Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babysitterrel kapcsolatos tapasztalatokat várok fórum

Babysitterrel kapcsolatos tapasztalatokat várok (beszélgetős fórum)


2012. febr. 12. 19:32
Az én bébiszitterem pénteken kezd nálam. Az első gyerkőcömre is ő vigyázott, amikor még dolgoztam. (1 éves koráig) Szemtelenül fiatal: 23 éves. Nincs gyereke, szinte még ő is gyerek. Én mindenképpen olyat javasolnék, aki fiatal és jó lelkű. Aki tud azonosulni a kicsikkel. Nekem szerencsém volt, nem kellett feladnom hirdetést. A párom barátjának a kishúga. Abszolút megbízom benne. Bár nem profi az etetések terén, de úgy tud játszani velük, mintha velük egykorú lenne. És ez a fontos. A többit megtaníthatod neki. Elvégre nem azt várod egy bébiszittertől, hogy vasfegyelemmel fogja a gyermeked. Hanem, hogy szórakoztassa, amíg te távol vagy.
15. Remike98 (válaszként erre: 14. - Ami.)
2012. febr. 12. 19:11
Jó ötlet! köszönöm szépen!:)
14. Ami.
2012. febr. 11. 22:43

Olyan nem lesz,mert ő el van foglalva:) Aki jó hamar elkapkodják,és sűrűn igénybe veszik,így kb 2 családnál tud lenni,neki is van élete.

Dívány-on is van egy ilyen fórum,és ott sok lányt vagy nagyit dicsérnek.Olyan is volt h az anyuka keresett új családot a nagyinak,mert ők kinőtték már,sztem nézz be oda is,regizni se kell,csak olvasd .Van emailcím,fel is tudod venni a kapcsolatot az illetővel.

13. Remike98 (válaszként erre: 12. - Ami.)
2012. febr. 10. 23:20
Nincs ilyen suli a környékünkön. Akinek nincs gyereke ritkán tudja azt hogy mi az a felelősségvállalás egy olyan kisember iránt aki rá van utalva. (sajnos azok között sem mindenki akinek van gyereke)Nem adtam még fel hirdetést, mert itt a fórumon várok tapasztalatokat hogy ne teljesen "kezdőként" álljak hozzá a kereséshez. De annak jobban örülnék ha többen is ajánlanának egyvalakit.:)
12. Ami.
2012. febr. 10. 15:08
Persze érthető.Egyébként az sem minden fiatalra jellemző h fiúk és facebook.Tudja miért van ott,neki most ez a dolga,ezért kapja a fizetését,felelősséggel tartozik egy másik ember,baba iránt.Húgom 18 éves,ped-pszich szakon tanul,így oviba vannak gyakszin,kiscsoportosai vannak,szeretik,őt több anyuka kérdezte h nem e vállalna délutánonként,vagy hétvégén,de a suli,tanulás miatt nem tud,hétvégén meg hazajön a koleszból.Nincs valami hasonló suli a környezetetekben? Egyébként adsz fel hirdetést úgyis sokan jelentkeznek,és kiszűröd őket,lehet nem az első választás lesz a tökéletes,de akkor majd a 2.Ki kell próbálni.
11. Remike98 (válaszként erre: 10. - Ami.)
2012. febr. 10. 10:55
Sokmindenkit ismerek a környékről de egyikre sem bíznám a gyerekemet. Nagyon fiatalt nem szeretnék mert annak vannak "fontosabb" dolgai is mint pl. a fiúk, a facebook...stb. Képzeld csak el...éppen benne van valami szaftos chatbe az én babám meg felsír mert éhes vagy mert fáj a fogacskája. Tehát mindenképpen " érettebb" korúra gondolonék. Mi a XV.kerületben lakunk. Változó hogy milyen sűrűn lenne rá szükségünk, szinte minden héten legalább egyszer ( péntek vagy szombat)attól függően melyik nap van a fiamnak fellépése, de előfordul hogy egy héten kétszer is fellép. Meg ugye elég sűrűn jár más koncertekre is. Szóval átlagosan egy héten egyszer. Nem gondoltam semmilyen összegre, egy reális összeget szeretnék fizetni és nem többet. Útiköltséget vagy benzint eszemben sincs fizetni, semmilyen munkahelyet nem érdekel ki honnan jár dolgozni és mennyit kell tankolnia. Nem is órabérben gondolkodom hanem fix összegben.
10. Ami.
2012. febr. 9. 12:07

Nem tudsz valakit a környezeteben akit ismersz,és elvállalná?Vagy a közeletekben,vagy ha valahol megismertél anyukát,szomszéd nagylány ilyenek.

Melyik kerületben laktok?Mert eleve valami közeli személyt is kell keresni,főleg h este lenne rá szükségetek.Plussz a munkadíj,abban is meg kell egyeznetek,mivel esti meló,meg alapban mi az órabér.Te mennyit szánsz rá?Milyen sűrűn van szükségetek baba vigyázásra?

9. Remike98 (válaszként erre: 8. - Ami.)
2012. febr. 8. 23:05
Igen, sajnos sokan türelmetlenek a sajátjukkal is, nemhogy máséval. Én nagyon türelmes anyuka vagyok, a gyerekeimmel még a hangom sem emeltem meg soha. Szeretettel nevelek és nem szigorral. Idáig bejött.:) És mindenképpen olyan embert szeretnék aki hasonló felfogású mint én. Ráadásul főleg esti időszakra kéne a bébíszitter, amikor fürdetés, vacsoráztatás, éneklés vagy mesemondás van és amikor persze a gyerekek már fáradtak és nyűgösek is kicsit.
8. Ami.
2012. febr. 8. 22:05

Fiatal-idősre is sok mindent lehet mondani,egyik mert van tapasztalata,másik mert van türelme,tud futni utána.

Tegyük fel én imádom a gyerekeket,ped-pszich szakon végeztem,ezt is lehet nézni kinek van tapasztalata,gyakorlata,plussz van 3 kisebb tesóm,de volt osztálytársam aki hiába tanulta ugyanezt rossz volt nézni ahogy a bölcsibe bánt a kicsikkel,plussz most született sajátja és nem foglalkozik vele.

7. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Remike98)
2012. febr. 8. 17:10
En is bizalmatlankodom, de most van egy lany, akit alaposan beajanlottak.Abszolut megertem a dilemmad!
2012. febr. 8. 17:02
Az a jobb, akinek már van gyermeke.
2012. febr. 8. 16:54
Mégegy kérdés: fiatalok vagy az idősebbek között érdemesebb válogatni?
4. Remike98 (válaszként erre: 2. - Bóbita2003)
2012. febr. 8. 16:53
Értem, csak az én babám mégcsak 9 hónapos, nem tudom hogy ha esetleg sírással reagál elsőként valakire, akkor az jelent-e bármit is. Mert pillanatnyilag beleléptünk abba a fázisba hogy tart az idegenektől. Persze nyilván én is eltöltenék velük együtt időt mielőtt itthagynám rá egyedül a babámat, csak tele vagyok félelmekkel hogy vajon elég türelmes lesz- e a babyszitter ha én nem vagyok itt, vagy ha kiteszem a lábam, akkor is úgy törődik-e a babámmal ahogy azt én elvárom. És annyi rosszat hallottam már meg ugye híreket is néz az ember hogy iszonyúan félek a dologtól, ugyanakkor tudom hogy megoldást kell találnom arra hogy a család többi tagjának is jó legyen és tudjunk olyan programokra együtt menni ami nem babáknak való.
3. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Bóbita2003)
2012. febr. 8. 15:12

Alap, hogy a gyermek fogadja el a bébicsőszt... utána jöhet csak a szülő.

Ha beléd rúgna az egyik gyermek, valószínűleg te sem ölelnéd a kebledre :(

2012. febr. 8. 14:44

Nekem van pozitív és negatív tapasztalatom is. Szerintem a legfontosabb, amire figyelned kell, a gyereked reakciója. Én először mindig együtt töltöttem pár órát velük, hogy figyeljem, a gyerekeim hogyan fogadják el a leendó bébiszittert.

Az egyik bébiszitterrel a lányom nem jött ki, a fiam szerette. A lányom, ha meglátta, odament és belerúgott, borzasztó volt. Ennek valószínűleg az volt az oka, hogy a bébiszitter érezhetően jobban szerette a fiamat, mint a lányomat. Így váltottunk.

Aki utána jött hozzánk, fantasztikus ember. Teljesen olyanná vált, mint a gyerekek pótnagymamája. Ha eljön hozzánk, a gyerekek rohannak hozzá, másznak az ölébe, ha tudják, hogy jön, készítenek neki ajándékot.

És ha nincs időm valamit megcsinálni, a házimunkába is besegít.

Szóval ha találtok egy olyan embert, aki mindenkivel jól kijön a családban, akkor vágjatok bele.

2012. febr. 8. 14:20

Sziasztok!


Ide olyanok hozzászólásait várom, akik " tartottak" babysittert kisbaba mellé.

A helyzet hogy van egy 9 hónapos babám de vannak nagy gyerekeim is. A fiam 13 éves és zenész, sokat lép fel ( hétköznap is és hétvégén szinte mindig), és mióta a kicsi megszületett vagy én vagy az apja viszi el a fellépésekre ( de főleg az apja mert a fiam cuccai több mint 110kg-ot nyomnak).Szeretnénk mindketten ott lenni a fellépésein, de nagyon bizalmatlan vagyok a babysitterekkel szemben. Sok rossz dolgot hallani. A nagyoknak nem volt soha. Nagyszülőkre nem számíthatunk, tehát muszály idegen emberben gondolkodnom.:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook