Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10717. Befi (válaszként erre: 10710. - Sok kérdés)
tegnap 22:44
Szia! Nekem mèg ajánlották a Rutascorbint 3x1 adagolásban. Jövőhèten kell fokozatosan elhagynom az Exacylt. Utána megpróbálom a Rutascorbint is, hátha segít. A nyh tegnap előtti állapota 5 mm volt. Mielőtt felrakták a spiralt volt 19 mm is. Hiába csináltak eüt 2 hètre rá újra vèreztem. Csak remènykedek, hogy fog segíteni a Mirena.
10716. Befi (válaszként erre: 10714. - Sok kérdés)
tegnap 22:40
Persze, a dokik úgy beszèlnek a mèhkivètelről mintha tök termèszetes lenne. Èn is inkább Mirena párti vagyok.
10715. marvel (válaszként erre: 10713. - Sok kérdés)
tegnap 22:06

Szia!


Köszi! Írok mindenképp majd.


Én azt nem értem még, hogy már legutóbb is, január vègén, vékony fonalszerű volt a méhnyálkahártya.

Akkor most mivan?

Az utóbbi 3 hónapban egyre sűrűbben jön meg és nem csak barnázás. Ès most megint elkezdtem egy 10 db-os kúp kúrát ( Gyntima Probiotica Forte) , ami után megint meg fog jönni szerintem mert legutóbb is îgy volt. Most vagyok a 24. napon, áprilisban és márciusban a 25-27 napra jött meg, előtte meg 40,44,48 ….


Na mindegy, teljességgel lehetetlen megmondani/kiagyalni, hogy mivan, mi lesz.

10714. Sok kérdés (válaszként erre: 10709. - Befi)
tegnap 21:48
A szervek nem azért vannak bennünk, hogy kiszedjék belőlünk :-( Én még mindig a Mirénára szavazok, ha a kettő közt kell választani.
10713. Sok kérdés (válaszként erre: 10707. - Marvel)
tegnap 21:46

Szia.

Írj mindenképp, ha mész jövő hónapban dokihoz, főleg, hogy a méhnyálka hártya vastagsága mekkora, mennyit csökkent.

Azt már tudjuk, hogy nem egyformán reagálunk rá, ahány nő, szinte annyiféleképpen.

Mindenesetre Neked is, Kingának is szorítok, meg mindenkinek, hogy legyen meg az a "varázslat" nálatok is, ami nálam 11 hónap után elérkezett.

10712. Sok kérdés (válaszként erre: 10705. - Gyöngy:))
tegnap 21:43

Igen...

És én ezt írtam szintén annak, akinek másnap már el is múlt végleg, hogy "nem erről volt szó" nálam...

10711. Sok kérdés (válaszként erre: 10704. - Gyöngy:))
tegnap 21:42

Szia.

Értem.

És milyen a vérzésed? Mennyi időre jön meg, hány napig tart, a mennyisége?

A méhnyálkahártya vastagsága?

10710. Sok kérdés (válaszként erre: 10703. - Befi)
tegnap 21:41

Szia.

Én C vitamint szedtem napi 2000 mg-ot.

Végülis elmúlhat magától is, csak kérdés, hogy kinek mikor :-) A C vitamin - és gondolom az Exacyl is - vérzés csillapítására van, nem elmulasztására. A C vitamin biztosan. A méhnyálkahártya vékonyodása miatt múlik el, bár azt hiszem van olyan, akinek nem múlt el, csak jóval kevesebb, nem tart olyan sokáig...

10709. Befi
tegnap 21:22
Nagyon köszi Csajok! Èn inkább türelmesen várok mint sem, hogy mèheltávolítás legyen. Bár a doki szerint az sem vèszes. Laparoszkóposan csinálják a petefèszkek megtartásával kb 50 perc a műtèt.
tegnap 14:32

Sziasztok!

Nekem 6.hónapja van fent a mirena..első pár hónap brutális volt nem volt tiszta nap.. februárban volt utoljára vérzés ..márciusban pici valami masztolás..áprilisban is masztolás valami volt..nem 5 nap..kb másfél 2 héten keresztül. Szóval ha így marad sem bánom mert mirena előtt brutális vérzésem volt.. kitartást mindenkinek ❤️

10707. marvel
tegnapelőtt 22:25

Sziasztok!


A “varázslat” nálam sem történt meg, 16án lesz 11 hónapos a Mirenám, ès még mindig megjön. Legutóbb 25 napra, 9 napig.. és nem csak maszatka volt. Egyre sűrűbben jön meg, 40-48 nap volt a max, aztán egyre kevesebb idő telik el 2 mensi közt…

Én is Sok kérdés 11 hónapjába kapaszkodtam, és igaz, hogy az eredeti probléma egyből megszűnt, csak úgy érzem h egyéb kellemetlenségeket kaptam mellékhatásként…

Szerintem ez már így marad, csak az idegesít h teljességgel kiszámithatatlan h mikor jön meg. Hol fáj a fejem hol nem, a tünetek is minden hónapban mások. Illetve a spirál miatti folyás is állandó… majd júniusban megyek éves kontrollra, jelentkezem majd, hogy mit mondott a doki.

Abban már nem hiszek, h nekem megszűnik a mensi. Túl sok a furcsaság, amik szerintem a hormonok miatt vannak.


Bocsi ha depisre sikeredtem! Azt nem írom, h “Türelmet Mindenkinek!” , de az tény, hogy idővel megoldja az alap problémákat a spirál :) Szóval összességében jó döntés a Mirena szerintem.


Kitartás Csajok! ❤️

10706. OKinga79 (válaszként erre: 10703. - Befi)
tegnapelőtt 21:32

Amióta spirálom van, csak 3 alkalommal vettem be Exacylt 1 - 1 szemet: először akkor,amikor kb 4 hónap után, teljesen váratlanul, nagy darabokban esett ki a vér belőlem, 6 hónaposan,amikor elutaztunk és reménykedtem,hogy hátha kibírok legalább egy napot maszatka nélkül és vízbe merészkedek ( nem jött be ), illetve valamikor 8 hónaposan, amikor megint kicsit többet véreztem,mint normálisnak véltem. Én nem merném sokáig szedni.


Ha az orvosod szerint szedned kell, szedd.


Amennyire én tudom 3* 1 a maximum, nekem ennyit engedett csak az orvosom, amikor még nem volt spirálom, és nem akart elállni a vérzésem. Felírt 2*1 et, így szedtem 3 napig, aztán sírva hívtam fel,mert elkezdett ömleni belőlem iszonyatosan a vér. Ekkor mondta,hogy a nagyon max a napi 3*1.


Nekem 11 hónap és 6 napja van fent,de nem történt meg a varázslat. 8 nap maszatka, 8 nap szünet , vagy 10 napja megint.

10705. gyöngy:) (válaszként erre: 10704. - Gyöngy:))
tegnapelőtt 20:37
Az is igaz, hogy a te 11 hónapod teljesen más volt, mint az enyém. Nagyon különbözően viselkedett a szervezetünk.
10704. gyöngy:) (válaszként erre: 10702. - Sok kérdés)
tegnapelőtt 20:35

Ma vagyok pontosan 11 hónapos.

Eddig miattad kapaszkodtam ebbe az időpontba, nem tudom ezek után, hogy lesz. 😔 Marad a beletörődés?

Persze sok a pozitív változás, és összességében örülhetek, de nem erről volt szó...

10703. Befi
tegnapelőtt 20:06
Köszönöm szèpen. Ápr.4- èn rakták fel a mirenát, tegnap voltam kontrolon, 5 mm lett a nyálkahártya ès mèg kell exacylt szednem 3x1 et mert van vèrzès. Nem sok, de van. Remèlem el fog múlni. Ti is szedtetek exacylt vagy hagytátok ès magától elmúlt a vèrzès?
10702. Sok kérdés (válaszként erre: 10697. - Befi)
máj. 4. 21:48

Szia.

Igen akár normális is lehet...

Azt már írni sem merem - ha nem olvastad vissza a fórumot -, hogy nekem 11 hónapig volt ez...

Be fog állni, csak légy türelemmel, inkább, mint a méhkivétel.

10701. Sok kérdés (válaszként erre: 10700. - Fekete Mariann)
máj. 4. 21:46

Szia.

Majd időnként írj, hogy hogyan alakulsz... :-)

Szorítok, hogy minden rendben legyen! :-)


Igen, én használtam tampont, nekem csak annyit mondott a dokim, hogy nem ajánlatos, de lehet, nyugodtan használjak és mivel én nagyon erősen véreztem sokáig, kénytelen is voltam, meg betétet is.


Lehet függ attól is, hogy mennyire rövidre vágja vissza a jelzőszálat, illetve lehet attól is nem ajánlatos, mert már nyitott a méhszáj a spiráltól és ne fertőződj meg a tampontól... Ez csak most jutott eszembe :-)

máj. 2. 06:56
Sziasztok! Rég írtam már Nektek. Kedden nekem is felhelyeztèk a Mirenàt,úgy hogy most várom hogy alakul nálam. Viszont itt olvasom ,hogy használtok tampont. Nekem többször is elmondta a dokim,hogy nem használhatók egyáltalán.
10699. Befi
máj. 1. 20:33
Akkor megnyugodtam, köszönöm az infót. Remèlem hamar vège lesz a vèrzős napoknak mert elegem van belőle.
10698. gyöngy:) (válaszként erre: 10697. - Befi)
máj. 1. 20:24
Szia! Sajnos normális, a kezdetekben nekem is 2-3 hetesek voltak és olvastam itt mástól is.
10697. Befi
máj. 1. 19:58
Sziasztok! Nekem vastag nyálkahártya ès nem múló menses miatt rakták fel a Mirènát 1 hónapja, de lassan 2 hete, hogy vèrzek. Gondolom mèg mindig vastag a nyálkahártya. Dokihoz 1 hèt múlva megyek controlra. Szerintetek ez normális, hogy megint nem akar elmúlni a menses? Ha ez nem válik be ki fogják venni a mèhemet. 😔
10696. gyöngy:) (válaszként erre: 10695. - Andi6020)
ápr. 28. 13:24
Tudom, ne is emlékeztess rá!:/
10695. andi6020 (válaszként erre: 10693. - Gyöngy:))
ápr. 28. 13:16
Nekem nem jött meg többet. Maszatolás volt csak
10694. Sok kérdés (válaszként erre: 10693. - Gyöngy:))
ápr. 28. 13:11
Nem tudom, meglehet :)))
10693. gyöngy:) (válaszként erre: 10692. - Sok kérdés)
ápr. 27. 22:14
Akkor az a valaki biztos UFO volt;)
10692. Sok kérdés (válaszként erre: 10691. - Lèria)
ápr. 27. 21:03

Szia.


Igen tudom, hogy nehéz türelmesnek lenni :-( de ha még van kitartásod, lehet nagyon meg fogja érni :-)


Az a 3-6 hónap, mire beáll: nekem egy év kellett hozzá 1 hónap híján. De olyat is ismerek, akinek felhelyezték a Mirénát és másnaptól kész, vége, beállt... Megszűnt a vérzése teljesen.

10691. Lèria (válaszként erre: 10688. - Sok kérdés)
ápr. 25. 18:32

Igen, olvastam,hogy te nagyon megjártad vele sajnos.

Èn sok reményt fűztem hozzá.De kikèszít,hogy most is 12 napja van meg,igaz minimális,de van.Mirena előtt meg 4-5 nap.Tudom, normális,kinek hogy reagál rá a szervezete,meg 3-6 hónap mire beáll,de nehèz türelmesnek lenni.

10690. Sok kérdés (válaszként erre: 10686. - Gabesz72)
ápr. 18. 19:53
Persze hogy van, úgyhogy még egy kis kitartást! :-)
10689. Sok kérdés (válaszként erre: 10685. - Gabesz72)
ápr. 18. 19:52
A hormon szerintem...
10688. Sok kérdés (válaszként erre: 10684. - Lèria)
ápr. 18. 19:51

Még annyi lemaradt, hogy nagyon erős volt a vérzésem, nagyon sokszor mentem a dokihoz a 11 hónap alatt, mert mindig azt gondolta, hogy miómám vagy mi van, de soha semmi probléma nem volt, nekem így reagált a szervezetem rá. Aztán mintha elvágták volna 11 hónap elteltével, a mai napig nincs meg, igaz idén már 8 éves a Mirénám. És már az 52. évemben vagyok.

A Mirénát a változókori tünetek enyhítésére javasolta a dokim, egyébként nekem világ életemben nagyon erős volt a vérzésem és nagy darabos, sokáig, 6-7 napig tartott és ebből 4-5 nap katasztrofális volt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook