Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ünnepek fórum

Óvodai ünnepek (beszélgetős fórum)


2012. febr. 11. 08:59

Ugyan nálunk már elég régen volt ez téma, de a farsang az mindig délelőtt volt. Reggel felöltöztettük jelmezbe a gyerekeket és egész napos volt a móka.

Anyák napja mindig meg volt tartva, ahova a nagymama, apuka és bárki eljöhetett. Az oviban 3 csoport volt és egyszerre tartották az ünnepségeket.

17. csorike111 (válaszként erre: 13. - Szisi)
2012. febr. 10. 21:14
Ez nagyon jó megoldás, igen sztem ésszel meg lehetne oldani mindent. Úgy szeretném látni ahogy élvezi az általunk elkészített ruhát, Pont ezért választottam ezt az ovit mert itt azt mondták vannak ünnepek, mert a másik ami a környékünkön van ott nincsenek anyák napja is csak egyesével van. Erre itt is megváltoztatják, de megpróbálok ötleteket adni hátha meggyőzhetőek az ovónők.
2012. febr. 10. 20:18

Sziasztok!

Nálunk is másképp vannak az ünnepek, mint amire gyerekkoromból emlékeztem.

A farsang délelőtt van, de nyitott, ha valaki tud és akar, akkor bejöhet. Reggel 8-tól 10-ig a csoportban vagyunk, azt tervezik, hogy közösen kitalálunk és eljátszunk egy mesét, amit a jelmezekből össze lehet hozni. Viszont ha jön a szülő, akkor neki is be kell öltözni - ez nem egyszerű. (A kislányom katica lesz, én virágos rét.) 10-től az óvónénik mesejátéka lesz a tornateremben, ezt együtt nézi meg az egész ovi, Mikuláskor és Húsvétkor is van ilyen.

A Mikulás és a Karácsony hasonlóan nyílt de nem kötelező program a szülőknek.

Anyák napján minden gyerek csak a saját anyukáját köszönti, be van osztva ki mikor megy, kaptunk kis sütit, teát, leültettek egy kisasztalhoz a babaszobában és ott mondták el a gyerekek a verset, éneket. hagyományos műsor nincsen.

15. szisi
2012. febr. 10. 19:48
Nem mondanék, természetesen, csak elütöttem.
14. szisi (válaszként erre: 12. - 4c07880d46)
2012. febr. 10. 19:47
Jesszusom, óvodavezetőként, óvodapedagógusként és anyaként erre inkább a jólneveltségem okán nem mondanák semmit... Nonszensz, tragikus és tragikomikus ez egyszerre... Anyám...
13. szisi
2012. febr. 10. 19:46
Az óvodám 3 csoportos: az ünnepségeket 3 egymást követő napon tartjuk beosztva, hiszen vannak testvérek is (sok anyuka azért még nem tud klónozódni :oD), ráadásul így a lehető legkisebbre csökkentjük a tömegnyomor kockázatát. Mindent meg lehet oldani ésszel... Ja, az anyák napi ünnepségeink délután 4-kor vannak (a dolgozó szülőknek csak fél-1 órával a munka vége előtt kell elkérniük magukat), a farsang pedig 3-kor, mert ez egy kicsit amúgy is hosszabb, elnyújtottabb. Habár hozzáteszem, hogy sajnos elég kevesen dolgoznak a szülők közül...:(
2012. febr. 10. 19:46
A mi óvodánkban anyák napját nem is tartanak, hallottatok már ilyet?? Még szerencse, hogy már iskolás a lányom! Az az indok, hogy az anyukák meghatódnának, pityeregnének, így a gyerekek is, és a végén mindenki sírna. Hihetetlen!!!
11. csorike111 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. febr. 10. 19:37
Egy csoportban 28-an vannak. De sztem lehetne a torna teremben is tartani nem mindenkinek kell egyszerre, tartani, így talán kivitelezhető lenne. Amúgyis mindenki a saját csoprtjában tartja, sztem egy fél órás tumultust úgyis kibír mindenki. És ha valakinek a munkáltatója nem díjjazza hogy délelőttönként az anyuka eljár ünnepelni, mert vannak különböző nyitott napok is azok is délelőtt. Akkor én lemaradtok a gyerekem ünnepségéről? Mondták vegyünk ki arra a napra szabadságot. Végül is 6 hétig zárva vannak, min 5 pénteken nincs óvoda és akkor még a ledolgozandó szombatokról nem is szóltam...
10. szisi (válaszként erre: 9. - Csorike111)
2012. febr. 10. 19:36
Hát persze, éppen ilyen megfontolásokból döntöttem amellett, hogy nálunk mindkettő nyitott lesz. :) Úgy gondolom, hogy a szülőknek bepillantást kell adnunk abba a nevelő munkába, amelyet a gyerekekkel végzünk, hiszen tudnia KELL, hogy hová engedte a gyerekét, illetve hogy hogyan foglalkoznak vele. Így a szülő-óvoda kapcsolata is szorosabbá válik, illetve egyes szülők az ilyen alkalmak során szoktak rádöbbenni arra, hogy nem csak az ő gyerekük létezik, hanem egy sereg másik gyerek és szülő kívánságát is teljesíteni igyekszünk - általában azt kapjuk, hogy gratulálunk, ők erre képtelenek lennének. :)
9. csorike111 (válaszként erre: 7. - Szisi)
2012. febr. 10. 19:31
Az én emlékeimben is minden ünnepségen ott voltak a szüleim, én se szeretnék ezekről a pillanatokról lemaradni :) Az anyáknapja meg főleg, , mert ha csak én vagyok ott akkor logikusan nem tudok se fényképezni v netán videózni. És ha már más nem lehet ott akkor legalább megmutatni meg tudnánk hogy mit csináltak. Nekem ez olyan furi, el hiszem hogy tömeg van de nem hiszem hogy nem lehetne kibírni azt a kicsit.
8. R75 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. febr. 10. 19:30
Nekünk nem az óvodában lesz, hanem egy középiskola dísztermében...
2012. febr. 10. 19:16
Az én óvodámban szülős, nyitott a farsang, az anyák napjára meg az jön el, aki csak akar. Ez utóbbin volt már helyszűke, de azt a fél órát eddig mindenki kibírta valahogy.
2012. febr. 10. 19:16
Nálunk úgy van,hogy reggel bevisszük a gyerekeket,rájuk adjuk a jelmezt és buliznak egész nap,de nélkülünk.nekünk az italról és a sütikről kell gondoskodni.
2012. febr. 10. 19:10

Hány ember fér el egy óvodában?

Mondjuk 40 gyermek, + 80 felnőtt és a személyzet :D

4. R75
2012. febr. 10. 19:08
Mármint a farsang...
3. R75
2012. febr. 10. 19:08
Nálunk jövő szombaton lesz délelőtt, szülőkkel együtt..
2012. febr. 10. 19:07
farsangra nem szokás szülőt hívni -legalábbis azokban az ovikban, amiket én ismerek
2012. febr. 10. 19:06
Kinél hogy zajlik az ünneplés az oviban? Nálunk most az a trendi hogy a farsangra nem mehetnek be a szülők, délelőtt megtartják, az anyáknapja délelőtt csak anyukák részvételével. Nekem ez nem igazán tetszik, megértem én hogy nem akarnak tömeg nyomort, de miért nem lehet kikötni hogy max két szülő menjen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook