Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Látszatházasság a gyerekek miatt minden áron! Van értelme? fórum

Látszatházasság a gyerekek miatt minden áron! Van értelme? (beszélgetős fórum)


1 2
6. simple (válaszként erre: 5. - Martin3)
2012. febr. 11. 14:58
Szerintem borzasztó feszült lenne a légkör, hiába próbálnák erőltetni magukat, azt érzi az ember, hiába mosolyognak.
5. martin3 (válaszként erre: 2. - Simple)
2012. febr. 11. 14:57
látszatházasság alatt azt értette, hogy a felek nem vitatkoznak, csak együtt maradnak a gyerekek miatt. De ezt azért nem tudom elképzelni, mert elvileg nem lennének együtt, hiszen az egyik fél válni akarna, emiatt ez a fél szerintem képtelen lenne fentartani a látzsatot, hiszen a válás szerintem arról szól, hogy látni sem akarjuk a másikat, illetve nem akarunk tovább vele élni, vagyis szerintem a látszatházasságot fentartani képtelenség, vagy nem?
2012. febr. 11. 14:54
Teljesen egyetertek veled, nekem biztosan nem menne, nem is akarnam, de hiszem hogy nagyon sok ilyen kapcsolat van a mai vilagban, hogy a gyerekek, a latszat, es fokent az anyagiak miatt egyutt maradnak a parok, de ezel viszont be van csapva mindenki, fokent a gyerekek. Ha mar elmult a szeretet uljenek le es beszeljek meg a felek a gyerekekkel is, igy korrekt mindenki fele!
3. simple (válaszként erre: 2. - Simple)
2012. febr. 11. 14:52
Főleg még ha jó kis veszekedéssekkel is meg van spékelve az az együtt maradás.
2. simple (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. febr. 11. 14:51
Nincs semmi értelme, mindig is így gondoltam. Hiába marad együtt a pár, boldogok nem lesznek, és azt bizony a gyerekek is megérzik. Inkább váljanak el, és legyenek boldogok külön külön, és akkor a gyerekeik is azt látják hogy jó nekik, és kiegyensúlyozottabbak lesznek. Egy boldogtalan szülő folyton feszült, nincs kedve nevetni, sem játszani. Ez miért lenne jó egy gyereknek?
2012. febr. 11. 14:47

sziasztok! olvassátok légy szíves végig, amit írok, különben nem fogjátok érteni.

A kérdés csak fiktív, nem mi akarunk válni. Egyik este férjemmel a válásról kezdtünk beszélgetni, amiatt, hogy a környezetünkben többen elválnak, csak mert ez a könnyebbik út. Legalábbis a férjem szerint. Szerinte sokan inkább elválnak, ahelyett, hogy megpróbálnák rendezni a kapcsolatukat(most olyan házaspárokról van szó, ahol nincs testi bántalmazás, nem iszik az egyik fél, tehát nagyjából normális kapcsolatokról beszélünk). Erre én azt mondtam, ha 2 ember, vagy az egyik eljut oda, főleg, ha gyerek is van igenis nyomós oka lehet rá, hiszen feltételezem ezerszer megbeszélték, esetleg ezerszer megpróbáltak rajta változtatni valami miatt mégsem megy. A beszélgetés közben felmerült az is, hogy miért az anyáknak ítélik a gyerekeket, miért nem a psaiknak, az apáknak miért nincs annyi joguk hozzá. Megjegyzem sok pénzzel simán el lehet "intézni", hogy a gyerekek az apjukhhoz kerüljenek, erre mondtam én, az ilyen pasik miért ilyenkor kezdenek el "sírni", hogy nem láthatják a gyereküket? Amikor lehetőség van rá, miért nem voltak otthon? stb...amúgy meg egy gyerek nem játékszer szerintem, igenis ha már nem tudnak együtt élni, akkor ne hétvégi apuka legyen az apa, hanem bármikor láthassa a gyerekét(gyerekeit), mehessen érte a suliba, vagy elviheti moziba stb, esetleg ki is vehetné a részét a nevelésből,ne csak 2 napra lássa azon meg kényeztesse a gyereket, anyuka meg szakadjon meg a neveléssel(mert ugye a jóra, amit a gyerek sokszor negatívként érez az anyukának kell megtanítania, és persze apa lesz a jó, anya meg a gonosz, aki nem enged meg semmit,)

És most jön a kérdésem, erre mondta férjem, hogy ezért jobb a látszatházasság, a gyerekeknek is jobb, ha teljes családban nőnek fel, stb. Szerintem ez teljesen hülyeség, mégha van is benne igazság, a gyakorlatban kivitelezhetetlennek tartom...mindenki külön tart szeretőt? és ez a becsapás sokkal inkább félrevezeti a gyerekeket, vagy nem is tudom, biztos az sem jó, ha egy gyereknek át kell élnie a szülők csatáját, de ez a látszatházasság nekem magas. (én pl nem tudnék olyan emberrel egy fedél alatt élni, még a gyerekeim miatt sem, akitől el akarok válni, hiszen annak oka van)

Nektek mi erről a véleményetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook