Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiskorú útleveléhez a csekkre kinek a nevét kell írni? fórum

Kiskorú útleveléhez a csekkre kinek a nevét kell írni? (tudásbázis kérdés)

2012. febr. 10. 17:52

Csekkre az igénylő nevét - akié lesz az útlevél. Tehát a lányodét.

Nem kérhet az osztályfőnök útlevelet, mivel a személyi igazolvány is hivatalos okmány, mellyel az EU országokba be lehet utazni.

Az én osztályom decemberben volt Bécsben, volt akinek személyi volt akinek útlevél volt az okmánya.

16. dominós (válaszként erre: 11. - Szuszy)
2012. febr. 10. 17:12
EU-ba útlevél???? Hát noooormális?
15. maszii (válaszként erre: 14. - Akymo)
2012. febr. 10. 17:10

nagyon nem mindegy kinek a neve szerepel a csekken... ha a gyereknek lesz készítve, akkor a gyerek nevére és állandó lakcímére kell kiállítani a csekket... az meg, hogy lehet-e fizetni kártyával, az irodától függ, bár mostmár egyre elterjedttebb, de még mindig vannak vidéki kisebb irodák, ahol nincs terminál...

a másik...útlevelet midkét szülő jelenlétével lehet készíteni ugyanis minkettőnek alá kell írni az adatlapot, illetve ha egyedül neveled akkor kell a gyerekelhelyezésről a határozat...

amúgy simán mehet személyivel, nem szükséges útlevél...

14. Akymo
2012. febr. 10. 16:45

Keresd meg az iskola igazgatóját, felesleges költségeket ró rátoki a pedagógus. Az okmányirodában pedig lehet kártyával fizetni.

A csekken mindegy kinek a neve szerepel, a befizetés megtörténte a lényeg.

Most csináltattam 3 kiskorú részére útlevelet a héten.

2012. febr. 10. 16:16

Hát ilyet nem kérhet egy tanár!!Ő felülírja a törvényt??!! Joga van az Eu-n

belül személyivel utazni!! Hát nehogy már az ő "agymenése" miatt plusz költségbe kerüljön a dolog!!! És hol van itt a többi szülő??? Vagy minden gyereknek van útlevele???

12. Szuszy
2012. febr. 10. 16:16
Köszönöm a segítségeteket!
11. Szuszy (válaszként erre: 7. - Silverblue)
2012. febr. 10. 16:09

Köszi :)

Van személyije, csak az iskolából szerveznek egy 8 napos kirándulást Berlinbe és környékére, és az osztályfőnök ragaszkodik az útlevélhez.

Volt már útlevél neki, csak 5 hónapja lejárt, ezért cserélni kell. A személyivel tavaly sem engedte a tanár Bécsbe 6 napra.

Tudom hogy elfogadják a személyit is, de ez feltétel a kiránduláshoz.

2012. febr. 10. 16:06
Lányodét mertr neki lesz az útlevél
2012. febr. 10. 16:05

Köszi a válaszokat!

Azt nem kérdezték mivel akarok fizetni, de ha ott lehet fizetni kártyával is, akkor nincs is kérdésem :)

Felhívni nem tudom őket, mert ma 12-ig volt ügyfélfogadás, én meg most vettem elő a csekket hogy megyek a postára befizetni, mert hétfőn reggel 8.05 -re kaptam időpontot, a befizetett csekket vinni kell, a postára meg 8 előtt nem lehet bejutni:), telefonálni meg gondolom az okmányirodába is csak 8-tól lehet hétfőn.

2012. febr. 10. 16:03
Természetesen az útlevél igénylőjének nevét kell írni!!Tehát a lányodét, mert az ő nevén lesz az útlevél, tehát neki kell a befizetőnek is lennie!!
2012. febr. 10. 15:57

Az okmányirodában lehet fizetni kártyával is.Akkor nincs gond avval,hogy kinek a nevét írd rá. :)

Amúgy nincsen személyie?Mert az is elég nem mindig kell útlevél.

6. *Csajszi* (válaszként erre: 3. - Szuszy)
2012. febr. 10. 15:57
nem tudod felhivni oket es megkerdezni? talan az lenne a legjobb.
5. MsFlower (válaszként erre: 3. - Szuszy)
2012. febr. 10. 15:54

Más kérdésre számítottam :)

Ebben nem tudok sajnos segíteni :(

4. Szuszy (válaszként erre: 2. - MsFlower)
2012. febr. 10. 15:50
:)
2012. febr. 10. 15:50

Sziasztok!

A gyermekem részére fogunk útlevelet csináltatni, adtak egy csekket, hogy fizessem be a díjat.

Az lenne a kérdésem, hogy a sárga csekkre kinek a nevét, (feladó, befizető) kell írni, ha a lányom még csak 16 éves? Az Ő nevére kell befizetni a csekket vagy a szülő nevére kell kiállítani?

2012. febr. 10. 15:48
igen?
2012. febr. 10. 15:47
Kiskorú útlevele .....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook