Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok szülészekkel az 1. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utcai kórházból fórum

Tapasztalatok szülészekkel az 1. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utcai kórházból (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2021. máj. 1. 18:34

Szeretném meg osztani veletek,szülésel kapcsolatos tapasztalataimat.


Kiváló szülész nőgyógyász sebész orvosok


kritikán aluli csecsemős nővérek,bunkó szívtelen gyerek orvos.


Csak az menjen oda szülni,akinek már van gyermeke és tapasztalata,mert a csecsemős nővérek egyáltalán nem segítő készek és ehhez partner a gyerek orvos is.


Minden első gyermekét váró kismamának azt ajánlom ha teheti menjen máshova szülni.

2016. febr. 11. 09:13
Sziasztok! Remélem olvassa valaki ezt a fórumot és tud segíteni, vagy javasolni nekem valamit, mert teljesen kétségbe vagyok esve! Január 8-án volt utoljára menstruációm, kiszámoltam mikor van peteérésem és úgy próbálkoztunk összehozni egy babát. Én nem számítottam semmire, ugyanúgy vártam, hogy megjön a menzeszem, mint eddig. De késett... 4 nap után vettem egy tesztet, és két csík jelent meg. Igaz, hogy nem ugyanolyan erős a második csík, mint az eredeti, de határozottan kettő. Örültem, és már mindent elterveztem.. Aztán elkezdtem olvasni a neten ezt-azt, mert a bal oldali petefészkem görcsöl, fáj. Olyan, mintha meg akarna jönni, percenként megyek a wc-re csekkolni, de semmi. Folyamatosan fáj a petefészkem, kb. már jó 1 éve, de hiába mentem orvoshoz, az sztk nőgyógyász leküldött az urológiára, azok meg vissza, hogy nincs semmi. De nekem fáj! :( És most biztos vagyok benne, hogy méhen kívüli terhes vagyok, hiszen a neten olvasom, hogy akkor fáj a petefészek, ha oda ágyazódott be. :( Ilyenkor mi a teendő? Meddig várjak, mikor menjek orvoshoz? Kérlek, aki tud, segítsen! Köszönöm!!!!
145. lizzy41
2016. febr. 5. 21:44
Hello Én Timi vagyok , engem is most mutottek csak nem regisztraltam ide...hat elég durvák a nővérek....fájt a műtét utàn nekem is mindenem, wc-zni se bírtam.
144. lizzy41
2016. febr. 5. 19:13
Túl vagyok a laparaszkópiás ciszta műtétemen, de iszonyú nagy fájdalmaim voltak a műtét után! Soha többet nem szeretnék ilyet! Az 1.számú Nőgyógyászati Klinikán voltam a Barossban, de az intenzív en a nővérek nagyon bunkók voltak velem, úgy beszéltek mint a ronggyal! Ezert még panaszt is tettem!
143. lizus77
2014. dec. 29. 21:08
Szabó Gábort nem ajánlom....
142. baby26 (válaszként erre: 138. - Capi35)
2014. nov. 16. 16:20
Bocsi az lemaradt hogy a magan rendelesen 8-10 ezer volt egy konzultacio...ami abbol allt hogy a vitt leleteimet megnezte ENNYI,9 honap alatt 3x vizsgalt meg
141. baby26 (válaszként erre: 138. - Capi35)
2014. nov. 16. 16:17

Szia ha aktualis meg a kerdesed en hozza jartam a 9 honap alatt,allandoan a maganrendelojebe rendelt,eleinte hetente aztan havonta....majd a szules utan bekopte 700 euro a tarifaja...azt hittem leesik a pofam


ha barmi kerdesed van szivesen valaszolok

140. ChrisMela (válaszként erre: 139. - Dyanemet)
2014. máj. 18. 19:05

Szia!

Aktuális még a kérdés? Én nála szültem, és abszolút meg voltam vele elégedve.

Kedves, alapos,m nyugodt, türelmes és jó a humora.

Én nagyon tudom ajánlani!

Érdekel valami konkrétan?

2013. okt. 24. 12:37
Sziasztok tud valaki véleményt írni Dr Pohl Ákosrol ?
138. capi35
2013. szept. 12. 20:39

Sziasztok!

Olyan embereket keresek akik Debrecenbe szültek Dr Fekete Istvánnál,mennyi a tarifa nála?

137. capi35
2013. szept. 7. 17:01

Sziasztok!

Olyan embereket keresek akik Debrecenbe szültek Dr Fekete Istvánnál,mi a véleményetek róla,és mennyi a tarifa nála?

136. Lona55
2013. aug. 28. 13:38

Sziasztok!

A lányom ott szülte a 3. unokámat. Az orvosnő egy bunkó volt. A lányom ellenőrzésre sem ment vissza hozzá, sőt sehova sem akar elmenni. Most valami maszek nőgyógyászt keresek, aki megnézné, hogy minden ok-e, és nem oda küldi vissza. Aki tud ajánlani valakit azt megköszönném.

Hab a tortán, hogy semmit nem lehet ott csinálni, bemenni látogatni, mégis a tisztaság minuszokban mozog. Milyen klinika za ahonnan kis vendégekkel engedik haza a kismamát? Még szerencse, hogy a többiek otthon nem kapták el. A kerületi bőrgyógyász is egy hozzá nem értő volt. Mikor már úgy nézett ki a lányom, mint akit millió szúnyog csipett és sebesre vakart helyek, akkor mentünk a MÁV KH-ba egy nagyon régi ismerőshöz, aki kikezelte, de nem minősítette a Klinikát.

2013. máj. 11. 12:34
Sziasztok! Véleményeket szeretnék Laky Marcella doktornőről.
134. Evka (válaszként erre: 132. - Cobedy)
2013. febr. 22. 14:24

Nálam úgy működött, hogy aki megvizsgált, az szimpi volt. Megkérdeztem, hogy lenne-e az orvosom, de mondta , hog terhes, így kérdeztem, hogy ajánla-e maga helyett valakit. Mire mondta, hogy igen. Találkoztam, Ő is szimpi volt, így ő lett az orvosom.

Jelzem van, aki megfontoltabban választ nálam...


A bunkó doktornő pedig az épp ügyeletes volt. Elém tett egy papírt, hogy írjam alá. Elkezdtem olvasni, mire közölte, hogy ez nem kívánságműsor, így mindenképp alá kell írnom... Miután nem írok alá semmit olvasás nélkül, próbáltam tovább olvasni, mire megint beszólt...

Erre megláttam azt a pontot, amit kerestem. Nevezetesen, hogy bármilyen orvosi kezelésbe beleegyezem, ha szükséges és az orvos dönti el a kezelést én meg nem ellenkezek...

Mondtam, hogy ezzel az egy ponttal van problémám, ugyanis én egy kezelést elutasítok bármilyen körülmény ellenére is. Erre közölte, hogy ez nem kívánságműsor és az orvosomnak nem fog tetszeni.

Mondtam neki, hogy az orvosválasztás legelején ez volt az első, amit tisztáztam a választott orvossal, aki azt mondta, ha nagy gond van, akkor megkérdezi, hogy fenntartom-e a kérésem és ha akkor is igent mondok, akkor eleget tesz a kívánságomnak...

Ezek után ráírtam a kikötésem a nyilatkozatra és aláírtam, hogy minden másba beleegyezek.

Az orvosom hívtam még otthonról. Azt kérte, hogy az ügyeletes orvos szóljon neki, ha megérkeztem. Kértem az orvost, hogy jelezzék, hogy a szülőszobán vagyok, mire közölte, hogy majd a kitolási szakaszban fogják hívni, így ráérek, majd betett a legnagyobb szülőszoba egy szem üres ágyára...


Teljesen ki voltam akadva. Valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy kétszer telihánytam plafonig a szülőszobát. Az első után szóltam, hogy kaphatnék-e valamit, amibe hányhatok, ha ismét kell. Azt mondták, hogy nem fog kelleni... A második hányásnál, mikor a takarítónő a szekrénytetejéről mosta ami kijött, óvatosan megkérdezte, hogy nem kérnék valamit, ahova lehetne hányni... Mire mondtam, hogy már kértem, így nagy nehezen hoztak egy olyan tálat, aminek nem volt 2 centinél nagyobb pereme... Erre már nem volt szükségem végül...


Reggel 8-9 körül volt. Ekkor szerencsére jött magától az orvosom, hogy megnézze bent vagyok-e, mert senki nem szólt neki...

2 tanulót szabadítottak rám, hogy bekössék az infúziót, de ránézésre nem találták a vénám, így nem mertek megszúrni. Ők normálisak voltak, így hívtak egy szülésznőt, aki már régi bútordarab volt, így egyből altalálta...


Az orvosomat megkértem, ha lehet ne kelljen ennyi szülő nő között szenvednem, örülnék egy kisebb szülőszobának. Azt mondta, hogy már egyik sem szabad, de megígérte, hogy szól, hogy ne hozzanak ide már mást szülni, ha van hely máshol, így délutánra már egyedül maradtam. Az orvosom rendes volt, végig ott volt, rövidebb időszakokra ment csak el, de mindig sietett vissza.

15:30 körül elment és 3 másik szülésszel jött vissza, így amikor megszültem, akkor 4 orvos volt mellettem. Azt mondták, hogy nincs gond, de már tudom, hogy gond volt, mert elakadt a gyerek a szülőcsatornában, így az egyik dokibácsi kinyomta belőlem szó szerint...

Már 4 év telt el, de bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha nem jön az orvosom magától és csak a kitolási szakaszban hívják. Szerintem még mindig a kitolási szakasznál tartanék... A gyerekem így is nehezen sírt fel és nagyon lila volt. Ha az ügyeletes orvoson múlik, akkor talán.....

133. b-gabi
2013. febr. 3. 16:25
Lányok, akik szültek már a Baross utcában. Pest megyei vagyok, úgy tervezem, hogy terhes gondozásra ide fogok járni a helyi sztk-ba, de szülésileg a Baross utcához tartozunk. Esetleg valakinek van tapasztalat a választott orvos nélküli szülésről ebben a kórházban?
132. Cobedy (válaszként erre: 131. - Evka)
2013. jan. 24. 20:55

Köszi Evka!

ÉS hogy működik az orvos választás?

Remélem nem ez a doktornő volt az :)

131. Evka (válaszként erre: 130. - Cobedy)
2013. jan. 24. 20:31

Ha van orvosod, akkor mehetsz máshonnan is.

Nem ismerem, akit írtál.

Abban a kórházban találkoztam egy rendkívül bunkó doktornővel, de nem kérdeztem meg a nevét...

130. Cobedy
2013. jan. 24. 19:55

Sziasztok!


Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy nem 8.kerületiek is mehetnek a Klinikára ingyenesen, vagy csak fizetősen? Eddig az SZTK-s orvosokkal nem voltam megelégedve, és idén-jövőre babát tervezünk, úgyhogy jó lenne végre egy normális orvost találni. Innen ajánlották Laky Ilona Marcella doktornőt, Őt esetleg ismeritek?

129. Schaffy (válaszként erre: 127. - Gica24)
2013. jan. 23. 20:38
Szia! Engem kétszer is műtött Bokor (először a petevezeték átjárhatósági vizsgálat szövődménye miatt, eltávolította az egyik petevetőt, majd lombikkezelés kapcsán, amikor javasolták egy hiszteroszkópiát az endometriózis kizárására) Végül szeptemberben meg nála született a kisfiam. Szóval maga a műtét inkább csak apróbb kellemetlenségekkel jár, nekem semmi fájdalmam nem volt, gyorsan gyógyult a seb, esztétikailag is szépen. Én teljesen meg voltam elégedve az orvossal, korrekt volt. Igaz, ő is elég elfoglalt, de nyugodtan lehet tőle kérdezni és akkor ő válaszol. Mindig tartotta magát ahhoz, amiben megállapodtunk (pl. nem vette ki minden áron a másik petevezetékemet, szülésnél nem kaptam fájdalom csillapítást)
2013. jan. 20. 14:21

Sziasztok!


Jár valaki mostanság a Sote I-re terhesgondozásra?

Tudna valaki véleményt mondani Dr.Csaba Ákosról? A klinikán is foglalkozik terhesgondozással vagy már csak magánrendelésen? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.: Zsuzsi

127. gica24
2012. ápr. 7. 11:55

Sziasztok!

Tegnap voltam Dr. Bokor Attilánál endometriosis-om van amit műteni kell laparoszkóposan. Volt valakinek már ilyen műtéte? Mire számítsak ha valaki leírná részletesen azt megköszönném. Üdv Gica!

126. kirci
2011. aug. 15. 20:17

Sziasztok

Engem a Dr Nagy Gyula Richard kezel ugyan nem terhességgel,de ö a nögyogyászom csak tudom mindenkinek ajánlani,mert nagyon ért a munkájához,hosszu évek kellettek ahhoz hogy kitapasztaljam az orvosokat és tényleg ö akiben megbizok és soha nem mennék már máshoz....

125. Evka (válaszként erre: 124. - Sziszibea)
2011. júl. 22. 14:45
2011. jún. 16. 19:07
Hello. 34 hetes vagyok és most kértem fel Dr Joó József Gábort, tud róla vki vmit, nekem elég szimpi volt (4.szer találkoztam eddig vele.). Árat is tud mondani valaki?
123. anian
2011. ápr. 6. 14:07
ok, köszi a válaszokat... így a logikus... :)
122. 80814b4ecc (válaszként erre: 121. - Anian)
2011. ápr. 6. 12:25
Utána. Te sem előre kapod a fizetésedet, nem? :) Amúgy van azért valami elemi bizalom is...
121. anian
2011. ápr. 6. 11:29
És a pénzt szülés előtt illik odaadni, vagy szülés után? Csak mert ha előre fizetek, honnan tudom, hogy tényleg ott lesz a szülésnél.. ha meg utólag, akkor meg a szülésnél a doki nem tudja még fogok-e fizetni neki... olyan zavarosak nekem ezek a dolgok... :(
120. 80814b4ecc (válaszként erre: 119. - Anian)
2011. ápr. 6. 11:14

Ha orvost fogadsz, akkor illik is fizetni, hiszen könnyen lehet, hogy nem a munkaidejében történik majd a szülés. Célszerű, s nem ciki megkérdezni a tarifát: van, aki konkrét összeget mond, van, aki rád bízza. Egész nagy a szórás, s sokaknál az sem mindegy, hogy hüvelyi vagy császáros szülésről van szó.

De ha csak bejársz az ambulanciára, s az ügyeletes orvosnál szülsz, akkor nem kell fizetni; az egész más szituáció. Ha azonban elégedett leszel vele, úgyis honorálni fogod.

119. anian
2011. ápr. 6. 10:48

Köszi! azt hiszem holnap reggel bemegyek reggel, aztán meglátom ki lesz épp. próbáltam felhívni őket telefonon, de nem veszik fel, úgyhogy nem tudom ki fog rendelni...

Még egy kérdés: szerintetek nem gáz ha megkérdezem a dokit, hogy mennyit kér a szülésért? vagy várjam meg hogy ő mondja majd magától? Van aki nem fizetett az orvosnak?

118. 80814b4ecc (válaszként erre: 117. - Anian)
2011. ápr. 5. 17:06

Ha bemész a klinikára, akkor a várandós ambulanciára mész. Ott vannak bizonyos orvosok. Rajtuk kívül pedig rengeteg másik különböző osztályokon. Szülni bárkinél lehet. Elképzelhető, hogy rögtön szimpatikus az, aki épp ott van az ambulancián, de érdemes esetleg különböző fórumokon is olvasgatni másokról, s felvenni valakivel a kapcsolatot. (Olyanról még nem hallottam, akit jobb elkerülni) Ha ilyet találsz, akkor vagy magánrendelésére hív, vagy a klinikán találkoztok. Ha a klinikán, akkor is az ambulanciára mész, de valószínűleg már egyeztetett időpontban, s amúgy is odahívják majd neked a te doktorodat.

Hajrá!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook