Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colon hydroterápia fórum

Colon hydroterápia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
26. emagdi
2006. szept. 14. 21:28

lehet, hogy hülyén hangzik, de egyre inkább kedvet kapok ehhez a végbélmosáshoz:)))


Juniperus! hogyan jelentkeztél be először? telefonon, vagy odamentél, és mondtad, hogy mijáratban vagy, és kérnél időpontot?

2006. szept. 14. 19:16

Te próbáltad a * diétát? Csak azért jutott az eszembe, mert az is a fehérjére alapoz. Vagyis neked attól se lenne várható kiemelkedő eredmény. Vagy rácáfoltál?


Meg az is eszembe jutott, hogy milyen élmény lehet ilyen colonterápiás helyen dolgozni:)))


Fogyásilag hat rád? Gondolom a diétával kombinálva a fogyás is be fog indulni. No meg ahogy ürülsz, úgy mész össze derékilag, nem?:)

2006. szept. 14. 15:06

Részletezd nyugodtan, ha valaki nem bírja a horrort használja a görgetőt:)


Végülis hány kezelést tervezel végigcsinálni?


Mi van a veséddel? Hogy állsz a diétával és milyen a hatása?


Ja, és a biorezonanciás vagy micsoda vizsgálatról is leszel szíves részletesebben beszámolni! Hogy történik, mit néznek, mivel néznek, mennyi ideig tart, mennyibe kerül, meg ami még eszedbe jut:))

23. 8e6188a358 (válaszként erre: 30. - Juniperus)
2006. szept. 13. 08:59
A szajoli szabadidő központban, 6000/alkalom, de ez nem most volt
22. 8e6188a358 (válaszként erre: 28. - Juniperus)
2006. szept. 10. 15:05

Szia!

Igen, már az 1. alkalom után nagyon jól tisztult a "bélésünk", persze kb 1 órán át csinálták és nekünk azt mondták, hogy ne nagyon együnk előtte.

A fiú, akivel voltam 3 alkalommal ment én csak 2x, ha jól emlékszem.


Nekem nem volt olyan borzalmas, mint gondoltam.

2006. szept. 9. 18:54

EZT MOST TALÁLTAM:)


Egészséges vastagbél, egészséges szervezet


Már Hippokratész, a híres gyógyító is úgy vélte, hogy a halál és az öregedés a vastagbélben kezdődik. Szervezetünk akár egy szennyvíztisztító rendszerhez is hasonlítható, amelyen keresztül – amenynyiben megfelelően működik – salakanyagok és mérgek távoznak el. Ha azonban nem figyelünk az egészségünkre, s szervezetünket elhanyagoljuk, a mérgek felhalmozódnak benne, s szerveink toxikus, elszennyeződött „teleppé” válnak.


Amennyiben egészségesek vagyunk, normálisan „működünk”, jól érezzük magunkat. Ellenkező esetben a bélrendszerünkben lezajló bomlás, fermentáció és rothadás során salakanyagok és mérgek keletkeznek, amik bejutnak a véráramunkba, s így mérgezik az agysejtjeinket és az idegrendszerünket is. Ettől pedig depresszióssá és ingerlékennyé válunk. A salakanyagok egyébként károsítják a szívünket és a tüdőnket, ennek következtében pedig gyengék, kedvetlenek leszünk, és bűzössé válik a leheletünk, károsítják az emésztőrendszerünket, amitől felfúvódunk és stresszeltek leszünk, továbbá rontják a keringésünket és a vérünk összetételét is, így a bőrünk sárgás, beteges színű lesz, illetve nehezítik a sejtek és szövetek anyagcseréjét. Röviden: minden szervünk „megmérgeződik”, öregebbnek látszunk, és annak is érezzük magunkat. Fájnak és merevvé válnak az ízületeink. A tekintetünk kifejezéstelen lesz, és a tompaság győz felettünk: nem csoda, ha az életörömnek már nyoma sincs bennünk!


Mi az önmérgeződés?


Az anyagcsere során keletkező salakanyagok jó része toxikus. Az egyetlen ok, amiért ezek mégsem betegítenek meg minket azonnal, az, hogy amilyen gyorsan termelődnek, nagyobb hányaduk ugyanolyan gyorsan el is távozik a szervezetünkből. Csak akkor maradnak vissza toxinok a vérünkben, ha túl sok keletkezik belőlük, vagy ha eltávolításuk valamiért akadályba ütközik. Ha az idegrendszerünk jó állapotban van, és kiegyensúlyozottak vagyunk, akkor szerveink jól működnek, ugyanakkor a kimerültség, a stressz és a feszültségrontja a kiválasztásunkat! A toxinok visszatartása a betegségek legfontosabb oka. Így már érthető, hogy a stressz hogyan okozhat daganatot!


Hogyan segíthetünk rajta?


A kolon-hidroterápia hatékonyan eltávolítja a pangó bélsarat vastagbeleink faláról, és ezzel elejét veszi a bakteriális toxinok vérben és nyirokban történő felhalmozódásának. Ezenkívül csökken májunk terhelése is.


A kolon-hidroterápia segít eltávolítani vastagbelünkből a felesleges nyákot, a parazitákat, az egysejtű kórokozókat, továbbá a kezelések után javul a tápanyagok felszívódása és a bélperisztaltika is.


Ezzel a kíméletes tisztító módszerrel hatékonyan megelőzhetjük a vastagbél működési zavarait, felgyorsíthatjuk a nyálkahártya gyógyulási folyamatát, illetve támogatjuk szervezetünk általános megtisztulását is.


A bélbaktériumok által termelt vitaminok (K-vitamin, egyes B-vitaminok) a vastagbélből felszívódnak, és a májunkba jutnak. A vitaminok mellett azonban a bélnyálkahártyán jelentős mennyiségű víz is felszívódik, miközben sajnos a baktériumok anyagcseretermékei szintén bejutnak a keringésünkbe. Ezek jórészét a májunk lebontja, átalakítja, majd a tüdőnk és a veséink kiválasztják. A ki nem választott salakanyagok és toxinok többek közt fejfájást, allergiát, ingerlékenységet, felszívódási zavarokat és immunrendszerünk legyengülését eredményezhetik. Mindez önmagában néhány kolon-hidroterápiával, esetleg más tisztító kúrával kombináltan nagyfokban csökkenthető, a szövődmények kivédhetők, az életminőség és a közérzet javítható.


Mit kell még tudni róla?


Egy kolon-hidroterápiás ülés kb. egy órát vesz igénybe. Bár néhány terapeuta szerint 30 perc is elég, valójában inkább egy órára van szükség ahhoz, hogy a víz ingerlő hatására a lerakódott rétegek fellazuljanak és kisebb-nagyobb darabokban elkezdjenek kiürülni. Egyéntől függő, mennyi alkalomra van szükség, míg a vastagbél kitisztul. Általában 8-10 kezelésből álló sorozattal szokás kezdeni, és fontos, hogy az első két-három alkalom között csak kevés idő teljék el. A megkeményedett, vulkanizált, kaucsukszerű béltartalomnak többszöri alapos áztatásra van szüksége, míg annyira felpuhul, hogy a víz már képes lesodorni róla kisebb darabokat. Ha egyik kezelés gyors egymásutánban követi a másikat, a vastagbélnek nincs lehetősége arra, hogy korábbi állapotába visszatérjen, így hatásosabb a terápia.


Gyakran felvetődik a kérdés, fájdalmas-e a kolon-hidroterápiás eljárás. Erre azt lehetne válaszolni, hogy a kezelés nem okoz nagyobb kényelmetlenséget, mint egy normál székletürítés, sőt sokszor valójában kellemesebb annál. Bár a víz bevezetése során időnként érdekes, csobogásszerű hangokat ad a bél, és a bezáródott gázok miatt enyhe alhasi görcsök is felléphetnek, ám ezek múló kellemetlenségnek tekinthetők.


Tévesen elterjedt az a vélemény, hogy a kolon-hidroterápia megzavarja a bélflórát. Valójában azáltal, hogy megtisztítja a bélfalat az évek során felhalmozódott lerakódásoktól, elősegíti a létfontos baktériumok beágyazódását, ugyanakkor kitakarítja a kóros csírákat, és így egy egészségesebb bélflóra kialakulásának feltételét teremti meg. A bélflóra regenerálása, rendezése céljából a kúrát követően bélbaktériumokat tartalmazó készítményeket célszerű egy ideig szedni.

A krónikus panaszokkal küszködők számára évente egy alkalommal legalább 10-15 kezelésből álló kúrát tanácsos rendszeresen végeztetni, fenntartásként pedig 3-4 havonta 2-3 kezelést szokás ajánlani. Aki azonban csak megelőzésszerűen, vagy tisztítókúrák részeként szeretné a kolon-hidroterápiát elvégeztetni, annak 3-5 alkalom is elegendő lehet.

2006. szept. 9. 16:36

Sziasztok!

Már én is voltam kb. 2 éve colon terápián és szerintem nem volt olyan szörnyű, mint amilyennek gondoltam.

Viszont azt nem értem, hogy minek kell az 5 alkalom. Nekem ugyan nem volt candidám, de az akkori barátomnak igen. Neki is csak 3 alkalommal kellett mennie és diétázott mellette. A dokinő szerint csak pénzrablás az a duma, hogy 5-10 alkalom kell. Ha jól csinálják, akkor már az 1. alkalommal ki tudják mosni a lerakódás többségét.

Olyan megkönnyebbülés, amikor mindent kitakarítanak az emberből. Szóval én ajánlom mindenkinek!

19. emagdi (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2006. szept. 7. 21:44
engem is érdekelne, hogy egyéb életmódbeli, étkezésbeli változtatásokat is tettél/teszel a kúra ideje alatt? (s ha igen, ezeknek mi a hatása, mit érzel:))
18. emagdi (válaszként erre: 17. - 7130b15964)
2006. szept. 7. 21:43
igen, ez már nekem is feltűnt korábban:))
17. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2006. szept. 7. 21:39
Off. Érdekes ez a szerver, már ami a hozzászólások idejének jegyzését illeti. Az előbbi hozzászólásom 8 perc múlva lesz:)
2006. szept. 7. 21:38

Juni, te most eszel azért nap közben vagy a terápiát böjttel kötöd össze?


Ezek szerint a "mosás" fellazította a lerakódásokat, amik valószínűleg szinte be voltak épülve, azért tűnt úgy, hogy csak átment rajtad a víz.


Hányszor fogsz menni? Vagy nincs előre megtervezve?


Mi okból próbáltad ki? Úgy értem, hogy csak a tisztító hatását próbálod ki vagy valami miatt célzottan javasolták?


Előre is köszi a válaszod.


T.

15. emagdi (válaszként erre: 15. - Juniperus)
2006. szept. 7. 21:37

köszi az infót!

nekem ráadásul szinte a szomszédban van ez a hely, tudom, hogy van!:))

már egyik volt kollégám is járt ott, és ő is dícsérte a helyet.

lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni (már régóta gondolkodom rajta)

14. Mókica (válaszként erre: 15. - Juniperus)
2006. szept. 6. 22:30

Köszike:)

Puszi

13. Mókica (válaszként erre: 12. - Juniperus)
2006. szept. 6. 20:10

Engem is érdekelni fognak a tapasztalataid:)

Gyere mindig számolj be nekünk!

Köszi

12. emagdi (válaszként erre: 12. - Juniperus)
2006. szept. 6. 17:39

szia!

hol voltál, és mennyibe kerül?

2006. júl. 10. 15:50

Kolon-hidroterápia


A vastagbél titsztításának egyik legősibb módja a beöntés, melyet már az ókorban is gyakran használtak különféle betegségek gyógyítására. A vastagbél vízterápiáját (kólon-hidro-terápia) az USA-ban fejlesztették ki emésztőrendszeri- és anyagcserebetegségek kezelési céljából.

A jóléti társadalmak táplálkozási szokásainak köszönhetően (az elfogyasztott táplálék jó része finomított és hőkezelt, vegyileg manipulált, zsír-fehérje és szénhidrátdús, rostszegény) egyre gyakoribbak az emésztőrendszeri problémák. A bélműködés renyhébbé és a tápanyagok felszívódása hiányossá válik, de csökken az emésztetlen salakanyagok kiválasztása is. A pangóbélsár fehérjealkotói rothadni, a rostok, szénhidrátok pedig erjedni kezdenek. A belőlük felszabaduló bomlási termékek (indol, szkatol, krezol, fenol, polialkoholok és egyéb aromás aminok) nemcsak a bélnyálkahártyát, hanem felszívódva a májat, de a többi szervet, szövetet, illetve a sejtek anyagcsere folyamatait és az immunrendszert is károsítják.

A vastagbélben normális körülmények között többféle baktériumból álló un. baktériumflóra található. A rossz emésztés, valamint a túlzott mértékű antibiotikum és szteroidtartalmú gyógyszerfogyasztás felborítja a bélbaktériumok egyensúlyát: egyes csírák elszaporodnak, mások kipusztulnak és olyan káros baktériumok, gombák telepednek meg, melyek az egészséges bélrendszerben nincsenek jelen. Ezzel tovább csökken az immunrendszer aktivítása, zavart szenved folsav, a biotin, a K- és B-vitaminháztartás, illetve felerősödnek az erjedési és rothadási folyamatok, vagyis tovább fokozódik a mérgező hatású anyagok termelődése és felszívódása. Az így létrejött autointoxikációs állapot (önmérgeződés) következményei lehetnek: állandóan visszatérő fertőzések, gyulladások, különféle bőrbetegségek, magasvérnyomás, migrén, allergiák, májbetegségek, állandó levertség, fáradtság, koncentrálóképesség-csökkenés, depresszió és szorongásos állapotok...

A renyhe bélműködést mind többen próbálják hashajtók szedésével kompenzálni, azok rendszeres használata viszont tovább rontja a bél simaizmainak aktivítását, ezenkívül pedig nagymértékű elektrolit (Na, K, Ca, Mg, Cl)- és nyomelemveszteséget okoz. Az alkohol, a nikotin, és az élelmiszerekben található kemikáliák egy jó része egyaránt csökkenti a normális emésztési és kiválasztási folyamatokat.

A táplálkozás megváltoztatása önmagában sokszor már nem elegendő a rossz bélműködés következtében kialakult, idültté vált megbetegedések kezelésére. Ennek oka elsősorban, hogy a bélrendszer kimerült és még az egészséges, rostdús táplálék feldolgozására sem alkalmas. Vagyis tartós eredmény, átütő siker csak akkor várható, ha előbb a gyomor-bélrendszer működését állítjuk helyre. Ennek egyik hatásos módja a kólon-hidro-terápia.



Alkalmazásmód és hatásmechanizmus


A kb. 45 perces kezelés során 15-20 alkalommal különboző hőmérsékletű vizet engedünk be - a nyomás egyidejű változtatása mellett - a vastagbélbe. Meleg (38-41°C-os) víz hatására részben oldódik a bél simaizomzatának görcsös osszehúzódása, javul a vérátáramlás, másrészt könnyebben fellazul a bél kiöblösödéseiben és a falán lerakódott vastagabb, sűrű bélsár. A 20-21°C-os víz összehúzódásra készteti a bél izmait - elősegítve ezzel a székletrögök lelökődését-, és reflexes érösszehúzódást vált ki. így javul a bél tónusa és vérellátására - ezért is szokás a módszert a bélrendszer Kneipp-kúrájának szervezi.

A kezelést kiegészítő gyengéd hasmasszázs pedig nemcsak a folyadékáramlást, hanem a hasi vér- és nyirokkringést is javítja.

Az eljárás utolsó szakaszában célszerű oxigénnel dúsítani a beáramló vizet, az ugyanis elősegíti egyes salakanyagok lebomlását, gyorsítja a gyulladt bélnyálkahártya gyógyulását, és kedvezobb feltételeket teremt a normál baktérimflóra helyreállásához.

Általában 10-15 alkalom után várható kézzelfogható változás. A kezeléseket eleinte 2-3 naponta (súlyosabb esetben akár naponta), később hetente 1-szer v. kéthetente javasolt ismételni.



Javallatok:


Krónikus székrekedés vagy hasmenés,

aranyér,

divertikulózis, divertikulitisz,

krónikus puffadás, teltségérzet,

kolitisz,

reuma, PCP,

allergiák,

asztma bronchiale,

krónikus felsőlégúti, húgyuti és kismedencei gyulladások,

májbetegségek,

fejfájás, migrén,

daganatos megbetegedések kiegészítő kezelésére,

bőrbetegségek: aknék, pszoriazis, ekcéma, bélférgesség,

fáradékonyság, kimerültség, depresszió,

böjtkúrák, fogyókúrák, hatásfokának javítására.



Ellenjavallatok:


súlyos szívbetegség, szívelégtelenség,

aneurizmák (érfaltágulat),

gyomor-bélrendszeri vérzések,

kolitiszek akut stádiuma,

előrehaladott terhesség,

hasi műtétek után közvetlenül



A KHT nagyon hatásos módszer az emésztőrendszer működésének helyreállítására, a táplálkozás és az életmód reformja nélkül azonban nem várható még a rendszeres kúráktól sem tartós hatás. Súlyosabb autointoxikációs állapotokban tanácsos a kezeléseket böjtkúrával összekapcsolni. Olyankor ugyanis nemcsak a bélen, hanem a vesén, májon, bőrön és tüdőn keresztül történő salakanyag kiválasztás is fokozódik.


Ezt meg hozzacsatoltam-ha segitett nektek:)))

2006. júl. 10. 15:40

41. rata 2005.05.20 15:37:10

Intim téma, amiről nehéz árnyaltan fogalmazni. Végül is nem újkeleté dolog, de mostanában éli reneszánszát. Kevésbé hangzatos kifejezést használva valójában a vastagbéltisztótásról van szó - már a szentírásban is olvashatunk az erre a célra szolgáló lopótökről.



Egyik legősibb változata a beöntés, melyet már az ókorban előszeretettel használtak különféle betegségek gyógyótására. A vastagbél mai, korszeré vózterápiáját az USA-ban fejlesztették ki emésztőrendszeri és anyagcsere-betegségek kezelésének céljára. A téma egyik szakértőjét, dr. Balaicza Erikát kérdeztük a módszerről.


- Miért vált szükségessé a mai kor emberénél a vastagbéltisztítás?


- A jóléti társadalmak táplálkozási szokásainak köszönhetően sajnos egyre gyakoribbak a különféle emésztőrendszeri problémák, hisz táplálékaink jó része vegyileg manipulált, zsírban, fehérjében, szénhidrátban gazdag, illetve rostban szegény. Mindezt csak tetézi a rendszertelen táplálkozás, a mindennapi stressz, az alkohol, a nikotin, az ülő életmód és az elfojtott székelési inger. Ezáltal a bélmûködés renyhébbé, a tápanyagok felszívódása hiányossá válik, s csökken az emésztetlen salakanyagok kiválasztása is. A pangó bélsár fehérjealkotói rothadni, a rostok, szénhidrátok pedig erjedni kezdenek. A belőlük felszabaduló bomlási termékek nemcsak a nyálkahártyát, hanem felszóvódva a májat és a többi szervet-szövetet is károsótják, és igen kedvezőtlen hatást fejtenek ki anyagcsere-folyamatainkra és immunrendszerünkre. Ezenfelül a túlzott mértéké antibiotikum- és szteroidtartalmúgyógyszer-fogyasztás is felborítja a vastagbélben található baktériumok egyensúlyát - ettől tovább csökken az immunrendszer aktivitása, felerősödnek az erjedési és rothadási folyamatok, vagyis tovább fokozódik a mérgező hatású anyagok termelődése és felszóvódása.


A táplálkozás megváltoztatása önmagában sokszor már nem elegendő, a kimerült bélrendszer még az egészséges, rostdús táplálék megemésztésére sem alkalmas.


Ilyenkor a gyomor-bél rendszer működését kell helyreállótani.

idézet: [link]


Ezt egy honlaprol szedtem le nektek amelyen az illeto leirja a hydrokolon alkalmazasat!

2006. máj. 22. 16:26

Kb 10. éve szedett napi 2x 5 különböző kapszulát.

A nevüket nem tudom, az egyiket orvos írta fel, ha jól emlékszem.

Egyébként ő IBS-es. (Irrántibilis bélszindróma.)

8. Okina2005 (válaszként erre: 7. - Brigitte)
2006. máj. 22. 13:13

Én eddig 3x voltam, sajna semmi változás. Az viszont igaz, hogy egyáltalán nem fáj, sőt egész kellemes ahogy végig masszírozzák az ember hasát.

Brigitte megkérdezhetem, hogy az említett barátnőnek mennyi ideig volt székrekedése és hogy mit szedett (ha szedett valamit)?

(Talán nekem azért nem segít mert túl sok éven keresztül szedtem hashajtókat?)

2006. máj. 21. 17:36

2x voltam. Egyáltalán nem fáj. Én candida gomba ellen mentem kezelésre, arra nem jó szerintem.

Az egyik barátnőm viszont krónikus székrekedésben szenvedett és neki használt, beindult az emésztése és sokat tisztult. (Lehet látni, hogy milyen cucc jön ki.)

6. Hoxa
2006. máj. 21. 08:37

Persze hogy segített, minden infó segít! :)

Én nagyon kacérkodom a gondolattal. Persze majd csak szoptatás után.

2006. máj. 20. 21:17

Nekem volt egy ismerősöm aki kipróbálta! Annyit mondott, hogy a sok diétától meg hashajtó bogyiktól leállt a székelése..nagyon nehezen tudott elmenni wc-re,ha el is ment het 1-2 alkalommal...

Megcsináltatta a terápiát, és teljesen visszaállt a normális bélműködése, napi szinten látogadja a wc-t, és ezáltal fogyott is!! Mivel a napi ürités is nagyon fontos! Több infóm nincs, bocsika...:)Remélem ez is segitette egy kicsit ;)

2006. máj. 19. 18:14
de akinek van közvelten tapasztalata írja le mindenképp, én is gondolkodtam már rajta, hogy hasznos lenne elmenni egy tisztítókúrára, de beijedtem a várható kellemetlenségektől, valamint nem tudom hogy hova kellene menni (mert olyan sok helyen hirdetik, vajon melyik lehet jó?)
2006. máj. 19. 18:12

nekem egyik kollégám és a párja is kipróbálta. a kollégám csak 2 alkalmat bírt, mert azt mondta, hogy nagyon fájt a hasa tőle (miközben nyomatták bele a vizet). a barátnője végigcsinálta az 5 alkalmat (annyi volt egy tisztítókúra).

azt mondja, hogy hihetetlen milyen anyagok jöttek ki.... a hatásról nem nyilatkozott, merthogy 2 alkalom után ugye abbahagyta.

2. Hoxa
2006. máj. 19. 16:57
Olyantól hallanám szívesen, hogy milyen és mik a hatásai, aki ki is próbálta. Nem csak a reklámszövegekre vagyok kiváncsi.
1. Hoxa
2006. máj. 18. 17:01
Próbálta valaki? Tapasztalatok?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook