Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell kitölteni a családi adókedvezmény 2012. érvényesítéséről a nyilatkozatot? fórum

Hogyan kell kitölteni a családi adókedvezmény 2012. érvényesítéséről a nyilatkozatot? (tudásbázis kérdés)

2012. febr. 9. 11:09
Hát nekem a gyesből nem csak nyugdíjjárulékot vonnak, hanem adót is ... mindegy igazából, már segítettek és kitöltöttem.
2012. febr. 8. 22:46
Nem igazán értem, hogy miért kellene kitöltened a családi kedvezmény érvényesítéséhez a nyilatkozatot.Igényelni akarod? De mi után? A gyes-ből csak nyugdíjjárulékot vonnak, adót nem.Ha a férjed nem dolgozik, akkor neki sincs adóköteles jövedelme.Vagy valamit nem jól értettem? Végülis késő van már!!!!!!
2012. febr. 8. 12:40

Az van rajta, hogy 8 napon belül küldjem vissza 2 példányban az OEPnek...Nincsenek bérpapírjaim...szóval ezért bonyolult! Apukám volt a munkáltatóm, az adómat én fizettem...

Azért köszi!

6. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - R.solyca)
2012. febr. 8. 12:37

Kellett,hogy kapjál kitöltési útmutatót hozzá!


Nézd meg a bérjegyzékeidet,hogy igénybe vetted a családi kedvezményt 2011-re és 2012-re. Az alapján már boldogulsz.

A gyerkőc adatai nálad vannak, azt is be tudod írni. Ha jól emlékszem május a határidő, tehát valakivel biztosan át tudod majd nézetni. Pl. munkáltatóddal.

2012. febr. 8. 12:37
A fő bajom az, hogy most ezt a pénzt kitől is fogom kapni, mert ha apum cégét terheli akkor nyilvánvalóan nem kérem...ciki de ennyire sötét vagyok ehhez a témához!
2012. febr. 8. 12:35

Ez bonyolult...sajnos ismerős és nem akarjuk megbántani...

Örülök, hogy Te meg tudtad oldani és sajnos nem vagyok hozzá elég okos :) :(

2012. febr. 8. 12:33
Értelemszerűen!Nekem nincs könyvelőm mégis megoldottam.
2012. febr. 8. 12:32

Milyen könyvelő az, aki nem tudja mi ez a papír?:)

Keress másikat szerintem.

2012. febr. 8. 12:30
Remélem tud valaki nekem segíteni, mert most kaptam meg a nyilatkozatot viszon fogalmam sincs hogyan kell kitölteni. Én Gyesen vagyok, a férjemnek nincs munkahelye, én apukám cégénél voltam előtte bejelentve. 1 gyerekünk van...Ha tudna valaki segíteni megköszönném, mert a könyvelőnk nem igazán tudta mi ez a papír (?) ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook