Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aranyhörcsög ehet "k" betűs zöldésegeket? fórum

Aranyhörcsög ehet "k" betűs zöldésegeket? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 12. 14:43

A hörcsög valtozatos etrendet igenyel a hianybetegsegek elkerülesere. Taplaleka fö reszet azonban a szaraz taplalek (allatboltban kaphato hörcsögök reszere. Javaslom inkabb a magtartalmu tapot es nem a "szines puffancsokat".különbseg a strukturalt es nem strukturalt szenhidrat) a fogak miatt. Zöldseget, gyümölcsöt, szaritott gyümölcsöt, ällati feherjet (megoszlanak a velemenyek, attol függ milyen fajta a höri de a legtöbbjük vega. fött csirkecsontot semmi esetre sem!Csontot, fött, nyers, meg a kutya, macska sem kaphatna!), lehet adni. Mertekkel!

Viz mindig legyen elötte. Ha nem erzi szükseget az ivasnak (pl. sok friss taplalek), nem iszik. Viszont ha inna es nincs vize, az baj.

Taplalkozasi tanacsot kerhetsz az ällatorvostol. Az ällatboltban nem mindig kompetent az elado, ill. sokmindennel nincsenek tisztaban.

Kisällatoknäl (nyul, hörcsög, patkäny, egerek)jobban oda kell figyelni, mint pl. kutya, macska.

Ha egy kisällat nem eszik, keveset eszik, fogy, apatisch, tul sokat iszik, hasmenese van. Irany az orvos. Sajnos naluk igen nehez eszrevenni a tüneteket es ha mar latvanyos hasmenese van az a legtöbb esetben mar kesö.

2012. febr. 12. 13:26

Semmilyen rágcsálónak nem szabad "K" betűs zöldséget adni. Sajnos nekem az egyik hörim régen abba halt bele, hogy káposztát adtam neki és szó szerint kif@.ta a belét:S

Akkor mondta az eladó nőci, hogy nem szabad "K" betűs zöldséget adni a hörinek. Ha kell még segítség kérdezz nyugodtan, több mint 10 évig tartottam hörcsögöket.:)

13. mese
2012. febr. 12. 13:26
köszönöm az eddigi segítségeket!:)
2012. febr. 12. 13:23

Etetés



A díszállat kereskedésekben számtalan, előre csomagolt ételt kaphatunk, mely bármely faj etetésére alkalmas. A hiánybetegségek kialakulásának megelőzése érdekében viszont mindenképpen érdemes változatos táplálékot biztosítani kedvencünknek. Mivel a hörcsögök fogazata folyamatosan növekszik, fontos a rendszeres száraz táplálék. A fogak koptatására tökéletesen alkalmas lehet egy darabka száraz kenyér.


Szívesen fogyasztják a répát, salátát (inkább a hagyományos fajtával próbálkozzunk), zellert. Gyümölcsök közül szinte bármelyiket szívesen fogyasztják kivéve természetesen a citromot, és hasonló, önmagában emberek által sem szívesen fogyasztott gyümölcsöket. A magvak esetében leginkább a búzát, kölest, napraforgómagot és a lenmagot kedvelik. Egyes fajok (pl. Kínai csíkos hörcsög) akár a lisztkukacot (horgászboltban kapható), és a sáskaféléket is szívesen fogyasztja.


[Szöcske, tücsök, sáska, és hasonló rovarok a legtöbb díszállat kereskedésben megvásárolhatók.]



Etetés-itatás


Az állatok vizet csak ritkán isznak, és ha elég lédús zöldfélét kapnak, akkor egyáltalán nem szükséges vizet adnunk nekik. Nyáron, ha nagy a meleg és egy-két napig nem tartózkodunk otthon, használjunk önitatót. Lehetőleg kifejezetten hörcsögök számára gyártott mag- vagy tápkeveréket vásároljunk. Ezzel sok problémát megelőzhetünk! A friss zöldfélék biztosítása a vízszükséglet fedezésén túl egyéb szempontok miatt is fontos!


Legjobb a szabadban (tiszta helyről!) szedett fű, pitypanglevél, tyúkhúr, egyéb kerti gyomok, de adhatunk almát, görögdinnyét, sárgarépát, paprikát, paradicsomot, céklát, marharépát, uborkát és sok más gyümölcs- és zöldségfélét is. Hetente egyszer-kétszer adjunk állati eredetű fehérjét tartalmazó ételeket. Ez lehet sajt, túró, lisztkukac, főtt csirkecsont, ún. dropszok stb.

11. bnedora (válaszként erre: 7. - Mese)
2012. febr. 12. 13:23
Ha a keresőbe beírod, hogy "hörcsög", rengeteg fórumot kidob, ahol informálódhatsz. Vasárnap, ebben az időben szerintem nem sokan ülnek a gép előtt, hogy most sürgősen neked választ tudjanak adni.
10. kisj
2012. febr. 12. 13:22
Szerintem a törpehörcsög és az aranyhörcsög között "k" betűs szempontból nem sok különbség lehet.
9. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - Mese)
2012. febr. 12. 13:22
Nekem más rágcsálóm van, nekem is mondta valaki, hogy mi mindent ne adjak neki, de egyiktől sincs baja.
2012. febr. 12. 13:21
7. mese
2012. febr. 12. 13:18
aki tart hörcsögöt, tudna segíteni?
6. mese (válaszként erre: 4. - 4c30444687)
2012. febr. 12. 13:17

nem tudom, de az állatkereskedésbe a törpehöriknél ezt mondták...

Állítólag felpuffasztja őket, és belepusztulhatnak...

magyar nyelven etetem!:D

2012. febr. 12. 13:17
Krumplit nem ehet, de burgát igen? :/
4. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - Mese)
2012. febr. 12. 13:15
A megnevezésének a hangsora hogy befolyásolja a zöldség minőségét?
3. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Mese)
2012. febr. 12. 13:14
Attól függ, milyen nyelven eteted :D
2. mese
2012. febr. 12. 13:14
Törpehörcsögöm volt eddig, nekik nem lehet adni káposztát, karalábét, stb. "k" betűs zöldségeket. Aranyhörcsögnél is így van?
1. mese
2012. febr. 12. 13:13
Aranyhörcsög ehet "k" betűs zöldésegeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook