Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colon hydroterápia fórum

Colon hydroterápia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
236. Zoli74 (válaszként erre: 234. - Sapienta)
2017. máj. 24. 06:57
Bár nem mindegy, hogy melyikre mész, mert eltérők lehetnek a kezelések, nem mindenhol van vége 3 nap alatt. És állítólag az sem mindegy, hogy sima colon terápiára mész, vagy légmentesre, az utóbbi a hatásosabb.
235. Zoli74 (válaszként erre: 234. - Sapienta)
2017. máj. 24. 06:53
Nincs mit, szívesen. :)
234. Sapienta (válaszként erre: 233. - Zoli74)
2017. máj. 24. 06:33
Köszönöm szépen!
233. Zoli74 (válaszként erre: 232. - Sapienta)
2017. máj. 23. 18:53

Szia.


Hát nekem is mindenféle problémám volt már, ezért is vágtam bele hosszas rákészülés után.

Pl. bőrproblémák, rendszeres hasfájások, fáradékonyság, ízületi ill. csontfájdalmak, stb.

Pszoriázisra nem érdemes szteroidos dolgokat használni, annyi jóféle krém van már, valamelyik csak segít. Én is többet kipróbáltam (igaz nekem nem pszoriázisom van/volt, hanem ekcéma szerűség a kezemen), míg végül a shea vajas krém hozta meg számomra a javulást.


Egy rövid orvosi vizsgálat van a kezelés előtti napon, hogy nincs-e valamilyen akadálya a kezelésnek, másnap ill. harmadnap pedig vannak a kezelések. Alapból 4 kezelést csinálnak + hasmasszázst, egy kezelést szerintem nem is csinálnak.

De amúgy mindenki szervezete más, van akinek elegendő a 4 alapkezelés, de olyanok is vannak, akiknek szükséges további kezelés még.

Szóval az egész megvolt 3 nap alatt, mivel egy nap 2 kezelést kaptam. Igaz mindkét nap ott voltam kb. 2 és fél órát, de ebben benne volt előtte ill. utána még kb. fél óra beszélgetés ill. életmód tanácsadás is.

232. Sapienta (válaszként erre: 231. - Zoli74)
2017. máj. 20. 08:13

Szia, ën most készülök rá. Sose szoktam beteg lenni, bár van pár bôrproblémám, amelyek az emésztéssel, belek állapotával állnak összefüggésben. Na, egy hónappal ezelôtt elkezdôdött valami nyavalyasorozat nálam, egyik amúgy nem komoly lebetegedésbôl kijöttem, szinte azonnal jött valami új... Elkezdtem egy otthoni tisztítókúrát (master cleanse keverve mindenféle rostokkal - útifû, lenmag, chiamag, valamint izomvesztés ellen természetes táplálékkiegészítôk. Eddig az eredmény, hogy rengeget javult a bôröm. Nem jöttek ki újabb pattanások, 3 nap után a psoriázisom, mintha csak enyhén ki lenne száradva a könyököm, pedig semmivel nem kentem ( korábban ezt csak steroidos krém + tekercseléssel tudtam elérni, de steroidot évek óta nem vagyok hajlandó használni (egy ismerôsömet azzal nyírták ki az orvosai, hosszú évek alatt, életminôség folyamatos romlása mellett)).


valami vizsgálat megelôzi a colon-hidroterápiát? Egy alkalom mire elég? Még pár napig tart a saját magam által kitalált tisztítókúrám, szerintem ez alatt lenne érdemes pluszban rádobni a béltisztításra - milyen gyakorisággal voltak a kezeléseid?

231. Zoli74
2017. máj. 7. 15:14

Sziasztok!


Én éppen most vagyok túl egy colon-hidroterápia kezelésen, mert már sajnos több mindenem fájt, mint amim nem, és mindenféle egyéb problémáim is voltak már, pl. depresszió, pesszimizmus, fáradékonyság, szinte állandó rosszkedv. Vegyesek a tapasztalataim a kezeléssel kapcsolatban, mert /egyelőre legalábbis még/ nem hozta meg számomra a kívánt hatást. Nem éreztem azt a kimondott eufórikus felszabadult érzést utána, bár egy kis megkönnyebbülést azért igen, és egész könnyen mentek a lépések hazafelé a kezelés után. :) Szóval egy kicsit könnyebbnek érzem magam azóta, jobban alszom, és reggel könnyebben kelek fel, mint azelőtt.

4 kezelést kaptam összesen, bár mondták, hogy a teljes siker érdekében szükségesek lennének még további kezelések is, de egyelőre most még figyelgetem magam, hogy mennyire változik a hangulatom, közérzetem, ill. az egészségem.

Maga a kezelés nem volt fájdalmas végülis, inkább csak kellemetlen volt néha, pl. a cső behelyezésekor ill. kivételekor, de összességében nem volt semmilyen kellemetlen mellékhatás közben.

Kereken 60 kilósan kezdtem meg a kezelést, és utána 57 kg-ot mutatott alattam a mérleg, vagyis kb. 3 kg felesleges bennem lévő dologtól szabadultam meg akkor ezek szerint.

Persze az addigi életmódunkon is nem árt változtatni utána, ha még jobb eredményt szeretnénk elérni.

Én nem bántam meg, hogy belevágtam, már több éve készültem rá, és most végre túl vagyok rajta.

Kérdezzetek nyugodtan, szívesen válaszolok minden kérdésre a kezeléssel kapcsolatban.

230. Linda31
2015. máj. 2. 19:00

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Kecskeméten olyat aki végez kolon hidroterápiát?

Vagy ha Kecskeméten nem akkor Kecskeméthez közel.

2015. márc. 24. 07:39
A Hidrokolon terápia is letisztítja kíméletesen a vastagbélfalat...
228. Naphal
2014. aug. 8. 07:17
Az utifű maghéj is letisztítja a bélfalat és kíméletesebb valamint klasszisokkal olcsóbb.
227. 4a106544f6 (válaszként erre: 226. - 4740439ec6)
2014. aug. 8. 07:11
görög v. sárga ? :)
2014. aug. 8. 07:02
Olcsóbb,ha minden nap megeszel egy negyed dinnyét.Garantált hatás!
2014. aug. 8. 06:48
Egyre többet olvasni az interneten különböző béltisztító csomagokról (kapszula, tea stb...) valamint a hydrocolonterápiáról. Valóban ennyire szükséges az ember szervezetének egy ilyen "kitakarítás" olykor-olykor? Ha valaki részt vett ilyenen, akkor mik a tapasztalatai?! Én még nem próbáltam, de érdekelne a dolog...
224. Linda31
2014. júl. 6. 10:53

Sziasztok


Tudnátok ajánlani orvost Kecskeméten aki a Colon hydroterápiát végzi?

2014. ápr. 23. 15:03
Írna valaki a C-H-ról. Akár egy konkrét kezelésről, az előzményeket is beleértve...
222. Sysmex
2014. febr. 9. 23:39

Ugyan régóta nem mozog ez a fórum de azért egy kérdést feltennék, hátha érkezik válasz .

Az endoscopos vizsgálat előtt használatos Picoprep por bír olyan hatással mint egy c.hidroterápia? Mivel ott is a tiszta vastagbélfal a cél, és nyilván működik is hiszen másképp hogy látná a gastroenterológus a tiszta bélfalat ami elengedhetetlen a vizsgálathoz? Illetve ha nem egyeneértékű vele, akkor miben más egy hidroterápia ? Köszönöm előre is a választ !

221. Ancsi86 (válaszként erre: 213. - Ratadani)
2013. nov. 24. 20:11

Rata,


Munkahelyváltás óta (május) nem nagyon van időm mozogni, de a probléma régebb óta fennáll. Teákat nem nagyon iszom, inkább kávét (napi 2) és vizet.

220. Ancsi86 (válaszként erre: 214. - Krumplicska)
2013. nov. 24. 20:09
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Sajnos ami biztos, hogy PCOS-em van, így könnyen lehet, hogy a finomított szénhidrátok okozzák a bajomat (amiben ugye a liszt is benne van) most így még inkább elgondokodtam a kolon hidroterápián, főleg hogy babát is szeretnék, amiben viszont gátol az előbb említett probléma, és nem ártana egy alapos méregtelenítés sem. De még mindig félek belevágni, nem tudom milyen mellékhatásai lehetnek?
219. krumplicska (válaszként erre: 218. - Feheredina)
2013. nov. 17. 20:03

Kedves feheredina!

Nem tudom Te kérdezted-e tőlem az arthrokomplex hnlapján ezt? Szolnok közelében dr. Ördög Jánost tudom ajánlani Jászberényben. www.bioszerviz.hu/‎

Üdv. dr. Gajdos Gábor

2013. nov. 7. 10:56

Tisztelt Tagok!

Szolnokon élek és a Google-be beírva sehol sem lelek 100 km-es közelemben olyan helyet ahol csinálnák a Colon Hydroterápiát.

Tudna valaki segíteni ebben? Nagyon megköszönném.

217. Hunor 1
2013. júl. 31. 19:39

Tisztelt Dr. Gajdos Gábor!


Segitseget, hozzaszolasat koszonom.

Tovabbi szep napot kivanok.


Maradok tisztelettel:

Szabo Robert Hunor

216. krumplicska (válaszként erre: 215. - Hunor 1)
2013. júl. 23. 08:01

Tisztelt Szabo Robert Hunor!


Jók az információi. Az 1997-es természetgyógyászati törvény szerint a kolon hidroterápia végzésére engedélyt csak orvos kaphat, s az sem mindegy milyen szakterületen praktizál. Bát rövid ideig lehetett ún. méregtelenítési rljárásokból vizsgázni, már több éve nincs rá mód. A helyi tisztiorvotól függ, hogy pl. belgyógyásznak v. gastroenterológusnak ad-e hivatalos lehetőséget, vagy senkinek sem...

Üdv. dr. Gajdos Gábor

215. Hunor 1
2013. júl. 20. 14:29

Tisztelt Dr. Gajdos Gábor!


Nevem Szabo Robert Hunor. Angliaban praktizalok Colon Hydroterapiat. Szeretnek hazakoltozni Magyarorszagra es tovabb praktizalni otthon. Azt hallottam, hogy orvosi vegzetseggel kell rendelkeznem ahhoz, hogy otthon kezelhessek. Igaz ez? Tudna tanacsot adni, hogy kihez fordulhatok ez ugybee?

Segitseget elore is koszonom. Tovabbi kellemres napot.



Maradok tisztelettel:

Szabo Robert Hunor

214. krumplicska (válaszként erre: 211. - Ancsi86)
2013. júl. 15. 19:59

Kedves Ancsi86!


Az erős puffadás leggyakrabban az ún. irritábilis vastagbél szindróma egyik jele. Ez csúnyán hangzik, de azt jelenti, hogy érdemi betegség nélkül nem működik rendben a vastagbél. Ha komolyabb egyéb panaszod nincsen érdemes a kolon hidroterápiát megcsinálni, mert az erre a problémára legtöbbször sokat segít. vévévé arthrokomplex pont hu. Ha mégsem, akkor csak meg kell látogatnod egy gasztroenterológust, hogy vizsgáljanak ki alaposan.

Üdv, dr. Gajdos Gábor

2013. jún. 29. 08:58

Kedves Ancsi86!

Mondd, mozogsz Te eleget? Milyen teát iszol?

Üdv: Rata

212. Peggy73 (válaszként erre: 211. - Ancsi86)
2013. jún. 10. 06:42
Az egyik kolleganőm küzdött hasonló tünettekkel, mint te is. Sokat vizsgálták, mire kiderült, hogy az epehólyagjában szaporodtak el kórokozók, kapott rá gyógyszert, és azóta semmi baja. Szóval érdemes orvoshoz fordulni a problémáddal. :)
211. Ancsi86 (válaszként erre: 210. - Krumplicska)
2013. jún. 6. 20:11

Sziasztok!


Nemrég felmerült a gyanú, hogy lisztérzékeny vagyok, azóta nem eszem semmilyen gluténtartalmú dolgot, ettől reméltem, hogy megszűnnek a panaszaim, de nem így történt sajnos. Reggel lapos hassal ébredek, de ahogy az első kortyot/falatot elfogyasztom bármiről is legyen szó, a hasam mérete elkezd növekedni (persze jön hozzá a kellemetlen, nyomasztó érzés), és a nap végére általában már kb. 3 hónapos terhesnek nézek ki, ami a vékony testalkatomon eléggé feltűnő. Ez már régóta megy így (2-3 éve biztos) és úgy érzem, az életminőségem romlott ezáltal.


Nagyon gondolkodom ezen a colon hidroterápián, de kérdés, hogy ez megoldás lehet-e a bajaimra? Mert ha csak rontana rajta, akkor inkább bele sem vágok..


Előre is köszönöm a válaszotokat

210. krumplicska (válaszként erre: 209. - Ratadani)
2013. máj. 9. 08:18

Kedves ratadani!


Bár valóban hosszú évek óta foglalkozok kolon hidroterápiával, a probiotikumok népszerűsítése nem jelent számomra hasznot, ellenben a szakmai véleményem, hogy a külvilágból bekerülő gombák, különösen a canida fajok sokkal gyorsabban szaporodnak megfelelő környezetben, mint a baktériumaink, így béltisztítás után nem célszerű a véletlenre bízni melyik lesz a gyorsabb...


üdv, dr. Gajdos Gábor

2013. máj. 4. 12:30
Isten őrizzen, hogy vitába szálljak egy hidrokolonos orvossal, de nem kellenek készítmények, hogy a kezelést követően visszapótolódjonak a mikrobák. Hiszen oly tökéletesen a vastagbelet szinte lehetetlen kiöblíeni, hogy ne maradjon annyi, ami néhány óra múltával visszapótolja intenzív szaporodással a teljes mikroflórát. Persze, nem kétlem, lehet ezt külön anyagok szervezetbe juttatásával elősegíteni.
208. krumplicska (válaszként erre: 207. - Ibalint70)
2013. márc. 23. 18:18

Bálint!

A kolon hidroterápia nem legyalulja a vastagbél nyálkahártyáját, a mikrobolyhokat, amik a felszívó felületet növelik, pl. nem bántja, hanem egy nagytakarítás történik, bővizes lemosás. Ez letakarítja ami a nyálkahártya felszínén van, így a normál bélflóra is részben kiürül. De ez a kisebb probléma, több hasznot hajt a salakanyag maradványok és az esetleges kórokozók kimosása, mert a bélflóra megfelelő módszerekkel és készítményekkel újra telepíthető!


Dr. Gajdos Gábor

2013. márc. 22. 17:44
Mindezen kritériumoknak megfelel a Lactiv? Az egészben azt nem értem, hogy a kezelés leírása és a hozzászólások alapján a normál bélflórát a módszer nem bántja, illetve az egészséges bélflóra néhány óra elteltével újra elszaporodik. Szóval akkor a hidroterápia legyalulja a vastagbelet, vagy nem? Mert úgy látszik nekem sikerült.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook