Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

7881. Sok kérdés2018-02-20 10:19
Szia egyanya!
Nagyon durva, amit írtál :-(
Ha a változókor előjele a sok, nagyon sok, nagy darabos és bő vérzés, akkor én szülés óta változó korban voltam - a dokid szerint -, ami azt jelenti, hogy 20 éves korom óta...
Na mindegy, nem lehet ezeken néha eligazodni - orvosokon -, bár azt nem értem, hogy ha akkor 32 éves voltál, gyógyszert miért nem írhatott fel? Persze ennek lehet más oka is, ezt nem tudhatom és nem is tartozik rám :-)
Szép napot, szia.
(válasz egyanya 7880. hozzászólására)

7880. egyanya2018-02-20 06:02
Igen. :-( A sok vérzés, ami miatt kellett a hormonspirál, a változókor előjele. Ezt mobdta az orvos. Aztán kitudja.
(válasz Sok kérdés 7877. hozzászólására)

7879. szappanbubi2018-02-19 22:14
Igen, meg azt hogy neeeem nem a Mirénától van.... Pff..
(válasz Sok kérdés 7878. hozzászólására)

7878. Sok kérdés2018-02-19 20:44
Szia szappanbubi!
Ahha, jó tudni! :-)
Rendben, ha pénteken megyek és nem tudom összerakni magamtól, akkor kérdezlek priviben :-)
A dokinak nincs arra ideje, hogy mindent lefordítson jó pénzért, meg hogy elmagyarázzon, inkább azt mondja, nem jelent semmit, nem érdekes, nem kell vele foglalkozni, stb...
(válasz szappanbubi 7876. hozzászólására)

7877. Sok kérdés2018-02-19 20:42
Szia egyanya!
Jól olvastam, hogy 32 évesen kezdtél el belépni a változó korba???
(válasz egyanya 7875. hozzászólására)

7876. szappanbubi2018-02-19 16:22
Szia Sok Kérdés! :) én tudok latinul, barmit irnak irj ram es mondom neked mit jelent privibe:)

7875. egyanya2018-02-19 15:19
Nálunk is az egyik orvos felírja a gyógyszert 40 év felett, a másik meg azt mondja már nem lehet, minek írta fel. Nekem is a korai változókori panaszok enyhítésére lett felírva (32 évesen sajnos), és azt mondta az orvosom, hogy gyógyszert már nem szedhetnék éveken keresztül, ezért is kell ez.
(válasz Sok kérdés 7874. hozzászólására)

7874. Sok kérdés2018-02-18 20:31
Eszembe jutott még egy dolog Lányok, ez tényleg nagyon érdekel, ennek most éppen nem pont itt lenne a helye, ezen a fórumon.

Mikor 2016 novemberében felírta a dokim a Mirénát, úgy írta fel - változókori panaszok enyhítésére, ami egyben fogamzásgátló is -, hogy 40 év feletti nőknek nem írnak fel fogamzásgátló tablettát.
Előtte, akihez jártam dokihoz, Ő is azt mondta, hogy 40 év feletti nőknek nem szájon át szedhető fogamzásgátlót írnak fel, csak 40 éves korig lehet.
Ennek ellenére mostanában nem egy nőtől hallom, hogy elmúlt 40 éves és szájon át szedhető fogamzásgátlót ír fel a dokija.
Mégis hogy van akkor ez?

Szép estét mindenkinek, sziasztok!

7873. Sok kérdés2018-02-18 18:16
Szia szappanbubi!
A papírodon ezt hogy írták orvosi nyelven? Kíváncsi vagyok, mert megyek pénteken én is, de nem sok mindent értek latinul, ha rákeresek a neten, nem összefüggő fogalmakat ad ki a szavakra, így kissé érthetetlen.

Hm... Most én fogok "butaságot" kérdezni :)))
A Mirena hormontartalmú, igen.
Miért, a többi milyen??? Goldlyli, Jajdess, nem tudom még mik vannak... Ezekben nincs hormon?

Sziasztok, szép estét.
(válasz szappanbubi 7870. hozzászólására)

7872. andi60202018-02-18 10:54
Hogy ne lenne, ne mondj butaságot!
Beágyazódni nem tud.
(válasz Vicabogyó 7869. hozzászólására)

7871. Virag0072018-02-18 10:45
Én is úgy olvastam, Vicabogyó, hogy van peteérés, viszont a gyulladás miatt nem tud beágyazódni a petesejt.

7870. szappanbubi2018-02-18 05:55
Vicabogyo szia, dehogynem van peteérés, többször fetrengtem a görcsöktől mig volt mirenám es mindannyiszor ott van az uth. Vizsgálati papiron hogy érett volt hogy 3cm petéim voltak es nem tudott levalni... Azert fetrengtem:(

7869. Vicabogyó2018-02-17 19:26
Ohh jut eszembe a Mirena hormon tartalmú... amellett tényleg nincs peteérés. Bocsi :)

7868. Vicabogyó2018-02-17 19:24
Én úgy tudtam hogy peteérés van csak a beágyazódást akadályozza meg. Valamint elviekben az ondót is lassítja valamelyest. A steril gyulladás miatt fordulhat elő a bővebb vérzés. Vagy nem? Nekem a doki csak annyit mondott hogy a goldlily egy nagyon jó eszköz. De ezt néhány hónapja mondta a mirenára is. És mondta a fogamzasgátlómra is...
(válasz Virag007 7866. hozzászólására)

7867. Sok kérdés2018-02-16 18:31
Szia Virág!
Köszönöm szépen a választ!
Azt hiszem nagyjából értem... Nem, mint mellékhatásként, hanem direkt hatásként működik ez a steril gyulladás...
Szép hétvégét és jó pihenést! :-)
Szia.
(válasz Virag007 7866. hozzászólására)

7866. Virag0072018-02-15 22:47
Szia, "Sok kérdés"!
A steril gyulladást említik több helyen is a spirálok leírásakor. Nem vagyok szakértő a témában, pontosan nem tudom, hogyan működnek, de ezt találtam például:
"A spirál a felhelyezés után hosszú ideig bent maradhat a méhben, de időnként cserélni kell. A spirál négy-öt centiméter körüli, lapos, rugalmas műanyagból vagy rézből készült kis szerkezet, mely méhen belüli fogamzásgátló eszköz. A spirálok egy fém részt tartalmaznak spirális alakban, ami egy steril gyulladást okoz a méh üregében."
Azt mondta az orvos ismerősöm, hogy emiatt a gyulladás miatt nem tud a petefészek petesejtet termelni, így véd a terhesség ellen. De még egyszer mondom, szakértő nem vagyok.

7865. Sok kérdés2018-02-15 21:34
Egyébként mi az, hogy "steril gyulladást okozva fejti ki a hatását" a Miréna???
(válasz Virag007 7863. hozzászólására)

7864. Sok kérdés2018-02-15 21:33
Szia Virág!
Egyre jobb ez a Mirénás dolog :-(
Én még nem hallottam ilyet és nálam még nem jelentkezett ilyen, remélem nem is fog.

És akkor most én kérdezek vissza...
Okozott már valakinek olyat a Mirena - vagy a Mirena használata óta -, hogy nagyon erős alhasi görcsöt? Pár hónapja volt már egyszer ilyen, alig bírtam hazajönni, ma este szintén. Persze nagyon sok a munka, az idegeskedés, nincs kizárva, hogy attól, de gondoltam rákérdezek. Elmúlt szerencsére. Illetve pár napja érzem, hogy jobb oldalon fáj a petefészek környékén egy picit, de elég jól felöltözöm mindig, nem hiszem, hogy fel lennék fázva.
Jövő hét péntekre be vagyok jelentkezve a dokihoz kontrollra...
Szóval ilyen izületi problémát még nekem nem okozott és nem is olvastam-hallottam eddig róla.
Szia, szép estét.
(válasz Virag007 7863. hozzászólására)

7863. Virag0072018-02-15 17:16
Sziasztok, Lányok! Az a kérdésem Hozzátok, hogy előfordult-e már valakivel közületek, hogy izületi problémákat okozott neki a Mirena? Nem tudom még mi lehet az ok, de egy hónapja fájnak a csuklóim, és egy ismerős orvos hívta fel rá a figyelmem, hogy esetleg okozhat ilyet a Mirena is, mivel az egy steril gyulladást okozva fejti ki a hatását! Ti ilyenről hallottatok már? Bízom benne, hogy nem...

7862. Vicabogyó2018-02-13 21:50
Nekem van egy ismerősöm aki fém allergiás és úgy volt neki fent nem goldlily hanem silverlily. Végülis neki elhúzódott a mentruációja. Nem fájt a feje se többet se kevesebbet.
(válasz MANCIKA123 7853. hozzászólására)

7861. Sok kérdés2018-02-12 20:50
Szia Majika!
Köszönöm szépen a választ!
Ha Neked bevált, mindenképp kipróbálom, csak kapjak valahol :-)
Van persze olyan tea, hogy nyomokban van tőzegáfonya benne, de nagyon pici, az nem sokat ér, akkor már legyen tömény és teljes. Gondolom árban sem lesz kevés, de megér egy próbát.
Felfázásra is jó, mert eléggé hajlamos vagyok rá, szóval mihelyt hozzájutok, kipróbálom :-)
Szép estét és jó pihenést, szia.
(válasz majika01 7860. hozzászólására)

7860. majika012018-02-11 23:09
Az áfonyának magas a vizhajtó hatása ezért is elsőként húgyúti fertőzések és felfázás megelőzésére
ajánlott elsőként . De valami fórumon olvastam akkoriban ,hogy pl a menstruáció vizviszatartás haspuffadás ellen miket lehet alkalmazni . És gondoltam kipróbálom hat e a mirenával és nekem hatott .

7859. Sok kérdés2018-02-11 22:08
Majika, most néztem utána a tőzegáfonyának.
Írtad, hogy vizesedésre és haspuffadásra azt ittad vagy szedted, viszont ezt inkább húgyúti fertőzésekre ajánlják, meg vese, epe, ilyesmi problémákra.
Úgyhogy most kicsit gondolkodóba estem, hogy vegyek-e vagy sem, ha találok, mert nekem vizesedésre, haspuffadásra kellene.
(válasz majika01 7844. hozzászólására)

7858. Sok kérdés2018-02-10 18:16
Szia Majika!
Köszönöm, hogy megírtad.
Utána nézek ezeknek az öblögetőknek először, hüvelykapszulát még nem szeretnék, legfeljebb majd akkor, ha nem válik be az öblögetős dolog.
Szép hétvégét Neked is és jó pihenést, szia!
(válasz majika01 7855. hozzászólására)

7857. Sok kérdés2018-02-10 18:14
Szia Mancika!
A GoldLilyt - lehet nem jól írtam le - nem ismerem, de a Mirenától nekem nagyon sokáig fájt a fejem és elég erősen, pedig én nem vagyok egy nagy fejfájós. Jó pár hónapig eltartott...
Nem tudom, hogy ez okozhatja-e mellékhatásként, allergiaként meg főleg nem tudom :-(
Szép hétvégét és jó pihenést, szia.
(válasz MANCIKA123 7853. hozzászólására)

7856. Sok kérdés2018-02-10 18:13
Szia szappanbubi!
Köszönöm a választ! Utána nézek ennek az irrigátornak :-)
Csak akkor van nekem ilyen, mikor olyan, mintha meg lenne, picit barnás a betét és ezt kíséri utána ez a folyás szerű, meg ez a kellemetlen szag, szóval nem állandó, de akkor is nagyon kellemetlen.
Ha meg lenne a mensim, akkor simán vas "szagnak" tudnám be.
Néztem tőzegáfolyát is a puffadásra a DM-ben - gondoltam amúgy is tele van annyi teával, meg mindenfélével -, de nem kaptam, azt csak herbáriában lehet kapni és nem mindegyikben, úgyhogy ez után is járhatok majd :-) de remélem megéri... :-)
Szép hétvégét és jó pihenést!
(válasz szappanbubi 7854. hozzászólására)

7855. majika012018-02-10 10:13
Én COLPO CLEANER MULTI (laktóz pezsgőtabletta + irrigátor) vettem a patikában kb olyan 2000 körül van de drogériákban is kapható .Protexin gynophilus hüvelykapszulát használtam . ez olyan 3000 körül van de amúgy sok féle van krém kúp kapszula .

7854. szappanbubi2018-02-09 08:41
Szia Sok Kérdés! Az eszköz irrigátornak hivjak, adnak hozzá a gyogyszertarba hüvelyöblitőt is, nekem is van. Miota nincs mirenam gyakorlatilag ahogy levettek elmult ez a folyas a roppant kellemetlen szaggal együtt, nem termeszetes vedekezik a méh:(nekem meg kupot is irt ki ra, de nem hasznaltam, gondold el kapsz egy kütyüt hogy "jobban" legyel ott lent amire 120 gyogyszert veszel be mert kb. Annyi bajt hoz elő...

7853. MANCIKA1232018-02-09 04:59
Köszönöm a válaszokat :)
Nekem még anno azt mondta egy nőgyógyász,hogy kicsit nagyon a méhem mint kellene,gondolom a lánykám miatt 4300g mal született,de lehet nem ezért nem értek hozzá,de nem húzodott vissza rendesen...igaz ezt csak a régi dokim mondta...nem tudom ez közre játszik e abban,hogy menszesz alatt 2nap van olyan érzetem mintha pisilnék úgy folyik belőlem (bocsi ),és a legnagyobb betét sem elég...van ,hogy átkell öltözmöm...sajnos,szóval kiváncsi leszek milyen lesz az első menszeszem a spirál végett...
Amugy szerintetek ha valaki alergiás rá miben jekentkezik? (Goldlily)
Lehet hülyeséget írok de fejfájás mondjuk?

7852. Sok kérdés2018-02-08 22:00
Mancika, látom már Majika válaszolt!
Én nem éreztem semmit odabent eddig és a partnerem sem, hogy szúrná.
Szerintem sem mozdulhatna el együttlétkor, mert ez elég mélyre van feltéve.
Épp az előbb írtam, nekem hónapokig kellett tampont használni, O. B.-t a 6 cseppest, soha nem húzódott ki, bár féltem én is, hogy kihúzáskor hozzátapadhat a jelzőszál és kihúzhatja a Mirénát, de az tényleg mélyebbre van téve, nem olyan könnyen jön az ki, de azért óvatosan húzd a tampont és ne tedd fel olyan mélyre, bár én feltettem, amennyire csak tudtam.
(válasz MANCIKA123 7847. hozzászólására)