Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Látszatházasság a gyerekek miatt minden áron! Van értelme? fórum

Látszatházasság a gyerekek miatt minden áron! Van értelme? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 20. 07:32

Hm.. én úgy nőttem fel, hogy a szüleimnek össze se lett volna szabad házasodniuk. Végül amikor 18 voltam elváltak. Jobb lett volna előbb, ha az én szemszögemből nézzük...

És igen is van olyan, hogy jobb lenne az apánál a gyereknek. Az előző párom a legjobb példa erre. Váláskor anyukának ítélték a gyereket (aki akkor 4 éves volt), aki akkor adta oda apukának, amikor épp kedve volt, aztán meg lerakta a dédnagymamánál és eltűnt. A bíróságra két évig jártunk, mire kimondták, hogy anyuka nem alkalmas a gyerek nevelésére... úgy, hogy egy tárgyalásra se jött el, senki nem tudta hol van.

35. saci101 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. febr. 19. 22:55

"Miért kell mindenáron férjhez menni, mindenáron szülni? "


Egyrészt, mert a nök egy része igy van beprogramozva...

Másrészt, mert nincs önbizalma és örül, hogy vérge talált egy "apa-modellt".

34. saci101 (válaszként erre: 2. - Simple)
2013. febr. 19. 22:50

Nem tudom, él-e még ez a fórum:)))


"Inkább váljanak el, és legyenek boldogok külön külön."


Ez igy szépen is hangzik, csakhogy SEMMI garancia nincs arra, hogy ha szétmennek, boldogabbak lesznek...

Elöször is egy nagy egzisztenciális visszaesés a család minden tagjának...

A gyerekek mindenképpen megsínylik...

(El lehet olvasni: Telkes: A válás lélektana).

Önfegyelem nélkül- tehát hogy még házasságon belül mindenki szeretöt tart - persze jobb, ha szétválnak.

33. martin3 (válaszként erre: 26. - Pen80)
2012. febr. 14. 13:46

bocsi, csak most volt időm megint itt lenni

na ez az egyik legjobb érv, ami miatt hülyeség a látszatházasság, hogy ez nekem nem jutott eszembe:) tényleg igaz, hogy ilyenkor más semmi pozitív érzés nincs a 2 ember között, és a gyerekek is ezt a mintát követnék, de egyébként egyáltalán nem értem a férjem, ő hogyan kivitelezné ezt a szituációt:) szerintem könnyű mondani, bele sem gondolt

2012. febr. 11. 20:19
Egy gyereknek az legjobb, ha azt érzi, a szülei szeretik egymást. Ha ez nem valósul meg, édes mindegy, együtt vannak-e vagy sem. Nem érdemes csak gyerek miatt együttmaradni.
31. Muraja (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. febr. 11. 17:12

Nem lehet semi kepen ez mind csak egy megtevesztö lenne a gyerekek szamara . Egy gyerek kierzi hogy a szulök nem öszinte jatekott jatsznnak ...

Es az a bozaszto faktum hogy az anyak javara itellnek es utana a gyerek szulök kezibe csak egy revandge val valtozik az egyenesen undorito .

Fiam valtozo - vexel metodaval neveli a harom gyereket . Praktikaban az azt jelenti hogy minden masodik hetet a pappaval reszpektive mamaval töltik . Mind a ket szulöre joga van a gyereknek ez itt ebben az orszagban hol elunk törveny ! es nagyon jo humanus törveny mely teljesen kizarja azt hogy a hölgyek manipulajank a gyerekel . Jaga van az edesapanak ugyunugy mind esanyanak eza törveny .

Sajnos Mo es hasonlo orszagokban ez meg csak egy alom , sajnos sok az olyan latszathazassag mely azt szajkoza hogy a gyerekek miatt vannak egyutt. Ez egy elemntaris hazugsah ! ugyanis egy gyerek sem nem varja el nem követeli azt hogy a szulök igy vagy ugy felaldoztak magukat. Sajnos az veg scenarioban aztan ezt mindeg fel is dobaljka ; mert en magam feladosztam ! a fenet hazugsag !

30. Pen80 (válaszként erre: 29. - Simple)
2012. febr. 11. 15:33
Szerintem nem is értik. Azt hiszik, ez a gyereknek is jó.
29. simple (válaszként erre: 23. - Pen80)
2012. febr. 11. 15:29
Csak ezt mindig a gyerek sínyli meg, de ezt persze nem gondolják előtte végig a kedves hölgyek.
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Martin3)
2012. febr. 11. 15:28

A házasságok nagy részének nem csak a kezdetén kell jónak lennie a kapcsolatnak, hanem annak állandónak kell lennie.

Sokan ott rontják el, hogy szerintük csak a kapcsolat elején fontos az, hogy szépnek lássák...

27. Pen80 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:28
Szerintem is. Inkább beleugranak valami rosszba, minthogy várnának.
26. Pen80
2012. febr. 11. 15:28
A kérdésre válaszolva: szerintem nincs értelme. Ha ez van, akkor egy hideg-rideg kapcsolatot lát a gyerek, amiben a szülei nem ölelik meg, nem csókolják meg egymást, nem látszik rajtuk, hogy szeretnék egymást stb. Szerintem nagyon rossz minta.
25. simple (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:26
Ebben a rózsaszín köd dologban abszolút egyetértek. Az egyik barátnőm most erre a legfrissebb példa, nyolc évig élt együtt valakivel, de csak az utolsó egy évben kezdte látni hogy milyen ember akivel van, hogy leszarja, hogy felőle akár fel is fordulhat, mert az az ember magán kívül senkivel nem foglalkozik. Most persze kígyót békát kiabál rá,de én csak azt szoktam mondani neki, hogy te választottad, te éltél vele együtt nyolc évig. Akkor te hülye vagy! -És ilyenkor elismeri hogy igazam van.
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Pen80)
2012. febr. 11. 15:26

Szerintem sem így van.

Jellemzően mindig adnak egymásnak egy sokadik esélyt, meg annyira félnek, hogy nincs partner, hogy még a sz---rt is bevállalják, aztán meg sápitoznak.

23. Pen80 (válaszként erre: 19. - Simple)
2012. febr. 11. 15:26
Vagy a nő gyereket akar, hogy valakivel kialakíthassa az általa vágyott feltétel nélküli szeretetet (beteges kötődést?). Mert férfiakkal nem sikerül neki. :(
22. Pen80 (válaszként erre: 18. - Martin3)
2012. febr. 11. 15:24
Ez sajnos nem így van szerintem. Én legalábbis több olyat is látok, ahol 2 hét után szakítani kellett volna, nem ám hogy még összeházasodni meg gyereket szülni is.
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:19
... ahogy a férfiaknak is... ilyen a szerelem, vagy nem? ;))
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Simple)
2012. febr. 11. 15:18
Igen, én is azt gondolom, hogy legalább annyi ostoba nő van, mint amennyi bunkó pasi. Hogy mit miért tesznek azt csak ők tudják vagy nem tudják. Én nem tudom megérteni azt sem, ha valaki x idő után azt mondja, hogy a párom nem foglalkozik velem, nem érdekli mi van velem, stb. Erre csak azt mondom, hogy a párját sosem érdekelte, de nem vette észre, mert sok nőnek az első x időben rózsaszínű valami úszkál a feje körül.
19. simple (válaszként erre: 18. - Martin3)
2012. febr. 11. 15:16
Nem feltétlenül. Rengeteg kapcsolat van ami már eleve rossz, és a gyerektől várják hogy megjavuljon, esetleg a nő a gyerekkel akarja magához láncolni a férfit, de erre aztán rá is cseszik.
18. martin3 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:13
ezt most nem értem...a házasságok nagy része úgy indul, hogy jó a kapcsolat, és a gyerek is szerelemből, szeretetből születik...csak később jönnek a bajok..
17. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. febr. 11. 15:13

... amire emberek eljutnak oda, hogy válás, addigra általában már túl vannak 1-2-3-4 kibékülésen, újrakezdésen. Szóval ez nem úgy működik, hogy csúnyán nézett egyik a másikra, és rohantak elválni.

Nem tartom jónak a látszatházasságot... eleve mindkét félnek joga van ahhoz, hogy szeressen és szeretve legyen, tisztán, és igazi szeretettel. A kilengések, szerető tartások csupán pótcselekvések, érzelmi kapkodások. Nem utolsó sorban, hogy a gyermek csak pici és nem hülye, pontosan érzi, hogy gond van, hogy a szülei nem szeretik egymást, nem tisztelik egymást... és ezt tanulja meg, többnyire ez lesz számára a minta... és általában felnőttként elítéli a szülei akkori viselkedését, akkor meg miért is maradtak együtt.

Annak idején azt mondtam, hogy azért válok el, hogy a gyerekeimnek apja és anyja maradhasson, mert ha együtt maradunk, nah... nem részletezem, de így szerető apjuk és szerető anyjuk volt és mint szülőtársak már tisztelni is tudtuk egymást, hiszen mások voltak ez elvárások egymás felé. :)

16. martin3 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:12

nem a bíró megkenéséről beszéltem...éppen arra gondoltam, hogy a nőre minden olyat rábizonyítanak, ami nem is igaz, mert az ilyen férfiak mindenre képesek, és ezt most úgy írom, hogy az egyik ismerősünk ilyen, tehát ténylegesen látom, hogy egyesek mire képesek, és néha csak nézek, hogy te jó ég...holott a pasinak csak azért kell a gyerek, hogy direkt elvegye a nőtől...

én semmi olyat nem írtam, hogy egy apa nem tudna jó apa lenni, sőt sok apa jobb is lenne, mint egyes nő, de én most azokra gondoltam, akik akkor amikor ott a lehetőség hogy a családjával legyen inkább a haverokat, a bulit stb választja, és amikor a nő el akar válni, meg van lepődve...és harcol olyan gyerekért, akiről nem tud semmit, és szinte nem is ismeri...

15. simple (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:11
Ezt a kérdést már én is sokszor feltettem. A válasz, azért mert ostoba. Én is ismerek nem egy nőt, aki még másodikat is szült, holott már az első után is puskaporos volt a levegő, most meg kesereg hogy nem bírja eltartani egyedül a két gyereket....
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Simple)
2012. febr. 11. 15:09
Igen, de az ilyennek miért szül egy nő?
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2012. febr. 11. 15:08

Amit nem értek: Miért kell mindenáron férjhez menni, mindenáron szülni?

Az, hogy mennyire nem jönnek ki emberek egymással hamar kiderül, ez után miért kell erőltetni a dolgokat, megtetézni egy gyerek szüléssel, majd sírni, hogy nem szeretem/nem szeret a férjem, de mit csinálok egyedül, stb.?

Mire jó ez? Az, hogy milyen valaki néhány hónap alatt kiderül, ha jó, akkor hozzámegyek, ha nem kidobom és akkor később nem kell szenvedni...látszatházasságban élni...

2012. febr. 11. 15:08
Nincs!!!!!
11. simple (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 15:07
Az, hogy a te környezetedben csak ilyen férfiak vannak, az nem azt jelenti, hogy az összes férfi ilyen. Ez megint csak egyéni dolog. Vannak jó apák és rosszak. Utóbbiaknak tényleg nem való a gyerek.
2012. febr. 11. 15:05
most mennem kell, este leszek, addig írhattok!:)
2012. febr. 11. 15:05

Nem tudok a látszat házassághoz hozzászólni, egy kicsit nem foglalkoztat, de ez a rész érdekesnek tűnt:

"A beszélgetés közben felmerült az is, hogy miért az anyáknak ítélik a gyerekeket, miért nem a psaiknak, az apáknak miért nincs annyi joguk hozzá. Megjegyzem sok pénzzel simán el lehet "intézni", hogy a gyerekek az apjukhhoz kerüljenek, erre mondtam én, az ilyen pasik miért ilyenkor kezdenek el "sírni", hogy nem láthatják a gyereküket? Amikor lehetőség van rá, miért nem voltak otthon? "

Miért gondolod, hogy csak akkor kerül az apához a gyerek, ha megkenik a bírót? És miért gondolod, hogy az apák csak akkor sírnak, ha már gond van?

Felháborító a legtöbb nő elképzelése.

Nekem van barátom, aki a lányát felnevelte egyedül 3 hónapos korától. Jobban, mint sok nő, és a pasik, akiket ismerek mindig kapálóznak a gyerekeikért.

2012. febr. 11. 15:02
Nincs!
7. martin3 (válaszként erre: 4. - Bebe83)
2012. febr. 11. 14:59
igen én is így gondolom, de a környezetünkben lévő válások arról szólnak, hogy az egyik fél, hogyan csinálja ki a másikat, hogyan tegyen neki keresztbe, normális esetben nem is lenne ilyen szemét, de a válás hihetetlen mit ki nem hoz az emberekből..és mindezt a gyerekek is végignézik, rosszabb esetben végigszenvedik
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook