Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent az, hogy "papucs" egy párkapcsolatban? fórum

Mit jelent az, hogy "papucs" egy párkapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 20. 01:00
Az a papucs aki eltűri hogy egy nő írányítsa! Az nem is férfi csak egy csicska..a nő maximálisan kihasználja a minden tekintetben! Nem a házimunkától lesz valaki papucs! Legalábbis szerintem....
28. spinneli (válaszként erre: 27. - Agis)
2009. ápr. 7. 19:55

lehet, tegnap is azt álmodtam, hogy a West Endbe stálunk és kapok egy plüssnyuszit.

:)

27. agis
2009. ápr. 7. 19:32
Látod-látod benned is ott van elrejtve a romantikus nő. akik csak egy "papucsra" vágyik: )))))
26. spinneli (válaszként erre: 25. - Agis)
2009. ápr. 7. 18:31
biztosan...ha mélyen leásnék értékelnék egy szál vörös rózsát, egy csókot a margit szigeten...vagy ilyesmi.
25. agis (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2009. ápr. 7. 17:16
szerintem csak ért egy csalódás és nem vagy nyitott a szép dolgokra....:)
24. spinneli (válaszként erre: 23. - Agis)
2009. ápr. 7. 15:14

ezekhez én túl cinikus vagyok.

:)

23. agis (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2009. ápr. 7. 15:06

Ha nyálas, ha nem.....akkor is csak szerelmes:)


van is egy idézet: minden szerelmes levél nevetséges, amelyik nem nevetséges, az nem is szerelmes.....:) (vagy valami ilyesmi)

22. lilura
2009. ápr. 7. 12:19
Mi mindketten papucsok vagyunk-egymással:).
21. spinneli (válaszként erre: 17. - Agis)
2009. ápr. 7. 12:12

az nem papucs, hanem nyálas.

;)

2009. ápr. 7. 12:11

egy barátom szerint minden férfi papucs akinek hosszabb távú kapcsolata van.

:)

2009. ápr. 7. 11:33
mindenkinek más. mi próbáljuk a házi munkát is elosztani egymás között. Főleg most, hogy babát várok. Valaki erre már azt mondaná, hogy a párom papucs.
2009. ápr. 6. 20:56
Mindenben aláveti magát a másik akaratának
17. agis
2009. márc. 11. 14:25
Szerintem nincs papucs, csak nagyon szerelmes :)
2009. febr. 15. 17:03
Szerintem ahhoz, hogy papucs váljon valakiből, nem elég az, hogy alárendelődő hajlamai legyenek, hanem egy dominanciára törekvő társ is kell hozzá, akinek ez direkt így jó. Vannak olyan típusú emberek, akik igénylik az irányítást, mert eléggé önállótlanok. Persze ez csak akkor jó, ha mindkét félnek megfelel ez az állapot.
15. nyta (válaszként erre: 12. - 8da8a563b7)
2009. febr. 13. 09:47
Teljesen igazad van!:)
2009. febr. 13. 07:16
Aki semmire nem tud nemet mondani.
2009. febr. 13. 06:10
Szerintem az a papucs, amikor egy kapcsolatot csak az egyik fél irányít, a másik akarata sohasem érvényesül. Sőt az egyik gyakran fölöslegesen is ugráltatja a másikat, az mégis mindent megtesz neki, úgy is, hogy az szinte kihasználja. Ez pedig már túlmegy a szimpla segítésen. Ettől van aki falra mászik, van aki meg szereti. Én mindenesetre nem szeretnék olyan társat aki csak bólogat és semmit sem lehetne vele rendesen megbeszélni, mert mindent rám hagyna. Szerintem ez hosszú távon unalmas.
2008. okt. 28. 12:57

nem értek veletek egyet.


Van egy kollégám. mi is elneveztük papucsnak. Viszont, az asszony mindenhova elengedi. A srác bevásárol, mosogat, időnként főz, porszívóz. Egyébként meg ezt úgy hívják, hogy segít a feleségének. Nekem is jólesik, amikor hétvégén a reggelit a párom csinálja, én elmosogatok. Az ebéd az én reszortom, viszont ebéd után a párom mosogat. Soha nem mondtam neki, hogy tegye. És nagyon jól esik a segítség. De ettől még egyik sem papucs :)))

2008. okt. 14. 21:32
azt csinálja egy kapcsolatban amit a másik mond neki.
2008. febr. 16. 18:13
ha ugy ugrál ahogyan a másik fütyül
2008. febr. 14. 07:32
megalázkodást
2008. febr. 14. 07:24
Azt hogy a gondolatait is feladja,és csak bólogat a másiknak,azt csinálva amit ő mond!
2008. febr. 13. 23:31
Szerintem, az a papucs, akkor akkor is bólogat egy kapcsolatban, amikor szíve szerint nemet mondana.
6. Fagyöngy (válaszként erre: 4. - Daroki)
2008. jan. 30. 11:37
Teljesen készen vagyok az ilyen soviniszta barmokól, mint amilyen a párod főnöke is. Az én férjem is segít mindenben itthon (gyereknevelés, mosogatás, takarítás, vasalás, stb)+ dolgozik, sőt! még a kávét is ágyba kapom. Nem hiszem, hogy Ő ettől kevesebb, férfiatlanabb, papucsabb volna.
2007. dec. 18. 13:36
A "papucs!" az , az eletars amelyik mindenben alaveti magat a a parja akaratanak ! Tehat nincs sajat akarata,sajat elkepzelese ! /persze , van , csak elnyomja!/ Sokszor ilyenforman kivanja megtartani a szeretett egyent ! Pedig , hat pont az ilyen hozzaallas segiti legjobban elö azt hogy elveszitsuk azt akit szeretunk , szerintem...(((
2007. dec. 14. 08:10

Az én páromat azért nevezi a főnöke papucsnak,mert besegít itthon a háztartásba,a gyerekek körüli teendőkből is kiveszi a részét.Hozzáteszem,hogy magától csinálja,így nevelték otthon,,hogy eltudja látni magát,a háztartását,családját.Én is így nevelem a srácaimat,tehát jó sok papucs lesz még e világon:)

A főnöke semmiben nem segít otthon,azt sem tudja,hogy mi az a mosogatószer,életében nem porszívozott,mosott fel soha.Na nekem meg ez nem szimpi!

2007. dec. 14. 06:53

De lehet, hogy csak én gondolom így.

Nálunk már elmult a férjem papucsos időszaka (ezt néha sajnálom.)

Mi az, hogy elmult...

:)

Teljesen egyenrangúak vagyunk a kapcsolatban.

Mondhatni, egymás papucsai vagyunk.

:)

De senki másé!

2007. dec. 14. 06:51

Érdekes kérdés.

Én is neveztem már (tévesen)papucsnak a páromat.

Talán a feltétel nélküli alázat az , ami másokat és minket is zavarhat.

Az ismerettségi körünkön belül csak egy embert ismerek, aki maximálisan megalázkodik a párja előtt. Nem megy dolgozni hétvégén, mert a lány azt mondja, nem jár társaságba stb.

Ő fiú és mivel régóta ismerem szokatlan tőle ez a magatartás.

Szerintem csak egy ideig lehet valaki "papucs", utánna minden átértékelődik.

Alapvetően szerintem papucsság az, amikor egy párkapcsolatban az egyik fél diktál és a másik teljesen aláveti magát az akaratának.

2007. dec. 14. 05:54
Mit jelent az, hogy "papucs" egy párkapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook