Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Újra trafikok?! fórum

Újra trafikok?! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 15. 08:19
Végre valaki azt látja amire gondoltam!!!Mindenféle hátsószándék nélkül.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Banya51)
2012. febr. 15. 07:52

(ekvalitás) egyenlő elosztás elvének biztosítása.


Szia! ezért aztán nem vagy buta, nem használják naponta az emberek.Tudod vannak dolgok amit nem értek,tanulnak az emberek szakszavakat, valamiért megtetszik nekik, talán pont azért, hogy ezzel, okosabbnak tűnjenek és ha kell, ha nem olyan környezetben is használják ahol semmi szükség rá.

Az elgondolásod jó lenne, ha az élet nem mások eltiprásáról, nem az üzleti összefonódásokról, érdekekről szólna.

A Te felvetésed az emberi,amivel szimpatizálok,szerencsére sokuknak meg fogalma sincs milyen az a csökkent munkaképesség és főleg miből is tud megélni az ilyen ember. Miért???....Vannak ötleteim.

2012. febr. 14. 17:02

Valóban ûgy indítottam, de a 12.-ben utaltam arra, hogy alkalmazotti viszonyban is mûködhetne.

Nem eléggé negatív hozzászólásod nem volt.

30. 4c30444687 (válaszként erre: 29. - Banya51)
2012. febr. 14. 16:38

"CSAK csökkent munkaképességú üzemeltethessen "trafikot""

"ha egy trafikra pályázik egy szõke nõ és egy csökkent munkaképességû akkor a csökkent munkaképességû kapja?"


Nem olvastam utána a tervezetnek, de most már számomra világos, hogy te sem tudod, hogy miről is indítottál fórumot.

A nem eléggé negatív hozzászólásomra érdemben nem reagálsz, ha meg szerinted túl negatív vagyok, akkor a világ ellen irrányuló dühöd rajtam tökltöd ki.

Én itt befejeztem.

2012. febr. 14. 16:16
Egyszerû ember vagyok egyszerû gondolatokkal. Ha már cseszegetik ezt a réteget megfelelõ munkahelyet is teremtsenek azoknak akik még tudnak dolgozni. ILYEN CÉGEKRÕL beszélsz? A szõke fodrásznõ lehet trafikos is mert azt a munkakört is képes betölteni, de egy kerekesszékes nem lehet fodrász mert fizikailag alkalmatlan. De a kerekesszékesnek is joga van dolgozni.Lehet, hogy bunkó vagyok de az ekvalitás szó elõttem ismeretlen.Negatívnak lehet értelmezni a gondolatomat abban a tekintetben, hogy a mai világban miért pont ezt a réteget segítenék általad szólva "alanyi jogon".Ha mindenkinek közülük lenne etudásához és fizikai képességéhez megfelelõ munka akkor most nem írogatnánk itt. MIÉRT ELITÉLEndõ, ha egy trafikra pályázik egy szõke nõ és egy csökkent munkaképességû akkor a csökkent munkaképességû kapja? A Szõke nõ elõtt több alternativa áll mint a másik elõtt.
28. 4c30444687 (válaszként erre: 27. - Banya51)
2012. febr. 14. 13:07
A szabad piac és az ekvalitás elvével teljesen ellentétes, hogy egy csoportot alanyi jogon kizárólagos pályázóvá tegyünk meg. Az pedig, hogy egyes cégek monopol helyzetet kapjanak minden logikus érv nélkül, az számomra elfogadhatatlan. Te mivel tudod ezek ellentétének szükségességét alátámasztani?
2012. febr. 14. 12:47

Az" elképzelésed "miatt.

Az egészrõl nem az jut eszedbe, hogy tényleg segítség lenne ha van megoldás az indulásra ezeknek az embereknek,hanem abba kötsz bele, hogyan dolgozna ott egy kerekesszékes. Az a "bácsi" tökéletesen kiszolgált mindenkit és szerették a környékbeliek, szívesen vásároltak nála, Nekem pedig kicsit "lecke" volt mert láttam kamaszfejjel, hogy a problémája ellenére van humora, lehet vele beszélgetni és csak egy árnyalatnyi különbség van közte és mások között a "szék" A politikai oldalát ennek az egésznek nem is néztem, azt csináltam mint bármikor máskor ami az eszembe jutott megosztottam Veletek.

26. Imisz
2012. febr. 14. 12:47

Nyilván egy kerekes székes nem éri fel a magas polcot de jól látod, itt nem arról van szó, hogy munkát adjanak! Még az egészséges munkanélkülinek sem tudnak adni (lásd én)nemhogy a kerekes székesnek:((( Ez egy bizonyos körnek vagy egy bizonyos embernek az érdeke lenne.

Banya is reménykedik mint ahogy én is:) Mert azért az hal meg utoljára!

25. Imisz (válaszként erre: 23. - 4c30444687)
2012. febr. 14. 12:40

Kiállok melletted:


Én pl. mostanság alapból negatív beállítottságú vagyok bizonyos dolgokban. Vannak kivételek de az kevés. Sajnos ilyen világot élünk.

24. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - Banya51)
2012. febr. 14. 12:26
És észrevételezném, hogy lemaradt az "applause" a kiírásból.
23. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - Banya51)
2012. febr. 14. 12:25
Syksy, Enissa, Zsóka, Imisz, Andi kb. egy állásponton van velem. Miért pont engem kellett kipécézned?
22. banya51 (válaszként erre: 20. - 4c30444687)
2012. febr. 14. 11:50
Negatív beállítottságû vagy alapfokon?
2012. febr. 14. 11:28
Nyissunk inkább pénzmosásra alkalmas helyet, az biztos menne itthon :)
20. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Banya51)
2012. febr. 14. 10:53

Most elképzelem, hogy olyan trafikban, ahol kicsi a hely, és magas a polc, hogy mászik fel egy kerekes székes...

Következő meg az lesz, hogy csak szőkék nyithatnak fordász szalont.


Ez egy jól kifundált lobbi eredménye, ami a kis vállalkozásokon átgázol.

19. Imisz
2012. febr. 13. 18:56
Most hallom a híradóban, nem tárgyaltak ma....várhatunk:))
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Banya51)
2012. febr. 13. 14:31

Ok reménykedni szabad. Csak sok mocskot tapasztalok.

Kívánom Neked, úgy legyen minden, ahogy Neked jó!

17. Karolinna (válaszként erre: 1. - Banya51)
2012. febr. 13. 13:55

Nagyon jó az ötlet és a kivitelezéséhez is csak jószándék kellene!

Pont nemrég állapítottam meg, hogy azokban a munkakörökben, ahol régen az idősebbeket, vagy elesettebbeket alkalmaztak, most már fiatal, életerős férfiak dolgoznak, a tetőnkre meg a 65 éves ács mászott fel.

16. banya51 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 13. 13:52
Légysz, hagyd meg azt a kis reményt?
15. Imisz (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 13. 13:51

:((( Erre nem mondok semmit mert csak felidegesítem magam, na meg mégsem politikai topicnak indult:)

szépen kivárjuk mit döntenek a dohány árusításról, aztán akit érint majd gondolkodhat hol tudja beszerezni a napi elszívandó adagját.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Banya51)
2012. febr. 13. 13:41
Sajnos nem kizárt, két láb hiánya nélkül visszaminősítettek rokkantat.
13. Imisz (válaszként erre: 10. - Db78bacc4f)
2012. febr. 13. 13:37
Igaz, sajnos jogos. Én már, mint a paranoiás, minden mögött keresek valamit:))(rendszerint találok is)Akkor ez miért lenne más eset?
2012. febr. 13. 13:37
Igazatok van egy kósza gondolat volt, annak idején a trafikokban és a telefonközpontokban dolgozhattak, már telefonközpont sem igen van, mert automata, gyûlölöm! Talán azért jutott eszembe, mert érintett vagyok, és ezt még talán tudnám és szeretném is csinálni, de tõkém NULLA. De engem nem fognak már rehabilitálni 54 évesen 1 kézzel kizárt. Csak a többiekre gondoltam akiket majd átminõsítenek.Alkalmazottként viszont elképzelhetõ hogy alkalmazhatnák ezt aréteget.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Db78bacc4f)
2012. febr. 13. 11:18
...hát persze :DDD baccus nem is tudok olyat felsorolni, ami a szegényebb rétegeket húzná fel, félreértés ne essen, nem segélyre gondolok.
2012. febr. 13. 11:10
Úristen, de negatív ez az ország! Persze jogosan sajnos.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Banya51)
2012. febr. 13. 11:04

Nyugodj meg, már jó előre megvan az a cég, akik pl az aluljárókban levő trafikokat üzemeltetni fogják.

És hidd el, ezek nem a csökkent munkaképességűek lesznek.

8. Imisz (válaszként erre: 1. - Banya51)
2012. febr. 13. 10:56
Az ötlet jó, akár még kivitelezhető is lenne. Mégis, nekem van egy olyan érzésem, hogy VALAKINEK az érdeke, hogy csak bizonyos és meghatározott számú helyeken lehessen dohánytermékeket vásárolni. Még nem is sejtem ki lehet e mögött de előbb utóbb úgyis kiderül! Valaki magának akarja az egész dohány piacot:((
2012. febr. 13. 10:56

Megszüntették évekkel ezelőtt ezeket is bolthálózatokat (cigaretta, dohány, újság, gyufa...), mondván, gazdaságtalanok.

Most pedig újra... De ki vállalja fel anyagilag az indulást? Üzlet bérlése, engedélyek beszerzése, a havi kötelező kiadások, a munkabér megtermelése, stb.?? Ez kb. a nesze semmi, fogd meg jól...

Arról nem beszélve, hogy zsinórban rabolják ki mostanában a kicsi, védtelen, egyszemélyes boltokat. Ez lenne majd kivétel?

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 13. 10:46
becsödől, ..becsődöl
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Syksy)
2012. febr. 13. 10:46
Valakinek, valakiknek ez jó bevétel, pénz a kiagyalás, majd valami ismerősnek kilehet adni, igaz becsödől, de addig is valakik jól járnak vele.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Banya51)
2012. febr. 13. 10:44

Álom-álom......:S Tudod mennyibe kerülnek ezek a bérlemények, ha meg az adott, akkor az adók és hozadékai sem kevesek.

Nem dohányzom, de teljesen feleslegesnek tartom, ez olyan, mint a kábítószer, akinek kell ez ne, lesz visszatartó erő. Annak a kisboltnak lesz rossz akitől ez a bevétel is kiesik.

Eltörölném a földről, de utópia :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook