc után. Bizonytalan voltam, melyiket válasszam, végül azért maradtunk ennél, mert a kisebb hormontartalom miatt kisebb volt az esély a teljes vérzéskimaradásra (és attól akkor még tartottam valamiért). Már nem emlékszem pontosan, de több mint fél évig pecsételgettem, huh nem volt egyszerű, de utána beállt a menzeszem, és nagyon enyhe vérzésem volt mindig.

3 év után, a csere alkalmával váltottam a Mirenára, mert közel 46 évesen már reménykedem abban, hogy ezzel kihúzom és már nem lesz szükség másik spirálra. Most szinte egyáltalán nincs vérzésem, amit már nem bánok (sőt!) a menzesz alkalmával valami jelképes maszatolás van csak 1 napig.

A csere egy ülésben történt - Jaydess ki, Mirena felhelyezve :) Pikk-pakk ment minden, korábban írtam erről, ha visszakeresed :)

Szerintem ha csak a vérezgetés miatt cserélnéd - én még várnék vele... gondolom ez addig megy, amíg el nem vékonyodik teljesen a méhnyálkahártya, és ez a Mirenával is így lenne... és ez teljesen egyéni, kinek meddig tart, de ez csak az én meglátásom persze.

Ha bármilyen kérdésed lenne még, írj <3

10641. Sok kérdés (válaszként erre: 10640. - Szilvike1234)
márc. 28. 13:12

Szia.


Akkor már 5 hónapja lesz fent lassan, pár nap múlva :-)

Oké, már azt gondoltam, hogy még plusz valami más hormont is szedsz.

Biztosan jó lesz, úgyhogy türelem és bizakodás... :-)

10640. Szilvike1234 (válaszként erre: 10638. - Sok kérdés)
márc. 28. 05:53

Szia

2023.11.03.-án tették fel.

Azóta igazából kb 3 hete van tiszta napok..pici megszakítasal..

Igen a Mirena hormon adagolásra gondolok, hogy azért van a szapora szívdoboás.De ha te azt mondod hogy igen akkor biztos úgy van :)

Te már azért tényleg megjártad ezzel hadak útját!

Nos bízom benne tényleg jó lesz ez...viszont még bőven benne van a pakliban hogy vissza vissza jön a vérzés.

10639. Sok kérdés (válaszként erre: 10631. - Zsó88)
márc. 27. 22:24

Lady Lavendar válasza ihlette ezt a válaszom.


Véleményem szerint ne bánd, hogy levetetted, ne ez emésszen mostmár. Te nem érezted nagyon jól Magad, ahogy írtad "kellemetlenségek" is értek, a dokid is azt javasolta, hogy vetesd le. A lényeg az, hogy rosszabb nem lett az állapotod semmilyen téren és most már lelkileg is nyugodj meg, illetve megnyugodhatsz.


Egyébként az én dokim 11 hónapig "kérlelt", hogy meglátom nagyon jó lesz, meg fog térülni, legyek még türelemmel - bár Ő sem értette, hogy miért úgy reagált a szervezetem a Mirénára, ahogy reagált -, de mondta, ha mégis úgy döntök, hogy levetetem, akkor leveszi pillanatok alatt. A 11 hónap alatt kb. 8-szor voltam Nála.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem véletlen mondja az orvos, hogy az Ő véleménye is az, hogy vetesd le, illetve nekem azt, hogy legyek még türelemmel. A Te esetedben így látta jónak az orvos is.


Szóval kívánom, hogy mielőbb visszatérjen a régi Te lelkileg, testileg, szellemileg :-)

10638. Sok kérdés (válaszként erre: 10634. - Szilvike1234)
márc. 27. 22:17

Szia Szilvi!


Mióta is van fent Neked? :-)


Örülök, hogy nagyon jó a helyzet jelentésed! :-)


Előfordulhat a szaporább szívdobogás is időnként. A hormon adagolást a spirál hormon adagolására értetted, ugye?

10637. Sok kérdés (válaszként erre: 10633. - Zsó88)
márc. 27. 22:15

Szia.

Nincs mit, szívesen, sajnálom, hogy nem tudtam - már - segíteni.

10636. Lady Lavender (válaszként erre: 10633. - Zsó88)
márc. 27. 19:54
Majd dobj meg egy szivecskevel, ha mar jobban vagy!
10635. Lady Lavender (válaszként erre: 10633. - Zsó88)
márc. 27. 19:52

Az élet mar csak ilyen.

En Silver/goldlillyket hordtam 100 eve, es a feliraskor a nogyogyasz a lelkemre kototte: nogyogy ajanlas, a receptrol màsolat, befizetes, felhelyezesi ambulans lap legalabb masolata legyen meg,mert hatha gebasz lesz...


De a hasznalattal alairtad a szerzodest, es mindent belevesznek, amire eddig valaha hivatkozott.

A gyogyszerhasznalat mar nem orvosi, hanem jogi felelosseg. Foleg nemzesben.

márc. 27. 18:23

Sziasztok!

Egykis helyzet jelentéssel jövök nektek 🙂

Nos úgy nezki jól irányba fordul minden, múlthónapban volt 2 napos masztolásos valami, aztán rá egy párnapra piros színű vérzés volt de egy betét bőven elég volt.. azóta úgy semmi nincs szó szerint értem. Azt vettem észre egyébként, hogy félidő környékén járok most és gondolom én a hormon adagolás miatt kicsit olyan szapora szívdoboást érzek. Vérnyomásmérőn néztem és egyébként jó a pulzusom..szóval egyébként elvagyok most 🙂 Most egyébként minden nap azon imádkozom bárcsak ne jönne vissza ez a mindennapi vérzéssel járó össze visszaság. Mostmár kezdek hinni benne,hogy tényleg jó lesz ez 🙂

10633. Zsó88 (válaszként erre: 10632. - Sok kérdés)
márc. 27. 10:45
Szia, igen. Ez jó nagy tanulópénz volt. Köszi a válaszod. 🙂
10632. Sok kérdés (válaszként erre: 10631. - Zsó88)
márc. 26. 21:07

Szia.

Sajnálom, hogy nem olvasgattad ezt a fórumot mielőtt vagy miután feltetetted a spirált. Legalábbis ez jön le.

És sajnálom, hogy levetetted...


A garancia terén nem tudok mit írni Neked, de bármi is legyen, egy próbát megér...


Szia.

10631. Zsó88
márc. 26. 19:49

Sziasztok!

Nekem január 25.én tette fel a nőgyógyászom. Elég meggyőző dolgokat mondott róla,és még egy nőgyógyászati asszisztens is . Bánom,hogy nem néztem előbb utána ,mert egy vagyon volt és most vette le nekem. Az én tapasztalatom az volt,hogy nem volt azóta,hogy feltette olyan nap,hogy ne kellett volna betétet használjak. Állandóan vagy véreztem,vagy barnáztam, maszatoltam.2 hónap alatt úgy meghíztam,hogy nem bírom felhúzni a nadrágjaim. :( Úgy,hogy heti 2szer edzek,és rendszeressen mozgásban vagyok. Alig eszem. Javarészt salátán éltem. (Fodrász vagyok) és naponta megkaptam,hogy ki vagyok kerekedve. Minap el is sírtam magam. A bal mellem úgy fájt,mint ha belülről tűvel szúrkálnák.Ma elmentem,hogy közössen döntsük el a sorsát. Hát ő is emellett állt,hogy vegyük ki. Kérdésem az lenne,hogy akinek volt már hasonló tapasztalata, valahol olvastam,hogy garancia van rá? Bár az előbb szembe jött velem egy cikk,hogy 2016.februárjában a Bayer megszüntette rá. Ez valós? Tényleg nincs rá garancia már? Nekem írt egy oldalas orvosi véleményt a dokim,hátha elérek vele valamit. De akkor nem kutatok tovább ha ez igaz. Köszönöm előre is! Szép estét!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook