Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukrászképzés "rövidítve" fórum

Cukrászképzés "rövidítve" (beszélgetős fórum)


2012. febr. 11. 10:24
Cukrász révén tudom,hogy még a 3 éves képzés sem elég még az alapokhoz sem,(Sajnos) csak az ugy nevezett nívos helyeken tudsz jó alapokat szerezni,ahoz peddig ha csak gyakorlatról van szó nem tudom mennyi pénz kell...én érettségi után plusz 3 évig tanultam..hát....nem volt elég..sokat kelett tanulni azóta is,és kell folymaatosan:-) De kitartást és sok sikert kívánok:-)
4. ddcc65379c (válaszként erre: 1. - Tündérbogár77)
2012. febr. 10. 16:19

Szia! Szerintem van ilyen, én a "rövidített" szakács képzéssel szemeztem (szemezek még :D) sokáig, szintén olyan célból, hogy itthon tudjak ezt-azt... Nézz körül az OKJ-s képzésekkel foglalkozó intézményekben, vagy akár a vendéglátós szakközépiskoláknál is, mert ott is szoktak tartani ilyen gyorstalpaló felnőttképzést, azt hiszem.

Ha sikerül munkaügyön keresztül elvégezni, az azt hiszem, hogy ingyenes, amúgy fizetős.

2012. febr. 10. 16:16
Vannak kb 12 hónapos levelező tanfolyamok is, (lsd itt:kapos2007) asszem.de ott is kell gyakorlati helyet szerezned magadnak. Én is nézegettem, de végülis nem fizettem be rá, mert nekem sem kell a papír és az ilyen képzések nem nagyon adnak pluszt. Szerintem sokkal hatásosabb, ha gyakorlatra teszel szert valamilyen úton-módon. Pl. bekéred magad egy cukrászdába.
2012. febr. 10. 16:12
Azt hiszem, szükséges egy cukrászat is, ahol a gyakorlati időt le kell tölteni. Nem éppen olcsó mulatság, ahogy ismerőstől hallottam.
2012. febr. 10. 16:04

Sziasztok!

Szeretnék elmenni egy cukrász iskolába, már nézegettem a neten, de tanácstalan vagyok. Sajnos azt nem tudom megtenni, hogy az alap 3 éves képzésre elmenjek. Viszont nem tudom, hogy létezik-e olyan "rövidített" képzés ami szintén jó (persze nem tudom hogy szert tehetek-e annyi tudásra)Hobbi sütögető vagyok, vagyis nem munkahelyhez kell papír, ugyanakkor szeretném az alapokat megtanulni egy jó iskolában.

köszönöm:

Kata


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook