Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vertek már át internetes oldalon, pl Vaterán? fórum

Vertek már át internetes oldalon, pl Vaterán? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 25. 11:58

Sziasztok!


Én a múlt hónapban beleszaladtam egy utalásos vásárlásba a Monter High Bolt oldalán. A babákat a mai napig nem kaptam meg. Sikerült felgöngyölítenem az ügyet, de az értke miatt csak szabálysértésnek számít. Amíg nem találok még két embert a rendőrség nem foglkozik vele.

33. 03e8385f6c (válaszként erre: 30. - Egypt)
2012. febr. 11. 07:49

Egy haveromnak szereztem be - tudtam, hogy replika, de azt nem hittem volna, hogy valaki annyira merész, hogy egy papírmasé órát postáz el és ennyire palira képes venni valakit.

Ja..és ő a Vatera által ellenőrzött felhasználó!

2012. febr. 9. 11:38
Úgy még nem vertek át, hoyg nem kaptam volna meg az árut. Viszont soha nem rendeltem és rendelek olyat, ami túl jól hangzik, mert az tuti kamu és az eredeti áru helyett, amit a fényképen látsz, tuti küldenek egy gagyit.
2012. febr. 9. 11:08
Egy barátom a két ellopott laptopját találta meg a Vaterán, ezek is és ehhez hasonló történetek is léteznek, nem fenékig tejfel minden, ez igaz.
30. egypt (válaszként erre: 29. - 03e8385f6c)
2012. febr. 9. 11:01
Mondjuk gyanús lehetett volna, hogy Diesel karóra ennyiért... Erre is érdemes odafigyelni. Ha túl olcsó, akkor valami nem kóser.
2012. febr. 9. 07:51

Én így jártam, idézek a levelezésünkből:


Tisztelt K.Á.S.!


Az Öntől ajándéknak vásárolt Diesel karórát augusztus 20-án adtam át egy kedves ismerősömnek.


Akkor derült ki, hogy a hirdetéssel ellentétben nem karcmentes üveg, hanem műanyag lencse van az órán - amikor az kiesett belőle de szerencsére nem a földre, így nem sérült.


A mutatók és a számlap fehér részei másfél óra "napozás" után sem világítanak.


A tok sem rozsdamentes acél, hanem ismeretlen fém.


Figyelemmel a fentiekre, kérem Önt, hogy a szavatosság és jótállás szabályai szerint rendezzük ezt a ügyet, mert a termék minősége nem felel meg a hirdetésében foglaltaknak!


Amennyiben a terméket pótolni tudja egy a leírásnak megfelelő minőségű áruval, kérem jelezz várom ajánlatát!


Amennyibe nem áll rendelkezésére az aukciós portálon meghirdetett minőségű karóra, kérem, hogy az ......Banknál vezetett ......sz. folyószámlámra az általam kifizetett 5150 Ft összeget szíveskedjen átutalni vagy befizetni - én pedig postai úton visszaküldöm a terméket!


Köszönettel

VL


Ezután még sokáig leveleztünk, de hiába hivatkoztam jogszabályhelyekre, csak kötötte az ebet a karóhoz.


Végül a levelezőszerver válaszolt Á. helyett:


Rejected, your address is blacklisted by the recipient / Sajnaljuk, az On cimet letiltotta a level fogadoja.

2012. febr. 8. 23:26

Egyszer vertek át egy farmerral. Egyébként sokat vásároltam a vaterán, sok jó tapasztalatom is van. De ha nagyobb összegről van szó, kérd utávéttel biztos ami biztos.

Egyszer még bepróbálkozott egy pasi az átveréssel cipő ügyben, de megfenyegettem hogy feljelentem és visszautalta a pénzem.

Többségében egyébként jó tapasztalataim vannak.

Színházjegyet vagy koncertjegyet nem vennék magánszemélytől, csak ha cég feltette aukcióra mint pl. a welness hétvégéket szokták. Hamisíthatják.

27. 1f95464bd4 (válaszként erre: 26. - Ea010c7029)
2012. febr. 8. 22:14
Értem én nah, csak olyan jó volt olvasni, hogy ezt újra megerősítetted.:)
26. ea010c7029 (válaszként erre: 25. - 1f95464bd4)
2012. febr. 8. 22:12
Én meg csak megállapítottam,hogy egy szerencsés fickó vagy.:)
25. 1f95464bd4 (válaszként erre: 24. - Ea010c7029)
2012. febr. 8. 22:10
Nem állítom, hogy sosem vernek át senkit, csupán arra gondoltam, ha indul erről egy fórum, sokkal inkább hozzászólnak azok, akiket már valamilyen csalódás ért. Akikkel én találkoztam, mind nagyon kedves és segítőkész emberek voltak. Nyilván számít, kinek mennyi pozitív értékelése van, én még ezt sem néztem.
24. ea010c7029 (válaszként erre: 22. - 1f95464bd4)
2012. febr. 8. 22:07
Mázlid van! A Párom készül egy bírósági tárgyalásra többedmagával egy nyegle kölyök miatt,aki jó mókának tartotta,hogy átver mindenkit!
23. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2012. febr. 8. 22:07
nem vertek át, de csak olyan eladóktól vásároltam, akinek szinte 100%-os volt az értékelése. viszont úgy jártam, hogy címkésnek hirdetett babaharisnyát vettem, csakhogy olyan kínai volt, hogy még latin betűt sem tartalmazott a címke, csak hieroglofákat és rettenet büdös műszál-szaga volt. nem csináltam belőle ügyet, végülis megkérdezhettem volna előre, hogy ilyen márka :)
2012. febr. 8. 22:03

A személyes átvételnél akkor fizetsz, ha azt kapod, amit vártál. A nem személyes átvételnél, a legtöbb esetben előre kell utalni a pénzt, ez a rázósabb.

Sok éve Vaterázom, még sosem vertek át, és sosem volt rossz tapasztalatom, és elég sok dolgot vettem már onnan.

Csak azért írtam ide, hogy legyen ilyen hozzászólás is.

21. egypt (válaszként erre: 18. - Pampers)
2012. febr. 8. 21:57
Utánvétellel sokkal drágább.
20. kinni
2012. febr. 8. 20:01

Adok és veszek is aukciós oldalon, még nem vertek át.

Sose vennék utánvétellel mert benne van a pakliban, hogy kifizetem a postásnak aztán a csomag üres.

Csakis előre utalás után ajánlottan adok és veszek olyan eladótól akinek nem 1 ft-os aukciókból vannak pozitív értékelései.

19. murva (válaszként erre: 18. - Pampers)
2012. febr. 8. 19:51
Ha utánvéttel küldöd és nem veszi át vissza hozzák és tiéd a posta költség ami bukta.
2012. febr. 8. 18:49
Utánvéttel kell küldeni.Mig nem fizet nem kapja meg,de nem fizetsz addig mig nem kapsz árut.Mindenkinek jobb igy sztem.
2012. febr. 8. 18:49
igen, fizettem s a csomagot azóta sem látom, semmire nem válaszol az eladó!:(
2012. febr. 8. 18:44

Szia! Nagyon sokat vásárolok ezekről az oldalakról.

Eladni is szoktam. Egyszer vettem egy farmert, sose kaptam meg. Vevők többször vágtak át, mint eladók. Igen, az jó ötlet, hogy nézd meg az értékeléseket. Sokat elárul a partnerről. Most, hogy már nagyon drága a posta, az olcsóbb dolgokat, simán szoktam kérni, csak a drágábbakat, vagy a számomra értékeseket kérem ajánlva. Az, hogy tőlem hogy kérik a feladást, engem nem érdekel, fel szoktam adni simán is, ha a vevő úgy kéri. Még nem veszett el csomagom.

15. egypt
2012. febr. 8. 18:32
Ja és mindent ajánlva szabad csak postáztatni. Egyrészt a postán rendszeresen ellopják a sima küldeményeket, másrészt így az eladó simán mondhatja, hogy feladta, miközben nem.
14. Agnik1
2012. febr. 8. 18:31

Engem is vertek már át. Több mint egy éve vettem egy felsőt ki is fizettem, de azóta sem érkezett meg. Ennek lassan egy éve.


Nézd meg az eladó értékeléseit, és ha pozitív akkor nyugodtan vásárolj tőle!

13. egypt
2012. febr. 8. 18:30

Ruhánál volt, hogy a "keveset használt" felsőről kiderült, hogy egy agyonhordott, kirojtosodott cucc.

Az ilyesmi sajnos gyakori, de legtöbbször ha reklamálsz az eladónak, visszaadja az árát, ha visszaküldöd, de a postát nem állják, ennyit buksz rajta, úgyhogy én hagytam a francba.

Cipőt is vettem úgy, hogy "egy alkalommal viselt", ehhez képest belül teljesen le van kopva a talpáról a festés. De bizonyítani nem tudom, hogy nem egyszer volt a lábán.

Tényleg nagyon meg kell nézni az értékeléseket.

2012. febr. 8. 18:29
mi "vettünk" koncertjegyet neten és nem kaptuk meg, az eladó felszívódott : ( persze vettünk még ezer dolgot, amit megkaptunk. vaterán még nem volt bajom
11. cae1442d98 (válaszként erre: 10. - Mariannka80)
2012. febr. 8. 18:25
nemrég kezdtem el Vaterázni
2012. febr. 8. 18:22

Mindig nézd meg az értékeléseit az eladónak!

Ha megbízható nyugodtan vásárolj!

2012. febr. 8. 18:19
Nem. Nem.
8. dee
2012. febr. 8. 18:17
Kétszer sajnos becsaptak:(
2012. febr. 8. 18:17
kérlek titeket,ha lehet,akkor azt is írjátok le,hogy hogy vertek át és mivel
2012. febr. 8. 18:15
jegyet vettem már és minden ok volt...de vertek már át más termékkategóriában...többször is
2012. febr. 8. 18:15
Engem még nem,de én nem vennék koncert jegyet,annyi mindet lehet már hamisítani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook