Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolai szóbeli bemutatkozás hogyan zajlik? fórum

Középiskolai szóbeli bemutatkozás hogyan zajlik? (beszélgetős fórum)


8. 3a8992ba20 (válaszként erre: 1. - 7f9bae9389)
2012. febr. 8. 18:09

-Elmondhatja milyen könyveket szeret olvasni/éppen mit olvas/.

-Szokott-e színházba járni.

-Milyen tanulmányi ill.sport versenyeken vett részt...stb

Anno a fiam ezekről beszélt.

2012. febr. 8. 15:45
Megjelenés, köszönés, beszélgetés, kifejezés, szókincs, érdeklődési kör, hobbi, tervei, stb.
6. egypt (válaszként erre: 1. - 7f9bae9389)
2012. febr. 8. 15:41
Kéttannyelvű gimiben tanítottam. Nálunk a szóbelin először is pont járt (persze ezt nem tudták) a megjelenésért, vagyis alkalomhoz illően volt-e a gyerek felöltözve, köszönt -e, stb. Nem tárgybeli tudást néztünk, hanem pl. talpraesettség, stb.
2012. febr. 8. 15:40
Mikor én felvételiztem, és be kellett mennem elbeszélgetésre...akkor vinnem kellett az ellenőrzőmet, azt végig nézték, megnézték hogy kik tanítanak, akiket nem ismertek azokról kérdezgettek, vinnem kellett az irodalom füzeteimet, azokat is átolvasgattak közben pedig beszélgettünk, teljesen általános dolgokról....vittem okleveleket is, énekkari okleveleket, azokról kérdezgettek...de én igazából nem voltam bennt öt percet :D Nem nagyon tudom mit kellene mondanod a barátnődnek erről...nem kell tartani tőle az biztos....csak legyen önmaga :D
4. 7f9bae9389 (válaszként erre: 2. - Inkábbíjász)
2012. febr. 8. 15:39

Igen, így van. :)

Gimnázium.

2012. febr. 8. 15:38

Szia!

Én tavaly felvételiztem egy evangélikus gimiben.:)Itt előre mondták,hogy nem csak magamról fognak kérdezni,hanem tananyagot is.

Mivel a magyar írásbelim nagyon jól sikerült,abból semmit sem kérdeztek,hanem matekból,olyan dolgokat amit abban az évben vettünk.

Mivel egyházi suli,kérdeztek a vallásról is.

Amúgy még az igazgató kérdezgetett,hogy melyik könyvet olvastam utoljára,milyen filmeket szoktam nézni,mit sportolok,családról,nem gáz-e az osztályban hogy kitűnő vagyok,mi szeretnék lenni,szabadidő,MIÉRT SZERETNÉK IDE JÖNNI,többre konkrétan nem nagyon emlékszem,de igazából.Ebbe a suliba mentem végülis


Szóbeliztem egy sima gimibe is,ott kicsit idiótaságokat kérdeztek...Például olyat,hogyha bemennék egy boltba,és a polcokról levehetnék olyan tulajdonságokat amik nekem nincsenek de szeretnék,pl türelem,és a másik polcra letehetném azt ami van de nem szeretném,pl ingerlékenység,mit vennék,és mit tennék le?



Az fontos,hogy ne izguljon,ha olyat kérdeznek ki tudja magát húzni a helyzetből,és arra készüljön fel egy értelmes válasszal,hogy miért szeretne ide jönni,mert azt mindenhol megkérdezik

2012. febr. 8. 15:38

Én (ne haragudj) de nem értem pontosan a kérdést.

Szóval, a felvételi mellett még egy szóbeli bemutatkozást is kérnek az iskolában a jelentkezőktől?

Milyen suli ez? Valami gimi vagy szaksuli?

2012. febr. 8. 15:31

Nekem nem kellett középsuliba menet szóbeliznem, szóval nem annyira tudom ezeket, de szeretnék segíteni egy ismerős kislánynak. :)

A nevét, lakhelyét nyilván el kell mondania. De ezeken kívül még mi az, amit fontosnak tartotok, szükséges lenne elmesélnie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook