Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik májusban szülni fognak Pesten! fórum

Akik májusban szülni fognak Pesten! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
401. Babettii (válaszként erre: 400. - Nikk_1982)
2012. szept. 17. 08:20

Na látod! :)

Az én fiam is szereti a zsivajt :)

Elvittük tűzijátékra (csak ide ahol lakom nem a Pestire) és végig aludta amikor meg vége lett és elindultunk haza felébredt :)

2012. szept. 16. 15:43

Nem is volt semmi gond :-))))

Mikor elálmosodott, simán bealudt a zenekar mellett a legnagyobb buli közepén. Mikor a zenészek pihenőt tartottak akkor riadt csak fel, hogy "mi van máris vége??" Mindenkire mosolygott, ő volt a középpontban, még a menyasszony szerint is.

Összesen egyszer sírt egész nap, persze sokat volt kézben. Most hazajöttünk, evett, kakilt egy nagyot és most boldogan húzza a lóbőrt a megszokott környezetben. Imádnivaló

399. Babettii (válaszként erre: 398. - Nikk_1982)
2012. szept. 15. 14:26

Ha ilyen nyugodt baba akkor nem hinném,hogy gond lesz :)

Hát én nem biztos ilyen jól viseltem volna :)

2012. szept. 14. 13:13

Most alszik :-)))

Szóval voltak itt a nővéremék majdnem egy hetet a két kislányával (6 és 2,5 évesek). Tele volt a ház gyerekzsivajjal, nagyon élveztük én is meg a párom is, ő talán már egyből nekiállna a következő babának. :-D Kicsi fiam is hatalmas érdeklődéssel figyelte a nagyokat, hogy mit játszanak. Nagyon büszke voltam rá, mert egyáltalán nem reklamált amiért felborították a napirendjét, kitúrták a nappaliból ahol napközben lenni szokott, és még hangoskodtak is, akár aludt akár nem. Jól viselte.


Holnap meg esküvőre megyünk Gyöngyösre, ez lesz az első ottalvós kirándulása a picúrnak. Remélem azt is ilyen nyugodtan és békésen fogja viselni.

397. Babettii (válaszként erre: 396. - Nikk_1982)
2012. szept. 13. 21:14
ezzel én is így vagyok,főleg mostanában :(
2012. szept. 13. 20:28

Köszi a jelölést fb-n :-)

Nagyon mozgalmas napjaink vannak és most sem hagy írni ez a kis diktátor... na majd

2012. szept. 5. 14:27
A tej dolgot úgy értettem,hogy ő eleve sokat eszik és már nem tud többet és nem elég laktató neki szerintem.
394. Babettii (válaszként erre: 393. - Nikk_1982)
2012. szept. 5. 14:26

Én nem mondtam,hogy nincs elég tejem,sőt! :)

Nekünk sokkal nyugodtabbak a napok mióta 10 óraira főzeléket kap.Szerintem semmi baja nem lesz tőle. Amúgy inkább ez,mint a tápszer mert az mégis csak valami mesterséges cucc a zöldség meg gyümölcs meg természetes (legalább is reméljük).Sok vitamin is van benne.

Emellett szoptatok egy nap úgy 4-5 alkalommal.

2012. szept. 5. 12:54

Ez fura, ha reggelre eláznál, akkor szerintem van még ott tej bőven. :-)

Én hat hónapos koráig nem szeretnék hozzátáplálni, szerintem nem tesz jót. A tápos babáknál is csak 4 hós kor után javasolják. Ha nem lesz elég a tej, akkor inkább a HA tápszer. Bár azt is megpróbálom majd még elhagyni. De eddig mindig elgyengültem és odaadtam neki. :-(

2012. szept. 4. 15:56

Az jó ha a pocifájásra megtaláltátok a megoldást.

Én még mindig adok neki Espumisan cseppet de nem minden evésnél ha betölti a 4 hónapot akkor fokozatosan abbahagyjuk :)

391. Babettii (válaszként erre: 390. - Nikk_1982)
2012. szept. 4. 15:55

Kiskönyv nálunk vezetve van.Mindig jön a védőnő státuszra és kitölti a kis papírját meg a könyvet.Hossz,súly,fej-mellkas körfogat meg,hogy miket tud már.


én még mindig fejek de csak reggel vagy este attól függ mennyire van teli sajnos muszáj ha nem akarok elázni reggelre.

Én már adok neki pár napja 10 óraira (reggeli után második evésre általában 10 órakor van)főzeléket amit anyatejjel hígítok.Nekünk most ez az újdonság.

Neki már nem igen volt elég a tej.Elkezdett már hajnalban is kelni meg sokat bukott mindig de amióta kap szilárdabbat minden jó :)

2012. szept. 4. 13:12

Nna, kiskönyv... Születése után kitöltötte a védőnő, de azóta semmi nem került bele. Illetve az oltás igen, de pl az egyhós státusz eredménye nem.


Szopizik, abbahagytam a fejést, mert tele volt vele a hócipőm, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Ezzel együtt abbahagytam az étkezések mérését is, mert az is csak stresszelt. Azért még naponta mérjük egyszer pucéran, hogy ne a hét végén érjen meglepetés. :-)


Így most nem tudom mennyit eszik, de ha éhes megkínálom és működik így is. Este még kap egy kis tápszert, mert akkor általában annyira álmos hogy előbb bealszik a cicin mint hogy igazán elkezdene enni. Abból eszik amennyit akar és legtöbbször alszik is 10-től reggel 5-ig mint a bunda. Ja a tápot köményes teával keverjük ki, mert azt magában nem issza meg (csak akkor egyszer volt hajlandó amikor dicsekedtem is vele) így a pocifájásra is van orvosság. Bár szereztem angol vizet a napokban, az is hatásosnak tűnik.

389. Babettii (válaszként erre: 388. - Nikk_1982)
2012. szept. 4. 08:49

Igen,nagyon kis okosak meg ügyesek.

Csípőszűrést nekünk is csinált a doktornő de azt mondta kell a kórházi vizsgálat is a papír (zárójelentés) miatt,hogy bekerüljön a kiskönyvébe :) Ő is meg a kórházi doki is azt mondta szép egészséges baba :)

Én már 2 hónapos kora óta nem tudom ott hagyni sehol (kanapé) mert hasról simán hátra fordul meg 180 fokban forgolódik.Már a kiságy rácsa felett is leskelődik.Okosak nagyon.Mondtam is páromnak,hogy ez a gyerek hamarabb fog mászni,mint ülni :)


Most szopizik még a fiad?

2012. szept. 3. 12:45

Mi is jól vagyunk. Vilike mosolyog, gagyarászik, és ha elhúzza az okos buksija amikor hason fekve túl magasra tartja, akkor át is fordul. Aztán meglepődik :-))) Zabálnivaló :)

Múlt héten voltunk ultrahangon, teljesen tönkretette a napját hogy összekenték zselével a pocakját. :-) A bal veséje kicsit meg van nagyobbodva, úgyhogy két hónap múlva megyünk újra kontrollra.

Csípőszűrésre nekünk nem kell menni, a gyerekdoki megvizsgálta és gratulált, hogy ennél szabadabb csípőizületet keveset látott, nem kell tovább macerálni miatta a lurkót.

Most meg kinyomta magát annyira hogy átlásson a játékai felett és nézi a tv-t. Ideje odafigyelnem hogy milyen műsorokat nézünk. :-D

387. Babettii (válaszként erre: 386. - Nikk_1982)
2012. szept. 3. 08:58

Sziaaaaaaaaaaa! :D

Mi jól vagyunk,köszi.

Mindig van valami újdonság de amúgy jól!

És ti?

Nagyon eltűntél!

2012. szept. 2. 16:08
Mi újság veletek? Hogy vagytok?
385. Babettii (válaszként erre: 384. - Nikk_1982)
2012. aug. 8. 11:12
gyerekorvos csípővizsgálatra kell odamenni
2012. aug. 8. 08:54

Időpontom már van, arra voltam kíváncsi hogy azt az időpontot tartják-e vagy még azon túl is órákat kell majd ott ülni esetleg.

De akkor ok.


Ortopédiára ki utal be? Ezt még nem hallottam.

383. Babettii (válaszként erre: 382. - Nikk_1982)
2012. aug. 7. 21:38

Időpontra kell menni amit te kérsz telefonon így alig kell várni.

Hamar megvan és nagyon aranyos volt a nő aki csinálta :)


Nekünk menni kellett utána a Heim Pálba ortopédiára mert a Dél-Pestiben ilyen vizsgálat nincs.Erre is beutalnak minden babát, 6 hónapos korig kell elvégezni a vizsgálatot.

Na ott már többet kell várni de nem vészes.

2012. aug. 7. 15:05

Milyen a koponya és hasi uh?

Gondolom azt minden gyerek zárójelentésére ráírják, nem csak a miénkre.

Sokat kellett várni?

381. Babettii (válaszként erre: 380. - Nikk_1982)
2012. júl. 29. 18:10

Amennyit megiszik.Ha szomjas úgy is elfogadja ha éhes akkor meg kiköpi de én minden ébredés után adok neki abból kiindulva,hogy én is iszok reggel.


Vigyáz a cicin töltött idővel mert nagyon megszokja és az nem túl jó.Én csak addig adom neki amíg tényleg eszik ha csak játszik vele meg alszik akkor elveszem tőle.


Mi lenne? Számítasz valamire?

2012. júl. 28. 21:08

Na, betöltöttük a hat hetet. Még nem vettem észre növekedési ugrást, bár amúgy is cicin tölti minden éber percét amióta nem adok neki pótlást.

A köményteát meg képzeld, elsőre megitta! Pedig számítottam némi ellenkezésre. Abból mennyit lehet neki adni kb?

Hétfőn megyek kontrollra. Kíváncsi leszek mi lesz.

379. Babettii (válaszként erre: 378. - Nikk_1982)
2012. júl. 23. 16:11

Nekem annyira azért nem alszik el,hogy ne ébredne fel. Meg nekünk a büfi elég fontos mivel így is elég sok levegőt nyel szóval anélkül nem teszem le aludni mert úgy is felkel rá.


Tejzacsiban fagyasztom le az 150-170 ml fér bele.

Nekem már a lenti fagyóládába van mert a sima hűtő fagyóba nem fért el.komolyan sírni fogok ha nem használom majd fel :)

Igazából azért fagyasztom le hogy később majd ezzel sűrítsem neki az ennivalóit ne pedig bolti tejjel.

2012. júl. 23. 14:52

Szereztünk mérleget és szoktam is mérni. Azért pótoltam eddig mert mindig kevesebbet evett mint amit szerintem kellett volna neki. De most úgy vagyok vele, ha evés közben elalszik és nem is ébred fel pár perc után akkor nem piszkálom mérlegeléssel sem, ha nagyon éhes lenne nem aludna olyan békésen. Persze ezt csak azóta merem megtenni amióta néha már mértem 80 g-ot is egy evésre. Arra már azt mondom hogy OK.

Baromi macerás valóban. Még ha időben ugyanott vagyok is most a hosszabb szoptatással, de sokkal kisimultabbnak érzem magam. :-D

Lefagyasztod amit fejsz? Ha igen, mekkora adagokban?

377. Babettii (válaszként erre: 376. - Nikk_1982)
2012. júl. 23. 13:45

nálunk 6 hetesen volt egy növekedési ugrás na az még jó buli.Le se tudod venni a ciciről :)

Szoktad mérni az evéseit?Vagy nem szereztetek végül mérleget?

Én már általában tudom,hogy mennyi az amit igényel.

Hiába alszik be úgy is fel kel hogy még éhes így mindig mérlegre teszem és hiába aludt nem hagyom.

Pótlást én is csináltam eleinte de rájöttem,hogy macerásabb mert szoptatod x ideig utána cumi elő tej melegítés még etetni aztán büfi stb.Majd mosogatni, fertőtleníteni.Meg hát akkor állandóan fejni kell mert minél kevesebbet eszik ciciből annál kevesebbet fog termelni mert azt hiszi felesleges.

Na meg imádják a cumisüveget és nagyon rátudnak szokni.

Én ezért már csak végszükség esetén adok neki üvegből.

376. Nikk_1982 (válaszként erre: 374. - Babettii)
2012. júl. 23. 13:25

Dettó...

Próbáltam korábban is ezt a másfél óráig eszünk dolgot, de kiborított hogy két szopi között vagy fejni van időm vagy enni. Szóval vagy a gyerek marad éhen vagy én, de ha én nem eszek rendesen akkor végső soron neki sem lesz tejcsi.


Most pár napja próbálom megint, így nem mindig tudok fejni, de nem is mindig kell pótolni ha hagyok elég időt neki. Így is kicsit kevesebbet eszik mint a "nagykönyvi átlag", de nem reklamál. ha meg igen, akkor betömöm a száját megint. Majd pár nap múlva kiderül hogy mennyire fejlődik így a súlya, ha a a heti 150 gramm megvan akkor nem fogom kötelezően tömni minden szopi után ezentúl.


A védőnő az elején lebeszélt arról hogy csak a gyerek igényeit figyeljem, mondván vannak olyan babák akik egy kis éhezést is bevállalnak ha cserébe hagyják őket aludni. De mostmár elég nagy talán hogy bízzak benne.


Az ötödik hetet töltöttük pénteken mi is. Akkor lehet nem is a tápszer volt a ludas?

2012. júl. 23. 09:42

Hány hetesek vagytok már?

nálunk az 5. hét után lettek gondok a kakival.

2012. júl. 23. 09:42

Nálunk egy evés általában 1-1,5 óra.Közben tartunk büfi szünetet meg pelenkázunk.ej.

Evés után már nem nagyon fejek mert nincs időm kb. 2 órákat alszik.

Este meg reggel fejek.

De minél többet rakod cicire annál több a tej.

Nekem pont az a bajom,hogy mindig elalszik rajta utána persze felébred és üvölt mert még éhes :)

2012. júl. 22. 21:12

A lefejt tejjel pótolok, ha van annyi, hogy érdemes legyen neki odaadni. Pár napja már csak 20-30 ml jön le egy-egy szopi után. Ha nincs időm/türelmem addig szoptatni amíg bealszik (ez kb másfél óra alkalmanként) akkor általában még 40 ml-t kell neki adnom hogy jóllakjon.

De pár napja esténként már csak tápszerrel tudtam pótolni. :-( Azóta kínlódunk a kakilással.

372. Babettii (válaszként erre: 371. - Nikk_1982)
2012. júl. 21. 07:34

A szoptatás körüli macera sajnos tényleg nem jó és megnyugtatlak nálam még mindig tart :)

Mondjuk most már nagyobb mennyiséget csak reggel meg este fejek napközben sokszor nem fejek pedig kéne :)

De ha annyi tejed van,hogy fejni is tudod akkor miért pótolsz neki?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook