Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Boldogtalan párkapcsolatban élek... fórum

Boldogtalan párkapcsolatban élek... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 29. 12:34
Ha már most ennyi problémátok van az nagyon nem jó jel. Szerintem ami nem megy azt nem kell erőltetni. Lép ne vár!
2012. febr. 29. 12:18

Sziasztok! Szükségem van a tanácsitokra! Lécci, segítsetek. 2 éve elmúlt, hogy a párommal vagyok, idő közben össze is költöztünk (kb 1 éve). Ahogy az szokott lenni, elején szép és jó volt minden, aztán jöttek a közös tervek és ezzel egyidőben a bajok is: előszőr az édesanyja gondolta úgy, h nem kellene úgymond, elvegyem a fiacskáját, legalábbis nem összeköltözni vele, aztán mindent megtett, h bebizonyítsa, nem vagyok elég jó a fiának. Mikor valahogy sikerűlt nagyrészt normalizálni a kapcsolatot az édesanyjával, akkor kezdtem észrevenni, h nincs minden olyan nagy összhangban köztünk, ahogy én azt elképzeltem: ő nem érdeklődött a barátaim kiléte után, nem szívesen jött látogatóba a szüleimhez,szinte viszolyog tőlük, pedig soha semmivel nem szólgáltak rá (kegyetlenűl fáj ez nekem), a többi családtagomat jóformán nem is ismeri, de nem is akarja. Elején, még fogjuk rá, ki-ki mozdúltunk, de utóbbi fél évben 2x voltunk nyílvános helyen.

Munkájából adódóan sok időt tőlt Francia országban, lehetősége lenne, de nem igazán tartjuk a kapcsolatot, vagyis minden este megkérdezi, milyen napom volt, aztán 2-3 semmit mondó mondattal később már búcsuzódik is, mert fáradt és fekszik le. Na, de a helyzetet akkor sem látom sokkal jobbnak, mikor épp itthon van, mivel egy ideje annyira eltávolodtunk? egymástól, h az alap dolgokon kívűl már semmiről sem tudunk beszélni....neki alap, h nem beszél magáról, az érzéseiről.........,én pedig már nem akarok, jobban mondva, annyira távolinak érzem magam tőle, mint egy idegentől. Millió egyszer megpróbáltam: szépen, erélyesebben, durván, de semmi eredmény. Ha őt kérdezem, akkor neki nincs mondanivalója, neki minden OK, és rájöttem, h nem is látja, h engem bánt valami, vagy, h ő mennyire meg tud bántani egy-egy elejtett megjegyzésével. Legutóbb a házasság volt a téma, lagzimeghívást kaptunk, erre annyit mondott, h ő nem nősűl, mert nem kell neki a felhajtás és nem igazán van oda az ötletért, de ha kedvem van, elmegyünk. Mellbevágó kijelentésnek tartom, de van, h túlreagálom a dolgokat, ezért kérek Tőletek véleményt. Aztán előhozódott a jövő-téma, elmondta, h házat akar, mert nem érzi jól magát tömbházban, és a többi MAJD KIALAKÚL (elborúl az agyam ettő a mondattól, annyit hallgattam már), elvileg velem képzeli el a jövőjét, gyakorlatilag oda vagyunk kerűlve, h nem kommunikálunk, az intimitással is hadilábon állunk, a sexről inkább jobb nem is beszélni, mert ha havi 1x van, az már jóóóóó, persze csak, ha itthon van. Folyamatosan győzködtem magam, hosszú időn át, h képes lesz megváltozni, kettőnkért, mert fontos neki a kapcsolatunk!!!, elvégre 2 évet csak nem dob el próbálkozás nélkűl, nem költözött volna össze velem,ha nem akarna velem közös jövőt tervezni (ez saját elképzelés volt). Folyton kimagyaráztam magamnak, h biztosan én vagyok az oka, h így viselkedik, h rosszúl alakúlnak a dolgaink. Rengeteg 'apróságot' fedeztem fel, ami szerintem nem normális,pl.látszólag semmi ok nélkűl, nehezére esik kedvesnek lenni, megölelni. Egy jó ideje hátat fordít elalvás előtt.

Harmadik hónapja már, h győzködöm magam, h NE keressek mást, sem szeretőt, sem új ismeretségeket. Féltem, de nem egészen tudom megfogalmazni, h mitől. Aztán eljött 2012.02.25.-e este, mikoris a barátnőimmel szerveztük a programot, egyik ide a másik pont máshová akart menni party-zni.....már-már feladtam és úgy maradtunk a csajokkal, h ha meg tudnak eggyezni, szóljanak. Facebook-on folyt a megbeszélés, mikor megjelenik egy régi ismerős, beszélgetésbe elegyedtünk, semmiségekről, mert végülis mit beszélhetnék egy évek óta nem látott ismerőssel. Találkoztunk aznap este, nála. Kedvem is volt a 'kaland'-hoz,főleg, h aznap a párom minimum 3x tiporta sárba az önbecsólésem megmaradt részeit is. Az igazság az, h talán csak ezért fogadtam el a meghívást. De robbant a bomba, minden megvolt, amit egy éjszakába bele lehet képzelni, és ami padlóra küldött, h egy idegennek nem esett nehezére egész éjjel a karjaiban tartani, pedig elvileg egyéjszakás kalandról beszélünk, sőt, haza sem 'engedett', csak a reggeli kávé után. Sajnálattal láttam be vasárnap folyamán, h még csak nem is bánt a dolog, pedig tisztában vagyok vele, h ez részemről nem volt tisztességes, NEM TUDOM RÁVENNI MAGAM, H MEGBÁNJAM VAGY LEGALÁBB SAJNÁLJAM!!! Miért? Olyan érzések támadtak viszont az ismerősömmel kapcsolatban, ami megijesztett: HIÁNYZOTT! H ez mi, azt nem igazán értettem, de adtam magamnak időt lenyugodni, átrágni magam a dolgokon, reméltem, h majd minden megoldódik, szép lassan, addig türelmet parancsolok magamnak. Erre jött egy üzenet, aztán még egy, az ismerős volt........időt kértem magamnak, és neki is, h ne tegyünk olyat, amit tényleg megbánhatunk. Vasárnap és hétfőn nem talalkoztunk, de SMS az jött jópár. Kedden délután újjabb SMS, aztán este 'randi', h próbáljuk meg 'semleges' területen. Hát, ötletnek nem volt rossz, de hamar kiderűlt, h ha tényleg le akarjuk tisztázni a dolgainkat, ahhoz nem kellenek a közös ismerősök (mert, h kiderűlt, vannak egy páran), felhívtam a lakásomra(lakásunkra), este 9-től hajnal 2-ig egyfolytában beszéltünk. Őszinteséget kértem tőle, és úgy tűnik, megkaptam: mivel 3 évvel kisebb, mint jómagam, nem hittem, h így el lehet beszélgetni vele, és bátornak tartom, amiért ki merte mondani, h nem vágyik komoly kapcsolatra, igaz én is megvallottam, h az EGO-nak nem tett jót ez a kijelentés, elfogadom. Aztán mindent elmondott, ami tetszett, nem tetszett, zavarta v feldobta velem kapcsolatban és nemcsak. Én viszont ugyanúgy. Nem hiszem el, mi történik velem!!! Azzal nyugtatom magam, h csak hirtelen fellángolás, azért vonzódom az ismerősömhöz, mert az aktuális kapcsolatom flusztrál, elszívja az életerőm, kínoz és elhanyagolt érzést kelt bennem. Ő nem. És annak ellenére, h első este 'megadtam magam' neki, jobban kötődik hozzám, mint a 'párom'. Ez kiábrándító!!! Minden reggel 5:30-kor kelek, szerdán (ma) is, és láss csodát, kissé fáradt voltam, de boldog, feltöltődött, nem jött, h higgyem, létezik ilyen nálam. Imádom ezt az állapotomat, per pillanat, de előbb utóbb (2 hét múlva), mikor hazajön a párom, szembe kell nézzek a valósággal és rendbe kell hoznom az életem.

Addigis kérlek, írjatok véleményt, nagy szükségem van a segítségetekre. Köszönöm

2012. febr. 20. 02:22
na mi történt??
2012. febr. 19. 07:52
Hát segíts neki össze csomagolni...
2012. febr. 18. 15:01
Mi az, ami mellette szól?
2012. febr. 18. 15:00
nagyon gyorsan kirúgni
50. f799cac10e (válaszként erre: 49. - Vacsa)
2012. febr. 11. 18:58
hát csak próbálná néha sikerül neki egy de a következőt már nem szoktam hagyni, igen és nagyon szeretem a kutyáimat,sajnálom őket. már én vertem meg érte miattuk és mindig az a vége hogy döntsem el ki a fontos nekem a kutyák vagy ő én mindig a kutyáimat mondom mert mindig hálásak, nem ugy mint ő.
49. vacsa (válaszként erre: 24. - F799cac10e)
2012. febr. 11. 18:53
Bántja a kutyákat? Hát rúgd jól tökön! Először a kutyákat üti meg, aztán majd téged is...
48. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - Miramira77)
2012. febr. 11. 18:51
Tömény megfogalmazás... Jó!!! :D
47. f799cac10e (válaszként erre: 44. - Miramira77)
2012. febr. 11. 18:50
:) persze nincs gond nyugodtan írd amit gondolsz, én is ezt gondolom, csak most értem el arra a pontra hogy már tudok róla beszélni.
2012. febr. 11. 18:50
Ne fájjon a szíved azért, ami elmúlt! Ami fontos volt belőlük, az már benned van, az már te vagy. S ha ott maradsz a romok között, ugyan hova épülhet mindaz, ami még előtted van?
45. Miramira77 (válaszként erre: 44. - Miramira77)
2012. febr. 11. 18:49
ÉLJ, nem élje
2012. febr. 11. 18:48

Ha megengeded, csúnyát fejezem ki magam.

B.szd ki a p.csába, élje boldogan! Nincs szükséged egy ilyen herebáróra!

2012. febr. 11. 18:46
nálunk nincs harmadik mert mindig itthon van. igen jobb érzés lenne szerintem mert ha eddig nem kellettem nem becsült meg akkor utána se foglalkozzon velem
42. a14deb9047 (válaszként erre: 39. - F799cac10e)
2012. febr. 11. 18:44

Legyen benned annyi önérzet, méltóság, hogy Te mondod ki...

Jobb érzés, ha én hagyok el valakit, minthogy engem hagyjanak ott... Valahogy a végeredmény pszichésen mégsem ugyanaz...

41. Re87 (válaszként erre: 38. - F799cac10e)
2012. febr. 11. 18:41
Nálunk az volt az oka,hogy volt valakije,viszont túl gyáva volt elmondani,ezért engem próbált elmarni magától,hogy én legyek,aki kilép a kapcsolatból.
2012. febr. 11. 18:38

Amikor az ember lánya ilyen határozottan megfogalmazza, hogy boldogtalan vagyok, nem akarok így élni, akkor már vége. Már csak a kegyelemdöfés van hátra. Nos, ez az első legnehezebb lépés. A következő az, amikor tényleg elmegy. Megkönnyebbülés, hogy becsukta az ajtót, de rádtörnek az emlékek... hiányzik...

Ilyenkor arra kell gondolni, hogy mindent megtehetsz, amit eddig nem. Pihenhetsz fél órát a fürdőkádban, főzheted a kedvencedet, nem hajtogatsz wc-ülőkét, stb... Mert amíg az ember szeret valakit, hajlamos nagyon megalkudni.

Egy dobozba eltenni az emléktárgyakat és valahová képletesen és ténylegesen is a szekrény mélyére süllyeszteni. De egy-egy darab látványos kukába dobása is okozhat örömet... utólag. Ha van erőd valamit kidobni, meglátod, különös érzés fog el...

2012. febr. 11. 18:38
arra jutottam hogy holnap elmegyek egy nagy sétára kiszellőztessem a fejem és utána meglátom hogy mihez kezdek szerintem jó lesz így.
38. f799cac10e (válaszként erre: 37. - Re87)
2012. febr. 11. 18:35
de mi lehet az oka hisz nem csináltam soha semmi rosszat ellene.
37. Re87 (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2012. febr. 11. 18:33
Annak is oka van,ha egy férfi ilyen szinten el akarja marni magától a nőt...
36. f799cac10e (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2012. febr. 11. 18:28
igen igazad van
2012. febr. 11. 18:24

Kell egy nagy-nagy elhatározás.

Amikor kimondod, hogy vége.

Mindezt röviden, higgadtan, indulat nélkül.

Csomagoljon össze és menjen el.

Aztán jöhet az új élet....

Levonod a tanulságokat, meggyászolod az éveket.

Egy idő után felszabadultnak érzed magad, nem nyomasztanak az elvárások, a sértegetések, a bántások. Jobban tudsz már olvasni a "jelekből"...

Soha ne hagyd, hogy lábtörlőként bánjon veled egyetlen hímneű sem! Tudj nemet mondani!

34. Re87
2012. febr. 11. 18:22
Ha nem működik egy párkapcsolat nem szabad várni a "csodát",mert egyszer csak azt veszed észre,hogy elszállt fölöted jópár év boldogtalanul és nagyon fogod sajnálni ezt az időt.
2012. febr. 11. 18:13
köszi nektek hogy leírhattam és elmondhattam a gondjaimat jól esik egy kicsit könnyebb vagyok.
32. f799cac10e (válaszként erre: 28. - Bced2fcc4a)
2012. febr. 11. 18:10
igen itt a két kutyámra gondoltam én simán ellennék szerintem biztos találnék mást ha majd akarnék, ettől nem félek. csak nehéz bevallani magamnak, hogy nem megy, kész nincs tovább stb... sajnálom hogy nálad is így volt. valami ott maradt még nálad, biztos
31. f799cac10e (válaszként erre: 29. - Miramira77)
2012. febr. 11. 18:08
:) értelek, köszi. én ezeket gondolom nála pozitív dolgoknak mert vannak neki én ezt sosem mondtam. nincs gyerek még ez a szerencse. igen sokszor van úgy hogy megaláz még ha nem is szándékosan de akkor is odaszól én nem szoktam őt sosem, még anyumék meg az ő szülei előtt is normálisan kezelem, nem az hogy minden rendben van vagy ilyesmi de én nem vetítem ki senkire sem soha
30. simple (válaszként erre: 28. - Bced2fcc4a)
2012. febr. 11. 17:56
A kutyáiról beszélt.
29. Miramira77 (válaszként erre: 26. - F799cac10e)
2012. febr. 11. 17:51

De most mik a pozitívumok. Szép meg minden, hogy hat év, meg nem "züllött". Most mi köt hozzá. Megváltozott, csúnyán beszél veled? Hogy megcsinálja a bútort "ingyen"? Egy jó asztalos is megcsinálja, max egyszer fizetsz neki, nem pedig évekig kitartod és hagyod hogy megalázzon.

Vannak megoldhatatatlan problémák.

De el kéne döntened, hogy ülsz tovább a langymeleg fosban, vagy pedig takarítasz!

Gyerek van?

2012. febr. 11. 17:44
hárman lennénk? többen laktok együtt? egyébként én is így voltam... sok évig voltam együtt a volt párommal... hasonló problémákkal... addig húztam az igát ameddig csak lehetett... aztán különváltunk 2éve, de még mindig valami nem stimmel bennem, valamit nem tudtam lezárni, még mindig beszélünk.
2012. febr. 11. 17:41
szerintem csak félek egy kicsit a változásoktól de viszont nagyon jó lenne ha csak hárman lennénk a kutyáimmal nagyon jól ellennénk, építkezni is szerettünk volna vagyis leginkább ő én ezért sem rajongok annyira érte.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook