Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lombikprogram vesztesei fórum

A lombikprogram vesztesei (beszélgetős fórum)


2012. febr. 9. 10:33

Sziasztok csajok, köszi a bíztatást! Még nem jött semmi, nem szóltak, tényleg remélem, hogy negatív lesz az eredmény, hiszen a kicsi gyermekemet fel kell nevelnem. Nem lehetek beteg!

Ami miatt igazából bepánikoltam: már a lombikozás alatt hatalmasra nőttek az amúgy sem kicsi melleim, és már akkor is fájtak, de csomót nem éreztem bennük. Szóval ez a fájdalom már elkísér engem jóideje... Aztán most, amikor a mammográfián várakoztam, ott olvastam, hogy a mellrák kockázati tényezői lehetnek pl. a nagy mértékű ösztrogén szervezetbe juttatása. Én meg abból kaptam bőven.

Megírom, hogy mi újság, ha tudok valamit!

2012. febr. 9. 00:24

Szijo, semmikeppen sem idegeskedj, amig nincs eredmeny, mert attol, hogy lombik utan nagyobb az eselye barmi rossznak, meg egyaltalan nem jelenti azt, hogy Nalad is baj lesz! Ennyi erovel siman lehet joindulatu is a dolog! Sot, tudod, hogy van ez... A dohanyosok jobban felnek a tudobajoktol, mert a korukben gyakrabban fordul elo, megis sok-sok el egeszsegesen oregkoraig es forditva.

Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad a felelem, igenis minden rendben lesz, rendben kell lennie!

Mikor lesz eredmeny es honnan varod?

Nekem is tobbszor volt mar olyan, hogy beutottem, es lett benne egy fajdalmas csomo. Lassan mult el, de semmi bajom nem lett. Tiszta szivbol drukkolok Neked!

Amugy eszleltel valami masfele valtozast magadon? Laz, hoemelkedes, faradekonysag, ilyesmi?

20. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 9. 00:08

Szia

Nekem a 3. lombikból születtek az ikerlányaim.Tehát kaptam én is dózist hormonból rendesen.Tavaly nyáron azt vettem észre, hogy megváltozott a jobb mellbimbóm és piszkosul fáj.Következő hónapban erőt vettem magamon és elmentem mammográfiára, pedig nem gondoltam soha, hogy 40 éves korom elött ebben lesz részem.Szerencsére csak tejcsatorna-tágulatom van, amibe vmi baktérium befészkelte magát és az gyulladt be.Szerencsére.DE, most már minden évben elmegyek mammo kontrollra.Nekünk lombikosoknak megéri elmenni....remélem neked sem komoly egészségügyi problémád van.Üdv.

19. sajert
2012. febr. 8. 22:09

Én annak a tudatában vágtam neki a lombiknak, hogy tudtam ezen "mellékhatását". Máshogy nem lehetett volna gyerekem, vállaltam a kockázatot.

Lekopogom, úgy gondolom, hogy 4 év távlatából már nem biztos, hogy a lombik okozna bármilyen elváltozást.

18. Aktucs
2012. febr. 8. 21:41

Azért a rákos csomónál jóval gyakoribb a fibroadenoma, ami teljesen jóindulatú.

Nekem tizenéves korom óta ilyenekkel van tele a mellem, ezért nem engedték a lombikot. :( De 100 évig is élhetek tőlük, csak néha ellenőrizni kell.


Ne pánikolj, nem lesz gáz.

(Egyébként pedig a rák is gyógyítható, ha időben felfedezik)

17. 1c92396beb (válaszként erre: 15. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 8. 21:37
Igen, de azt másképpen kellene csinálni. Már annyi info birtokában vagyok, hogyha orvos lennék, biztos, hogy nyitnék egy rendelőt, és tényleg segítenék a házaspároknak.
16. 1c92396beb (válaszként erre: 13. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 8. 21:35

Az a baj, hogy ezekről a negatívumokról nem világosítják fel a házaspárokat azelőtt, hogy belevágnának a lombikprogramba. DE hát nem az az érdekük, hogy meggyógyuljanak, és természetes uton legyen baba, hanem, hogy minél többen menjenek lombikra, mert a tb azt támogatja.

Pedig annyi minden vizsgálatot kellene előtte megcsinálni. IR, re szürni, D vitamin, vas, B12, ételintollerancia stb.

15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 14. - 1c92396beb)
2012. febr. 8. 21:34

Nehéz beletörődni, ha az embernek nem lehet gyereke, és akkor mindent elkövet, hogy legyen. Még az egészségével se törődik, az orvosok pedig nem hívják fel a figyelmet arra, hogy ha túlzásba viszed, bajod is lehet.

Ők csak arra koncentrálnak, hogy legyen petesejt.

14. 1c92396beb (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 8. 21:32

Reméljük, hogy nem lesz semmi gond.

Sajnos annyira nem körültekintően lombikoztnak.

Vannak olyanok, akiknek egyszerűen tilos lenne a lombik, mégis elküldik szerencsétleneket, mert hát úgy-e nagy pénz van a lombikban.

13. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 11. - 1c92396beb)
2012. febr. 8. 21:32

Teljesen spontán, amikor már feladtam. Jobban mondva a férjem mondta, hogy na itt a vége, mert kész roncs lettem 5 év után.

És igaz, hogy 41 évesen lett babám, de egyáltalán nem érdekel, mert gyönyörű és egészséges.

Viszont most van meg a böjtje a lombiknak.

A kisfiam sokat rugdos, amikor öltöztetem, pelusozom, és akkor kezdtem el érezni, hogy fáj a mellem.

2012. febr. 8. 21:30
Ne ijesszetek meg!! Várom a leletet. Azt mondták, ha gáz van, telefonon szólnak, hogy menjek vissza.
11. 1c92396beb (válaszként erre: 7. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 8. 21:29

Igen én írtam. Azóta már több visszajelzést kaptam mástól is, hogy amióta írtam a D vitaminról, ő is szedte, és most babás.:)

Úgyhogy nemcsak nekem és az unokatestvéremnek vált be!

Neked hogy sikerült?

2012. febr. 8. 21:28
Nem saját tapasztalat, de én is ismerek ilyet akinek a lombikozás után csomót találtak a mellében, sajnos operálták is azonnal... azóta kemón is járt már :((( Remélem szerencséd lesz!
9. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 8. - Ági05)
2012. febr. 8. 21:28

Köszönöm!

Sajnálom a szomszédodat és a kolleganődet!

8. Ági05 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 8. 21:27

A szomszédom és az egyik kolléganőm is autoimmun beteg lett,egyiknek naponta injekciózni kell magát,a másik gyógyszereket szed.

Jó egészséget kívánok!Remélem,nincs nagy baj.

7. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 6. - 1c92396beb)
2012. febr. 8. 21:27

Jól emlékszem, te írtad a D-vitamin kúrát?

Örülök, hogy összejött neked!

Szerencsére nekem is, hát ha tudtam volna, nem görcsöltem volna ezekkel a beültetésekkel...:(((

2012. febr. 8. 21:25

Mi pont ezek miatt a dolgok miatt nem mentünk lombikra. DE nemcsak az anyának, hanem a babák nagy százalékának is bajai lesznek a hormonok miatt. Sajnos több ilyen babát is tudok. A környezetemben sok ilyen van.

Szerencsére nekünk spontán lett, de igaz, hogy mi alaposan utána jártunk a nem meddőségi intézetes megoldásoknak.

5. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3. - Starmama)
2012. febr. 8. 21:17

Köszönöm.

Nagyon félek...:(((

4. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2012. febr. 8. 21:17

Nekem is voltak cisztáim, folyamatosan szívták őket lézerrel. Az a helyzet, hogy problémát az orvos nem talált, mármint nem jöttek rá, hogy miért nem esek teherbe, ezért mindennel próbálkoztak.

A lelki veszteségről ugye, ne is beszéljünk:(

3. starmama (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 8. 21:16

Szia. Személyesen nem vagyok érintett, viszont a szomszédasszonyomnak sajnos volt hasonló problémája. Neki konkrétan rákos csomót operáltak ki a melléből néhány éve, és tavaly pedig a nyirokcsomóit kellett eltávolítani hasonló okból. Remélem nálad nem lesz ilyen drasztikus egészségromlás!

Minden jót kívánok!

2012. febr. 8. 21:13
Egy volt kolléganőm a túlsúlyon kívül rengeteg cisztával lett gazdagabb.Egy ki is fakadt,amibe majdnem belehalt.Gyermeke nem született.A lombikozást leállították nála végleg.Azt hiszem ő egy igazi lombikos vesztes!:(
2012. febr. 8. 21:09

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, vajon vannak-e, akik hasonló cipőben járnak, mint én.

5 évig kőkeményen lombikoztam, rengeteg hormont kaptam (különösen ugye, ösztrogént). Baba nem lett (vagyis szerencsére lett, de nem lombikkal), viszont a kezelésektől 15 kg-t híztam, amit azóta sem tudok leadni. Illetve, ami mégnagyobb baj, csomók keletkeztek a melleimben. Csak imádkozhatok, hogy nem rosszindulatúak. Most járok kivizsgáltatni magam.

Van köztetek olyan, akinek szintén egészségügyi problémái lettek a lombikozás alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook