Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colon hydroterápia fórum

Colon hydroterápia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
176. csakjancsika (válaszként erre: 175. - Jueves)
2012. máj. 11. 18:01
Az ORMOS Intézetben szombaton is fogadnak!
175. Jueves
2012. ápr. 1. 18:07

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül olyan helyet, ahova szombaton is lehet menni?

Köszi

174. Sanmina
2012. márc. 17. 15:05
Az lenne a kérdésem azokhoz, akik már kipróbáltak, olyan C-H helyet keresek itt Budapesten, ahol tudok az egészségpénztári kártyámmal fizetni. (azaz lehúznak, és nem kell számlákkal foglalkoznom). Esetleg ismeritek-e ilyen helyet? Másik kérdésem meg az, hogy a terápia után szedett-e valaki valamilyen probiotikumot, hogy a bélflóra helyreálljon?
173. Sanmina (válaszként erre: 170. - Ratadani)
2012. márc. 17. 15:02
Akkor ezek szerint, a LÉGMENTES COLON-HYDROTERÁPIÁt javasolnád?
172. Sanmina (válaszként erre: 166. - Ratadani)
2012. márc. 17. 15:01
Szép napot! Kedves Ratadani. Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírta a beöntés folyamatát, mindenképpen szeretném kipróbálni. Az lenne a kérdésem még, hogy a szükséges eszközöket hol lehet beszerezni? És milyen időnként lehet beöntést csinálni, hogy használjon és ne ártson? Hetente 1x? vagy hány havi alkalommal? Köszönöm előre is a választ!
2012. febr. 23. 16:28
Sziasztok! Meg tudná mondani valaki hogy ilyet Győrben hol végeznek? köszi
2012. febr. 15. 10:30
Bizony nem! Csak a tévedés kiküszüböléséért szögezzük le. A Kolon hidroterápia mincdegyike zárt rendszerű. A feltöltési szakasznak viszont lehetőleg minél kevesebb levegővel kell történjen, hogy a bélfallal a laxificandumot föloldanadó folyadék, és ne levegő érintkezzen. Ezért több megoldás is született arra, hogy a levegő, vagy éppen a bélgázok eltávozhassanak a rendszerből helyet adván a folyadéknak.
169. Évi12 (válaszként erre: 168. - Candies)
2012. febr. 15. 07:52

Kedves Candies!

Persze olyat Én is tudok, csak az a zárt rendszerű colon-hydroterápiának az ára. Amiről Én beszélek az a LÉGMENTES COLON-HYDROTERÁPIA. És nagyon nem mindegy, hogy melyik kezelésre megy az ember!

168. candies
2012. febr. 14. 14:34

Én is tudok több helyett.

7500-8000.- között mozog az ára.

167. Évi12 (válaszként erre: 163. - Kerdeznek)
2012. febr. 12. 10:31

Üdvözlöm!

Bármilyen kérdése merülne fel a kezeléssel kapcsolatosan, írjon, ugyanis van Budapesten is rendelő ahol a LÉGMENTES COLON-HYDROTERÁPIÁT elvégzik. Az ára 9500.-

166. ratadani (válaszként erre: 165. - Igabriella)
2012. febr. 3. 12:46

Kedves Igabriella!

Láttam, itt, a HOXA fórumán érdeklődtél, s nem hagylak válasz nélkül. Ugyanis ebben a prüdériát, tabuterületet súroló tárgykörben meg kell becsülni minden megnyilatkozó érdeklődést.

A közvetlen válasz az, hogy síkosítás, és lazítás után egy kettős, csőben-cső helyeződik föl a végbélbe. A külső köpenycsőben áramlik be a váltott hőmérsékletű víz, amit a készülék váltogat. Míg a belső csőben áramlik ki a laxificandum, azaz a béltartalom fölhígítva, ami zárt rendszerben éri el közvetlen a lefolyót. Így az eljárás teljesen higiénikus, és komfortos. Nem kell szaladgálni, csak nyugodtan feküdni.

Amennyiben további kérdésed van, kérlek, tisztelj meg vele.

Üdvözlettel: rata@vipmail.hu

2011. okt. 18. 13:55
Én egy valamit nagyon nem értek ezzel a kezeléssel kapcsolatban. Azt olvastam róla, hogy zárt rendszerű.Bocsi, de nem tudom másként megfogalmazni: Ha valami ott megy be, ahol kijön, akkor ez hogyan lehet zárt rendszer? Egy cső, két cső? Technikailag hogyan van megoldva?
2011. szept. 7. 15:17
Kedves Uram! Nyugtassa meg magát, Ön nem különleges eset. Voltaképpen az emberek nagyon nagy többségének a bélgáza, szelletje, bizony minden kétséget kizáróan orrfacsaró. Több tényezőtől is függ. Elsősorban az étrendtől, másodsoron a bélben levő erjesztő baktériumfajoktól. Nyilván e kettő összefügg. Bár nem ismerem a szokásait, de igyekezzen minél több rostos anyagot enni, és a cukrokat, a szénsavas lötyiket hagyja ki. A válasz egyébként igenlő! egy rendszeres beöntőkúra segíthet a helyzetén. Gyanítom, hogy Ön ezzel együtt puffad, és csaknem állandósul a teltség érzete. Annyit csak megér, hogy egy-két kezelést kipróbáljon. De ha olcsóbban óhajtja megúszni a dolgot, próbálja ki a mezei tartályos tiszte langyos vízzel végzett beöntést...
2011. szept. 6. 01:41
Ha az a problémám, hogy rendkívül kellemetlen szagú a bélgázom (illetve a székelésem is), akkor ez a terápia lehet megoldás a problémámra?
162. ratadani (válaszként erre: 159. - Speedlink12)
2011. aug. 16. 13:43
Nem lesz baj! Nyugodj meg. Mindig kevesebb vizet bocsájtunk ki, mint amennyit beadagolunk, ugyanis a bélfal 40-szer gyorsabban szív föl folyadékot, mint akár az egyéb nyálkahártyák. A bélhám felelős a laxificandum besűrítéséért, a széklet konzisztenciájának beállításáért. Főleg a harmadik beöntés során, - amikor zsinórban tisztítod magad -, már nem "pozitív a mérleg", azaz többet öntesz be, mint bocsájtasz ki. DE az első beöntésnél, amikor a széklet van távozásra bírva, akkor nyilván a laxifikációs mérleg még pozitív, hiszen jelentős mennyiségű székletet bocsájtasz ki a nem sok beadagolt folyadék ellenében. A profik egyébként egy tisztító beöntéssel kezdenek. Ja, most jut eszembe, hogy a legelején, kb. kettő deciliterig reflexesen rectalis depresszió van, azaz a folyadék beszívásban szorgoskodik a végbél.
2011. aug. 16. 13:36
Helyes! Így is kell!!! És persze köszönet érte! Bármilyen tabuterület, szerintem is meg kell vitatni e dolgot. Életünk része, bármennyire is leírjuk...
2011. aug. 9. 13:31
Szeretném feléleszteni ezt a fórumot, mert most nagyon rákattantam a témára.Tisztában vagyok az eljárással, az előnyeivel. Érzem, hogy jól fog esni nekem. A kérdésem csak az lenne, hogy hol végzik a terápiát? Esetleg Győrben vagy Veszprémben?
2010. nov. 15. 18:52
Ma beöntést csináltam magamanak 1 litert És most jön ki minden ugye ettöl semmi bajom nem lesz?
158. ratadani (válaszként erre: 157. - Ratadani)
2009. febr. 13. 16:42

Újból átolvasván a "fennkölt tanácsaimat" észrevettem, hogy nem írtam, miért van szükség a magnézium tartalmú tablettára. A beöntés általában kálium, és főleg magnézium ionok vesztésével jár. Ezt pótlandó bevesszük a tablettát, s ennyi.

Amennyiben egyéb kérdés merülne föl, akkor lehet keresni magánmélben a rata@mailbox.hu címen.

...

157. ratadani (válaszként erre: 153. - Debigirl)
2009. febr. 13. 16:20

Noha a vélekedésem szerint már bőven elkéstem a válasszal, de talán mégis lesz kinek újdonság lesz...

Igen, nagyon jó hatású, ha enyhe hasjtás közepette megyünk Kolon hidroterápiára. Úgy, hogy előtte való 3-5napban már székletlazítás indokán valamilyen szoft hashajtást csinálunk. Nagyon jó, ha sok folyadékot iszunk, és a lightosabb hashajtó lehet bármilyen cukros befőttlétől kezdve a herbalaxatívumok (gyógynövényes hashajtók) valamelyike. Lehetőleg ne együnk előtte való napokban szőlőt, narancsot, egyéb citrusféléket, erős rostú zöldségeket, gyümölcsöket, vagy inas húsokat. Ha van aranyerünk, akkor ha csak lehet, minden este aranyér elleni kúppal térjünk nyugovóra, és nagyon vigyázzunk föl ne fázzunk. A kezelés előtt jó, ha elsajátítjuk un. mélylégzéses zárógyűrű lazító technikát. Ha megyünk a kezelésre, akkor vigyünk magunkkal bőven váltóbugyit és egy vastagabb intimbetétet, valamint magne B6-ot, vagy egyéb B6 vitamint. A kolon hidroterápiát egy kikérdezés előzi meg. Nem szabad elhallgatni a várandósságot, mert a túlzott hidratáció végzetes lehet a magzatra nézve. Ha valaki vérzékeny, akkor is nagyon veszélyes lehet a dolog. Ugyanígy, ha egy másfél éven belül nagyobb alhasi műtéten voltunk, vagy ha bélkiöblösödésünk van, volt, netán bélgyulladásunk van. Közvetlen a lövetcső befogadása előtt menjünk el és szisztematikusan pisiljük ki magunkat. A kezelés végén rendszerint úgyis már nagyon kell lesz már pisiljunk. A cső befogadásánál, nyomjunk mintha székelnénk, mert akkor tágul a belső zárógyűrű is, és egyáltalán nem lesz fájdalmas a cső fölhelyezése. Hogy a cső jól helyrekerüljön, a fölhelyezés végén "harapjunk rá"! A kezelést hanyatt feküdött állapotban a lábunkat enyhén fölhúzva végzik. Zsibbadá ellen persze egy kicsit lehet közben mozogni. Nem föltétlen kell majd háromnegyed óráig hanyatt feve mereven maradni. Sőt egyes estben megkérnek, hogy hol az egyik, hol a másik oldalunkra forduljunk, hogy a beáramló folyadék a bal oldalon levó leszálló remsebélből a haránt remsebélen át átfolyhasson a fölszálló remsebélbe is. Viszont, ha lehet menetközben ne üljünk föl, a hasizmunkat megfeszítve. A kezelés közben enyhe hasgörcsöket érezhetünk, ez természetes. Sőt van olyan, amikor púznánk, ilyenkor a bélgázok távoznak, de ez ne zavarjon, ne fogjuk vissza, úgyis a csőbe megy bele, és az pedig zárt rendszer. Ha csak lehet a székeléssel púzással kapcsolatos gátlásainkat tudatosan építsük le. Minél hamarabb elérjük, annál korábban fog megindulni a megfelelő laxificatió, azaz az ürítkezés. A kezelés befejezésekor, a csövet kihúzzák. Azt gyakorlatilag "kakáljuk" ki. Ugyanis olyankor már a sikosító krém jó részét fölszívta a végbelünk nyálkahártyája és kellemetlen lehet a cső kihúzása. Azonnal ne keljünk föl a kezelőpadról. Pihenjünk. A kezelést követően föltétlen menjünk el wc-re és próbáljunk kakálni mielőtt a buszt vagy a metrót várnánk, nehogy pórul járjunk. Különbenis a kezelést követően legalább 20-25percig maradjunk a wc közelében. Ennyi inkubációs idő egy egészséges vastagbélhámnak elegendő szokott lenni, hogy visszasűrítse a laxificandumot. Ja igen, és utóvégre élvezzük, hogy mennyire megkönnyebbít minket ezen eljárás!

2009. febr. 6. 07:40
Juniperus Gyógycentrum Miskolc hírdeti magát a [link] oldalain. Ám tapasztalatom róluk semmi...
2009. jan. 25. 01:40
Nyiregyhazan vagy kornyeken csinal valaki ilyet?
2008. ápr. 19. 13:27

A negyvenes évek Amerikájába kell visszamennünk. Ott a kozmetikusoknak föltűnt, hogy azon hölgyek, akik rendszeresen alkalmazták a dolgot, azoknak nem hullott a hajuk, és hamvasabb volt a bőrük.


Engedve a közóhajnak :-)), itt adok közre egy rövid összefoglalót a beöntéssel kapcsolatban.


Elöljáróban annyit, hogy ebben hosszú idő alatt felhalmozott ismeretem és tapasztalatom van.

Az alábbiak tényleg csak az alapvető tudnivalókat tartalmazzák, kérésre szívesen tájékoztatok bárkit (vagy az egész listát) részletesebben is.


HOZZÁVALÓK:


1. Irrigátor vagy melegvizes palack (megfelelő illesztékkel a cső számára) ejtőcsővel és szorítóval -- utóbbit helyettesítheti a kanül csapja is.

Ebbe töltjük a megfelelő folyadékot, majd megfelelő magasságban történő elhelyezése biztosítja a beadáshoz szükséges nyomást.

2. Kanülök csappal (ez az ún. szerelék), de inkább a bélcsövet ajánlom. Előbbiek nem praktikusak (gyenge minőség, kicsúszik), a bélcső perfekt megoldás. Többféle méretben létezik ceruza- és ujjnyi vastagság között, vége lekerekített, oldalán nyílásokkal.

Ezt megfelelő technikával 20-30 cm-re (sőt, akár magasabbra is) fel lehet vezetni, ami nagyban segíti a megfelelő mennyiségű folyadék beadását.

3. Gyermek-gyógyszeradagoló fecskendő

A síkosítás hatékonyabbá tételére -- némi barkácsolással az irrigátor szerelékének végbélkanüljét érdemes hozzákötni.

4. Gyermek-fürdővíz hőmérő

A megfelelő hatás eléréséhez a folyadék hőmérséklete is kulcsfontosságú.

5. Síkosítószer

Csodamegoldás itt nincs, nekem leginkább vizes krém és olivaolaj együttes alkalmazása vált be (olivaolaj befecskendezve, krém a kanülre kenve).

6. Beöntő folyadék

A közhiedelemmel ellentétben nem feltétlenül langyos csapvíz (bár elméletileg az is jó lehet). Én felforralt és visszahűtött csapvizet használok általában.

Különféle hatások elérésére bizonyos anyagokat kell hozzáadni a vízhez, ezeket itt most nem részletezem.


Az eszközöket természetesen beszerzés után -- ill. idegen szennyeződés esetén --, majd szükség szerint időnként fertőtleníteni kell.

Ezen kívül szükséges még néhány tiszta törülköző, papírzsebkendők.


VÉGREHAJTÁS:


Csak akkor kezdjünk bele, ha van rá időnk! Ez nem ötperces műsorszám, alapban egy órát minimum rá kell szánni. (Ez persze függ attól is, mennyire lehetnek kéznél az eszközök, ill. előkészítve a terep.)


- Készítsük elő a terepet:

Legcélszerűbb egy műbőr kárpitozású pad vagy heverő, letakarva egy tiszta lepedővel/törülközővel. A "normál" ágyat csak gyakorlottabbak tegyék kockára. Az irrigátor megfelelő felfüggesztésére egy terhelhető pont legyen.

- Állítsuk össze az eszközöket:

Szemrevételezzük és öblítsük ki tiszta vízzel. Csatlakoztassuk a szereléket, kanült.

Készítsük a tetthely közelébe a síkosításhoz a fecskendőt, krémet, olivaolajat. Legyen kéznél nagyszámú papírzsebkendő és 1-2 tiszta törülköző.

- Készítsük el a folyadékot:

A legolcsóbb a felforralt és visszahűtött csapvíz. Célszerű előző nap 3-4 liternyit már forralni. Töltsünk ebből egy keverőedénybe kb. 1 liternyit, majd a frissen forraltból adjunk hozzá. Ellenőrizzük a hőmérsékletet -- alapesetben a folyadék legyen 29-34 C fokos.

- Készítsük elő magunkat:

Vetkőzzünk le (mindent -- fázósabbak esetleg csak pólóra), mossunk kezet, majd mossuk meg ánusztájékunkat.


És akkor...


- töltsük fel az irrigátort a folyadékkal, majd a teljes csövön engedjünk ki keveset a légtelenítéshez. Az edény kb. 50-70 cm-rel legyen magasabban a végbélnyílásnál;

- síkosítsunk: bélcső használatánál fecskendezzünk be 10-15 cm3 olivaolajat, majd krémezzük be a kanült/bélcsövet és ánuszunkat;

- helyezkedjünk el a kiválasztott testhelyzetben (kezdőknek a hanyattfekvést ajánlom, felhúzott lábakkal), majd vezessük be a kanült.

Bélcső esetén csak 8-10 cm-re toljuk be.

- Adjuk rá a nyomást. Érezni fogjuk, hogy a víz lassan ömlik befelé. Bélcsőnél el lehet kezdeni a magasabbra történő felvezetést, óvatos oda-vissza és forgató (hossztengely körül) mozdulatokkal -- erőltetni nem szabad.

- Ha feszülne, görcsölne, zárjuk el a nyomást. Vegyünk mély levegőt, masszírozzuk a hasunkat. Ha elmúlt, nyissuk meg újra. Így pihenőkkel engedjünk be annyit, amennyit csak bírunk (ne erőltessük: eleinte 1 literrel is megelégedhetünk, amit a rutinnal fokozatosan emelhetünk).

- Tartsuk vissza, ameddig bírjuk. Ez jót tesz a szexuális izgalomnak, és a tisztító hatása is jobb lesz.

- Ürítsünk, majd tisztálkodjunk. Figyelem! A WC-ről nem szabad felpattanni, amikor úgy érzed, még nincs vége. Kezdők az akció után órákig legyenek közel a WC-hez.


Ez tényleg csak kivonatos, ezer és egy dolog van még. Várom kérdéseiteket, ill. javaslatot, hogyan folytassam...


____________________

Rata B. Daniel

2008. ápr. 10. 16:14
Sziasztok! Én jövő héten megyek hydro-colon terápiára és érdekelne minden részlet ezzel kapcsolatban, mivel nem volt lehetőségem személyes konzultációra. Pl. fáj-e, hason v. háton fekszek közben stb. Előtte célszerű böjtöt csinálni? Vagy csak folyadékot igyak, vegyek be hashajtót? Kérem, válaszoljon nekem, akinek van már tapasztalata. Kösziiiiii!!!!!
2008. febr. 21. 13:18

Kedves Hölgyeim!

Lám egyre többen érdeklődnek a beöntés módszere iránt. Igyekszem röviden összefoglalni a beöntéssel kapcsolatos, általam fontosnak ítélt ismereteket. Viszont nemrég kezdtem bele a Nagy Böntőkönyv írásába, amiben 19 esztendő alatt összegyűjtött ismeretanyagot közlök. Igen, egy új tudomány született a klizmológia, magyarul beöntéstan, ennek két alapvető csapása, a teoretikus klizmológia, és a gyakorlati beöntéstan.

A dolog, a beöntés, a végbél, illetve a székelés, a legelső tanult reflexünkkel, - pfúj, kakással - van összefüggésben. Éppen ezért e tudomány a Kárpát-teknőben visszatetszést kelt tabu. Holott az ókori rómában külön e célra a fürdőkben szobák voltak rendszeresítve. Egyes természeti népeknél gyakorolt eljárás. A tőlünk fejlettebbnek tételezett nyugati társadalmakban szalonokat nyitnak a beöntéses méregtelenítésenek. Mégis honunkban a beöntést rossz, fájdalmas, cikis dolognak tartják. Kétségtelen a genitáliák közelsége, a székelés sok esetben vonz erotikus manifesztációkat. Márcsak ezért is „cikis” az ügy. Pedig, ezek mellett egy nagyon hatékony tisztító, méregtelenítő, fogyasztó eljárásról an szó.

A negyvenes évek Amerikájában a kozmetikusok észrevették, ahogy azon hölgyek, akik rendzseresen élnek vele, nem hullik a hajuk, és hamvasabb a bőrük. Máltán az asszonyok migrén ellenében használják. Japánban a beöntések miatt szinte ismeretlen a végbélrák. Ellenben honunkban még mindig valami borzalmas dolognak tételezik. Kétségtelen, hogy a nő életének legszentebb pillanatában aláztatik meg e módszerrel. Az új élet adta gyönyörűséget aláaknázzák ezen akkor szörnyű procedúrával. Nem elég, hogy az alhasűri nyomás a szülés miatt az egekben, még rá osztanak egy kis székelési nyomsátöbbeletet, amit éppen a beöntéssel váltanak ki, és a kismamával javíttatnak száz gáton mire a wc-t eléri, és összefosatják vele a pöndölyét. Nem így kellene, hogy a hölgyek az első beöntésüket a szülés közvetlen előzményeként éljék meg. Nem vitatom, hogy a tisztaság a zülés körülményeként igen fontos. Bezéltem vizsgázott bábákkal, és ők mondták, hogy a szülő nő a legritkább esetben székelt szülés közben. Megtudtam, hogy nem is a tisztaság az első indoka a szülés előtti beöntésnek, hanem hogy aktivizálják mindazon izomcsoportokat a kiváltott székelési inger kapcsán, amelyek a szülésben is részt vesznek. Így én sem ágálok a szülés előzményeként való beöntés ellen, hanem csak annyit tartok idevágónak, hogy egy nőnek nem akkor kellene az első beöntést kapnia. Sokan problémáznak azon, hogy félelmet keltő az eljárás, és tönkreteszi a bélflórát, kibírhatatlan, megalázó, stb. Erre én azt mondom, hogy minden emberben előfordulhat több mint kettő kg.nyi beülepedett székletmaradék lekövülve a bélfalon. Ugyanígy a legnagyobb immunszervünk, a vastagbélhámon kiülepedik az a szigetelő közeg, ami rövid szénláncú poliszacharidok, és zsírok keveréke. A bélhám anyagcseréje gátolt, és ami rosszabb, ezen anyag bomlik, erjed. Parciális oxidációja során aktív sejtmérgek, aldehidek, ketonok képződnek, amit a bélhám a véráramba fölszív, és az agyban migrént okoz, illetve túlterheli a májat. Gondoljuk csak meg, hogy a szaunában a bőrünk közel kettő négyzetmétere van műben, ellentéátben a beöntésnél a bélhám közel 30négyzetmétere. A bőrünk, pl. a hát bőrének erezettségére és a bélhám erezettségére utaljak, folteszem a kérdést, vajon hol hatékonyabb az anyagcsere? Aztán itt van a fogyasztás problémája. Egy jól sikerült fogyóúrával bevállalt a vesegyulladás veszélye, hoszen a fogyitabletták két releváns drogot tartalmazak: A zsírégető összetevőt, ami lesavasítja a szervezetet, hiszen a zsír oxidációja során elsősorban szerves savak keletkeznek, és az azonnali fogyást produkáló vízhajtókat, amelyek e képződött savakat jól betöményítik. Szegény vese Malphigni edényeiben aztán megjelennek az elzáró kiválások helyi mikorgulladásokat okozván. Ezzel szemben a beöntés után rendszerint pisilni is kell, mert a beöntés a szervezetet általánosan hidratálja. De ilyen-olyan féllmek miatt már mindenféle lőítéletek miatt lutasított a beöntés! Kár! Az eljárás nemcsak hatékony pedig, hanem költséghatékony is. 1500-2000forintért kapható minden nagyobb patikában a tartályos beöntőszett. Ami háűrom jól elkülöníthető részből áll. Egy másfél literes műanyag tartályból, egy kisebb csappal egy 15cm-es irrigátorcsőből, és a két dolgot összekötő másfél méteres gumicsőből. A készüléket jól mossuk át 60-70okos vízzel, ügyelve, hogy a műanyagot ne degradáljuk, azaz ne forraljuk ki! Majd forraljukn föl mintegy 3liternyi tiszat vizet, és hagyjuk visszahűlni 28-34fokosra, és ezt töltsük a tartályba. Igyekezzünk a végbélnyílásunk fölé legalább 80cm-rel erősíteni, pl. zsineggel a tartályt, és a csapocskát kinyitva várjuk meg, amíg a levegő eltávozik a csőből, és megjelenik a vízsugár. Ezt követően semleges krémmel kenjük be a végbélnyílásunk, és az irrigátorcsövet is, majd mintha székelnénk nyomjunk, és ezenközben vezessük be a az irrigátorcsövt amennyire csak lehet, majd a csapocskát nyisuk meg. Érezni fogjuk ahogy a langyos víz beáramlik a végbélampullánkba. Amennyiben a székelési nyomás erősödik, lélegezzünk mélyeket. Elsőre elegendő háromnegyed liter víz beöntése. Majd mindjárt menjünk, és nyomjuk ki a föloldott székletet a wc-be, azaz laxifikáljunk. A második beöntésnél már nyugodtan be fogjuk fogadni a mfél liternyi langyosvizet. Ne késlekedjünk a laxificandum kinyomásával, mert fölszívódik a bélhámon, és nem ürül ki a laxificandum. Majd nagyon fontos, hogyha kinyomtuk, pihenjünk, mert lehet, hogy még kell laxifikálni. Lényeg, hogy utána fél órát legláűbb pihenjünk, és wc közelében legyünk. Nagyon jó, megkönnyebbült, fitt érzésben lesz részünk. Amennyiben kérdés merülne föl, közlök egy mélt is: rata kucac vipmail pont hu. Fontos megjegyezzem, hogy várandós kismamák ne próbálkozzanak a beöntéssel, mert alhasi vérbőséget okoz, így vetélést is okozhat, és egy elég drasztikus hidrolízis is végzetes lehet a kis magzatra. Ellenben nagyon javasolt a fogamzás előtt egy alapos beöntéses tisztítókúra, illetve a szülés után fél évvel az álatlános hidratálás, ami segítheti a tejelválasztát. Ám ugyancsak nem javasolt, amíg a kismama a gyermekágyi időszakban van, sőt, minthogy nagyobb alhasi műtétek után sem javasolt, érdemes várni a beöntéssel még fél évet.

A lényeg, hogy ne utasítsuk el élből ezt a lehetőséget, hiszen valaha ezt magának megcsinálta egy nö, vagy a tanti megcsinálta a cousine-nak. Köszönöm figyelmüket: Rata B. DAniel

151. ratadani (válaszként erre: 150. - Ragyogás)
2007. szept. 24. 10:29
Kedves Ragyogás, nem javasolják, és én sem javallom. Sőt egyes vonatkozásokban az első öt közt említik kontraindikációként. Sajnos, pedg annyira kellemes lehet a bélmosás bármelyik formája...
2007. szept. 11. 13:54

Sziasztok!

Fekélyes colitis ulcerosám van, kb fél éve diagnosztizálták. Gyógyszer és diéta mellett viszonylag jól vagyok. Volt vérzés, genny és minden gusztustalan riadalom ami ezzel jár.Trombozisos aranyérrel, amit műtöttek..

Kérdés: Szimpatikus a Colon hydroterápia, de olvasok jó és rosszat is. VAn aki hasonló "betegséggel" kipróbálta már azt a terápiát? Kérkén írjatok tapasztalatokat!

Köszi:RAgyi

2007. aug. 2. 08:48

Tudom ez itt nem a reklám helye, de közölnéd, hogy mennyi volt a kezelés? Szíveskedj csak a kerületet, vagy pedig a székhelyet is közölni. Vagy pedig mélben megírni (rata@vipmail.hu) Cikket tervezek erről.

Köszönöm szépen előre is.

148. brigo75
2007. máj. 4. 20:18
Ma felkutattam a lakhelyemhez legközelebbi cht-ás dokinőt.Beszámoltam neki mindenről és holnap reggelre adott időpontot.kicsit félek, de szinte bármit megtennék azért, hogy "ez" megszűnjön.
2007. febr. 19. 16:49

Sajnos néhány esetben valóban tapasztalat, hogy a c-h után haspuffadás, sőt néha még székrekedés is lép föl. Az előbbinek a magyarázata, hogy bizony maradhatott valami, amit "fölborzoltak", és most beerjedt. Az utóbbinak egyrészt az alhasi vérbőség, mert ezt is okoz a c-h, valamint egy sajátos feed-back eredménye. Mégpedig, hogy a szervezet igyekszik a székletet normál konzisztenciájába visszahozni. És a c-h protokollja általában a hashajtás. Bizonyra ez itt is megvolt pl. herbalax vagy valami más hashajtó alkalmazásában.

Azt viszont kevéssé tudom aláírni, hogy 5 normál, heti egy akalomnál nem sűrűbb c-h markánsan odahatna a bélflórának. De ha így lenne, akkor ez is kezelhető.

A pénz: Kétségkívül egy c-h a mai viszonyok közt őrült drága. Kezdődik ott, hogy egy pőre készülék 2,2mFt, és egy egyszer használatos kolon-szett 600-990 forint közt nivellál. Nos az előbbi amortizációja 2év = 400munkanap naponta 4 kezelésre vonatkoztatva is 1375 forintos amortizációt jelent. Összegezve a szettel, a vízzel árammal fertőtlenítő szerekkel, és mondjuk a kezelő bér és közterheivel, helybérlettel, és az egyéb föl nem oszthatatlan költségekkel és vállalkozási nyereséggel rendre: 1375,- + 800,- + 175,- + 4500,- + 20% = 8220,- Ft Nyilván a legnagyobb tehertétel a kezelő bére és közterhei.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook