Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hatástalan az arckrémek többsége? fórum

Miért hatástalan az arckrémek többsége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért hatástalan az arckrémek többsége?

1 2 3
64. Belevalósrác (válaszként erre: 34. - Homokóra)
2012. júl. 23. 14:38

A kakaóvajat a nők évszázadok óta használják szerte a világon. A kakaóvaj gazdag bőrpuhító összetevőkben és bizony a baba termékek tartalmazzák ezt az összetevőt.

Szóval nincs min felháborodni. Egyálatalán.

63. syria (válaszként erre: 62. - Szillamilla)
2012. febr. 24. 17:17
Nyilván azért engedik a reklámokat, mert olyan néphülyítés van bennük, ami a hirdetők számra busás busás hasznot hoz. :(
62. Szillamilla (válaszként erre: 60. - Syria)
2012. febr. 24. 11:51
Ez teljesen így van sajnos. Emlékszem, évekkel ezelőtt, mikor megismertem a férjemet, és meséltem Neki is ezekről a dolgokról, döbbenten kérdezte, hogy "miért engedik az ilyen reklámokat, amik nemhogy nem használnak, de ártanak?"-pedig nem egy naiv ember:) Igen, rá kell hogy jöjjünk, hogy a pénz nagyon nagy úr, az anyagi érdekek mindent félresöpörnek...
61. Lilibeth59 (válaszként erre: 60. - Syria)
2012. febr. 23. 21:38

Ahogy Te is, én is, úgy mások is rádöbbenhetnek az igazságra.

A haszon reményében mindenre képesek, ezért is kell minden adandó alkalmat kihasználni, hogy felvilágosítsuk az embereket....

60. syria (válaszként erre: 59. - Lilibeth59)
2012. febr. 23. 20:56

Dicséretes a kitartásod, de sajnos a reklámok mindennél észérvnél erősebbek.

És ami a legnagyobb csapda: a kozmetikumok, mosószerek, öblítők, tus- habfürdők, samponok, tisztítószerek káros hatásai nem azonnal jelentkeznek, hanem hosszú évek alatt, igaz, akkor már halmozódva, összeadódva. És az egyes ember számára kideríthetetlen, mitől lett hirtelen allergiás, vagy mitől ment tönkre a környezete. :(

59. Lilibeth59 (válaszként erre: 58. - Syria)
2012. febr. 22. 21:38

Én mindent megteszek, amit csak lehet, bár tényleg van, hogy sokszor csak valami csodabogárnak néznek.

Volt, hogy ajánlottam a mosópor helyett a mosószódát, mosódiót, háziszappant.

Mondom: egészségre, környezetre nem káros, mint a bolti mosószerek, öblítők, és sokkal olcsóbb is.

Erre a válasz: Én nem akarok ilyen olcsó termékeket használni, mert az biztos, hogy nem lehet jó.

Hát, nem könnyű.

A reklámoknak megvan a butító hatásuk.

AZÉRT NEM ADOM FEL!

Mondom, írom úton-útfélen a kozmetikumok, mosószerek, öblítők, tus- habfürdők, samponok, tisztítószerek káros hatását egészségünkre és környezetünkre, előbb-utóbb csak rájönnek, hogy nem beszélek hülyeségeket...

58. syria (válaszként erre: 57. - Lilibeth59)
2012. febr. 22. 20:18

Kár, hogy amit írtál kevesekhez jut el.


Ugyanakkor nem értem a rengeteg kenceficét használó nőket: ők nem látják a különbséget az arcuk és a nyakuk közt? Ez a legárulkodóbb jel. Hiszen mindenki főleg az arcával foglalkozik, arról elfelejtkeznek, hogy a "folytatás" lebuktatja őket.

2012. febr. 21. 16:57

Bizony, ez így van. Én jó ötvenes vagyok, emlékszem, hogy mikor gyerek voltam, az idős néniknek nem volt tiszta ránc az arcuk. Hajuk is annyi volt, amennyit ma még egy húsz éves is megirigyelne.

Nézzetek be egy fodrászüzletbe. 40-es, 50-es asszonyok, a fodrász azt sem tudja, hogy készítsen frizurát a pár szál hajból, ami még van nekik. Persze, ebből sem tanulnak, továbbra is festetik, daueroltatják a hajukat.

A helyzet ugyanez a kozmetikumokkal is. Ismerek olyan nénit (nyolcvanon túl van már), akinek sima a bőre, egy két mimikai ránc, de ez még kedvesebbé teszi a szép arcát. Sokat látok viszont, akinek mint a szántóföld, szó szerint, fáradt, petyhüdt, barázdált az arca, a nyaka, gondolom máshol is, ahol a ruha takarja. Mégis alig várják az A.o. kozmetikumokat, hogy vigye nekik a tanácsadónő. "Mert nekem csak ez használ", mondják, dehogy mosakodnának, fürödnének háziszappannal, "hiszen az csak tönkretenné a bőrömet". Csak azt nem akarják látni, hogy már tönkre van téve a hosszú évek alatt rákent mindenféle kenceficével.

Igen, igaz, hogy jó árat fizetnek azért, hogy tönkretegyék a bőrüket, ami aztán más problémát, betegséget is okoz.

Bőrünk csak egy van, és figyeljük csak meg, hogy ahol nem krémeztük agyon évek hosszú sora alatt, ott sokkal egészségesebb, szebb, mint az arcunkon, kezünkön. Biztos, az időjárás is oka persze, pl. a hátunk, hasunk, fenekünk szinte mindig védve van a hideg ellen, de a kenceficék is sokat nyomnak a latban, hogy hol használtuk/használjuk, hol nem (vagy sokkal kevesebbet).

56. syria (válaszként erre: 24. - 17edc27aec)
2012. febr. 21. 16:20
Igen, annak idején, úgy 20-30 éve mondtam is neki, hogy teljesen feleslegesen keni, sminkeli, "vakolja" magát napi rendszerességgel. Egy fiatal bőr smink nélkül is szép, az öreg meg úgysem tudja hitelesen palástolni a ráncait.
55. Gicza4
2012. febr. 17. 10:48
Igen, egyébként én is észreveszem a környezetemen, hogy egyre inkább keresik az emberek a natúr dolgokat, és talán vásárláskor is jobban megnézik, mit vesznek meg. Talán már a reklámoknak sem hiszünk annyira. Talán már elgondolkodunk azon, hogy "a kevesebb néha több". Talán....
54. Gicza4 (válaszként erre: 50. - Szillamilla)
2012. febr. 17. 10:44
Tényleg nincs ránctalanító krém, ebben igazad van! Egyet értek! Azért vannak jó kozmetikumok a piacon. Szerintem... Én nem vagyok olyan ügyes, hogy otthon keverjek ki magamnak krémeket, ezért veszek, de nagy körültekintéssel és odafigyeléssel, ha meglátom például, hogy paraffint, vagy valami kőolaj származékot tartalmaz, akkor már vissza is teszem polcra. És sajnos a leges- legtöbb agyonreklámozott krém ilyen.
53. Lilibeth59 (válaszként erre: 52. - Gicza4)
2012. febr. 17. 10:38
Kedves vagy, hidd el, egyre többen vagyunk!
52. Gicza4 (válaszként erre: 46. - Lilibeth59)
2012. febr. 17. 10:36
Lilibeth59! Tényleg gratulálok!!!! De jó lenne, ha mindenki így gondolkodna! Vagy legalább pár kémiai vackot cserélne le a fürdőben minden ember! Olyan jó lenne! Sokan nem is gondolják, hogy környezettudatosan élni igazából olcsóbb, mintha megvesszük a drága és rossz "kutyulékokat"!
51. michelle.r (válaszként erre: 50. - Szillamilla)
2012. febr. 16. 13:13

Sajnos éppen az a baj, hogy ránctalanítanak ezek a krémek. Egy ideig. A mélyebb rétegekből felszívják a nedvességet, kifeszítik a felszínt, hurrá, eltűntek a ráncok. Pár év múlva viszont, mintha felszántották volna az ember bőrét.


Én olívaolajjal kevert kávézaccot használok arc-, és testradírnak, már ettől finom és bársonyos a bőröm. Csak shea-, vagy mangóvaj alapú krémeket használok, amit magam keverek az utóbbi időben. Ha lusta vagyok, Ilcsi vagy Dr. Hauschka termékeket veszek. De mindig van itthon szőlőmagolaj, jojobaolaj, az is megteszi arckrém helyett.

50. Szillamilla (válaszként erre: 49. - Makokriz)
2012. febr. 16. 12:33
Igazad van, pláne, hogy nincs is olyan, hogy ránctalanító krém.... ez egy jól kitalált marketing duma. Egy krém sosem tud olyan mélyre bejutni, amilyen mély egy ránc, ez a bőr alapvető védelmi funkciójából adódik, hiszen egy zárt rendszer, nagyon nehéz bármit is bejuttatni mélyre, már ha egyáltalán lehetséges. A krémek csak legfelső réteget kezelik, pótolják a szaruréteg elvesztett nedvességtartalmát esetleg. Egy krém akkor "ráncmegelőző", ha tiszta növényi olajat tartalmaz, és a vivőanyaga is bőrbarát. Egy jó minőségű, tiszta növényi olajjal sokat tehetünk a "ránctalanságért". Én a legtöbb krémre "ránctalanító" helyett "ráncosítót" írnék, olyan anyagokkal van tele, ami pont hogy gátolják a bőrt az egészséges működésben ahelyett, hogy segítenék.
2012. febr. 16. 11:39

Én azt nem szeretem, amikor húszon éves nővel

hirdetnek ránctalanitó krémet, ezért hiteltelen

a kozmetikai ipar.

48. Lilibeth59 (válaszként erre: 47. - Szillamilla)
2012. febr. 15. 21:43
Nem volt nehéz. Ebben nőttem fel. Igaz, volt egy időszak, mikor nagyon beteg lettem,hogy túléljem, muszáj volt még jobban odafigyelni mindenre....
47. Szillamilla (válaszként erre: 46. - Lilibeth59)
2012. febr. 15. 21:36
Minden elismerésem Lilibeth:) Mióta élsz ilyen "tiszta" életet? Nehéz volt eljutni idáig? Olyan jó ilyeneket olvasni, hogy egyre többen gondolkodnak, és válnak tudatossá, nem bedőlve a médiának.
46. Lilibeth59 (válaszként erre: 29. - Pici Manócska)
2012. febr. 15. 17:21

Nagyjából tudom, hogy mi van az ételben, amit eszem. Kert, állattartás, főzés, sütés otthon. Gyümölcs, zöldségféle nyáron a kertben, télen a pincében. Savanyúság, lekvár eltéve. Télen piacon vásárolt savanyú káposzta, fekete retek, nagyon egészséges.

Tudom, hogy mi van a házi készítésű szappanomban.

Tudom, hogy karsztvizet iszom. Ásványvizet, üdítőt szinte soha. Saját magam gyűjtötte gyógynövényekből, valamint fagyasztott földiszederből,kökényből, csipkebogyóból áztatott teákat iszom.

Tudom, hogy nem használok mosóport, öblítőt, sampont, tus- vagy habfürdőt, mindenre külön tisztítószert.

Tudom, hogy magam készítem a "mosószerem", ecettel, illóolajjal öblítek, a tisztálkodás elszappanosított olajokból: olíva-, shea-, körömvirág, napraforgó stb. (végül is a lényeg, hogy finomítatlan legyen) stb. készült, 100 -os illóolajjal illatosított szappannal megoldva, a hajam vagy házi készítésű hajmosó szappannal, vagy szintén saját készítésű tojássamponnal mosom (megjegyzem: elég 2 hetente mosni, mióta nem használok sampont, az öblítés, mivel barna a hajam saját készítésű almaecet, a szőkék citromlevet használjanak inkább).

Van egy saját készítésű tisztítóm, amivel a szőnyegen és a kárpiton kívül mindent lehet tisztítani, ezt is én kísérleteztem ki, az összetétele olyan, hogy akár meg is ihatnám. A konyhában, fürdőben, a lefolyók tisztításában, ablakok, ajtók, tűzhely, hűtő tisztításában verhetetlen, minden bolti termék csak "köszönhet neki". Ráadásul párszáz forintból megvan egy havi adag.

Szőnyeg- és kárpittisztításra egy hasonló tisztítóm van, ebből természetesen sokkal kevesebbet készítek, mert nem használom olyan sűrűn, mint az előzőt.


Tudom, hogy arc- és testápolónak finomítatlan olajokat, sheavajat, kakaóvajat, szőlőmagolajat stb. használok.

Tudom, hogy nem festetem a hajam évek óta, mert a hajfestékek - a reklámok hiába állítják az ellenkezőjét - nagyon ártalmasak az egészségünkre. Hennával festem a hajam, nem Hennafestékkel, hanem magával a Henna gyógynövény porával. A hajam szép fényes, nem hullik, és nő, mintha húznák...

Így is tudom, hogy van, amit nem tudok (egyenlőre) kivédeni, de ha csak kicsit is kevésbé mérgezzük magunkat és a környezetünket, már azzal is sokat használunk magunknak és környezetünknek.

45. Gicza4 (válaszként erre: 44. - 1c92396beb)
2012. febr. 15. 11:22
Igazad van ciróka33, ha sok vizet iszol! Az tényleg nagyon fontos. Állítólag ha napi 1,5 l vizet iszunk, akkor van a szervezet nullán! tehát annyit használ fel naponta az egészséges működéshez.
2012. febr. 15. 11:13

Én egyáltalán nem használok krémeket. Nincs szükségem rá. Ha iszol elég vizet, akkor nem lesz száraz a bőröd. Ha cukormentes és finomított élelmiszer mentes étrendet tartasz, akkor pedig még egy pattanás sincs.

Kozmetikushoz évente egyszer járok. Mindig megjegyzik, hgoy olyan a bőröm, mintha nemrég jártam volna nála, annyira tiszta. Szinte alig van amit tisztítson rajta.

Igaz, hogy kézi készítésű szappannal mosom, de az sem szárítja ki.:)

43. Gicza4
2012. febr. 15. 11:06
Én is natúr kozmetikumokat használok, mert véleményem szerint nem az a lényeg, hogy gyorsan elmúljanak a ráncok, vagy hamar láthatatlanná váljon egy pattanás, hanem , hogy a gyökerénél oldjuk meg a problémát. Szerintem a természetes anyagok pont erre jók. Nem csodaszerek, de nem is károsítják a bőrt, mint a kőolaj származékok.Persze lehet kapni a piacon ezekből is sok-sok félét. De legalább tudunk miből választani...
2012. febr. 15. 09:01
Én körömvirág balzsamot használok az arcomra is és a kezemre is,de csak lefekvés után,mert nagyon zsíros és soká ivódik be.Én nagyon szeretem és hatásos is!! :-))
2012. febr. 14. 21:54
valaki próbált már Kaviczky arckezelést? mik a tapasztalatok? ahogy nézem, elég drága, de ha tényleg ilyen tiszta, lehet hogy megérné spórolni rá.
40. michelle.r (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2012. febr. 13. 22:03
webáruházakban, én a cosmio-ban szoktam általában, de jomtom-nál is korrekt minőség kapható.
39. Szillamilla (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2012. febr. 13. 18:01
A kakaóvaj nagyon jó ekcémára, ill. bármilyen bőrszárazságra, érzékenységre. szobahőmérsékleten szilárd, testmelegen olvad. Patikákban kapható, bár nem mindenhol. Régen vettem már, nem emlékszem pontosan mennyi volt, olyan 1000 ft körül vettem olyan 30 g körülit. A patikus nehezen akart adni, merthogy ebből készítik a kúpokat, de nem tágítottam, és végül adott:))
2012. febr. 13. 13:54
Mi a kakaóvaj hatása? És hol kapható? Mennyibe kerül?
37. Szillamilla (válaszként erre: 36. - Homokóra)
2012. febr. 13. 13:16
Egyrészt, mert szerintem sokan nem tudják, hogy elérhető a tiszta kakaóvaj is. (milyen jó is az:))És itt megint csak a reklámok vezetnek félre minket, mert azt gondoljuk, hogy a "tudományosan kifejlesztett" krém, az biztos többet tud, mint egy "szimpla" kakaóvaj. Főleg akkor vagyok mérges, amikor tinik és kisbabák bőrét veszélyeztetik ezek a reklámok, mert a szülő tényleg azt hiszi, hogy jót tesz a gyerekének, ha megveszi a "kórházak által is ajánlott" fürdetőt. És persze, ha száraz lesz a gyerek bőre, nem gondoljuk, hogy emiatt, és kenjük rá a testápolót... és ez ördögi kör.
36. homokóra (válaszként erre: 35. - Szillamilla)
2012. febr. 13. 07:08

Szia:)

Hát..igen..ez valóban így van..:) De ha valaki kakaóvajas terméket szeretne használni, akkor miért nem színtiszta kakaóvajat ken magára?:):)

35. Szillamilla (válaszként erre: 34. - Homokóra)
2012. febr. 12. 20:52
Szia Homokóra:) teljesen igazad van, bár lehet ám, hogy egy icipici kakaóvaj van benne, csakhát semmit sem hat szegényke, mert a krémalap, amiben van, az egyáltalán nem bőrbarát ugye, innentől kezdve hiába van benne bármilyen "jó" hatóanyag. Egy tiszta növényi olaj sokkal drágább, mint az ásványi olaj, így a krémek nagy részének ez az alapja sajnos:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook