Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérlek segítsetek tejszaporítási ügyben! fórum

Kérlek segítsetek tejszaporítási ügyben! (beszélgetős fórum)


1 2
35. Szabokisandi (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 13:45

Ha eleget hízik, akkor talán elég is neki a tejci. Csak kicsi még, maga sem tudja, mi a baja.

A kisiskolást pedig átveheti apa, vagy nagyi, amíg ez a dolog rendeződik.

Ne izgulj, minden rendben lesz.

34. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - 9f8415e6e2)
2012. febr. 13. 11:37

semmiképp.

bögrecsárdában pl. üzletszerűen elkövetett csalás.

33. 9f8415e6e2 (válaszként erre: 31. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 11:06
Tejszaporítás vagy nem????
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - 9f8415e6e2)
2012. febr. 13. 10:53
nem, ez trollkodásnak számít.
31. 342bae44d8 (válaszként erre: 30. - 9f8415e6e2)
2012. febr. 13. 10:49
nem tudom ezt mire írtad?
2012. febr. 13. 10:30
Mi mikor bögre csárdát üzemeltünk,a mamám konyhájában.A bort vizeztük!Nem tudom ez segítségnek számít?
2012. febr. 13. 10:20
az is "gond" hogy van itthon még egy gyerkőc, 7 éves elsős, vele is lenni kell. ő nem szopott, nagyon koraszülött volt, 6 hónapra született, neki fejtem a tejet, de ha jól emlékszem több volt, még fejve is. sajna a mérleg mizéria akkor ragadt rám, mert őt tényleg mérni kellett. de igazatok van, felhajintom a szekrény tetejére, leghamarabb pénteken mérem meg
2012. febr. 13. 10:16

amúgy a súlyával nincs gond, mert sokat hízott . így próbáltuk vízzel, kamillateával ( cukor nélkül) pótólni, sőt hígított tápszerrel is de mindháromtól ugyanúgy sírt

de most erőt veszek magamon és kipróbálom.

tegnap 670 ml At hez 170 Tszt pótoltam. A tej azért lett több, mert az előző éjszakai lefejtet is megkapta

előző nap 540 At 280 Tsz

2012. febr. 13. 10:16

sziasztok!

Nekem az igény szerinti szoptatás,sok pihenés,sok folyadék és a tejszaporító gabonagolyó vált be.

lassan 8 hónapos kisfiam mai napig szopizik! :)

26. Hannapanni (válaszként erre: 25. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 10:13

Néhány nap alatt beáll a keresletre a kínálat.

De tényleg ne méricskélj, mert azzal csak negatív irányba túráztatod magad.

A legnagyobb gyerekemnél és a negyediknél - mivel kánikulában születtek - volt, hogy fél óra után mellre tettem, mert szomjas volt a baba, és az a pici szopi is serkentette, utána úgy tele volt a cicim, hogy fájt.

2012. febr. 13. 10:08
ha jól értelek titeket akkor ha akár óránként szopna pár miliket ( ha bírná, mert mint írtam egyszer kipróbáltuk, hogy egy fél napra elzártuk a cumisüveget, de egész idő alatt sírt) mert egy óta múlva nem lesz több 15-15 ml-nél, mert már mértem is hogy mennyit szopik, akkor mennyi idő alatt jutnánk el oda szerintetek, hogy elkezdene több termelődni? úgy értem, hogy 2,5-3 óránként meglenne az 50-50 ml legalább. mert azért egy idő után gondolom, ha többet enne akkor tovább is bírná és ez lenne neki is a jó
24. Hannapanni (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 10:06

Amikor szívja a baba, akkor FOLYAMATOSAN termelődik, és nem az a lényeg, hogy tele legyen a cicid, hidd el, baromi kellemetlen tud az is lenni!

Ne méricskélj, az a legrosszabb, amit magaddal tehetsz.

Szoptass, és engedd el magad, ő sem ugyanannyit akar mindig, a könyvek meg nem a te babád adatairól, hanem egy olyan átlagról szólnak, ami mindenkire de épp ezért senkire nem igaz.


Most fogom szülni az ötödik babám, SOHA nem mértem, mennyit szopott, egyiknél sem...kiszívta a ciciket mind, általában nem is fejtem (csak a negyediknél, mert néha el kellett mennem)

Volt, aki 5 perc alatt lerendezte, volt aki 45 percig szopott, volt aki 20 hónaposan is napi 6-8 szor kéredzkedett cicire...mindenkit hagytam a maga módján és tempójában szopizni: most van négy jól evő gyönyörű gyerekem. (na jó a kamasz fiam zabagép...:-) )

:-)

23. Szilvita (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 10:06
Én próbáltam, és sokkal hatásosabb volt, mint ha simán kifejtem. DE én is állandóan küszködtem, mindent kipróbáltam, és alig-alig lett tejem. Viszont kb. fél évesen kórházba kerültünk, és mivel beteg volt, csak a cici kellett neki, be is voltam pánikolva, mivel akkor már régóta kapott tápszert is, sőt egyszer már kajót is. Óránként szopizott, és egy-két nap múlva annyi tejem volt, mint még sose. Szóval a gyakori szoptatás a leghatékonyabb.
22. Szabokisandi (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 10:03

Akkor egy ideig felváltva tedd cicire és csak kicsit pótolj, hogy ne sírjon (odaadhatod neki a lefejtet is, az mégiscsak anyatej). Szerintem senki sem néz hülyének. Az én nagylányom (már az) is ordított, aztán beállt.

Kezd reggel, akkor biztos több van. Egyik cici + másik (sokat-sokat igyál). Aztán a következő etetésnél csak egy cici és ha kell pótlás. A következő etetésnél a másik cici + pótlás. Ha így többet kibír, utána már mindkettőben lehet több. A lényeg az, hogy gyakran szoptasd, amíg be nem áll egy normál mennyiség. Egy-két nap múlva rárakhatod mindkettőre egy evésnél. Nekem ez vált be.

21. 342bae44d8 (válaszként erre: 17. - 001269bfc9)
2012. febr. 13. 10:01

a folyadékkal,nincs semmi gond szerintem, bár sok helyen azt olvastam, hogy a 4-5 liter már apaszt mert hígítja a hormonszintet

még olyat is olvastam, hogy valaki motilium gyógyszert szedett, mert a mellékhatása a prolaktin szint emelése, de ezt már nem akarom bevállalni

20. maya80
2012. febr. 13. 10:00

Tedd gyakran cicire, és szopizás után fejd ki a maradékot.

Ezen kívül igyál sok folyadékot, lehetőleg szoptatós teát vagy buborékmentes vizet.

Ha nem segít, gyógyszertárakban kapható egy homeopátiás anyatejserkentő bogyó, urtica urens ch5 a neve. Ez nem is drága és segíthet.

Valamint Brendon bababoltokban illetve drogériákban kapható a Motherlove termékcsaládnak egy More milk nevű kapszulája, ami állítólag nagyon jó, de ez elég sokba kerül. Én nem próbáltam, mert hála Istennek volt tejem bőven, de sokan dicsérik.

2012. febr. 13. 09:59

Valóban a sok ciciretétel a megoldás. Három gyerek átlagban egy-egy évig szopizott. Amikor már nagyobbak voltak, akkor magától csökkent a tej mennyisége. Az egy hónapos babádnak 1-1,5 órára a 20-20 ml is elég, és ha gyakran szoptatod több lesz, amitől meg tovább kibírja. Ha elaludt, fejjél egy kicsit, de ne túl sokáig. Nekem három hét elteltével (első baba, gyakorlatlanság) annyi tejem lett, hogy 8 dl-t szopizott egy nap és nem kelt fel éjjel.

Meleg fürdő, masszírozás is segít, talán el vannak dugulva a tejcsatornák. Szoptatás előtt figyelj a sok folyadékra. Nekem anno egy hétig nem volt elég egy karton víz, pedig mást is ittam. A homeós bogyó is segít. Egy próbát megér. És egyél nyugodtan rendesen, majd lefogysz később. Amúgy én sokkal többet ettem,mint azelőtt és fogytam, nem híztam. Ha lehet, a pótlást kerüld el, mert akkor nincs miért igyekezzen. És a legfontosabb: HIDD EL, HOGY LESZ ELÉG! SZERINTEM EZ IS FEJBEN DŐL EL!

Drukkolok Nektek! :)

2012. febr. 13. 09:59

értem amit írtok, de nekem 1-2 óra múlva, mint írtam szinte nincs semmi

kérlek ne nézzetek hü..ének a kérdésem miatt de kipróbáltuk kb 1 hete, hogy akkor szopott ha akart de egy egész délelőttös ordítás lett belőle

tehát azt nem tudom, hogy hogy lehet elérni azt hogy gyorsabban termelődjön?

és ha ordított már alig akart szopni, mert nem jött semmi csak pár korty, az volt a baj, hogy hiába szopott óránként, vagy volt hogy fél óra múlva is de sose lakott jól

2012. febr. 13. 09:58

Nagyon-nagyon sokat igyál! Én is sok mindent kipróbáltam anno, de nem segített sem a fejés, sem semmilyen csodaszer! Így utólag megpróbálhatok okos lenni, de a többiek, akiknek sikerült, mindannyian minimum 4-5 LITER vizet megittak egy nap!!!! Én ennyire képtelen voltam, sajnos szoptatni is csak 4,5 hónapos korig tudtam :(

Ha nagyon-nagyon szeretnél szoptatni, akkor a pótlást mindig szoptatás UTÁN add, ne helyette, én és még sok ismerősöm is így vetettünk véget a szopinak sajna. Amikor én sokat tudtam inni, akkor napokig nem is kellett pótlást adnom. Aztán stressz miatt megint elcs*sztem :( Próbáld ki, hogy sokat iszol, nem kerül semmibe!

2012. febr. 13. 09:57
A laktoherb tea nagyon jó a tejtermelésre.
2012. febr. 13. 09:54
ja és legjobb tanács amit kaphatsz: ne hallgass senkire, figyeld a babádat, hogy mikor éhes és tedd mellre. Azokat meg röhögd körbe, (főleg a védőnők ennyire elmeroggyantak) hogy 3-4 óránként szabad csak mellre tenni. Akkor tedd cicire, amikor a babád igényli!
14. weberkitti (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 09:53
A mérleget felejtsd el azonnal! Ha kell neki a cici akár óránként is tedd mellre! Ez max 2 napig fog tartani és meglesz az eredménye. Nem kell semmi tea sör bogyók... De ha egész nap rajta csüngne a melleden azt is hagyd neki, ha szoptatni akarsz!Ja, igyál sok foyladékot. a sör is azért segít mert folyadék, nem a benne lévő cuccok miatt!
2012. febr. 13. 09:53
vegyél anázsvirágot és abból főzz teát. A mecsek teával semmire se mész.
12. reki1
2012. febr. 13. 09:52
Milusan tea nekem bevált!
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. febr. 13. 09:47
A mérleget jó mélyre ásd el..
2012. febr. 13. 09:46
Sokszor kell mellre rakni a babát, attól termelődik a tej, hogy szoptatsz. Sok folyadékot kell inni és rendesen kell enni - szénhidrátot is. Én ittam egy ideig laktoherb teát, de egy idő után megundorodtam az ízétől - bár valószínű, hogy segített. Egyébként a fejésnél sokkal hatásosabb, ha sűrűn szoptatsz, a szopás váltja ki azt az ingert, amitől termelődik a tej, nem az ürítés.
2012. febr. 13. 09:45

az a baj, hogy ha 3 óra eltelik a két etetés között akkorra se lesz 70nél több a 2 cicibe, amiből ő 50et kiszív a 20at pedig még le tudom fejni

az a gondom, hogy nagyopn lassan termelődik

2 óránként nincs csak 20-20 cicinként

2012. febr. 13. 09:40

Van homeós bogyócska kifejezetten ebből a célból.

Párszáz forintba kerül és sok kismamánál bevált. A nevét sajnos nem tudom, de a gyógyszerész fogja tudni, de te is megnézheted itt a neten.

2012. febr. 13. 09:39

Sok szopizás, tejfakasztó tea, tojásleves vagy köménymagleves.

+homeopátiás bogyók

2012. febr. 13. 09:38

Szia!

Nálam is volt ilyen pont az elején. És nekem semmilyen csoda bogyó nem vált be plusz én a sört sem szeretem. Viszont gyakran raktam cicire. Volt hogy óránkét cicin volt és egyáltalán nem fejtem. És úgy szoptattam hogy egyik etetésnél az egyiket ürítette ki és egy picit evett a másikból a következő etetésnél meg fordítva. De volt hogy egy etetés alatt mindkét mellet kiszívta.

Egy idő után már csak egy cici kellett neki egy etetésre.

Jelenleg 11 hónapos a lányom és még mindig minden étkezés után cicizik. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook