Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden nap 2 x hipózom a wc-t, árt a wc nek? Inkább domestost használjak rá? fórum

Minden nap 2 x hipózom a wc-t, árt a wc nek? Inkább domestost használjak rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2013. aug. 9. 15:53
A túlzott tisztaságmánia szexuális kielégületlenségre utal...,egyébként meg tökmindegy.
125. eva7171
2013. aug. 9. 15:46

Ha én a lábamra kentem ,a wc-nek hogy ártana.

Ezt a hülyeséget

2013. aug. 9. 15:42
árt:)
2012. máj. 22. 11:24
A hatóanyag ua: Na-hypoklorit. A Domestos zselés állagú és drágább is, de nem tud többet a hyponál.A megfelelő fertőtlenítési hatásfok eléréséhez ugyanúgy 2%-os oldat kell. A zománcnak árthatsz vele, ennyi.
122. Ágio8405 (válaszként erre: 121. - Zebra25)
2012. máj. 22. 11:21
:))))
121. Zebra25
2012. máj. 22. 11:17
Én naponta 2x gyújtom fel a házat, mert állítólag az is megszünteti a bacikat.
2012. máj. 22. 09:15
Intézményekben naponta hypózák és nem árt a WC csészének.
2012. febr. 25. 14:29
Istenem... ha nők háztartásról kezdenek el beszélgetni, annak mindig háború lesz a vége. Személy szerint, nem érdekel, ki mit csinál a saját házában. Azt csinál mindenki amit akar, éljen a béke.
118. MelisUK (válaszként erre: 117. - Simple)
2012. febr. 25. 13:18

Akkor ebből azt vonom le, hogy heti egyszer nagytakarítást végzel a wc-n, de közben megvan neked is a sok kistakarítás. :)

Én takarításnak mondom a kicsi gyorsakat is, mert ha azokat napi szinten nem csinálnám meg, akkor retek lenne a budim. :) Főleg, hogy még egy macsim is van, sokkal gyakrabban kell takarítanom, mint előtte. Elképesztő, hogy a porszívó mennyi macskaszőrt felszed nap mint nap, pedig fel sem tűnik, hogy kosz van. Félhosszű szőrű cicám van, heti pár alkalommal kifésülöm, de nem elég. Meg nem is szereti a fésülést. :)

Nameg a hajlakk! Minden nap használok, rendeseg egy réteg ragacs lesz a wc tetején tőle...


Remélem, hogy meggondolja magát a fórumindító és leszokik az egészségetel hypóról. Ha a környezete nem is érdekli, saját maga és a családja egészsége már hátha.

117. simple (válaszként erre: 114. - MelisUK)
2012. febr. 25. 13:08

Ezt hiába írod neki, nem érdekli hogy szennyezi a környezetét, ezt megmondta már! Arról sem lehetett meggyőzni, hogy ilyen agresszív szerek nélkül is tiszta lehet a wc-je. Például én is az ecetet preferálom, még szebb lesz tőle minden, mint a hagyományos tisztítószerektől. Illetve van még itthon bio wc tisztítóm, amiben nincs környezetre káros anyag, mégis ugyanolyan hatékony.

Én igenis hetente egyszer takarítom a wc-met, mert nálam a takarítás azt jelenti hogy lepermetezem a wc-t tisztítószerrel, hagyom állni benne, átkefélem, különös gonddal a perem alatt, és a lefolyónyílásban, és lemosom az ülőkét alul felül a fedelet alul felül és az egész wc csészét kívűl is, lemosom a tartályt, a vízbeömlő csövet stb...

Persze az ülőkét gyakrabban letörlöm, és körbefújom, kikefélem a csészét, de nálam ez nem a takarítás kategória, mint ahogy például az sem, hogy mindennap letörölöm a konyhaasztalt és a pultot, és kimosom a mosogatót. Van, hogy többször is, azonban ezt mégsem veszem takarításnak. Tehát heti egy alkalommal pucolom a wc-t, de mindig patyolat.

116. luc22 (válaszként erre: 114. - MelisUK)
2012. febr. 25. 11:51
Mennyi mindenre jó az ecet! Köszi a cikket!
115. andi6020 (válaszként erre: 113. - Betticsek)
2012. febr. 25. 10:44
Ki nem szarja le, ugye?
114. MelisUK
2012. febr. 25. 10:43

A fórumindító figyelmébe ajánlanám a következő cikket:


[link]


Környezetbarát wc tisztítási módokat sorolnak fel, amelyek ugyanúgy tisztává és baktérium mentessé teszik a wc-t.

Az állandó hypózás sem neked, sem a gyermekeidnek nem tesz jót. Napi szinten belélegezve különféle egészségügyi problémákat okozhat. Nem tesz jót a tüdőnek, a légcsöveknek, az orr nyálkahártyájának. Ha nap mint nap hypózol, akkor jókora esélyt adsz magadnak arra, hogy egy idő után egyre kevésbé érzel majd ízeket és szagokat, majd aztán akár még rákos is lehetsz tőle.


A hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy nagyon megsértődtél a hozzászólásokon, pedig van bennük igazság. Persze neked is van igazad, hisz heti egy wc tisztítás sem elegendő, naponta igenis szükséges. A környezetszennyezésről úgy tűnik, hogy nincs sok információd, de ha már az nem érdekel, hogy a környezeted szennyezed, legalább az érdekeljen, hogy a saját és gyermekeid egészségének ártassz a folyamatos hypó használattal.

Lehet venni különféle wc tisztítókat, nem csak a legdrágább domestos hatásos, vannak olcsóbbak is. Bár személyes meglátásom az, hogy a drágább domestos összességében olcsóbb, de ezt most hagyjuk.

Próbáld ki a természetes szereket, mint az ecet, szódabikarbóna, fantasztikusan tisztítanak. Én pl fürdőszoba tisztításánál is előszeretettel használom a kettő keverékét. A fugát is gyönyörűen kitisztítja.

Nem szóllak meg egyáltalán azért, mert gyakran takarítod a wc-t, a napi takarítása, székelés utáni kisebb takarítások igenis szükségesek. Ha naponta letöröljük a wc ülőkéjét, fedelét, akkor láthatjuk, hogy 1 nap alatt mennyi porréteg és szösz telepszik meg rajta.

Viszont ha nincs igazán túl sok lövésed a környezetszennyezés terén, akkor hülyeségeket ne írj.

A hozzászólók is normális, modoros stílusban is leírhatnák a véleményüket, nem kéne ilyen heves vita tárgyát képeznie a wc tisztításának.

Az emberek nagyon nagy százalékának nem tiszta a wc-je, de főleg ezek az emberek szeretnek azzal dobálózni, sőt, sértegetni másokat, hogy minek olyan gyakran takarítani, elég egy héten egyszer. Ezen emberek figyelmébe ajánlanám, hogy teszteltessék le, hogy egy hét után milyen és mennyi baktérium van a wc-jükben. El fognak csodálkozni, hogy szalmonellától kezdve mi minden telepszik meg ennyi idő alatt.

2012. febr. 25. 09:48
:) Hogy egyesek milyen nevetségesek. Hát ti szennyezitek a környezetet, de nem is kicsit. :))))
112. ujlany (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. febr. 21. 18:56

Szia!

(igazabol csak 4-5 hozzaszolast olvastam el, ugyhogy ha valaki mar irta, akkor bocsi).

En is azt gondolom, hogy mindenkinek a maganugye, hogy mennyit takarit.

De mivel te tobbet mint az atlag, lehet, hogy erdemes lenne venned egy goztisztitot. Egyszeri beruhazas, kornyezetbarat, es par perc alatt nem csak a wc cseszet lehet fertotleniteni, hanem az ajtot, kilincset, csapot, mosdot stb is.

Azt hiszem olyan 12-14 eer forintert mar lehet kapni es tenyleg megkonnyiti a takaritast.

111. Gömbi. (válaszként erre: 110. - Gömbi.)
2012. febr. 21. 18:08
Nos, szerintem ezt a fórumot hagyni kellene most már, mert csak egymást szapuljátok. Ennek tényleg nincs értelme. Takarítsa a mellékhelységet mindenki igénye szerint. :)
110. Gömbi. (válaszként erre: 71. - K_nm)
2012. febr. 21. 17:58

Nekem is van kis kék és zöld tabim a tartályban..... De a takarítást nem helyettesíti.

Mi is az emberi hülyeség?!?!?

Leszólni a másikat?

109. salabakter (válaszként erre: 89. - Dolores007)
2012. febr. 20. 18:53
Én meg azt nem értem,a beteg babák mit keresnek a WC-ben? A beteg babáknak az edényeit kell kifőzni,a ruhaneműjüket vasalással fertőtleníteni stb,és nem beengedni a wc-be:)
108. cel (válaszként erre: 78. - Betticsek)
2012. febr. 20. 18:53

"... nem ettől fognak az unokáim nem túl élhető világban felnőni..."


Pedig hidd el, hogy ettől. A szennyvízzel talajba kerülő vegyi anyagok szennyezik a felszínalatti vízkészleteket, olymódon, hogy azt kiszűrni a vízből nem lehet, vagy ha kiszűrik akkor más vegyi anyag (a szűrőanyag) kerül a vízbe. Ezt megisszuk és kész a baj.

Jelen pillanatban már nagy gondot okoznak a vizelet útján talajba jutó fogamzásgátló szerek. Ezek nincsnek kiszűrve a vízből, gyakorlatilag mindannyian folyamatosan kapjuk kéretlenül. Csodálkozhatsz ha egyáltalán lesz unokád ezek után. Bocsáss meg ha sértő voltam, de mondhatni környezetvédelmi szempontból nézve bütetendő amit csinálsz és persze fölösleges is.

Azon felül a túlzott tisztaság legalább olyan káros, mint a túlzott szenyezettség.

Nem ártana egy kicsit utána érdeklődni a dolgoknak, már ha valóban így teszel és nem csak a fórum életben tartása miatt írtad le.

107. globus
2012. febr. 20. 18:50
Meg ne bolonduljatok már a nagy bacivadászatban:)
106. 17edc27aec (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. febr. 20. 18:47
Ne csak a wc-t fertőtlenítsd hanem a wc kefét is! Én a wc tartájba nyomok domestost, és utána lehúzom a wc-t, majd beleteszem 1 órára a wc kefét, aztán utána kisúrolom:)
2012. febr. 20. 18:40
Azonkívül, hogy a környezetet felelslegesen szennyezed vele és az egészségednek ártasz, semmilyen hatása nincsen. A wc csészét nem tudod tönkretenni vele, ha ez megnyugtat.
104. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 103. - Andi6020)
2012. febr. 20. 18:39
:))
103. andi6020 (válaszként erre: 102. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 20. 18:34
Üdv a klubban :)
102. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 101. - Andi6020)
2012. febr. 20. 18:33
Te is? :D Én is! :DDD
101. andi6020 (válaszként erre: 96. - Simple)
2012. febr. 20. 18:33
Vigyázz, mert mindjárt te is kapsz tőle egy kedves privát levelet, mint én. :)
100. 91d4989ab9 (válaszként erre: 98. - Betticsek)
2012. febr. 20. 18:29
ami lemegy a csatornába tényleg szennyezi az ivovizkészletet áttételesen, ha meg a szikkasztódba megy akkor meg a kerted növényeit
2012. febr. 20. 18:28
mi a betegségük, tuti hogy ez kell? ha koszos a gyereked keze azt mivel fertőtlenited? azt is domesztosszal? (láttam már ilyet, ki is akadtam)
98. Betticsek (válaszként erre: 96. - Simple)
2012. febr. 20. 18:27
Örülök, hogy te ilyen okos vagy
97. 91d4989ab9 (válaszként erre: 94. - Betticsek)
2012. febr. 20. 18:26

védőnő mit mond? én pl nem tudnék ennyit hipozni mert beteg lennék tőle, amitcsak lehet vegyszermentesen oldok meg


szennyvized hová folyik? szikkasztóba vagy csatornába?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook